Téma: Ragyogás

Roti1 2011 jan. 09. - 00:17:50
(315/495)
Valaki adna nekem magyarázatot arra, hogy

SPOILER!!!
1, hogyan jutott ki Nicholson az éléskamrából, mi annak a magyarázata, hogy a képzelt figura valóban kiengedi? már ha van egyáltalán
2, mit keres a végén az 1921-es fotón? hogy került oda, vagy ezzel egyáltalán mit akarnak sugallni az alkotók?
/SPOILER

ezt a 2 dolgot nem értem a film kapcsán és rendkívül kiváncsi lennék rájuk. Köszi
10/10
acidphase 2010 okt. 10. - 01:15:52 10/10
(314/495)
ez a filmváltozat simán alázza a könyvet, nemtom h aki fikázza az mit nézett.. a horror egyik alapmuve.
1/10
mecsoka 2010 szept. 26. - 20:10:02 1/10
(313/495)
Egy nagy határ fos ez a film. Soha nem szabadott volna így meggyalázni a regényt! 1/10
az utolso szamuráj 2010 szept. 23. - 16:08:29
(312/495)
Az igazsághoz hozzátartozik,maga King gyülõli Kubrick vizióját mûvérõl.Mivel a rendezõzseni teljessen eltér a mû gerincétõl,szinte csak a szereplõk,a szálloda meg néhány,a szállodával kapcsolatos pillanat azonos,nem is csodálom.
Ettõl független,Kubrick filmje a horror mûvészetté érlelése.Kevés ilyesmivel talákozik az ember,amikor egy,a filmvilágban kissé alulkezelt mûfajt olyan értékekkel ruházzák fel,ami nagyon nem jellemzõ képviselõire.
Számos történet is kering születésével kapcsolatban,Jack-nek bizony nem egy ajtót kellett beszakítania...és King is mesélhetne az éjszakai telefonhívásokról,amivel Kubrick zaklatta õket,mert valamit sürgõssen meg kellett beszélnie.
Én úgy vélném,szervessen illeszkedik a rendezõ munkái közé,és bár valóban nem ijesztegetõs munka-no jó,de hány éves,illetve azért a rémületfaktor is kitolodott mára!-de nincs miért szégyelnie magát,remek kis mozi.
Bár való igaz,ez nem King Ragyogása.Ez itt Kubrick (ujra)értelmezése a Ragyogás címû könyvnek.
twillight 2010 szept. 23. - 15:12:47
(311/495)
A könyv és a film is borzalmas volt.
2/10, de csak mert próbálkoztak.
bolhaiattila 2010 szept. 23. - 14:56:10
(310/495)
Szerintem a film nagyságrenddel jobb volt, mint a könyv. kimaradtak a szájbarágós magyarázatok és ebben a témában a látvány sokkal többet mond, mint amit könyvben le lehet írni. A szereplõk mind jók voltak, a kisfiú is. Wendy valóban idegesítõ teremtés volt, SPOILER valószínûleg ezért akarta Jack baltával agyonütni. Valahol õt is meg lehetett érteni. Ott a hegyek között válásra nem lett volna lehetõsége.
Spoiler bezárva.
6/10
Timi1984 2010 szept. 23. - 13:37:03 6/10
(309/495)
Sajnos a könyv után nagy csalódás volt ez a film. Nagyon sok jelenetet kihagytak, ami érthetõbbé tette volna, meg a vége sem tükrözi a könyvet.

Jack Nicholson viszont 10 alakítást nyújtott.
sofi 72 2010 szept. 20. - 19:18:57
(308/495)
King "Ragyogása" talán az egyetlen olyan könyv, amit ebben a mûfajban olvastam. Jó régen volt, még "megboldogult" gimnazista koromban.

Azóta az ilyen típusú könyvekre nem pazarlom az idõt. Fölöslegesen nem szeretek "rettegni"...nekem elég maga a valóság is!!!:)))) Az megmaradt viszont, hogy letehetetlen volt,így kb. 2-3 nap alatt végigrágtam magam rajta, szinte alvás, evés nélkül...:))))))
Irodalmi élményt nem nyújtott a számomra, viszont ha úgy vesszük, a célját tökéletesen elérte!!! :)

A könyv filmfeldolgozását Rebecca De Mornay szereplésével láttam, és az szerintem egész jól visszaadta a könyvet. Ezt a feldolgozást nem is láttam....! Gondolom ez is hasonló lehet??

Végül is mindegy.

Aki szeret rettegni jóóóó sokáig, annak való igazán!!!!! A mûfajában jobbak közé tartozik. (legalábbis, az amelyiket Én láttam...)
9/10
PivarnyikKrisz 2010 szept. 20. - 17:10:36 9/10
(307/495)
Tegap este nézte meg.
Azt kell hogy mondjam hogy egy nagyszerû filmet láttam.
Végig izgalmas volt. Feszült volt a hangulat.Minden megvolt benne ami egy thrillerhez kell.
10/9.
spanrian 2010 szept. 01. - 18:45:16
(306/495)
Na,ettõl a filmtõl nem voltam megborulva.Talán az újabb verzió majd bejön,az állítólag közelebb áll a könyvhöz-amit el fogok olvasni.
Az egyedüli színész,akinek az alakításával semmi bajom nem volt,az a Jack Nicholson,a kisfiú és aki a fekete szálloda alkalmazottat játszotta,meg talán még pár mellékszereplõ.A többi az mind irritált valamiért,pl. az anyuka,a Wendy,vagy ki az hihetetlenül irritált arcra és hangra egyaránt,hogy végezhetett el egyáltalán egy színmûvészetit,vagy csak a kapcsolatok?
abc-123 2010 aug. 26. - 13:25:18 Előzmény akos63
(305/495)
A filmhez soha nem készült magyar szinkron mert nekem meg volt ez a VHS.Demost nemrég megvettem a DVD-t is és azon se volt magyar hang.Szerintem furcsa, hogy ehhez a filmhez nem készítettek szinkront,nem értem, hogy miért.Na mind1.Az alternatív befejezés sokkal jobb volt mint a mostani de Kubrick kivágatta ezt az utolsó 20 percet mert látta, hogy a nézõk nagyon izgultak a végén.Szóval ezt a befejezést csak azok láthatták akik ott voltak a premieren 1980-ban:)
10/10
akos63 2010 aug. 22. - 22:52:40 10/10
(304/495)
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, tehát lehet, hogy volt már szó arról, amirõl írni készülök. Tehát: az Intervideo által a nyolcvanas évek végén kiadott gyári vhs vajon szinkronos volt-e, vagy feliratos? Ez volt az a film, amit a megjelenés után egy hónappal a Kubrick ügyvédei nyomására vissza kellett vonni a magyar piacról. Aztán olvastam azt is, hogy az amerikai piacra készült változat jó húsz perccel hosszabb, alternatív befejezéssel. Ez elérhetõ valahol?
10/10
junkci 2010 aug. 16. - 18:04:34 10/10 Előzmény supka
(303/495)
tudom mért nem tetszik néhány embernek ez a film,mert nem vágnak szeletekre minden 5percben egy embert,amúgy meg jack Nicholson ebben a filmben nyújtotta a legnagyobb alakítását szerintem csak kár hogy Duval elbaszta az egészet a maga rémes játékával megvolt az ellensúly,am oylasmit olvastam hogy a csajhoz dili-dokit kellet hívni mert Nicholson annyira jól jáccotta a szerepet hogy azthitte télleg megakarja ölni :D
6/10
supka 2010 aug. 08. - 22:56:47 6/10
(302/495)
Szeretnék csatlakozni az utolsó 2 hozzászólóhoz, mivel a film engem sem gyõzött meg egyáltalán. Ami azt illeti, én is vártam azt hogy mikor lesz már vége, de csak azért 1:40 nél még 10 perc hátra a filmbõl és azon tûnõdtem, hogy eddig pocsék volt,talán az utolsó 10 perctõl lesz jó a film?
Sajnos óriásit kellett tévednem. Aligha ijedtem meg a filmtõl valamikor is, túlságosan kiszámítható volt a film az elejétõl kezdve - SPOILER - onnantól, hogy beavatják Jack-et az ott történt tragédiáról. SPOILER VÉGE.
A történetét meg egyáltalán nem értettem.
Igazából azon is elgondolkoztam, hogy semmivel sem különb a Texasi láncfûrészes-tõl és 4 helyett azért kap tõlem 6-ot mert Jack Nicholson szerepel benne, aki nagyon jó színész(fõleg a Téglában nyújtott alakításáért).
4/10
peti2006 2010 aug. 04. - 10:13:25 4/10 Előzmény baaani
(301/495)
Örülök neki, hogy nem csak nekem nem tetszett. Régen néztem olyan filmet, ahol azt vártam már mikor lesz vége. Konkrétan 2 percenként. És valahogyan a baltás jelenet sem jött be. Pedig szeretem Kubrick, King és Nicholson filmjeit. Nem baj, vigasztalódom a Tortúrával....
8/10
baaani 2010 júl. 18. - 22:23:15 8/10
(300/495)
Nekem igazából nem tetszett. Annyira.
Biztos le leszek szólva,de ez van.
Félelmetesnek félelmetes volt, de nem igazán látok mondanivalót benne.
Ez a bajom általában a King történetekkel, valahogy nekem mindegyikbõl hiányzik valami.
Ettõl függetlenül Jack Nicholson nagyszerû, sõt, nekem Shelley Duvall még jobban tetszett.
A filmnek a közepe volt a határozottan jó rész, az eleje és a vége kicsit lapos volt nekem.

Ez csak vélemény, és nem tényként állítom.
villanyt 2010 jún. 15. - 18:17:43 Előzmény gimbiikeeh
(299/495)
jobb :) én azt még fényes nappal nyáron, szikrázó napsütésben, felhúzott redõnyökkel sem tudom végignézni újra. pedig próbáltam pár éve többször is, de nagyon bekaka. a '97-es változat négy és fél órás, anno a tv2 vetítette négy részletben, de még akkor is a nagypárnánkat szorongattuk elõttünk..
rachelcorrie 2010 jún. 10. - 23:09:16
(298/495)
Szerintem a film sokkal jobb volt, mint a könyv. Természetesen egy filmnek több dimenzió áll rendelkezésére, mint egy könyvnek, de attól még lehetett volna zs kategóriás is. Az atmoszférája félelmetes, most is beleborzongok, ha eszembe jut némelyik jelenet. A kissrác is remekül játszott benne.
REDRUM! REDRUM! huhuhuhúú
orgyen 2010 jún. 10. - 20:46:16 Előzmény Tenebra Mors
(297/495)
A Spartacus esetében nem egészen értem miért csinálta, talán a pénzért?

1957-ben már készített egy igazi "kubrickos" remekmûvet Kirk Douglas-sal:
"A dicsõség ösvényei"-t (Path of glory).
Fantasztikusan jó FF film, persze eredeti nyelven felírattal.
10/10
dentaku02 2010 máj. 01. - 12:21:09 10/10
(296/495)
Számomra, minden idõk legjobb 10 filmjében benne van. Itt az író és és a rendezõ is a legjobbak közé tartozik. Kevés King adaptáció van amit ennyire mesterien alkottak volna meg. Ez a film maga a thriller. 10!!!!