7/10
offtopic
NANU..! NANU..! 2011 okt. 02. - 19:31:15 7/10
(1891/2171)
Hát itt tartunk, ez ma magyarország... :(
Szégyen, hogy egy emberre éles fegyverbõl a patkányok 4 lövést adnak le, mert gázpisztolyal lõ rájuk... :(
Legközelebb ha vizipisztoly lesz nálam, akkor géppisztolyal lõnek az emberre vissza. ?:(
-csengõzoli-- 2011 okt. 02. - 17:50:07
(1890/2171)
1:Értem,hogy Demoklész és nem Damoklész.
2:Nem "a képviselõk" tiltakoztak,csak a balos képviselõk!
3:Nem hallottam ezeket,hanem van pl ismerõsöm,aki így szabadul meg a két hitelétõl,hogy egyiket parkolópályára teszi,míg a másikat kifizeti.
3/10
J 2011 okt. 02. - 17:40:20 3/10
(1889/2171)
Rossz kazettát tettél be! Számomra nem világos, hogy a „pártdumás maszlag” miért bánt ennyire. Ez pártfüggetlen, mind a két oldalon elõfordul, sõt mondhatnám, hogy már csak így kommunikálnak. Ki a paranoiás? Helyesen kéne értelmezni mondatonként és egészként is, amire válaszolsz.
De ettõl függetlenül engem meggyõztél! Nagyon jól élünk, a gazdaság szárnyal és egyre jobban fogunk élni.
Csak pár megjegyzés:
1. Damoklész kardja: sajnos nem érted.
2. ki más tiltakozzon, ha nem a képviselõ (benne van a nevében)?
3. az adósoknak nem vicces, fõleg 3 év múlva nem (látod nem csak azt kéne leírni amirõl már hallottál, hanem az embernek legyenek saját gondolatai is). Az én hitelemet, bár decemberben lejár, 2011. júniusban módosította az mkb euroleasing. 1,5%-al emelte a kamatot, szeptembertõl. Igazad van, gyurcsányék sem törõdtek a bankokkal, de ez nem azt jelenti, hogy a fidesz se rendszabályozza meg õket ÉRDEMBEN. Szerinted teljesen logikus, hogy akinek több hitele van, az megtud szabadulni akár egytõl is? (mellesleg csak az ingatlan jelzálogokat lehet fix áron visszafizetni).
4. Én akkor se nyalok egyiknek sem. És ha ezt nem tudtad leszûrni az írásomból, akkor kár vitáznunk. Egy magnóval nem lehet vitatkozni.
Csak azt tanácsolom neked, hogy tájékozódni minél több helyrõl, elsõsorban a tényeket, másodsorban a véleményeket nézni, de fõleg figyelni és gondolkodni.
Üdvözlettel: J
offtopic
-csengõzoli-- 2011 okt. 02. - 12:29:41
(1888/2171)
1. Sajnos te mindent "párt dumának" veszel,ami nem a szocikat dicsõíti,ez a te politikai paranoiád,amivel nem tudok mit kezdeni.
Érdekes,hogy azt mondod nem a tartalmával volt gond,mert ez ellen tiltakoztak.
Szalai Annamária sem tett tönkre senkit azóta sem, úgyhogy ez is mutatja,hogy a duma azért célt ért nálad, elhitted amit mondtak.
2.Nem a bányászokra,hanem a ballib Ep-képviselõkre gondoltam,akik hisztériát rendeztek,nyilvánvalóan nem azért,mintha tudták volna,hogy mi áll a törvényben.
3.Persze mindenbõl lehet valamiféle összeesküvés elméletet szõni,hogy odadobta nekik a devizahiteleseket :) (ezt a variációt még nem hallottam,de vicces).
Mindenesetre akinek több hitele is van és legalább az egyiktõl megszabadul addig, az valószínûleg egész másképp gondolja ezt,mint te.
Bankárkormány? Hát Ferkóékat kérdezd,õk okozták ezt a mai helyzetet, õk nem szabályozták a bankokat, ugyanis a kamat emelések és az egyoldalú szerzõdésmódosítások mikor is voltak?
A válság idején,ki a bankár kormány? Megválaszoltam?
Ja, ráadásul a Svájci jegybank levelérõl hallottál?
Amiben felszólították az akkori pénzügyminisztert, pszaf-et stb.hogy álljon le ezekkel a CHF hitelekkel,mert baj lesz...
Megválaszoltam melyik a bankár kormány?
Orbánék már most tízszer annyit tettek a hitelfelvevõk érdekében,mint Ferkóék 8év alatt összehozott etikai kódexe.
Ami finoman szólva nevetséges. Etikai kódex bankoknak? :D Morbid..
4. Bármit találnak ki, az rájuk is vonatkozik.
Sajnos vagy nem sajnos. Senki sem vitatja az önös érdeket...
Persze a szocik most gáláns megoldásokat találnak ki,csak mert tudják,hogy a dolognak semmi tétje, úgyis leszavazzák õket.
Akkor kellett volna ilyen gálánsnak lenniük,mikor õk voltak hatalmon.
Most a bukott diák akar korrepetálni, és csodálkozik,hogy nem veszik komolyan.
Veress János okoskodik,hogy mit kéne? Az kössssz nem érdekel...
3/10
J 2011 okt. 02. - 11:41:34 3/10 Előzmény -csengõzoli--
(1887/2171)
Bár nem nekem címezted, de a 2296-os felületes írásoddal kit akarsz meggyõzni (a biztos pártválasztó birkák kivételével)? Ezt a pártdumás maszlagot értelmes ember nem veszi be.
1. A médiatörvénnyel leginkább nem a tartalmával volt baj, hanem azzal, azzal hogy ott lóg az ellenzéki média felett Damoklész (Szalai Annamária) kardja, aki hatalmas pénzbírsággal bármikor tönkre tehet bárki, bármikor, a bebetonozott fideszes médiahatóság által.
2. Kik tiltakoztak? Természetesen azok, akiket érint, ez már csak természetes (egy bányász nem fog tiltakozni a média törvény ellen).
3. Bankadó? Szerinted tényleg sarcolja a bankokat? Olvass a sorok között! A színfalak mögött, híven a személyiségéhez, sunyi módon odadobta nekik a bajban lévõ deviza hiteleseket az árfolyamrögzítéssel. Három év múlva szerencsétlenek kamatosan fizethetik a hátralékokat. Miért nem az egyoldalú szerzõdésmódosításokat és kamatemeléseket tiltotta meg? Talán azért mert az egyiküknek sem lett volna kifizetõdõ? Ki itt a „bankárkormány”?
4. A rögzített árfolyamon lévõ végtörlesztést ugyan miért találták ki? Hogy segítsenek a szegény adósoknak, ugye? A szocik gálánsan felajánlották, hogy képviselõk ne törleszthessenek. Bravó! A szocik 8 év alatt teletömték a zsebüket, hitelre nemigen szorultak. Ellenben a fideszesek messze voltak a húsos fazéktól, kénytelenek volta eladósodni. Számoljunk egy picit: 14-16 hónap alatt az 1-2 millás fizuból félre lehet annyit tenni, hogy a 10-20 milliós hitelt jókora nyereséggel visszafizessék. Kiken is segítettek?
Ahogy mondtad a dolognak sok nézõpontja van, viszont csak egy igazsága és több tanulsága. Mégpedig az hogy nem kell ajnározni egyiket sem, amit tehetünk az az hogy 4 évente lecseréljük mindegyiket, nehogy valamelyik túl sokat melegedjen a tûz körül!
offtopic
meszag 2011 okt. 02. - 10:03:45
(1886/2171)
konkrétan te vagy mari néne? :)
de te még képes vagy magadnak is hazudni, részvétem
offtopic
-csengõzoli-- 2011 okt. 02. - 09:34:54
(1885/2171)
Imádom mikor Marinéni a Rumbach Sebestyén utcából közgazdászkodik :)
A lényeg a lényeg meszagkám, nem csak az az irány létezik,amit idáig az ATV-ben mondtak, van más is!
offtopic
meszag 2011 okt. 02. - 09:21:23 Előzmény Rhaegar
(1884/2171)
kackac. :)
offtopic
meszag 2011 okt. 02. - 09:18:16 Előzmény -csengõzoli--
(1883/2171)
Nem beszélve arról, hogy az ostoba kísérletnek mekkora az ára - eltapsolt magánnyugdíj, fogyasztás csökkenés, aránytalan jövedelemeloszlás..
offtopic
meszag 2011 okt. 02. - 09:15:08
(1882/2171)
próbáltad valaha? :)
offtopic
meszag 2011 okt. 02. - 09:11:44 Előzmény -csengõzoli--
(1881/2171)
Hát ez igen gyenge.
a bankadót nem orbán vezette be, viszont õ túllõtt a célon. Másrészt nálunk felélik ezt is, míg mások vész esetére céltartalékot képeznek belõle. Az sem igaz, hogy csend lenne róla, legfeljebb te nem hallod. :)
A magyar kkv szektoron az ég egy világon semmit nem segített orbán. Nem járulékot csökkentett, hanem a társasági adót csökkentette, ami az igen nagyoknak segít, a kkv-nak nem. Ami a problémájuk volt a kkv-knak, a forgóeszköz hitel hiánya, ill. ára, az csak fokozódott.
Nézõpont az sok van, de ami baromság, az bárhonnan nézed, az marad.
Azt hittem, találsz valami jobbat....
Rhaegar 2011 okt. 01. - 20:44:38
(1880/2171)
Jogos.
Inkább megkeresem a tût a szénakazalban.. hamarabb megtalálnám, mint hogy meggyõzném õt bármirõl is.
3/10
J 2011 okt. 01. - 20:25:57 3/10
(1879/2171)
Látod? Ezek szerint jó a következtetésem.
offtopic
-csengõzoli-- 2011 okt. 01. - 19:49:01
(1878/2171)
Hú,miket tudsz :)
offtopic
-csengõzoli-- 2011 okt. 01. - 19:45:12
(1877/2171)
Te egyet nem tudsz felfogni...
Azt,hogy nem csak az az irány létezik,amit a balosok csináltak.
Látszik,hogy sosem voltál vállalkozó, kereskedõ...
Az egész világ semmi másról sem szól,mint érdekérvényesítésrõl.
Mikor olyan lépéseket teszünk,amik sértik mások,pl bankok,környezõ országok érdekeit, akkor mindent elkövetnek,hogy azt hidd ez így rossz,ezt így nem lehet! Aztán látod,hogy lehet...
Mekkora tiltakozás volt a médiatörvény ellen,aztán kiderült a környezõ országokban minyima ugyanilyen szabályozás van,de azért hallgattad hónapokig,hogy itt mi folyik,itt diktatúra van, tudod miért?
Mert ez volt az érdekük... Nézd meg kik tiltakoztak...
Aztán ott a bank adó, jaj ilyet nem lehet,ez nem demokratikus!
Meddig hallgattuk ezt, fél évig?
Aztán most sorra bevezetik mindenhol.
Tudod miért hallgattad ezt?
Mert ez volt az érdekük,mert mindenki tiszta erõbõl képviseli az érdekeit a mai világban,pláne a bankok.
Te abban a tévhitben élsz,hogy ez így rossz,ez így rossz,ez így rossz, mert nem olyan,mint elõtte volt,amirõl azt hitted csak az létezik.
Nem,nem csak az létezik.
A dolgoknak sok nézõpontja van, olykor egy jól menõ üzletet is jobban megéri bezárni...
3/10
J 2011 okt. 01. - 19:40:34 3/10
(1876/2171)
A válaszod után akkor helyesbítek: most csak Mi szívunk, Ti k. jól éltek!
offtopic
meszag 2011 okt. 01. - 19:28:18
(1875/2171)
szerinted jó irányban halad a fidesz????

próbálj meggyõzni
offtopic
-csengõzoli-- 2011 okt. 01. - 19:21:20
(1874/2171)
Mi szívtunk 8 évig és hallgattuk,hogy miért nem tudjuk elfogadni a választási eredményeket!
Úgyhogy legyetek türelemmel...
3/10
J 2011 okt. 01. - 19:20:09 3/10
(1873/2171)
Nem kell felhívni senkit, csak gondolkodni és tájékozódni. Sokan máshogy gondoljuk, Ti erre jutottatok. Csak az a baj, hogy ezt Mi is szívjuk.
offtopic
meszag 2011 okt. 01. - 19:19:27
(1872/2171)
egyéb iránt én nem küldtelek még el sehová, tehát a további értelmes beszélgetés érdekében jó lenne, ha ebbéli javaslataid megtartanád magadnak