Téma: Reggeli gyors

3/10
Caffe 2016 aug. 08. - 09:36:07 3/10
(12960/20900)
Ferkó1943 2016 aug. 08. - 09:20:55 Előzmény szonya1
(12959/20900)
Én a hányingert keltõ migránsellenes reklámokat 15 percenként leadó MTV-rõl Knézyvel és nélküle is mindent el tudok képzelni. Mert kapásból bemondhatta volna, hogy "bocsika, de nem kaptunk pontos rajtbeosztást".
Orbán Viktor TV-je, tehát GeciTV.
szonya1 2016 aug. 07. - 19:10:07
(12958/20900)
Úgy látszik, én ilyen naiv vagyok. Az biztos, hogy nagy kavarodás lehetett ott, mert például Knézy elkezdte mondani, hogy a hármas pályán ki úszik, közben az illetõ a hatos pályán volt, stb. Szerintem ebben a szervezõk is sárosak, akik késõn döntötték el, hogy hová osszák be a menekültek csapatában úszó versenyzõt, és nem adtak pontos tájékoztatást a kommentátoroknak. De ha így is volt, akkor is sokat mondó, hogy oda jutottunk ebben a szerencsétlen országban, besokallva a sok hülye propagandától, hogy simán elképzelhetõnek tartjuk, hogy szándékosan történt az egész.
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 18:36:33 3/10
(12957/20900)
Na jó, befejezésül egy cikk arról, hogy mennyire nem akarják megérteni az amerikaiakat.
http://www.turizmusonline.hu/kulfold/cikk/magyar_turisztikai_offenziva_az_usa_ban
"A Magyar Turizmus Zrt. észak amerikai képviseletének egyik legfontosabb célja annak elérése, hogy Magyarország mint úti cél önmagában, ún. stand-alone desztinációként jelenjen meg az amerikai utazásszervezõk ajánlataiban."
Nem fog. Nem akarnak csak Magyarországra jönni, miután 10 órákat repkednek Europába.
A hajósok pedig ha akarnak, ha nem, Budapestrõl indulnak vagy ide érkeznek, a bevétel a hajóstársaságé, legfeljebb arra lehet õket rávenni, hogy indulás elõtt elõbb érkezzenek, ill. érkezés után késõbb induljanak el Bpestrõl, töltsenek még pár éjszakát itt. Na ehhez kellene pl. elintézni, hogy érkezéskor és induláskor kulturált formában tudják elérni a hajót vagy ha tudják, hogy indulás szombaton vagy vasárnap, akkor ne zárjanak már be a Herendi, Ajka kristály, Zsolnay boltok a városban stb.
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 18:25:40 3/10
(12956/20900)
Na elkezdték piszkálni Katinkát az amerikaiak.
Az egyik cikk konkrétan hazudik, mert azt irja, hogy problémái voltak Katinkának a magyar hatóságokkal, amikor váratlan doppingteszteken kellett volna részt vennie.
http://444.hu/2016/08/07/megerkezett-az-elso-doppinggyanusitgatas-hosszu-katinka-hihetetlen-vilagcsucsa-es-gyozelme-miatt
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 18:12:36 3/10
(12955/20900)
Hát mindenesetre egyre többször olvasható, hogy bizony Budapest megelõzi Bécset, sõt most már Prágát is. Én csak tapasztalatból tudom elmondani, hogy azok, akik Prága - Bécs - Budapest utvonalat járják be, 90%-ban Budapestre voksolnak. Tudom, hogy régen nem igy volt, most viszont turistaszemmel Bpest eszméletlen szép és érdekes lett.

Egyébként elismétlem, arról szólt a cikk, hogy hogyan csábitsuk ide a gazdagabb réteget, amit már régen megtehettek volna megfelelõ befektetésekkel, ország és városimázs-épitéssel, csakhogy erre már régen rá kellett volna jönni.
Tõlem egyébként annyi csóró turista jön ide, amennyi csak akar, csak akkor nem kell siránkozni, hogy nem költenek, hanem tenni kell szakembereknek annak érdekében, hogy jöjjenek a gazdagabbak is, amibõl több bevétele származik az országnak. Nem tudom, mi nem jön le neked ebbõl, mert ugy tünik, mintha arra helyeznéd a hangsulyt, hogy ne bántsuk a csóró turistákat, bántja a fene, de most nem errõl volt szó.
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 17:56:23 3/10
(12954/20900)
Gondolod?
Már az Olimpia elõtt tudtam arról, mert megirták, hogy egy szir menekült is uszni fog a menekültek csoportjából, azért ezt illett volna tudnia Knézynek is, nem? Legalább a lány nevét, s különösen odafigyelni, ha az elõdöntõben indult, ha pedig nem fontos az elõdöntõ, akkor minek közvetitik?
szonya1 2016 aug. 07. - 17:32:29
(12953/20900)
Kivételesen lehet igazság abban, amit mond. Nekem nem az tûnt fel elõször, hogy kihagyja az egyik versenyzõ nevét, hanem az, hogy összevissza mondta a pályabeosztást. Talán egyik versenyzõ sem azon a pályán úszott, mint amelyiknek a számát mondta Knézy.
mavtelep 2016 aug. 07. - 17:25:52
(12952/20900)
Minden gazdasági és kulturális ágazatra EZ A JELLEMZÕ ! Ráadásul az ember nem tudja megbocsájtani a dilettantizmust, mert közben minden fillért kilopnak mindenhonnan.
Sopánka2 2016 aug. 07. - 17:10:02
(12951/20900)
Azért szerintem ez nem olyan egyszerû, hogy csak pénz és reklám kérdése. Bizonyos helyek, azok imázsa már régen berögzült mindenféle élmények, irodalom, filmek stb. hatására. Ahogy mondtam: Budapest soha nem fog Bécs imázsával vetekedni. És az sem igaz, hogy a csóró turisták senkinek sem jelentenek bevételt. Mert azok is esznek, isznak és pl. Nagyon sokan megfordulnak a szabaduló szobákban is, ami mára egy valódi hungarikum lett. Tudom, hogy ez téged nem érdekel. Szerintem neked lesújtó a véleményed mindarról, ami a turizmust körülveszi, nyilván ebben is van sok igazság, de azért totálisan hülyének sem kell nézni azokat, akik ugyanúgy azt akarják, amit te.
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 16:35:00 3/10
(12950/20900)
Egyébként reklám kérdése az egész, le is irtam az elõbb, 2008-ban, amikor összeomlott a tradicionális küldõ országok gazdasága, Bécsnek-Ausztriának volt annyi esze, hogy másfelé néztek, s mint leirtam, már egy évvel a hirdetéseik után hemzsegett Bécs a gazdag távol-keletiektõl és araboktól.
Még annyi eszük sincs, hogy összefognának Béccsel vagy Prágával, hogy ha már ott vannak, ide is átjöhetnének, nem nagy a távolság, s tényleg nem tudja a többség, mennyire közel vagyunk Bécshez, de akár Prágához is.
S még valami, anno olvastam egy összehasonlitást, melyik város /ország/ mennyit költ az ország-városimázsra, Bécs sem ingyen kapja ám ezeket a turistákat, hanem költ rá, ha jól emlékszem minimum 5x annyit Prága és sokszorosát Bécs.
Ismerek bécsi idegenvezetõket, még át is hozzák a vendégek egy részét egynapos turára, nálunk pedig bár tiltott, de senki nem ellenõrzi, hogy van-e jogosultságuk az idegenvezetéshez Budapesten. Bezzeg, csak kezdjél el városnézni Bécsben, percek alatt leállitanak és megbüntetnek. Igy nem csoda, ha a Gellért hegyen ugy kezdi a bécsi idegenvezetõ, hogy megérkeztünk Pestre.
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 16:24:44 3/10
(12949/20900)
Ennek a cikknek a cime ugye az volt, hogy sóherek az idelátogatók, amit sikerült megállapitaniuk azután, hogy mindent megtettek ezért, magukat okolhatják emiatt.
Ennek soroltam fel az okait, annak pedig nyilván nem örülök, hogy egyre kevesebb az a réteg, amelyik magas szintü szolgáltatásokat és árukat vesz, ezt elmesélhetik a szentendrei és Váci utcai boltok, a kinai gagyi megy talán kicsit.
Nyilván mindenhol van ez is /szegényebb / és az is /gazdagabb/, de nálunk ez az arány elcsuszott a sok, ámde nem sokat költõ turista felé, ami több hátránnyal jár, mint bevétellel. Az agglegénybucsuk hasznát sem mi, hanem a külföldi irodák zsebelik be.
Ugyanakkor azt látom, hogy bár sirnak, panaszkodnak, nem hogy nem tesznek azért semmit, hogy a luxusturisták is ide vágyjanak, sõt, csak akadályozzák a már idelátogatók lehetõségeit.
Sopánka2 2016 aug. 07. - 15:41:41
(12948/20900)
Ezt most te írod? Nekem azért nem tetszik a csóró turisták ilyen leszólása, cikizése. Mi sem vagyunk kevésbé csórók, ha elutazunk. Az egészséges az valami mix kialakítása a kispénzû és a gazdag turisták között. Budapest, ha szebb is, de nem Bécs. És fõképpen nem Párizs és London. Tehát hiába ácsingózik hosszú ideje (ez már az én idõmben is jól hangzó szlogen volt)a gazdag arabokra és ázsiaiakra.
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 15:11:57 3/10
(12947/20900)
Hát esküszöm, azt hittem, hogy van vagy 40 éves ez az Emese, ami persze nem von le az arany értékébõl, gratula neki.
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 15:10:16 3/10
(12946/20900)
Knézy szerint pont akkor romlott el a monitor, mikor a szíriai menekült megnyerte a futamát, ezért nem mondta be a nevét

Ja, el is hisszük..
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 15:06:18 3/10
(12945/20900)
Ez jó cim:))
mno.hu/belfold/az-mszp-ki-a-fidesz-bevandorlozik-1355571
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 15:03:38 3/10
(12944/20900)
Tök reménytelen, a MISZ /Magyar Idegenvezetõk Szövetsége / sem lépett semmit vagy ha igen, nincs visszhangja. Nincs gazdája és hozzáértõ szakembergárdája az idegenforgalomnak, ez van.
Aki meg ért hozzá, az nem jut szóhoz, annak idején én ismerõsön keresztül felajánlottam Demszkynek, hogy elviszem egy városnézésre, legalább tudják, hogy mirõl beszélnek, mikor kitalálta valamelyik hugyagyu, hogy a BAzilikába látogató turisták busza parkoljon le a Dózsa György uton, amig a vendégek megnézik a Bazilikát:))))) Aztán létesitettek kb. 5-6 db buszparkolót a BAjcsy-Zsilinszkyn, amit rövid idõn belül megszüntettek, mert pampogtak az ottlakók. Na most nem mennek a csoportok a Bazilikába és kész.
...és nem fognak tudni bemenni a Városligetbe sem, mert a Koós Károlyt gyalogossétánnyá akarják átalakitani, hogy az autók hogy jutnak majd ki az M3-asra, fogalmam sincs.
A buszok már most sem tudnak bemenni a Szabadság-tér, Parlament városrészbe, ki vannak tiltva az egész negyedbõl.
Igy mutasd meg a várost és persze 3 óra alatt.
Egyébként sem érdekel senkit az egész, csak hozza a dupláját a mezõgazdaság hozzájárulásának a GDP-hez, mindenkit csak az érdekel, amiben érintett.
mavtelep 2016 aug. 07. - 14:52:48
(12943/20900)
Kis összefoglalód a "MI a teendõ ?2 c. mûsorba kívánkozik, hívd fel Bolgárt !
Jó pár embert érdekelne, hogy mire számíthatunk az idegenforgalomban.
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 14:31:19 3/10
(12942/20900)
Ja és amikor kb. 15 éve a Washington Postban vagy NewYork Timesban Europa térképén fel sem tüntették Magyarországot, s irtam a kinti képviseletnek, válaszoltak is, hogy köszönik, majd intézkednek, valójában semmi nem történt utána, még pár évig figyeltem, Ausztriával be volt fejezve a térkép Europáról. Semmit nem tettek, majd még be is zárták a képviseletet, mert "nincs rá szükség". Majd interneten.

Egyébként még annyi eszük sincs, hogy felfogják, nem jönnek a turisták, mert
terrorveszély
EB
Olimpia
USA-ban választás

Ja és Budapest a legolcsóbb szállodai árakkal dicsekedhet ebben a térségben, miért ne jönnének csak a csórók.

Ötcsillagos luxusszállodában árulták a szobákat 120 Euroért, ezért Bécsben még egy szobát sem kapnak fizetõvendég szolgálatnál.
3/10
Caffe 2016 aug. 07. - 14:24:10 3/10
(12941/20900)
Szörnyü, amit ezek müvelnek:
http://hvg.hu/gazdasag/20160807_Soherek_az_ide_latogato_turistak
"Hozzátette: jelenleg leginkább német nyelvterületrõl, valamint az Egyesült Királyságból érkeznek turisták, de érdemes lenne megcélozni az Egyesült Államokat, Kanadát, Brazíliát és a Távol-Keletet is."
Ezeknek, ahogy az elõzõ kormánynak, halvány lila gõzük sincs a turizmusról. Itt az eredménye annak a baromságnak, amit még a GYurcsány kormány végefelé találtak ki, hogy elég lesz a fiatalokat megcélozni és az interneten hirdetni.
Na most itt vannak, hátizsákkal, airnb szállásokon, a bulinegyedben négykézláb hányva "szarér-hugyér" charterrel közlekedve.
Ezt akartátok, most megkaptátok.
Ingyen városnézõ séták csak borravalóért, meg hopp-on-hopp-off turák kétnapos érvényü jegyekkel, amelyek hajókázásra is érvényesek, streetfood kajáldák egymás mellett, miért is költenének?
Aztán csodálkoznak, hogy nem költenek, na de ha hétvégén valaki Herendit akar venni, zárva a boltjaik, a Zsolnayt arab tulajdonu bolt árulja kiszállitással horror összegért.

De a hajósok, akik hatalmas összegekért luxushajókon érkeznek fõleg az USA-ból, ott kinlódnak a hajóállomások melletti senki földjén botorkálva vagy menetelnek a bõröndjeikkel az egyetlen és tulzsufolt busz- és autóparkolókhoz, ahol már kamerákkal fényképezgetik a közterületesek a szerencsétlen buszokat és autókat, akik szállitanák õket tovább.

Ellehetetlenitve a Vár meglátogatása, mert õfelségének most kell a karmelita kolostor, s épitkeznek, de különben is, meneteljenek csak a csoportok fél órát a Sztháromság térre meg vissza, menjenek be saját költségükre a Mátyás templomba és a Halászbástyára, aztán meneteljenek vissza a Disz-térre és miután leadták az idegenvezetõk a kódjelet, elindulhat valahonnan lentrõl a busz a kijelölt parkolóba, ahol a tüzõ napon ácsoroghatnak a vendégek, mig meg nem jön a busz.

Na és akkor csodálkoznak, hogy nem jön a fizetõképes turista, csak a részeg agglegénybucsús tahó angol.


Leirom, 2008-ban /!!!/ Bécs reklámozni kezdte magát Távol-Keleten és a gazdag arab országokban, igy már 2009-ben tele volt Bécs ezekkel a turistákkal, erre 2016-ban kitalálja néhány niemand farok, hogy talán promóciózni kellene a fenti országokban, rakás hülye lámer.