9/10
marie1 2010 dec. 10. - 19:38:37 9/10
(28/28)
A szépségverseny a külsõt díjazza, ami múlékony, és tartalmatlan. A kultúra mély, és a bensõt gazdagítja.
9/10
marie1 2010 dec. 10. - 09:53:15 9/10
(27/28)
Ó, de szomorú, hogy a Príma -Primissima topik ide jutott. Mondjuk jellemzõ ez Magyarország helyzetére. Az már senkit nem is érdekel, hogy ezek az emberek mit alkottak, csak a pénz a lényeg. Megértelek benneteket, nem is kritkának szánom, csak elszontyolodtam...
szonya1 2010 dec. 04. - 15:28:11
(26/28)
"sajnos nem lehet olyan törvényeket alkotni,melyek csak Kovács Józsefre és Kiss Tündére vonatkoznak, -illetve ha lehetne,akkor meg az lenne a baj!"
De hiszen lényegében ez is megtörtént - nem is egyszer - az elmúlt hónapokban!
Viszont igazad van, tényleg nagyon elkanyarodtunk a fõ témától. Szerintem ezt itt jobb is, ha befejezzük, majd valahol máshol biztosan lesz még alkalmunk folytatni.
csengõ_zoli 2010 dec. 04. - 15:18:27
(25/28)
Ne menjünk el más irányba.
Nem a felsõ 10ezerrõl beszélünk (nem csak nekik lett jobb) és ne is legyünk nihillisták, mert persze lehet igazad van és biztos lesz akiket kimosnak,de ha eleve így állunk dolgokhoz,akkor semminek sincs semmi értelme,hisz mindenki elintézi majd,hogy ne büntessék,legyen szó bármirõl.
Tehát ezeket válasszuk el a témától!

A pedagógusok megsarcolásában teljesen egyetértünk! Helytelen,ostobaság, feháborító!
De! Ismétlem,lenyilatkozták,hogy nem õket akarják megsarcolni,változtatni fognak!
Pont a néhány gazember elkapása a cél, csak sajnos nem lehet olyan törvényeket alkotni,melyek csak Kovács Józsefre és Kiss Tündére vonatkoznak, -illetve ha lehetne,akkor meg az lenne a baj! :)- így el kell fogadnunk,hogy a törvények bizonyos embereket valami alapján egy csoportba sorolnak,csak oda kell írni a kivételeket stb. amiket az okos jogász bácsik sokkal jobban tudnak,mint én.
szonya1 2010 dec. 04. - 15:00:20
(24/28)
A felsõ tízezer magasról tesz az egészre, amikor úgy változtatják a szja-t, hogy nekik havonta több százezerrel több marad a zsebükben. Egyes politikusokat meg majd megint megóv az ügyészség attól, hogy a hajuk szála is meggörbülhessen.
És te egyetértesz azzal, hogy az egyszerû kisemberekkel töröljék fel a padlót, ahelyett hogy néhány gazembert elkapnának?
csengõ_zoli 2010 dec. 04. - 14:29:54
(23/28)
De engem is zavar,de szerintem nem bánnak el velük igazságtalanul.
A fidesz frakcióvezetõje egyértelmûen lenyilatkozta (asszam Házon kívülben) hogy módosítani fogják,mert nem a tanárokat akarják megsarcolni,hanem az irreális végkielégítéseket akarják eltörölni.
Ha nem lett volna szükséges,akkor szerintem biztos nem módosítanak törvényt.
Lehet,hogy régebben is lehetett volna perelni valami igen gyenge indokkal,hogy erkölcstelen,de nyilván a bírok ez alapján sokakat nem ítéltek volna el az tuti.
Hogy ezek ellen tenni kellett valamit,az meg szerintem egyértelmû.
Nevetséges,hogy az MSZP alatt valaki fél évet dolgozott a BKV-nál és 5-10-20 milliós pénzeket kapott végkielégítésként.
De mondom,talán a legfõbb érv mellette számomra, hogy ez a fajta ellenõrzés vezet majd oda,hogy egyre kevesebben mernek bármit megtenni,csak azért,mert most õk vannak hatalmon!
Ezzel egyetértesz?
szonya1 2010 dec. 04. - 14:22:48
(22/28)
Jogi szakemberek elemezgették, hogy hogyan lettek volna visszaszerezhetõk, visszaperelhetõk a jogtalan, erkölcstelen módon kifizetett pénzek. Ne várd, hogy le tudjam vezetni a módját, de nekik elhiszem, hogy nem lett volna szükséges törvényt módosítani.
(A másik mondatodban te is illegálisnak nevezed ezeket, tehát akkor mirõl beszélünk?)
Sajnálom, hogy ennyire nem értünk egyet. Téged ezek szerint nem zavar, ha sok ezer emberrel igazságtalanul, alkotmányellenesen bánnak el. Talán akkor fogod csak megérteni õket, ha majd veled is egy hatalmas igazságtalanság történik:(
csengõ_zoli 2010 dec. 04. - 13:44:07
(21/28)
Nem, a régi szabályok alapján azok nem is voltak jogtalanok!
Nekem megmondom miért nincs bajom ezzel!
Ha most szépen átvizsgálják ezeket az illegális fisukat,akkor legközelebb majd az MSZP is ezt teszi velük és azt gondolom ez a rendszer vezet majd oda,hogy nem mernek akármit megcsinálni politikusaink, hisz tudják,hogy ha nem lesznek hatalmon, szépen visszamenõlegesen is utánanéznek majd a dolgaiknak!
szonya1 2010 dec. 04. - 13:39:58
(20/28)
A jogtalan kifizetéseket a korábbi jogszabályok alapján is vissza lehetett volna szerezni, nem kellett volna egy kalap alá venni mindenkit. Ráadásul semmivel sem erkölcstelenebbek azok, akik ilyen visszamenõleges hatályú törvényt meghoznak! Ha ezt most megtehetik, soha nem lehetsz nyugodt, hogy néhány év múlva mennyi adót kell visszafizetned, mert megint hoznak egy visszamenõleges hatályú törvényt. Agyrém!! És ne gondold, hogy visszafogják majd magukat. Ezek nem a kiskapukat keresik, hogy megtehessék, ami az eszükbe jut, hanem maguk robbantanak ki nagykapukat a törvények falán.
csengõ_zoli 2010 dec. 04. - 13:18:33
(19/28)
Igen, egyetértünk.
Tulajdonképpen csak az erkölcsi részét mondom,hogy nem tartanám igazságosnak,ha ilyen díjakat is megadóztatnának.
A végkielégítés azért más picit,mert egy hosszú évekig tartó magas bevétel elõzi meg általában.
Mármint akikre eredetileg kitalálták.
A visszamenõleges dolog is azért van,hogy a BKV-s 100milliós nonszenszeket visszaszerezzék.
Más kérés,hogy olyan szabályt kéne hozni,hogy a tanárokat stb ne sarcolják.
szonya1 2010 dec. 04. - 13:04:33 Előzmény csengõ_zoli
(18/28)
Lehet, hogy le vagyok maradva, de a 98% adó úgy tudom érvényes az egyszeri végkielégítésekre, amiket tehát szintén egy egyszeri alkalommal kapnak pl. a nyugdíjba vonuló tanárok (akiknek ráadásul még csak nem is volt folyamatosan magas keresetük!!).

"Ez egy egyszeri alkalom, egy díj,amivel valamit el akarnak ismerni."
OK, erre mondom, hogy szerintem 2 millió is nagyon nagy összeg, örülhet, aki megkapja. Elnézést, most ilyen hangulatban vagyok, jól esik kicsit demagógnak lennem. De ezzel a 98%-kal is azt hiszem leginkább az a bajom, hogy valami eszement, elképesztõ, gyalázatos, pofátlan húzás volt öt évre VISSZAMENÕEN meghozni, függetlenül attól, hogy megérdemelten kapta-e valaki!? Nem lehetek elég demagóg, hogy felülmúljam a döntéshozókat!!

"Akkor kezdjék el szépen visszaadogatni politikusaink az audikat és tessék szépen lecserélni suzuki swiftre!"

Ezt én is megszavazom!
csengõ_zoli 2010 dec. 04. - 13:03:00
(17/28)
Nem,azsem az!
Egyébként arról azt nyilatkozták,hogy olyan módosításokat nyújtanak majd be,hogy õket ne érintse ez a szabály.
topikos8 2010 dec. 04. - 13:01:34 Előzmény csengõ_zoli
(16/28)
"Ez nem egy állandó bevétel."

Miért, a tanárok, rendõrök, tûzoltók végkielégítése állandó bevétel? Kéthavonta kirúgják õket?
csengõ_zoli 2010 dec. 04. - 12:29:57
(15/28)
De miért kéne,hogy mindenre vonatkozzon?
Ez nem egy állandó bevétel.
Ez egy egyszeri alkalom, egy díj,amivel valamit el akarnak ismerni.
Szerintem más,ha egy folyamatosan magas keresettel rendelkezõ embert adóztatnak meg (nem a tanárok :) és más ha olyan mûvészeket,akik egyszer kapnak egy díjat.
Azé ne bolonduljunk már meg,hogy mostantól senkinek sem jár semmi 2millió fölött!
Akkor kezdjék el szépen visszaadogatni politikusaink az audikat és tessék szépen lecserélni suzuki swiftre!
Abból is csak alapra,mert 2millióból nem jár ám hozzá abs,meg szervó kormány! :)
De egyébként nemtom,hogy az új jogszabályok szerint ezt hogy számolják el...
szonya1 2010 dec. 04. - 11:20:40
(14/28)
Nem arról van szó, hogy ne kapjanak pénzt, de miért ne vonatkozhatna mindenkire ugyanaz az adószabály? 2 milka nem kis összeg, a többi után õk is fizethetnek több adót.
szonya1 2010 dec. 04. - 11:15:10
(13/28)
Elõször úgy éreztem, topikos8 ironikusnak szánta a megjegyzését, de tulajdonképpen nem is olyan nagy sületlenség, amit ír.
9/10
marie1 2010 dec. 03. - 23:25:31 9/10
(12/28)
Az tény, hogy nem a legjobbak, hanem a legismertebbek, legnépszerûbbek kapták a díjakat. Gyakorlatilag minden kategóriában. Mert a közönség az már csak ilyen: kissé felszínes. Nem ismerik a Szépmûvészeti Múzeum igazgatójának munkásságát, de ismernek egy Alindát meg Koltai Lajost. Az, hogy Jancsó vagy Koltai jobb-e, nézõpont kérdése. Jancsót sem szeretik sokan, csak elviselik a néhol elviselhetetlen hóbortos alkotásait.Ízlések és pofonok. De legalább nem megasztár...
csengõ_zoli 2010 dec. 03. - 23:09:55
(11/28)
MOndjuk spec akiket felsoroltál mind nagyon magas szinten ûzik azt,amit csinálnak.
Innentõl kezdve kinek a pap, kinek a paplan...
csengõ_zoli 2010 dec. 03. - 23:07:10
(10/28)
Mármint ki után kéne kifizetni az adót Csányinak?
topikos8 2010 dec. 03. - 22:57:13
(9/28)
Ez így rendben van. Amúgy Csányi is kifizethetné az adót utánuk. Milliárdos. Na persze õ jobboldali. És akkor a kör újra bezárult.