Téma: Robin Hood

3/10
offtopic
csikosi 2013 júl. 02. - 13:29:25 3/10
(129/129)
SOK AZ SOKK belõle már, nem beszélve a reklámokról.
christie1 2012 jún. 02. - 18:53:07
(128/129)
Remélem, a nyáron az RTL is ismételni fogja a RH-ot! Nagyon várom!!!!
_Portsmouth 2012 máj. 14. - 15:19:40
(127/129)
Hát, bosszús vagyok! A BBC Entertainment mûsorát böngésztem itt a port.hu-n, és láttam, hogy az a sorozat, amit keresek, a Dr. Who (Ki vagy, Doki?) nem megy, sem pedig a Lark Rise To Candleford... viszont a RH-sorozatot ismétlik, ráadásul abból is a 2. évadot, és nem az 1.-t amirõl lemaradtam... :-(
_Portsmouth 2012 jan. 20. - 11:28:51 Előzmény christie1
(126/129)
Mondjuk, Allan már a III./11.-ben meghalt, nem?
(Azt a részt sem láttam végig, csak kb. onnan, ahol Robin - én úgy mondanám - Big Brothert játszott Allannel: "Allan! Hagyd el a tábort - most!" (Persze nem így volt szó szerint, csak BB-stílusban így lett volna...)... Amikor ezután A. a fák között kepesztett (vagy amikor erre visszagondoltam(?)), akkor jutott eszembe az alább említett Edda-dalrészlet... --- Késõbb pedig: "...little arrows in your clothing / little arrows in your hair..." - és nem csak ott - Bocsi! ;-) )
christie1 2012 jan. 17. - 14:42:16 Előzmény _Portsmouth
(125/129)
Igen, ez a legutolsó része a sorozatnak.
Hát, tényleg elég béna volt, ahogy Robin H. meghalt, ahogy ott ült a fa tövében... De az szép volt, hogy megjelent Marian.
Utálom a befejezést, már csak azért, mert kedvencem, Allen is meghalt!!! :((( És szemét módon, hátba lövik!!!!
_Portsmouth 2012 jan. 16. - 08:59:01
(124/129)
Az a rész, ami vasárnap volt, akkor ugye a III. évad / 13. rész volt?
Na most: Mit különcködik ez a Robin, hogy õ egyedül akar meghalni? Mások meg tudtak halni mások ölében/karjában: pl. Marian, aki Robin ölében/karjában halt meg, vagy M. apja, aki szintén Robin karjában halt meg (aminek persze dramaturgiai funkciója volt: hogy elküldhesse a lányának a búcsú-üzenetét...), sõt még Guisborne is hajlandó volt Robin és Archer ölében/karjában meghalni (!)...
christie1 2011 dec. 21. - 21:49:41 Előzmény _Portsmouth
(123/129)
Köszönöm a magyarázatot. :)
_Portsmouth 2011 dec. 19. - 16:18:49 Előzmény christie1
(122/129)
Bocsi, én fogalmaztam túl homályosan.
Az Edda-dal részlete kb. a 3. évf. 11. részében lesz aktuális (bár én a 3. évf./2. rész után már nem néztem folyamatosan, csak ide-oda belenéztem).
A szúrós-kék tekintetet pedig Guy viseli...
christie1 2011 dec. 17. - 15:19:31 Előzmény _Portsmouth
(121/129)
Hát lehet, hogy h*lye vagyok, de nem értem, ez mit jelent: "- mert nem a "szúrós-kék"-é..."
Igazából, az Edda-dal részlete sem világos számomra.
_Portsmouth 2011 dec. 14. - 19:06:27 Előzmény christie1
(120/129)
- mert nem a "szúrós-kék"-é...
(Nem tudom, hogy az RTL Klubon most hányadik résznél tartanak, de
*****SPOILER!!!***** lesz majd egy olyan rész, amirõl ez jutott eszembe (ugyebár az Edda-dalból*): "Ment a hûtlen nehéz fejjel/Tudja jól, hogy õ már nem kell/Ég veletek - mást nem mondott/ A szeme túlragyogott minden csillagot"... *******SPOILER VÉGE!*****
(*Nem az ó-germánból!)
christie1 2011 dec. 12. - 12:44:43
(119/129)
De szépen írtad! Köszi! Asszem, én vagyok a legnagyobb magyar rajongója. :))))
_Portsmouth 2011 dec. 12. - 10:14:26 Előzmény christie1
(118/129)
Ja, igen: a "serif"-en is lehet nevetni...
_Portsmouth 2011 dec. 12. - 10:12:52 Előzmény christie1
(117/129)
Szóval világítós-kék szempár tulajdonosa a kedvenced?
És tényleg van "egy-két" jó poénja az említett két szereplõnek...
christie1 2011 dec. 11. - 14:45:23
(116/129)
Én imádom ezt a sorozatot! :)) Jókat nevetek rajta, fõleg a serifen, Much-on és Allan-en.
A kedvencem Joe Armstrong (Allan). Aki szintén kedveli õt, a starity.hu-n jelölje kedvencnek. :)
_Portsmouth 2011 nov. 21. - 11:51:09
(115/129)
Na, megvolt a 3. évf./2. rész az RTL Klubon...
Egy másik csatornán néztem ezt az ep.-t, és a párom kb. annál a résznél jött be a szobába, amikor Robin ledobta magáról a láncokat (miután bedobták mellé a tömlöcbe az ír fickót) - erre a párom azt mondta:
"My name is Houdini."
Mire én (rövid gondolkodás után):
"Robin Houdini."
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 11. - 16:22:54
(114/129)
Egyetértek.
_Portsmouth 2011 nov. 11. - 15:01:26
(113/129)
Például hogy ebben a TÖMÉNY sorozatban mi lehet még érdekes [VÉR téma]:
Még a 2. évadot nézve - az 1.-rõl sajnos lemaradtam - az lett a benyomásom: "Te, ezek nem használnak mûvért!" Visszagondolva, egész szörnyû GYILKOSSÁGOK történtek, mégpedig szúró-vágó fegyverekkel elkövetettek - ha jól emlékszem - a képernyõn látható EGYETLEN CSEPP VÉR NÉLKÜL: pl. a legszörnyûbb, ugye, Marian halála, aztán korábban az apjáé, vagy egy kisebb jelentõségû, amikor a szuperpáncélos részben, ugyebár, Guy a kísérleti nyúlként használt szerencsétlen embernek gyorsan elvágta a torkát, hogy ne tudjon árulkodni...

Na, viszont most a III./1.-ben - ahol csak egy kis "karcolás" volt a gyilkolás helyett - ott a vér!
Lehet, hogy h*lyeség, de egy Queen-dal töredéke jutott eszembe (és "csekkoltam" is a dalszöveget, hogy el ne rontsam):
...blood on your face, big disgrace (waving your banner all over the place)...
A refrént meg talán így kéne módosítani: HE will, HE will rock you...
(De még mindig nem tudom, hogy mit jelent az eredeti refrén: "El fogunk [téged] ringatni"??!! Vagy: "Meg fogunk ingatni"??))

((Mi lett volna, ha ott lettem volna a forgatáson (pl. mint statiszta vagy vmi lótifuti..) - és ott belecsaptam volna ebbe a dalba... (- bár én még sosem voltam filmforgatáson...))
_Portsmouth 2011 nov. 11. - 14:54:53 Előzmény Ford Mustang
(112/129)
Talán azért is jó ez a sorozat, mert TÖMÖR:
Egyetlen kb. 50-perces epizódban regeteg dolog történik, és szinte minden fontos! Nemnagyon van rizsa meg idõhúzás - mint más tévémûsorokban... pl. a tudományos csatornákon látható ismeretterjesztõ mûsorokban. Igaz, hogy az utóbbi teljesen más mûfaj meg téma is, és csak a "médium" (azaz a "közeg") köti össze: a tévé.
(Vannak olyan, fõleg amcsi(?) mûsorok az utóbbi fajtából, amik tele vannak rizsával meg idõhúzással, X-szer elmondják ugyanazt, mintha h*lyénak néznék a nézõt, meg X-szer feltesznek egy-egy kérdést, amire én, mint nézõ várom a választ, aztán csak sok-sok rizsa után válaszolnak rá, ha egyáltalán és nem csak úgy tessék-lássék...)
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 10. - 18:11:57 Előzmény _Portsmouth
(111/129)
Hogy nem a realizmusról híres, az egyszer biztos. :)
_Portsmouth 2011 nov. 10. - 10:40:40 Előzmény Ford Mustang
(110/129)
Egyetértek: Én is úgy látom, hogy ennek a sorozatnak nem az a célja, hogy *realista* legyen, vagy hogy a *valóságról* szóljon.
Inkább talán egyfajta játék, csak *egy lehetséges feldolgozás* (A BBC Ent.-en egy idõben pl. úgy reklámozták, hogy 'Robin Hood - with a brand-new attitude!') - ami bizonyos dramaturgiai, kameratechnikai stb.(?) ügyeskedésekkel dolgozik.

Az pl. feltûnt, hogy (bár én az elsõ évadról lemaradtam) *a legelvetemültebb, legagresszívebb szereplõk sem káromkodnak, vagyis nem átkozódnak/szitkozódnak*?* Annyi sem hangzik el, hogy "Ezer ördög és pokol!" vagy "Bakfitty!" (bár nem tudom, hogy az utóbbi egyáltalán káromkodás-e).
Nem mintha hiányozna nekem a káromkodás - végülis ebbõl a szempontból legaább abszolút család- és gyerekbiztos a sorozat (és a BBC Ent.-en sem kellett figyelmeztetést kitenni elé) - csak érdekes, hogy ezt így is meg lehet oldani, és így is hihetõ.

*Nekem úgy tûnt, hogy pl. a nottighami bíró (/serif?) és Guy a dühüket szitkozódás helyett pusztán *hangerõvel* fejezik ki... (Azt szoktam mondani, hogy a bíró pl. "agresszív kismalac" üzemmódba vált, és így ordít...)