Téma: Rájátszás

danton-b 2012 aug. 01. - 01:58:50 Előzmény gaso
(20/20)
A hiány persze hogy nemcsak az adókulcs függvénye ,de az meg ténykérdés hogy az egykulcsos adó miatt 500 milliárd kiesik a bevételbõl.
Hogy aszocik alatt ennek ellenére hiány volt .napersze dehát legalább volt valami érzékelhetõ haszna is pl megvolt a magánnyugdíjpénztári vagyon mint a jövõ egyik támasza ,volt életszinvonalemelkedés, 50% -os béremelés ,voltak beruházások volt megyeri híd,volt csepeli szeméttisztító volt kórházak ,iskolák felújítása ,volt 13. havi nyugdíj stb stb.Most meg egy nagy lóf... van,minden rohad lefelé a soha nem látott mértékû áremelkedések és különadók ellenére gazdasági stagnálás és totál reménytelenség.
drProktor 2012 júl. 30. - 22:50:26 Előzmény gaso
(19/20)
Úgy látom, gaso barátom, a logikával nem vagytok túl jó viszonyban.
Jól interpretálom tisztelt elképzelésedet, ha úgy értem,
szerintetek(a mûsorvezetõ és szerénységed)
nem helyes a jelenlegi rezsimet azzal vexálni,
hogy az egykulcsos adó következtében óriási lyuk leletkezett a költségvetésen
(un. hiány!), mivel hiány a szoci kormányzás alatt is volt,
pedig akkor progresszív volt az adórendszer. Jól értlek?

Az a helyzet, jól figyelj, hogy van egy jelenség(költségvetési hiány),
amelynek lehet oka egy jól meghatározott helyzetben az egykulcsos adó. n
evezzük ezt az esetet Hiány1-nek!
Ezen kívül még számos egyéb oka is lehet egy költségvetési hiánynak,
ezen okok közül némelyek függetlenek egymástól némelyek összefüggenek,
még az is lehet, egy bizonyos költségvetési hiányt egyszerre több körülmény is okoz.
ilyen , utóbb említett költségvetési hiány volt (ha volt) a szoci kormányok alatt,
nevezzük eme hiányt Hiány2-nek.

Na, most figyelj, most ugrik a majom a vízbe: azért,
mert a Hiány2-t különbözõ okok okoz(hat)ták, egyáltalán nem következik,
hogy a Hiány1-et nem okozza az itt és most alkalmazott egykulcsos adó.
Sõt, ahogy, bizonyára már hallhattál róla, jobb és baloldali közgazdászok,
belföldrõl, külföldrõl alföldrõl és felföldrõl egyaránt azt tartják,
a Hiány1-et az egykulcsos adó okozza, és: ez nagyon kedvezõtlen!

Nahát ez!

Matolcsyt értem, õ egyszerûen hülyének teszi magát, „megy a pénze után”, lesz, ami lesz.
A Hírtv és a jelenlegi rezsim mellett ágálók az imént vázoltam gondolatmenetemet kiváltó,
hülye ködösítéssel viszont egyszerûen erkölcstelenek.
Tetszel érteni? Ti is! Te is!
drProktor 2012 júl. 30. - 18:16:02 Előzmény gaso
(18/20)
Hát vágjunk a közepébe:
„Ó, én vagy a nagy demokrata...jujj. Szánalmas kissé”
Ez mi a jóisten akar lenni, valami humor, vagy irónia, esetleg valami unortodox
társadalomtudományi invenció?(Remélem, nincs kifogásod az idegen szavak ellen!).
Szóval ki mondja, gondolja, ezt? Mi "szánalmas"? Próbáld elmagyarázni,
mert így a célzásod annyira "finom",hogy senki nem fogja érteni. Én biztos, nem értem.

S, ha mégoly ritkásan is, velem vitatkozol.
Legalább is meglepetésre fölvetted a beszélgetés fonalát!
Hát a kedvemért próbáld érthetõen kifejezni magad, nem muszáj viccesnek lenni,
az legyen további meggondolásig a miniszterelnökúr,
ill. jobb keze a zseniális Matolcsyusz reszortja
(pl. a népszaporulat elérése, hogy máson ne törjem a fejem),
OV vonatkozásábam nem is kell konkrétum,
elég, ha a nevét hallom, ,már is orbitális kacagás jön rám(falusi ElvisPresley!).

A lényeget tekintve én azt mondtam, hogy Debreczeni
„igazi megrögzött és megkérdõjelezhetetlen tisztességû demokrata,
aki egy igazi tudós módszertani arzenálját használja,
a jobboldal még vitatkozni is képtelen vele”,
Ha ez nem tetszik elõvezetheted az érveidet,
de ne gyere itt nekem Gyurcsányról makogni!

Ami Gyurcsányt illeti, én azt hoztam föl mellette,
hogy Semjén atya silánysága ékesszóló
bizonnyíték Gyurcsány kiválósága mellett.

„Van egy ultraliberális DK, ami azt a mûfajt képviseli,
ami már szerencsére kihalófélben van a demokráciákban,
mert színvonalban kb a diktatúrákat idézi.”
Te hány demokráciát ismersz, hogy ilyen kiforrott nézeteid vannak arról,
mi van bennük kihalófélben?
Hogy érted, hogy „szinvonalban a diktatúrákat idézi”?
Ezen a téren sem orrintok érveket! Mi ez az ellentmondásos süketelés?

(mellesleg a viktatúra médiatörvénye (a klubrádió esete pl.)
mi a jóistent idéz „színvonalában”? barátom!
És akkor az igazságszolgáltatás lerohanását nem is említettem,
és, hogy egy állam miniszterelnöke ilyesmit enged meg magának,
hogy a népe félázsiai horda, csak az erõbõl az erõszakból ért,
s reméli nem kell kitalálnia neki(!!!) egy demokráciától eltérõ államformát!? –
hogy csak a legaktuálisabb termésbõl szemelhgessek hõsöd szánalmas ámokfutásából.

Ja, a Jobik az ATV-n!?
Még igazad is lehetne, ha ez egy demokratikus jogállam lenne,
de itt a demokrácia és a jogállamiság a végét járja,
itt nincs helye tekintélyuralmi, antidemokratikus politizálásnak
(Vona önmagukat is nem demokratikusnak nevezte).
Ha az ATV elkezdene jobbikos sárdobálásnak helyet adni, nem is nézném tovább,
menjenek fröcsögni az összes többi médiumra(van elég: a közszolgálatiaktól a Hírtévéig,
meg az ECHO meg a beszari kertévék!)
Egyébként elárulom neked, magam inkább választanám még mindig a Jobbikot,
mint a Fideszt. De persze, egyiket sem!
10/10
gaso 2012 júl. 27. - 20:12:21 10/10 Előzmény drProktor
(17/20)
Hát Gyurcsányt "támadhatatlan tisztességû figurának" nevezni. Köhöm. Ez azért egyesekebõl harsány röhögést vált ki, másokból döbbentet, megint mások csak legyintenek. Kinek, kinek vérmérséklete szerint. Az ATV cenzúrája? Jajj, nem is figyeled kedvenced mûsorpolitikáját? Elég sokszor elmondták az ottani mûsorvezetõk, hogy a jobbikos politikusokat nem hívják a beszélgetõs mûsorokba, mert nem értenek velük egyet. Na ez a cenzúra. Akár egyet értenek velük akár nem, egy tisztességes TV ezt nem tehetné meg.

"Persze, ha azt nézem, hogy D.egy igazi megrögzött és megkérdõjelezhetetlen tisztességû demokrata"
Ehhez lásd a Gyurcsányról írt mondatokat. De érdekes, hogy ezek a jelzõk mintha napi rendszerességgel hangzanának el a balos sajtóban. Ó, én vagy a nagy demokrata...jujj. Szánalmas kissé.

"Na, ne röhögtess! Hiányzik neked egy igazi baloldal?"
Na ne röhögtess. Neked nem hiányzik? Minden normálisan mûködõ országban kell lennie egy tisztességes baloldalnak. Csak Magyarországon ez hiánycikk. Van egy ultraliberális DK, ami azt a mûfajt képviseli ami már szerencsére kihalófélben van a demokráciákban, mert színvonalban kb a diktatúrákat idézi. Aztán van egy diktatúrából itt ragadt MSZP ami csak a saját zsebeit tömõ, minden téren dilettáns politikusokkal van tele.

Sajnos ez jellemzi a Gyurcsány-Vezíreteket, meg a szeretett politikusaidat, pártostúl, hívestõl.
10/10
gaso 2012 júl. 27. - 19:55:53 10/10 Előzmény Knapp
(16/20)
Kiragadott mondatokkal bármit meg lehet magyarázni. Itt azért illett volna leírnod, hogy ez a mondat azért hangzott el, mert az ellenzék folyamatosan azt állítja, hogy az egy kulcsos adórendszer miatt van mindig hiány a költségvetésben. Erre mondta a mûsorvezetõnõ, hogy a szocik idejében többkulcsos adórendszer volt, mégis mindig ugyanúgy hiány volt. Magyarul: a hiány az nem feltétlenül az adókulcs függvénye.
1/10
sioux 2012 jún. 25. - 19:54:47 1/10 Előzmény Knapp
(15/20)
A mai mûsor szokásos ( Nyírõt hivatalosan temetünk, Radnóti Mûvházban ünnepeljük) fidesz tesze-tosza kettõsbeszéd-kérdésfelvetése:
"- Az amerikai külügyminisztérium és a Rágalmazásellenes Liga szerint erõsödik az antiszemita közbeszéd Magyarországon. Tényleg ekkora a baj?"
Egyszerû a válasz:
Tényleg.
Knapp 2012 máj. 03. - 23:38:42
(14/20)
Ez a Szabó Anett katasztrófa...
Aki ennyire sötét a gazdasági kérdésekhez, ne játsszon Kálmán Olgát!

"Az Önök idejében progresszív személyi jövedelemadó volt, mégis túlzott deficit eljárás indult Magyarország ellen"
vitkovits 2012 jan. 31. - 23:39:54
(13/20)
Jobban ropogtatja az "r" betûket, lényegesen gyorsabban beszél az amúgy sem ballagós sebességénél, épp azon a határon van, amikor még nem, de majdnem akad öszve a nyelvecskéje... A végére egyébként kijózanodott.
vitkovits 2012 jan. 31. - 23:37:40
(12/20)
Jól látom, hogy Katalinunk spiccesen vezeti a mai mûsort? ("Ez komoly?"; "Komolyan gondolja?" - vagy ötször kérdezte öt percen belül, a szerencsétlen elempéstõl. De a szeme állása is... szóval a kamera is kihozta.)

Amúgy kedves egészségére.
drProktor 2012 jan. 31. - 14:55:24 Előzmény gaso
(11/20)
Vow, meg lettem szólítva!
Csak most látom.
Igazán sajnálom, hogy nem figyelterm
Hogy az ATV-ben cenzura mûködne? Arra igen kiváncsi lennék,
mi van a fejedben ezzel kapcsolatban.
Különös tekintettel pártunk&kormányunk médiapolitikájájára.
Lehet, hogy a pofátlanság univerzális magasságokba hatol?!

Ha az én Debreczenirõl vallott véleményem miatt aggódsz a baloldal nehéz helyzete miatt,
ne fáradj. Sajátos bája van,
ha egy jobboldali, OV „fényében” pont az „állhatatlanságot” rója föl egy Debreczeninek.
Persze, ha azt nézem, hogy D.egy igazi megrögzött és megkérdõjelezhetetlen
tisztességû demokrata, aki egy igazi tudós módszertani arzenálját használja,
a jobboldal még vitatkozni is képtelen vele,
hiszen nincsenek érvei, mert ahhoz széles tájékozottság és
igazi elkötelezettség kellene, marad a szidalmazás és rágalmazás.

Ami Gyurcsányt illet, ha egy SemjénZsolt minõségû egyed jegyzi el magát
egy karaktergyilkosság feladatával(„amortizáció”), ez nálam garancia arra,
hogy a kiszemelt célpont támadhatatlan tisztességû figura.

„(. . . )ha nem a Fidesz akkor ki? Egy igazi baloldaltól igencsak messze lévõ MSZP(: . . )”

Na, ne röhögtess! Hiányzik neked egy igazi baloldal?

Sztem nem a bal meg jobb az igazi lényeg, hanem a demokrata aíntidemokrata választóvonal.
Ebben a ti Vezíretek bizony sehol sincs! Pártostúl, hívestõl.
drProktor 2012 jan. 31. - 13:28:46
(10/20)
„- Fiam, hol a medve?
- Milyen medve édesapám?
Bambán néz az öreg, majd dühösen kérdõre vonja a fiát.
- Na ide figyelj, tegnap elhatároztuk, hogy medvére megyünk, így volt fiam?
- így volt, édesapám.
- Reggel felmentünk a havasokba. így volt fiam?
- így volt, édesapám.
- Meglõttük a medvé,. így volt fiam?
- így volt, édesapám.
- Feldobtuk ide a szekérre, így volt fiam?
- így volt, édesapám.
- Megálltunk itt a kocsma elott, hogy igyak egyet, így volt fiam?
- így volt, édesapám.
- Meghagytam, hogy vigyázz a medvére, így volt fiam?
- így volt, édesapám.
- No, akkor, hol a MEDVE?
- Milyen medve?”

Az édesapa a szerencsétlen mûsorvezetõnõ, az ESZES fiú pedeig DörnerGy.
A nõ kérdezi, mit szól ahhoz, hogy a nem-figyeltem- melyik francia újságban azt írták róla:
a ”meleg- és roma-ellenes Jobbik támogatója.
Ahelyett, hogy egyenesen válaszolna, „fordítási hibával” vagdalkozik
(hogy mondják franciául a „meleget”, a „romát„)
Pofátlanságát súlyosbítja, hogy a jobboldali hírtv mûsorvezetõjét
(és az adó közönségét inszinuálja).
Ahogy én már eddig is világosan láttam,
Dörnerrõl a buta aljasság szobrát lehetne megmintázni.
Rhaegar 2011 okt. 25. - 20:32:12
(9/20)
Kósa egy vicc, de legalább volt egy jó beszólása amiben leoltotta az mszp-t.
Quarker 2011 szept. 27. - 00:13:58
(8/20)
Jól hallottam, hogy a Csurka zsidózott, mikor Göncz Árpádról volt szó?
kolombi2 2011 szept. 06. - 18:39:18 Előzmény gaso
(7/20)
mtv mint niiivoooo?

ugye viccbul irtad ezt?

okes, akkor ertem a viccet ;) (jo a humorod)
Perika8888 2011 aug. 23. - 20:43:01
(6/20)
Én is imádom, a rémHÍR-tévét, azért sem nézem, mert még örömömben felmenne a vérnyomásom.:) És ugye meghirdette drága jó kormányunk és pártunk, hogy egészségesen kell élni... Hát akkor én a rémHÍR-tévét nem nézem, valahol el kell kezdeni az egészséges életmódot...
10/10
gaso 2011 júl. 21. - 21:15:30 10/10 Előzmény géGyula
(5/20)
Pedig nézhetnéd a HírTV-t néha, az ATV szélsõséges, gyûlöletkeltõ, cenzúrázott politikai mûsorainál (Újságíróklub, 700-as klub) jóval magasabb színvonalat képvisel. Igaz tagadhatatlan, hogy politikailag elfogult (ezek egy részét én sem nézem). De ha a nem politikai mûsorait nézzük, akkor elmondható, hogy ma az egyetlen kereskedelmi TV, ami olyan színvonalat hoz, amit érdemes nézni. A kulturális, gazdasági, fogyasztóvédelmi, mezõgazdasági, rendõrségi stb mûsorai messze felülmúlják a magyar pénzközpontú médiát. Egyedül az MTV tud ezzel versenyezi. Már ha a nívót nézzük, és nem a nézõszámot.

Az, hogy baloldalon Debreczeni Józsefet a színvonal megtestesítõjének tartod, számomra egész megnyugtató. Ha egy ilyen ide-oda libbenõ, erõsen mellébeszélõ ember az újságírói példaképed, akkor igen nagy bajban lehet a baloldal. Debreczeni hol Orbánról ír talpnyaló könyvet, aztán lehúzza egy másikban, aztán Gyurcsányt dicsõíti (ahonnan épp a pénz jön). Csak, hogy a baloldalnak is meglegyen a "Vezíre" - ahogy írod.

Ha az ember tájékozódni akar, akkor megnézi a HírTV-t, aztán az ATV híradót, aztán kap valamilyen képet. Talán Kálmán Olga mûsorát is érdemes bekapcsolni, bár ott is erõsen kilóg a lóláb, ahogy a jobboldali politikusokat szinte "lemészárolja", a balosoknak meg szépen "alákérdez". De legalább szórakoztató. És meg is kapja a baloldaltól a kitüntetéseket.

Ami meg a politikai nézeted illeti: nem akarok belemenni egy Fidesz vs MSZP vitába, fõleg mert ezer más fórum van erre, de ha nem a Fidesz akkor ki? Egy igazi baloldaltól igencsak messze lévõ MSZP, aminek a vezetõi tönkre vágták az országot? A Fidesznek legalább van valamiféle jövõképe az országról. Az MSZP csak a lopásban jeleskedett, de az ország vezetéséhez vajmi keveset ért.
géGyula 2011 ápr. 19. - 15:18:52
(4/20)
AHOGY ÍGY ELNÉZEM A TOPIKOT, NEM IGEN ZAJLIK ITT A VITA.

Egy törölt fölhasználó beszélgetett önmagával, na,ki is törölték, a szemtelenjét:
Õszintén szólva nem igen szoktam a HírTV-t nézni, igen csak rühellem a jeleleg regnáló hatalmat, a Fideszt és vezérét.
Néhány szellemi társutasom(mazochizmusból) még az ECHO-t is nézi, én már kinõttem a mazochizmusból.
Ma az történt, hogy reggel kapcsolgatva beleakadtanm a Rájátszás mûsor ismétlésébe.
Egy beszélgetés ment az alkotmán(ozás)ról, a mûsorvezetõnõt nem ismertem(nem szoktam nézi a mûsort), tkp semmi8 különös nem történt, azt konstatzálhattam, hogy mennyire igazam van, amikor lelki harmóniám mgõrzése végett nem nézek jobboöldali csatoörnákat. Valahol értékdelem az igekezetet, hogy szeretnének ellebnvéleményt is bvonnia mûsorfolyamba(Ez nyilván most a Fidesz hivatalos irányvonala, nagyon fájlalják, hogy nem sikerült az alkotmányozásba csalogatni ellenzéki pártokat, most szeretnének nyitni,olyan értelemben, hogy úgy tenni, mint ha nyitnának: a Parlamentben tett elvetélt próbálkozás volt erre Szili Katalin, a fontoskodó átlag alatti szintû átlagpolitikusnõ s persze a mûsor is szánalmas volt ilyen szempontból, KuminFerenc a Sólyom mellet teljesen hitelét vesztett politológus képviselte az „ellenzéki baloldalt” (na, hiszen!). Nem azt mondom, hogy miért nem DebreczeniJózsefet, BauerTamást hívják,ha már állítólag hírt akarnak adni az alkotmányt ellenzõ értelmiségrõl s véleményérõl, értem, hogy ez egyfajta „HogyFogadjaaz Értelmiség” mûsor akart lenni, s nem elsõ volalbeli politikusok kellettek(egyik oldalról sem). A Kumin mellé beültetett méltán névtelen „sztárügyvéd(valami Szalay) igen gyöngtén muzskált (föladatának mgfelelõen) a másik oldalon pedig egy gyíktekintetû történész(ennek a neve most se rémlik) mosdatta a szerecsen-alkotmányt.
Aki miatt tkp egyáltalán „tollat fogtam” az JankovicsMarcell. Messze s távol az egyetlen számomra hiteles ember azok között, akik legalább is tudtommal, kitartanak az orbáni, szerintem: ál, jobboldal mellett.
Õ miatta sajnálom, hogy ezt a mûsort nem láttam az elejétõl. Rettenetesen kiváncsi lennél, hogy mi lehet a fejében.
Egy kicsit hasonló eset BereményiGéza, de az õ fejét talán el tudom képzelni belülrõl, így nem véletlen, hogy Jankovicson vagyok elmélázva. Tkp becsülendõ, hog a HírTV megtalálta az egyetlen alkalmas jobbost.
Este KálmánOlga FodorGáborral beszélgetett, ha egyáltalán érdemesnek tartanám még emberszámba venni a joboldal eszmei képviselõit, akkor azt vetném föl, hogy amit én érzek Jankovics iránt, elvárhatóan õk érezhetnék Fodor iránt.
Aki, föltehetõleg személyes okból messze, a szerinten elvárható és méltányos toleranciánál sokkal magasabb szinten „teljesít” a Fidesszel s fõleg a Vezírrel szemben.

Szóval én olyan szupermûsorról ábrándozom, hogy Jankovics vitatkozzon MajtényiLászlóval, DebreczeniJózseffel, de legaláébb FodorGáborral. Gondolom, a HírTV már eljátszotta kisded játékait ezzel a lehetõségét ilyen mûsorra is.
1/10
kodelka 2010 dec. 07. - 20:23:09 1/10
(3/20)
El lehet azt intézni pár perc alatt is:)Nem köll 1 nap
Nem túl optimista egyébként az az egy hét házasság?
1/10
kodelka 2010 dec. 07. - 20:21:09 1/10
(2/20)
Imádom ,ahogy ez a jó Hír Tv megpróbál éket verni az MSZp-n belül ,és erre Szanyit akarja felhasználni ,akit egyébként más mûsoraiban ezerrel támadott.
Ez a Hegedüs zsuzsa nevû kis görcs,állítólagos szociológus már régóta feltûnõen nyal a Fidesznek,ezért aztán többször is feltünt már a "párttatlan" közszolgálati médiumokban is.Úgy látszik õ lesz a házi szociológus jutalmul.
8/10
koromiska 2010 jún. 21. - 20:43:00 8/10
(1/20)
Nagyon szeretem ezt a mûsort. Mindenkor aktuális témákkal foglalkozik.