Téma: Replicas

7/10
sexykex 2019 okt. 29. - 07:12:11 7/10
(20/40)
Kellemes meglepetést okozott a film, mert nem egy moralizáló negédes szar volt, mint a Spielberg robotgyereke körüli nyavalygás, hanem a közeljövő egyik lehetséges problémáját kapirgálta meg. Legyenek klónok, vagy ne legyenek? Lehetséges-e átültetni a tudatot, elválasztható-e az agysejtektől, vagy nem? Szükségtelen lett volna egyértelműen állást foglalni – nem is tették meg még akkor sem, ha a filmbéli tudósnak ez többé-kevésbé sikerül – hiszen a mai kőkorszaki színvonalú bagázs úgyis a lelket próbálná kibányászni és lefagyasztani. Számomra ez se bizarr, se torokszorítóan érzelmes nem volt. Én inkább értelmesnek és emberinek találtam, ami egy sci-finél nem követelmény.
Owl-nek persze igaza van, a történet hemzseg a hibáktól, de ez 100 filmből 98-ra igaz. Viszont end33 rosszul látja a kérdést, hiszen vannak a hivatásos siratóasszonyok, akik a jajgatáson kívül semmire sem jók és a logikusan gondolkozó, megoldást kereső emberek.
6/10
Warthog82 2019 okt. 13. - 16:13:26 6/10
(19/40)
Elgondolkodtató.De a sok érzelmi hullámvasútozást nem Keanu képességeire kellett volna bízni.
1/10
end33 2019 aug. 22. - 10:42:42 1/10
(18/40)
Emberek! Én ezt nem tudtam végignézni. - Nem mostanában, és nem sok volt ilyen, de ez borzasztó. - Mondjuk én nem tudom Keanu mi a fenét jár ilyen forgatókönyvek szereplőválogatásaira, de a Matrix óta én csak bűn rossz, brutál erőszakos filmekben "találkozom" vele. - Nekem ott elég volt ebből amikor,

SPOILER

szépen és egyenként kifekteti népes családját a tópartra, az igényes kutató protokollja szerint, had férjen már oda a műszeres koffer mindannyiukhoz. - Ilyen egyszerűen nincs, beteg, aberrált az író, a rendező, és mindenki aki ilyen témában ezt így előadja, esetleg eljátsza. /Én (uff,) beszéltem, pont./
4/10
Findzs 2019 aug. 03. - 12:29:09 4/10
(17/40)
Elég gyenge film csak Keanu miatt néztem meg, de szerintem ez a legrosszabb filmje.
Már-már ZS kategória.
4/10
3/10
Owl 2019 júl. 28. - 23:32:20 3/10
(16/40)
Nem jött be, Tomkrúz ügyesebben mutogat a holofalon! Összecsapott karakterek és sok-sok hiba a történetben, ennyit kapunk. Végig lehet ülni, de annyira rossz a forgatókönyv, hogy az ember a fejét fogja.
SPOILER a klónokba ültetett nyomkövető? Mikor ott nőnek a pincében, mint a gomba? A festett hajú klón ébredése? Vagy a kikötői jelenet, aminek se füle se farka? (Apu bemászik a rácsos ajtón, hogy beindítsa a hajót, miközben az autóban csücsülő családját elrabolják???) Anyura adok 3*-ot.
5/10
RTommy9 2019 júl. 26. - 20:43:06 5/10
(15/40)
Egyszer nézhető, nem rossz de jónak se mondanám. 5/10, nem több!
8/10
Antal Forgács 2019 júl. 22. - 19:15:21 8/10
(14/40)
Én sem értem, hogy jön ide Jézus. Vagyis értem, de nem hinném, hogy a film asszociálni akarna a vallás felé. Egyébként nekem tetszett.
10/10
Édesangyal 2019 júl. 15. - 09:59:07 10/10
(13/40)
Nagyon jó kis scifi, Keanu Reeves-t pedig egyszerűen imádom, nálam többször nézős :)
7/10
Nótárius 2019 júl. 15. - 01:28:44 7/10
(12/40)
Ez a film volt annyira elgondolkodtatóan érdekes és izgalmas, hogy az utólag kétségtelenül számba vehető kérdőjelei ellenére is; a HMsv szempontrendszere alapján mérlegelt értékelésem legalább: 7/10 !
5/10
pihes 2019 júl. 13. - 14:38:24 5/10
(11/40)
Vannak a hasonlók, és pár sokkal jobb mint ez!

5/10
Alexease 2019 júl. 12. - 22:07:08 Előzmény szookedorina
(10/40)
De gondolom azzal is tisztaban vagy, hogy Jezus tortenete is sci-fi:)
Zahire 2019 ápr. 27. - 09:46:56
(9/40)
Végképp nem értem ez a sok fikázást, meg azt, hogyan kerül ide Jézus Krisztus.Ez egy sci-fi, így kell nézni.Cseppet sem unalmas, nem mondom , hogy nem lehetett volna még a cselekményt bonyolítani, de ezzel együtt nekem tetszett.Technikailag sem rossz, azzal együtt, hogy látni , nem tudtak annyi pénzt belefektetni, mint pl. az Avatarba ( ami viszont szerintem messze nem olyan jó,mint mondják).
7/10
Attila Cs. 2019 ápr. 12. - 09:17:12 7/10
(8/40)
A halhatatlanság örök témáját feszegeti a film összecsapott formában.

Bár kissé vicces, amint William neje nem sokkal ébredése után elmegy futni, s természetesen a klónok mindannyian a korábbi életkorukra fejlődtek 17 nap alatt.... GPS jeladó fejlődött velük együtt....


k11zoltan 2019 ápr. 07. - 22:16:18
(7/40)
Egynek elmegy kategória.
emmerssaon 2019 márc. 03. - 12:35:22 Előzmény szookedorina
(6/40)
Ez egy sci-fi..nem kell megmagyarázni!
Pláne nem a vallásodat a képünkbe tolni!!!
6/10
Nico71 2019 febr. 21. - 07:18:40 6/10
(5/40)
Egyszer megnézhető felnőtt mese. Nem újdonság a téma, amit latolgat a film, hiszen már Albert Einstein-t is foglalkoztatta. Ő is úgy látta, talán az lesz az emberiség sorsa, hogy előbb-utóbb géptestbe töltjük az emberi elmét. Könnyen cserélhető, javítható alkatrészek, vagy akár továbbfejleszthető, specifikus, célirányos testek. Evvel megnyílik a világűr is számunkra, hiszen kevésbé lesznek fizikai határok.
A film klónozásról szóló része pedig másik vonalat boncolgat. Erről aztán lehet elmélkedni, filozofálni! Kevés lenne itt a port.hu oldalon a hely ezt kielemezni. Ez egy film, tekintsünk rá szórakoztató műként, ami leköti figyelmünket 1,5-2 órára.
A film nem a legmodernebb, nem a legújabb technikával készült, ráadásul a költségvetése sem volt a legmagasabb. Keanu Reeves sem volt a toppon, néhol eléggé erőltetett a játéka. Eléggé érezhető, elvállalta mert konyhapénzt hozott számára, ám nem adott bele mindent. A többi színész inkább ott se lett volna! Thomas Middleditch számomra kifejezetten idegesítő, antipatikus alak. Én film közelébe sem engedném, színésznek pedig végképp nem nevezném! A rendezés, az operatőri munka eléggé gyenge. Pedig Jeffrey Nachmanoff-nek volt már jó néhány nagyon jól sikerült filmje (Holnapután, Utazó), ám ezekben mint forgatókönyvíró játszott szerepet. Rendezés nem az ő világa, ezt ez a film is bizonyítja.
Minden negatívum ellenére nem rossz annyira, hogy ne érné meg a ráfordított szabadidőt, de ne várjunk túl sokat tőle.
szookedorina 2018 márc. 20. - 17:59:44
(4/40)
meglepetás
szookedorina 2018 márc. 20. - 15:36:36
(3/40)
Csak Jézus Krisztus támadt fel úgy, hogy valószínű tudott az előző életében lévő kapcsolatairól. A A régi barátai akikhez ellátogatott ugyan felismerték de nem értették, hogy mit akar pontosan. Teljesen más ideológiával tért vissza a földre.
pl;

"“Feltámadott az Úr bizonnyal, és megjelent Simonnak!” Lk. 24,34. - I. Kor. 15,5/a.
A Biblia nem adja meg az időpontot, de valószínűleg ez is a reggeli órában történhetett, vagy a délelőtt folyamán, és azt sem tudjuk, hogy mi volt a találkozás célja, miről beszélgettek.
Pál apostol beszámolója szerint Jakabnak is megjelent, bár ennek az időpontját sem tudjuk. I. Kor. 15,7/a.
Lukács evangélista és Pál apostol emlékeznek meg az írásaikban arról, hogy Jézus külön megjelent Péternek, és valamilyen személyes beszélgetés történhetett közöttük.
Senki sem tudja miről beszélgettek, de Péter számára mindenképpen az isteni kegyelem megnyilatkozása volt ez a találkozás, annak bizonysága, hogy Jézus a történtek ellenére sem vetette el, hanem továbbra is szereti őt.
Hogyan nyilatkoztak az emmausi tanítványok a Messiásról, Jézus halála mennyiben módosította a korábban kialakított hitüket?
Sokszor vannak ma is együtt emberek Jézussal anélkül, hogy felismernék, csak beszélnek Róla, mégis idegenként mennek mellette."
Szóval a feltámadás után történt eseményekről már nem sok mindent tudnak, szinte semmit.
1-2 hét múlva köddé vált.

szookedorina 2018 márc. 20. - 12:05:21
(2/40)
Megnézem a tudatot miként varázsolja vissza az agyba?!
Szerintem sehogy.
szookedorina 2018 márc. 04. - 18:35:20
(1/40)
Érdekes elmélet, kiváncsian várom a témából mit lehet kihozni !
Technikailag megoldott, már lehetséges standard programot létrehozni ami kizár mindennemû környezet által befolyásolt hibát. Csak a genetika szólhat közbe, tehát szükségeltetik egy tökéletes genetikai állomány is (de mi a tökéletes, ki írja meg, Isten?!) . Nyilvánvalóan logikus, hogy egy mesterségesen elõállított hibák nélkül mûködõ földi civilizációban lehet értelme a klónozásnak, mellyel kizárólag teljes egészében kaphatjuk vissza az elõzõt az eredetit. Az emberi társadalomnak ez nem érdeke, hiszen ezzel megszûnnének az útvesztõk, a másság. Ezt már a Matrix alkotói is tisztán látták.