7/10
technokrata 2013 máj. 31. - 10:30:16 7/10 Előzmény ninane
(39/59)
Bocs, de lehúzod a filmet, közben meg nyolc csillagot adsz neki a lehetséges tízbõl... Akkor milyen osztályzatot adsz egy általad kitûnõnek minõsített filmre???
A filmrõl:
Szerintem baromi jó volt. Végig lekötött. Tök jó volt az a nyomasztó hatás, amit visszaadott. Végig érdekes volt, pillanatok alatt le is ment.
SPOILER
Nem volt kommersz a vége!!! (A fanyalgóknak.)

Ami viszont nem tetszett, az Nicolas Cage alakítása. Ez a félõrült folyamatosan üvöltözõ, majdhogynem kötekedõ karakter baromira nem illett egy nyomozást végzõ emberhez. Nyilván a rendezõ követelménye volt ez az alakítás, de baromira nem volt jó ötlet. Ha minden nyomozó ilyen stílusban adná elõ a mûködését, az durva lenne.
1/10
Tomiiii 2013 márc. 10. - 11:47:53 1/10
(38/59)
Cage ilyen vacak filmben....?
8/10
ninane 2013 jan. 19. - 10:50:49 8/10
(37/59)
Borzalmas. Hatalmas csalódás. Életem egyik legrosszabb film-élménye. Felzaklatott, éjjel néztem, nem tudtam utána elaludni, pedig nem vagyok már kisgyerek. Hogy lehet hogy egy ilyen kiváló színésznek köze van ehhez az agyrémhez? Egyik kedvencem Cage, így valami jobbat vártam eleve. Elõször nõkkel verekszik (persze jogosan, de akkor is), aztán meg elmebeteg asszonyok prédája lesz...
merkel 2013 jan. 04. - 21:30:48
(36/59)
Az eleje még érdekes, de aztán nem nagy durranás, kiszámítható, unalmas, de egyszer meg lehet nézni. Sokkal "rejtélyesebben" is meg lehetett volna csinálni, mert az eleje még jó. Az egyik kiábrándító jelenetben fegyverrel fenyeget a fõszereplõ egy nõt, hogy adja oda a biciklijét.
10/6
JEGENYE80 2013 jan. 04. - 21:00:56
(35/59)
én most láttam a filmet elég érdekes volt, a film béli nõkre ráférne egy alapos kefélés egy méretes faxal ,eléggé idegesitõek voltak.küzdhetett volna Nicolas jobban az életéért.
8/10
tonyrulez 2012 júl. 14. - 12:38:33 8/10
(34/59)
A film David Pinner Ritual címû könyvén alapul, igaz ezt jócskán átírták, ugye a könyv nem egy szigeten, hanem egy faluban játszódik, a lány meg nem eltûnik, hanem már holtan találták. A film ennek ellenére tetszett.
*****SPOLER*****
Elõször azt hittem (úgy látszik nem csak én), hogy a film elején elütött lány ugyanaz, akit a szigeten keres. Mellesleg meg mintha az õ holtteste is eltûnt volna, de aztán többet nem tudtunk meg róla.
A látomások meg egyszerûen attól a sokktól, a tudattól voltak Nicolas Cage-nek, hogy õmiatta halt meg egy anya meg a lánya. Végülis õ állt oda az út közepére, a kamionsofõr miatta rántotta félre a kormányt és ment a kocsiba.
adampierson 2012 júl. 05. - 01:20:20
(33/59)
Ezt az elcseszett filmet. Csak én vagyok vele úgy, hogy kezd hiányozni a filmekbõl, a lelki megnyugvást biztosító elem. Mert innen baromira hiányzik, egy Tombstone-os (1994) befejezés. Az a "Pokol jön el velem!!!" monológ, amit az követ, hogy 150 embert könyörtelenül kinyírnak. Ez a film rendesen elcseszte a kedvem. Mi a retek van, hogy egyre másra jönnek ki ez ilyen Happy End nélküli szarok. Már elnézést, de ha ilyen fos lelkiállapotot akarok magamnak elõidézni megnézek egy híradót. A filmek legalább próbáljanak meg kicsit jobb kedvre deríteni. Nem??
offtopic
adampierson 2012 júl. 05. - 01:12:41
(32/59)
43
szinhazimado 2012 júl. 04. - 20:26:09
(31/59)
Jó film. Tetszik.
HáziSárki 2012 ápr. 02. - 08:07:20 Előzmény Ezüstliliom
(30/59)
***SPOILER*** És mi köze volt az elején a balesetnek az egészhez? Vki korábban már írta, hogy azt hitte - ahogy én is -, ugyanarról a kislányról van szó... ***SPOILER VÉGE***

No, mindegy, túlvagyunk rajta. :)))
Ezüstliliom 2012 márc. 31. - 23:30:37 Előzmény HáziSárki
(29/59)
Igen. És azt sem értem, minek és mitõl voltak hallucinációi Cage-nek.
Ezüstliliom 2012 márc. 31. - 23:29:08 Előzmény pas
(28/59)
Miért?
pas 2012 márc. 30. - 12:44:43
(27/59)
10/10
HáziSárki 2012 márc. 30. - 10:34:46 Előzmény RockerMartin
(26/59)
Én kifejezetten szeretem a drámákat. De ez nem az volt. Csak annak, aki megnézte. :)))
De tisztelem a véleményed, örülök, hogy neked tetszett. :))
HáziSárki 2012 márc. 30. - 10:32:39 Előzmény Ezüstliliom
(25/59)
Egyetértek! ***SPOILER(?)*** Egészen végig (nagyjából a film felétõl) azt hittem, a végén az lesz a csattanó, hogy csak álmodta/delirálta az egészet Cage. Annyira irreálisak voltak a történések, a szigetlakók viselkedése.***SPOILER VÉGE***
Sajnálom azt a két órát, amit rászántam. Sõt, többet, mert utána még egy ideig a (negatív) hatása alatt voltam. (Persze nem ez egy mûvészi alkotás célja? Hatást elérni?) :)))
Szerintem nyomasztó volt, zavaros, unalmaska... Valóban, mintha egy kábszeres lázálmába csöppentünk volna, tökéletesen fogalmaztad meg az érzéseimet.
6/10
nikato 2012 márc. 29. - 21:38:01 6/10
(24/59)
SPOILER A vége olyan befejezetlen volt. Azt sugallta, hogy mindig is fognak vinni oda áldozatokat. Én még reménykedtem, h Cage karakterét az utolsó pillanatban megmentik és leszámolnak a "szektával" a szigeten. SPOILER VÉGE
Nem volt olyan rossz. Dee.. Minek ment egyedül nyomozni oda? Min. 1 társ dukált volna hozzá.
Ezüstliliom 2012 márc. 29. - 21:06:20 Előzmény RockerMartin
(23/59)
Nem az a gond ezzel a filmmel, hogy dráma. Az a baj, hogy egy kábszeres eszetlen álmát vitték vászonra, amiben semmi ráció nincs. A végére sem derül ki, hogy mi miért történt, csak úgy lárpurlár ijesztgettek minket, meg bevittek az erdõbe.

SPOILER
Cage-et ennyi erõvel már az elsõ nap feláldozhatták volna vagy addig a napig bezárhatták volna valahova. Minek kellett napokig üldöznie ehhez egy fantomkislányt?
10/10
RockerMartin 2011 aug. 25. - 10:38:52 10/10
(22/59)
Nem tudom, miért szidja mindenki ezt a filmet... Szerintem drámának nagyon jó... Ugye, mint azt tudhatjuk, a drámák általában nem valami hû, de nagyon izgalmas filmek... A csattanó is nagyon jó volt benne; egyáltalán nem erre számítottam. Nicolas Cage pedig szerintem ebben a filmben is nagyon jól alakít. Nem nagyon tudok rosszat mondani erre a filmre. 10/10

ui.:Aki meg nem szereti a drámákat az inkább ne nézze meg, mert az biztos csalódni fog...
1/10
Duji 2011 jún. 09. - 23:06:21 1/10
(21/59)
Ilyen mocskosul sz@r filmet rég láttam. Az eleje még tûrhetõen indul, de ahogy haladunk a storyban egyre inkább idegesítõbb az egész. Ha nem Cage játszana benne, még ennyit sem érne, bár nem a legjobb formáját hozza. Oké, van egy csattanó a végén, nem tudod kiszámítani, mást vársz, de ezzel együtt is egy nagy halom trágya a film. Pedig baromi jó lenne a történet, de valami huszadrangú rendezõ kezébe került és ezzel már el is cseszték az egészet. Idegesítõ, (legtöbb részben) sablonos, Nicolas Cage rajongóknak NEM AJÁNLOM... vagy csak nekik.
1/10
mukiwa 2011 ápr. 18. - 19:35:24 Előzmény Segítõ Béka
(20/59)
Hogy a bika tegyen magaeva te tudatlan...Ismered a SPOILER fogalmat?