Téma: Rocketman

10/10
Jill Valentine ápr. 19. 11:01:18 10/10
(35/35)
Le a kalappal Elton John előtt!
De nem miatta néztem meg.
A szakma szégyene, hogy Taron Egerton nem kapott Oscart érte. Zseni! Őrült nagy zseni! Mikor csodálom a tehetségét, azért imádkozom nehogy Heath Ledgerként végezze. Nem tud kicsit játszani. Baromira mindegy mit játszik el, a nézhetetlen nézhető lesz. A 2018 as Robin Hoodban szem nem marad szárazon. Na ez történt most is. 10/10 -de csak Taron miatt! a Trobaudour Bár miatt még egy 10 es...csak hangja végett. https://www.youtube.com/watch?v=Pdotum3y9cM&list=RDPdotum3y9cM&start_radio=1
10/10
Greeneyed Lady ápr. 18. 16:46:49 10/10
(34/35)
Szerintem is le a kalappal Elton John előtt! Csodálatos művész. Aki nem szereti őt, hát ne nézze meg! Bennünket, akit érdekel, nagyonis fontos ez a film. Sokat megtudtunk az életéről.
2/10
trikolor márc. 26. 21:16:35 2/10
(33/35)
A zene még csak-csak, de a film az kritikán aluli. Emberi oldal? Hiába jó zenész, de egy okádék ripacs az egész ember.
port_boy febr. 07. 09:34:45
(32/35)
Kedvelem, akár kakastollal, akár anélkül.
2/10
S@nya febr. 01. 10:21:33 2/10
(31/35)
Számomra nagy csalódás volt a film, sokkal többet vártam tőle.
10/10
olahmiki1959 febr. 01. 07:03:42 10/10
(30/35)
Én azon kevesek közé tartozom - irónia! - akik el tudják választani egy művész megítélésénél a szakmai tehetséget és a magánemberi tulajdonságokat.
Elton John polgárpukkasztó viselkedése, identitása, külseje soha nem érdekelt igazán, ami viszont a zenei, és főleg, a zeneszerzői tehetségért illeti, azok előtt egyértelműen le a kalappal.
Elton kitűnő zenész, nagyszerű énekes, és nyugodtan mondhatjuk, zseniális szerző, ez kétségtelen.
A film mindezeket kitűnően bemutatja, a főszereplő Taron Egerton hibátlan alakítást nyújt, a zenei betétek tökéletesen aláfestik a film hangulatát, egy életrajzi filmet így kell megcsinálni.
Minden lényeges információt megkapunk, a rideg, szeretet nélküli családi háttér jól kirajzolódik, a főszereplő állandó vívódása a környezetével és a saját identitásával kitűnően van ábrázolva, mellesleg, még a művészvilág kegyetlen, mindenben csak az üzleti hasznot kereső mentalitásáról is átfogó képet kapunk.
Egyetlen unalmas perc sincs a filmben, ami nálam nem egy utolsó szempont.
10/10.
1/10
Tiberio jan. 31. 20:47:28 1/10
(29/35)
Egy rossz ízlésű, rikácsoló kakas. Mellesleg a lovagi címet pontosan beárazza és leárazza a királyi udvar szemforgató gyakorlata: a tömegkultúra kikent-kifent ordító törpéjének lovagi címet dobva, megvásárolni vélik Windsor omladozó népszerűségének ideig-óráig tartó aládúcolását. Nemrég megkapta Hamilton is, legalább betérdeltették a ceremónián, gondolom...
6/10
sexykex 2020 febr. 26. - 11:00:23 6/10
(28/35)
Életrajz, dráma és zene valóban van. Ha a fantasy ilyen lenne, akkor én nagy fantasy rajongó lennék – szóval fantasy nincs benne. Hacsak nem tekintjük fantasynak Elton John fellépő maskaráit.
Mint zenészt nem nagyon szerettem. Mint embert nem ismertem. Hallottam hírét, hogy őt is elnyelte a művészkörökben gyakori meleghullám, de kit érdekelt? Ha a filmnek hinni lehet, akkor még az átlagnál is önpusztítóbb és dilinósabb volt, amíg férjhez nem ment. Túlélte.
Én is túléltem ezt a musicalt, noha a műfaj nagy ellensége vagyok. Még azzal is megbékültem valahogy, hogy ha a világ összes szeretetre szomjazó kiskrapekja feleségül menne valakihez, akkor a szeretetéhes kiscsajoknak nem jutna apapótló. Szóval egynek elment.
7/10
Gaddemon 2020 febr. 17. - 18:45:13 7/10 Előzmény bannor72
(27/35)
Nem igazán értem, minek nézted meg, ha ennyire utálod őt. Én se vagyok egy Elton fan, ismerem összesen kb. 2 számát, de az életrajzi filmek érdekelnek. Amit ettől várni lehetett, azt nagyon jól hozta. Tőlem a stílusa és a személyisége is nagyon távol áll, ezzel együtt a film - nagyjából objektíven nézve - jó volt. A jelmezek/ruhák megszólalásig hasonlítottak arra, miket eredetileg hordott, és a-tól z-ig elmondta, min ment keresztül, mit hogyan élt meg, hogy jutott oda, hogy függő lett. Sokkal többet ebből nem lehetett volna kihozni.
1/10
bannor72 2020 febr. 09. - 06:41:10 1/10
(26/35)
Hát érdekes: valahogy úgy vagyok vele, hogy ezt nehezen tudom objektíven megítélni. Nagyon befolyásol a zenei ízlés kérdése, mert nem tudok elmenni a tény mellett, hogy sikítófrászt kapok Elton John számaitól , míg - ha már hasonlítunk - a Qeeen zenéje a mai napig elementáris erővel tud hatni rám . Azt hiszen teljesen rendben van, hogy Elton John világát nem is tudom másként elképzelni, mint egy musical fantasy :) A szórakoztatóipar szereplőiről a szórakoztató ipar által kreált filmről/filmekről beszélünk, és mint tudjuk show must go on. Szóval csak ennyi az egész. Igazán mindenki megtalálhatja melyik jön be neki: amit abszolút determinál a zenei ízlés és - X generációs révén - anno melyik tábor mellett tette le a voksát, hatott érzékeny tinédzser lelkére, amit persze rengeteg külső-belső tényező befolyásolt. Nem hiszem, hogy ez most másképp lenne. Az is igaz, hogy divat ideológiát építeni köré: ami valahol teljesen rendben van. Ahogy az is, hogy ez nem változott a hosszú évek során. Nem érdemes - rendező, stáb ide vagy oda - a két filmet összehasonlítani. Másokat szólít meg. Nekem triviális, hogy szenvedés volt: nem az én világom, ami persze nem von le semmit az értékéből (ha van neki olyan, avagy Elton John-nak van -e értéke egyáltalán. Szubjektív. Ahogy az is, a színészi alakítások számomra a nagy semmi. (amíg Rami Marek brutálisan jó volt) Bár lehet, hogy túl frusztrált voltam órán át Eltont hallgatni, pláne musicalt na pláne fantasyt :D
1/10
offtopic
bannor72 2020 febr. 09. - 05:11:37 1/10
(25/35)
Vízer Balázst el kellene tiltani a filmek világától. Abszolút dilettáns.
7/10
IamTwo 2020 jan. 12. - 23:29:46 7/10 Előzmény Atis88
(24/35)
Nekem bejött a giccsparádé, de nekem is hiányérzetem volt. Alaposan elmagyarázták, hogy Elton egy drogos alkoholista (volt). Aztán csak úgy stáblista előtt néhány feliratban happy end. Szélsőséges karakterek, villanásnyi események. Talán ha az évszámok itt ott megjelentek volna támaszként, nem bántam volna.
2/10
Atis88 2019 aug. 26. - 20:37:36 2/10 Előzmény topik1960@gmail.com
(23/35)
Látom nem vagy képben. Inkább olvass utána a dolgoknak, mielőtt sorolgatod, hogy más rendező stb...
Sweet-But-Psycho 2019 aug. 22. - 10:02:14 Előzmény topik1960@gmail.com
(22/35)
Nem egészen. Egyáltalán nem véletlenül hasonlítják össze a két filmet, többek között azért, mert Dexter Fletcher, a Rocketman rendezője volt az, aki átvette anno a rendezői feladatokat Bryan Singertől, és fejezte be a Bohemian Rhapsodyt. Egyéb közös vonásai is vannak az említett filmeknek, ami a stábot illeti. Hadd ne soroljam.
6/10
topik1960@gmail.com 2019 aug. 22. - 09:37:31 6/10
(21/35)
Nem egy világrengető film,de egynek tökéletesen elmegy! Sokan nem tudom miért a Bohém Rapszódiával hasonlítják össze,de nem tudom miért! Más rendező,más felfogás,más megközelítés.De ha már összehasonlítás akkor itt nem idegesített a főszereplő.
8/10
issti 2019 aug. 21. - 19:25:36 8/10
(20/35)
Az elején nem tetszett a sok musical betét, de lassan összeállt a kép, és a felétől kifejezetten jó film lett. Nem szépít, nem mocskol feleslegesen. Tetszett.
2/10
csanyi82 2019 aug. 20. - 20:31:54 2/10
(19/35)
Ez egy gagyi musical. Borzalom.
2/10
Atis88 2019 aug. 19. - 13:19:57 2/10
(18/35)
Én igazán vártam ezt a filmet, de ez egy katasztrófa. Azt hittem, hasonló lesz, mint a Bohém Rapszódia, hát nagyon nem. Ez a sok musicalesített szám már eleve irritáló nekem, nem is értem miért kellett a zenéket ezzel a musical stílussal elcseszni, ráadásul a mélypont körül egymást érték, sok volt. A színész Taron Egerton miatt kap 2 pontot ő tényleg odatette magát, de a film többi része nekem igazi szenvedés. Nem nagyon tudom ajánlani senkinek, esetleg azoknak, akik szeretik a giccsparádét. Ami igazán gáz, hogy a bohém rapszódia sokkal többet mutat meg Mercury életéről, mint ez ami dirket John életét hivatott bemutatni...
Nálam ez csak 2/10.
10/10
zsuffa 2019 aug. 16. - 09:46:01 10/10
(17/35)
Nagyon szórakoztató film! Imádtam minden percét!
7/10
Palmi Bi 2019 júl. 26. - 19:49:23 7/10 Előzmény rudenz
(16/35)
teljesen egyetértek!