Téma: Robin Hood

4/10
Pagalu febr. 20. 17:38:40 4/10
(239/239)
A csatajeleneteknél idegesítő, ahogyan rángatják a kézikamerát összevissza. Az a kopasz Mark Strong igen XXI. századi fejjel rendelkezik, nem illik a középkori társaságba.
gyereamozibabe 2023 nov. 14. - 22:20:32
(238/239)
Szégyen ez a film Ridley Scott-tól. Persze azóta már tovább is tudott süllyedni. (Prometheus). Reméljük a Napóleont nem rontja el!
offtopic
Sz. Péter 2023 júl. 10. - 18:02:02 Előzmény Dolphus Lundgrennus
(237/239)
Perfect.
10/10
Péterrrrrr 2023 júl. 09. - 17:38:15 10/10 Előzmény Cisco
(236/239)
Dolphus érti mi zajlik. Na és te? Igazat írt. Az is valami.
Dolphus Lundgrennus 2023 máj. 29. - 16:48:05 Előzmény Cisco
(235/239)
Bármilyen isteni szerep "jól fizet", szemben azzal, ha valaki oktalanul agresszív...persze az is fizet majd valahogy. De ezt már úgyis sejted...
Cisco 2023 máj. 28. - 16:40:36 Előzmény Dolphus Lundgrennus
(234/239)
Dolphus Lundgrennus 2019 jún. 08. - 19:10:48

Mondd, jól fizet az Isten barma szerep?
.
9/10
Hatpöttyös 2023 jan. 03. - 19:16:35 9/10
(233/239)
Szerintem nagyon jól megcsinált film. Természetesen ahány Robin Hood annyiféle de mindengyik jó! Az összes feldolgozás megvan és mind jó.
4/10
Blasius Biagio 2022 dec. 31. - 18:46:29 4/10
(232/239)
Tehát kvázi "Függetlenségi Nyilatkozat" a XII. században...

És a film végén kezdődne a közismert Robin Hood történet.

Dr. Classic 2021 máj. 22. - 00:09:26 Előzmény Owl
(231/239)
Na most miért mondod? Az egyik erdei zsivány húzta ki Mariottot miután nyakon szúrta a franciát. :)))))
TMI58 2021 jan. 30. - 17:28:20 Előzmény szookedorina
(230/239)
Pontosan így van! A brit (angol) nép pont ezért találta ki az igazságos íjász történetét, hogy védekezzen a diktatúra ellen.
7/10
Midnight67 2020 ápr. 13. - 23:20:41 7/10
(229/239)
Kedvelem Russell Crowe-t és kíváncsi voltam, mit hoz ki Ridley Scott a történetből. Amennyiben nem láttuk volna még a korábbi feldolgozásokat, még jónak is mondhatnám, a rendezőnek köszönhetően volt némi Gladiátor-utánérzés is (ez meg sem lepett..), de számomra sokkal felejthetőbb, mint az "örökzöld" 1991-es Kevin Costner főszereplésével készült film.
Dolphus Lundgrennus 2019 jún. 08. - 19:10:48
(228/239)
Nekünk inverz Robin Hood jutott...Orbin Húd ...mindent ellop és odaadja a gazdag haveroknak.
szookedorina 2018 febr. 20. - 19:07:22
(227/239)
Hol? Ebben az országban biztos nincsenek Robin Hood félék.
Az elnyomás félelmet szül, a félelem megöli a függetlenséget. Az egység önzést szül, az önzés és a másságtól való félelem elnyomja a szociális érzelmeket, és komplett ellehetetleníti a demokráciát.
sexykex 2018 febr. 20. - 16:58:05
(226/239)
Mindenkinek van egy Robin Hoodja. Nekem már több is volt: Az elsõ fõszereplõje Blood kapitány, azaz Errol Flynn volt. Mint az közismert, mindig az elsõ az igazán emlékezetes, de Kevin Costner a tolvajok fejedelme tett arról, hogy ez ne legyen igaz. Elõtte is, utána is többen próbálkoztak. Most például a gladiátor Russell Crowe is, de nem jött neki össze. Mit nekem Ridley Scott, ha már egyszer Kevin Reynolds megalkotta az igazit. Mit nekem hitelesség és történelem, ha még mindig - az Alan Rickman féle - Nottingham hercegét imádom.
robi_69 2017 okt. 13. - 19:08:41
(225/239)
Most kezdõdött. Ridley Scott jó rendezõ.
Viszont 5, azaz öt perce van a Mozi+-nak, hogy levegye a reklámot a bal felsõ sarokból (egyébként kikapcs).
Kikapcs.
5/10
Semprini 2015 ápr. 26. - 13:46:29 5/10
(224/239)
Már egy ideje néztem a filmet és nem értettem, miért van az, hogy a nevek ugyan többnyire stimmelnek, de a sztori köszönõviszonyban sincs azzal, amit egy Robin Hood-filmtõl várna az ember. Aztán nagy sokára esett csak le, hogy Ridley Scott itt nem egy sokadik Robin Hood-remake-et hozott össze, hanem egy prequel-reboot-ot, elõzmény-újragondolást, azaz nem a jól ismert Robin Hood-sztorit láthatjuk új köntösben, hanem mindennek az elõzményét, hogy hogyan lett Robert Longstride-bõl Robin of Loxley, majd pedig Robin Hood - ez utóbbi név amúgy el sem hangzik a filmben. Szóval Robin "tanulóéveit" látjuk - igen ám, de így még kevésbé érthetõ a szereplõválasztás bizonyos pontokon: Mindenekelõtt a címszereplõ, Russell Crowe látványosan túl öreg már a figurához, és Cate Blanchett (akit amúgy kedvelek és itt is jól alakított) szintén nem az a hamvas, üde szépség, akit Marian-nak képzelünk. A többiekkel még csak kiegyeznék, a látvány is megfelelõ, gondosan ügyeltek a részletekre, tehát összességében nem lett ez rossz film, de a jótól azért elég messze van.
Nekem ez egy gyenge közepes, a nagy Ridley Scott-tól azért kicsivel többet vártam volna, bár voltak már igencsak nagy mellényúlásai is...
5,5/10
Margit1112 2015 jan. 03. - 10:48:33
(223/239)
A sok "lehúzás" ellenére én azért ma estére betervezem ezt a filmet. Már csak azért is, mert az számomra kifejezetten szimpatikus, ha megpróbálnak a lehetõség szerint hûek maradni a történelmi valósághoz. Én szeretem, ha úgy belemerülhetek egy filmbe, hogy egy kicsit sikerül elhagynom saját létezõ világomat... és talán ez estben is sikerülhet. :)
1/10
karesz76 2014 dec. 05. - 16:04:54 1/10 Előzmény Owl
(222/239)
Húúú, hát ilyen gyenge filmet rég láttam, fõleg ilyen kaliberû színészekkel.
Egyáltalán mirõl szól ?
Jó oké el tudom mondani, de semmi értelme.
Se eleje, se vége.
Az összes cselekményszál értelmetlen, senkinek semmi indítéka nincs, csak úgy megtörténnek a dolgok.
Nincs a filmben, igaz jó vagy rossz.
Az egyetlen "igazi gonosz" (Már ha lehet ezt mondani bárkire, mert az Óz a nagy varázslóban a boszorkány is gonoszabb volt mint itt bárki) alig szerepel a filmben, a király, akinek a fõ gonosznak kellene lennie, inkább csak egy útszéli bolond módjára viselkedik (a szövege is kb: olyan)

Izgalom, egy ilyen filmnek izgalmasnak kellene lennie, de egyszer nem szorult össze a torkom, hogy húú, most mi fog történni, vagy ki fog gyõzni. a csata jelenetek is semmilyenek, lekardozzák egymást és kész, de semmi több.

A végsõ összecsapás egy vicc, nem számoltam, hány ember csap össze, de jó ha 500 fõ volt, ebbe mindkét fél beleszámít.
Olvastak ezek történelemkönyvet ? vagy tényleg úgy gondolták a franciák, hogy 1000-2000 fõs sereggel akarják Angliát bevenni.
Aztán ahogy az elsõ 200 partra szállót lekaszabolják a franciák milyeneknek a maradék 200 embertõl és visszavonulnak :D

Én biztos hogy nem fogom végigülni még egyszer, és ha tudtam volna hogy ez a vége, el sem kezdem megnézni.
5/10
Owl 2014 máj. 10. - 01:38:47 5/10
(221/239)
Ridley papa beállt a tömegigényeket kielégítõk hosszú sorába. A film hosszú, ehhez képest nem túl izgalmas eseményeket dolgoz fel, langyos ábrázolással. SPOILER Mire gondolok? Hiányzik a brutalitás, mert bár láthatunk átlõtt nyakat, harcban fröccsenõ vért, mégis, mikor egy cölöpös faház alatt begyújtanak, hogy a benne levõket sonka módjára felfüstöljék, elmarad logikus következmény, hogy porig ég az épület a benne visítozókkal együtt. Ehelyett 10 perc után kis vizet locsolnak a tûzre és kész, mindenki megmenekül. Az erdei zsiványok se adtak sokat a filmhez, szinte a létük is értelmetlennek tûnt. Robin haverjai béna Béla módján elalszanak az õrségben, vagy épp semmit se csinálnak az italozást leszámítva. A végén a partraszállás Ryan közlegényt idézi, a megjelenõ Marion vezette erdei zsiványok (gyerekek) meg a hab a tortán. Szinte vártam, hogy a szirtrõl nyilazó íjászok mikor zúdítanak baráti tüzet az alant vágtató lovasságra! A film amúgy látványos, a rángatós kamera viszont idegesítõ. Van benne humor is, igaz nem túl sok. Egyszer meg lehet nézni.
Stillnes 2013 febr. 22. - 23:45:27
(220/239)
Tökéletesen igazad van. A Kevin Costner, Morgan Freeman, Alan Rickman és Sean Connery félénél jobb nincs és szerintem nem is lesz! :)