Téma: Salt ügynök

11messi87 2010 szept. 02. - 23:54:08
(85/265)
OMG, miez?

A hidegháború - és ami utána ...... 123. rész. Fõszerepben....

Istenem...most nem azért, de ez hanyadik bõr már?
Ráadásul végre elhiszem, hogy lesz a végén nagybumm, megmásítják a történelmet mint oly sok szép és jó PC game-ben, de nem...megint az az unalmas, gyõz a jó.... :D :D :D
Tényleg, a végén azt vártam: HÁBORÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, yeahh, erre ez....áh, iszonyat :D
4/10
almaybalintka 2010 szept. 02. - 21:23:17 4/10
(84/265)
Hát ez valami borzalmasan rossz volt. Jobbat vártam ezerszer. Nem bírtam szenvedtem a film alatt. Angelina a zárójelenetben már úgy nézett mint ki egy állat... 10/3
6/10
brokrek 2010 szept. 02. - 10:58:09 6/10
(83/265)
Egy nagyon gyenge filmet vártam, de azzal h egy majdnem közepeset kaptam meglepett Salt ügynök :D

Egy dolgon viszont nem tudom magam túltenni. AJ az egész filmben úgy néz ki, úgy mozog, úgy fut, mint aki most jött ki az intenzívrõl, vagy a halálos ágya mellõl rángatták volna el... nem tudom ki találta ki Salt ügynöknek h ilyen mozgása legyen... ( mert AJ a Tomb Riderben is tudott vagány lenni, gondolom itt is tudta volna azt hozni ha azt kérik tõle )
Egy titkos ügynök nekem nem ilyen. Ez legalább 3-4 pöttyöt visz el a tízbõl nálam.
7/10
beo71 2010 aug. 29. - 16:45:20 7/10
(82/265)
Az ilyen üldözõs-akciós filmeknél kellõ tempó és feszültség végig rendben volt,egy-két dolog nekem sem tetszett,de most inkább az akció hiányomat pótoltam,szerintem addig élvezzük Jolie kisasszony akcióit,amíg meg nem öregszik,majd utána ráér drámai darabokban szerepelni.7/10.
Parker 2010 aug. 29. - 01:46:43
(81/265)
Nekem is van egy ilyen megérzésem. A kiskapu tárva nyitva :)

Bár remélem, hogy nem valami B, C, D...kategóriás film lesz (mint sok folytatás), ráadásul egy ismeretlen vagy lecsúszófélben lévõ színésszel.
attila0427 2010 aug. 29. - 00:25:26
(80/265)
Ma megnéztem... a vége talán nem a legjobb, de nekem akciófilmek terén ilyenkor olyan érzésem van, hogy jönni fog a Salt 2.

?!Spoiler?!

Én Salt helyében a vállába lõttem volna a titkosszolgálatos faszinak, csak aztán ugrok ki. - és az már érzõdött korábban is, hogy itt bizony el fogja engedni, amikor a titkosszolgálatos faszival állt a templom alatt, aztán még rá is kérdezett, hogy vajon miért nem ölte meg.

Egyébként fasza kis film volt, sok filmet nem néztem mostanság, ez megállta a helyét. Olvasva a kommenteket... 90 percbe nem fér bele, hogy még az elnököt is kihallgassák... :)
lambo83 2010 aug. 28. - 20:21:59 Előzmény wiliwonka
(79/265)
De megvénült Angelina. Csúnya lett. Most már inkább anyukákat kéne játszania, nem akcióhõst. A film viszont jó volt, de vége baromság:_______SPOILER______ Elengedi Salt-ot a másik fickó, kizárólag arra hagyatkozva, amit a nõ mondott. Milyen titkoszolgálatos az ilyen. Ráadásul ha, jól emlékszem, az amerikai elnököt nem ölték meg, csak leütötték, úgyhogy simán meg lehetett volna kérdezni, ha felébred, hogy ki lõtte le az összes emberét a bunkerben. _______SPOILER VÉGE______ Szóval, az utolsó egy percet leszámítva ez egy egész frankó akcófilm.

1. Angelina még mindig jól néz ki és egyébként 40 évesen is játzshat ilyen szerepet. Ha szépségkirálynõt játszana, akkor már megértenélek (bár engem az sem zavarna : ) )
2. A másik fickó nem kizárólag arra hagyatkozva engedi el, hanem arra hogy él az elvileg Salt által megölt figura, meg arra, hogy nem lõtte le õt, mikor tehette, meg arra az SMs-re, amit kapott és akkor még plusz a sztorira. Mondjuk tényleg kicsit gyors volt a vélemény változtatás...
3. Az elnököt tényleg nem fogják ott érdezgetni, mint ahogy azt már más megírta, hanem elsõ sorban biztonságba helyezik.
lambo83 2010 aug. 28. - 20:10:29
(78/265)
Ahhoz képest, amire számítottam jó volt. Egyértelmû volt még mielõtt elindítottam a filmet, hogy fel kell dolgozzam majd, hogy lesznek benne túlzások. Szerencsére nem érte el a xXx 2. vagy a szállító 2-3 extrahihetetlen szintjét.
lambo83 2010 aug. 28. - 20:07:18 Előzmény Adry88
(77/265)
Egyértelmû, hogy az ügynök elengedi, még a kezével is jelez neki. Miért nyitná ki a bilincsét??? Komolyan melyik feilmet néztétek ti?
Második Mancika 2010 aug. 28. - 20:00:31
(76/265)
Remek, végignéztem, és olyan vegyes a véleményem. Pörgõs volt, az tény. Jó lenne megtudni, hol lehet így megtanulni szétverni az embereket :-) Azt olvastam, hogy Angelina nem vett igénybe kaszkadõrt, amit nem hiszek el : a pókmegfogós résznél csak egy kéz látszik; az tuti, nem az övé volt. Én is elõbb ugornék le egy hídról egy mozgó teherautóra, mint hogy megfogjak egy pókot.
Viszont franciául néztem és pont azt a részt nem értettem, amikor a plexiüvegen át beszéltek a végén, mert annyi háttérzaj volt! Ha esetleg valaki leírná ... meköszönném ! Átnéztem a spoilereket, de ezt nem találtam meg.
SPOILER
A végére betehettek volna egy olyan jelenetet, hogy vörös göndör hajjal kávézik valahol. (jóóóóó, tudom, már megint a jason bourne)
Amit még hiányoltam, az a megkapó zene (a jason bourne zenéje isteni, arra szoktam edzeni, és .. és .. offtopik.

6/10
Második Mancika 2010 aug. 28. - 17:29:37 Előzmény Második Mancika
(75/265)
Na akkor ma harmadjára is nekifutok, hátha ezúttal sikerül befejeznem.
Szorítsatok :-)
Parker 2010 aug. 27. - 20:11:08 Előzmény Adry88
(74/265)
***SPOILER***

Neked pont a lényeg nem jött át ezek szerint.
Nem szemétkedni akarok, ne haragudj :)

Neked nem úgy jött le, hogy elengedi? Pedig az úgy volt.

Mint mondtam, mindent a látszat és a láttatás mozgat.
Lehetséges, hogy az utolsó pillanatban méééééégis felragyogott az ügynökben a kétely szikrája, de amikor Salt a folyó felé zuhant, már úgyse lehetett volna tenni semmit.

Jah, és egyértelmû, hogy egy ember - az ELNÖK - nem hal bele abba (max szélsõséges esetekben), ha csak szimplán leütik - mert ennyi történt csak. És a végén, mikor próbálják kimenteni a bunkerbõl, nem fogják ott ébresztgetni, hogy mit látott :D A kimenekítésen van a hangsúly :)
tyrichie 2010 aug. 27. - 02:24:02
(73/265)
Most néztem meg, jó pörgös film, a story is jó, nekem tetszett.
8/10
furbee 2010 aug. 26. - 23:37:38 8/10
(72/265)
Ajjajjajjajj....így el***szni egy filmet! Pedig jó a story és ha egy kicsit is reálisabb jeleneteket alkalmaztak volna, elég jó kis film lett volna, ha az a volna ott ne lett volna :))) De most komolyan, még egy James Bond film se ennyire irreális, viszont az ehhez hasonló filmek kategóriájában jónak mondható, csakhát na...
Kovács kolléga 2010 aug. 26. - 20:01:22
(71/265)
Salt ügynök

A maga mûfajában nem volt rossz film. Angelina Jolie szerintem abszolút hiteles volt a szerepben. Mivel ügyesen öltöztették, illetve fotózták, ezért a sokat emlegetett soványsága sem volt feltûnõ.
Ezzel együtt a Salt ügynök jelentõsen elmarad pl. az Utánunk a tûzözön színvonalától. Bár Jolie bõven állja az összevetést Geena Davisszel, viszont utóbbi filmjében sokkal földhözragadtabb volt a tét, és rengeteget lendített rajta a Die hardot idézõ lazaság, illetve humor (Sam Jackson Csuja Imre hangjával! - Király!). A Salt sokkal szárazabb volt, amit persze betudok annak, hogy a Bourne-filmek óta a világfájdalommal teli, búvalbélelt-vicsorgó karaktereké a vászon. Szintén hibaként rovom fel, hogy ezzel az elnökgyilkolós-atomrobbantásos világvége sztorival jócskán túllõttek a célon a készítõk. A kevesebb több lett volna.

8/10
Adry88 2010 aug. 26. - 19:30:11 Előzmény Parker
(70/265)
Hát nem tudom, én nem így értelmeztem a végét
***SPOILER***
Mikor Salt kiugrik a repülõgépbõl, utána kiáltja, hogy neeee, sztem ez azt jelenti, hogy nem akarta elengedni, ki akarta adni az igazságszolgáltatásnak
Miért hitt volna neki? És miért kellett volna a többieknek azt hinni a gépben, hogy nagyon veszekednek?
Amúgy tényleg az nem derült ki teljesen, hogy akkor most meghalt-e az amcsi elnök vagy sem, de tényleg csak akkor lenne értelme az egésznek, ha meghalt volna
Parker 2010 aug. 26. - 00:13:37
(69/265)
Igen, ez igaz.
De ha belegondolunk abba, mekkora tisztelet és egyfajta "istenfélõ" magatartás jellemzi az elnöki stáb tagjait (beleértve a titkosszolgálatot), nem lett volna valós helyzet, hogy egybõl az elnököt faggatják a történtekrõl. Ilyenkor úgy bánnak vele, mint egy csecsemõvel :)

"...simán meg lehetett volna kérdezni, ha felébred, hogy ki lõtte le az összes emberét a bunkerben..." Húzhatták volna akár odáig is, egyetértek :)
wiliwonka 2010 aug. 25. - 23:34:51
(68/265)
Igen, épp ez írtam az elõzõ oldalon. Csak meg kellett volna kérdezni, az elnököt, amikor felépül, hogy mi történt. Így nem volt értelme a legvégének.
Parker 2010 aug. 25. - 16:54:14 Előzmény Adry88
(67/265)
****** SPOILER *********
A fekete bõrû pasi engedi el Salt-ot. A film egyik lényeges motívuma - és általában ha hazugságra épül egy történet -, hogy a látszat és a láttatás mozgatja a történéseket.

A fekete ügynök pasi a helikopterben csak azért kiabálja, hogy HAZUGSÁG, mert el kell hitetnie a többi gépen ülõvel, hogy parázs vita folyik ott hátul.

Hisz Salt-nak. Óriási a nyomás rajta (higgyen, ne higgyen), de végül aztán csak elengedi...
5/10
indienemesh 2010 aug. 25. - 16:11:35 5/10
(66/265)
Nekem nem jött be a film, nagyon túlspilázott, hatásvadász, kicsit lehetetlen, és felesleges.
!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!
Túlzás hogy mindenki más, mindenkirõl kiderül valami, a halottnak hitt ember feltámad....
SPOILER VÉGE!!!!!!!!!!
egyszóval, gyenge. 10/5