Boros Jenõ 2014 aug. 22. - 23:35:06
(371/391)
Nem ismertem a játékot,most sem ismerem,de tudom,hogy a legjobb rémálmaimat adta vissza ez a film :)
Szerintem hatásos,izgalmas,nyomasztó,félelmetes.
Mondom ezt úgy,hogy hullik a szõrõm az ilyen filmektõl,de ez jó volt.
9/10.

SPOILER!!!!!!!!!

A lényege,hogy meghaltak,ugyi és ez az egész egy afféle túlvilági hely(pokol)?
Bocs,de a felfogásom már nem olyan,mint a húszas éveimben volt :)
merkel 2014 máj. 26. - 19:54:06
(370/391)
Nem tudom, milyen úgy nézni ezt a filmet, hogy nem játszottad a játékot, de úgy ez egy nagyon jó film, kisebb változtatásokkal nagyon jól visszaadja az amúgy bonyolult és nehezen megfilmesíthetõ játékot és annak dermesztõ hangulatát.
1/10
medea1 2014 máj. 26. - 18:11:42 1/10
(369/391)
Minõsíthetetlen, értékelhetetlen zagyvaság.
Géza Tóth 2014 máj. 19. - 12:13:52
(368/391)
A második részhez képest fényévekkel jobb. Ez szépen lassan adagolja a nyomasztó és beteg sztorit. A második részben úgy lerohanják a nézõt az információkkal, hogy abszolút gagyivá teszi a filmet, sõt a CGI is nagyon gagyi a 2.ikban.
Ez 10/8, a második 10/5
9/10
offtopic
imrenyibalazs 2014 jan. 19. - 15:25:25 9/10
(367/391)
Itt is lesz Spoiler!
Ezer bocs, vagyis nem a hozzászólóról, vagy a hozzászólásról írtam ezt, hanem - ez erõs Spoiler! - a film egyes figuráiról (a szerep, term. nem a színész),... csak aki látta a filmet, az tudja, sejtheti, kikre gondolok.
9/10
offtopic
imrenyibalazs 2013 ápr. 29. - 00:49:45 9/10 Előzmény AKG87
(366/391)
A 421-es kommentrõl írnék és ez is kicsit Spoileres!
Szóval, ha buták és gyengék vagyunk, fizikailag és szellemileg, vagy akárhogy, ami kudarc, plusz kellemetlenség származik hibáinkból, gyengeségünkbõl, - fõleg ha többen vagyunk, akik buták és gyengék vagyunk - a gyengeségünket, idiótaságunkat, az abból származó kudarcokat, vagy bármi ránk nézve is rosszat akarjuk sokszor a másik (valamilyen értelemben) rosszaságának, gonoszságának mondani, ill. eladni... - Vagyis csúnyán szólva nem mi vagyunk bénák, "hanem ott az a szõke rendõrnõ, kislány, vagy akárki behozta a gonoszat, úgyszólván nem nekünk nem sikerült bajokra megoldást találni, hanem valaki a gonosz, a démon" - van, aki oszt ilyen (úgyszólván) észt, hirdet ilyen igét. Késõbb még írok.
gladiolus 2013 márc. 15. - 18:34:40
(365/391)
Persze megvan már a filmnek az erõltetett, profit alapú folytatása, ami tényleg elég gyenge és nagyon gusztustalan, az elejét és végét leszámítva nincs is benne semmi értelmes dolog. És ahogy elnéztem a végét, nyitva hagyták a lényeges kérdéseket, úgyhogy biztos lesz majd még egy harmadik rész is, és akkor majd gondolom megoldják a családegyesítést. Ki tudja.
gladiolus 2013 márc. 15. - 09:48:30
(364/391)
Csak azért néztem meg, mert volt egy olyan hangulatom, hogy most ritka kivételt teszek, és megnézek egy beteg filmet. Hát ez pompásan sikerült. Végülis van egy nem szokványos alapsztori, ami fenntartja az érdeklõdést, viszont nagyon vontatottan indult és nehezen bontakozott ki. Félni nemigen lehetett, mert ezek a torzók inkább nevetségesek, szánalmasak és erõsen hánytatóak voltak. A halott környezet, az elhagyatott, kietlen épületek és a bennük lappangó feszültség sejtése végülis izgalmas volt. Azon túl, hogy van egy játék, ami némelyek számára izgalmas és érdekes, meg hú, azért én inkább úgy gondolom, hogy ez a végtelen szomorúság filmje, ha emberi szemszögbõl nézzük. Ami Silent Hillben történt anno, és most, az egy tömény borzalom, és a bosszú szerintem nagyon is jogos és szükségszerû volt.De az igazi borzalom számomra mégis inkább a film végén van. Az kiütés, KO. Alapvetõen nem kellett volna ez a makacskodás és vita, hanem az elején hármasban kellett volna elindulni, aztán lesz ami lesz, de legalább együtt éri õket. Csak hát akkor ugye nincs az a hatalmas nagy slusszpoén a végén, ami olyan "varázslatossá" teszi az egészet. De nem. Ez a szerencsétlen nõ kõkeményen, véres verítékkel végigmelózza ezt az egész sztorit, és jó, persze elért valamit, mert az anya Isten a gyermek szemében, meg ilyenek.... De másfelõl amit elért, az a nagy, nagy, iszony nagy koppanás, amikor ott ül az üres heverõ elõtt.

Megérte? Szerintem nem.
thottee87 2013 jan. 31. - 23:53:23
(363/391)
csakis angolul :)
k11zoltan 2013 jan. 30. - 18:51:25
(362/391)
Régebben láttam, és most újranéztem, de nem kellett volna, mert kb ennyire emlékeztem.

Nem nagy film, de nem is rossz.
offtopic
AKG87 2013 jan. 06. - 16:13:03
(361/391)
Úgy gondolom, hogy amig halandó, tévedni képes emberek vagyunk, addig nem vehetjük el a másik életét, még ha õ meg is tette. Nincs valódi igazságszolgáltatás, sok esetben nem tudják felderíteni a bûnügyeket, téves nyomon járnak, ártatlanokat ítélnek el, vagy csak valaki(k) érdekei fontosabbak, mint az igazság. Gyarló emberek vagyunk, tele hibákkal, így az általunk alkotott rendszerben, törvényekben is rengeteg hiba lehet. Amíg ezek a lehetséges hibák fennállnak, ameddig az ártatlanságnak csak 0,1% esélye is van, addig nem kellene a szemet-szemért elvet alkalmazni.
Mi is csak ostoba boszorkányüldözõk lennénk. Másrészrõl meg a halálnál nagyobb büntetés a tényleges életfogytiglan mondjuk egy mexikói börtönben. Fõleg ha nem nekünk kell eltartani. A halálbüntetés példát statuálni jó esetleg, de aki gyilkolni akar az van annyira elvetemült, hogy ez ne legyen visszatartó erõ.
AKG87 2013 jan. 06. - 13:39:18
(360/391)
Kicsit más: A boszorkányégetésrõl jutott eszembe, hogy az emberi félelem és butaság mekkora károkat tud okozni. Tulajdonképpen a gonosz, mint olyan minden emberben ott van és pont a gonosztól/ördögtõl való félelem késztet néhány embert ártatlan embertársaik eleven elégetésére. Mi ez ha nem maga a zsigeri gonoszság? Vagy nevezzük ördögi körnek? Vagy mondjuk, hogy az ördög elérte a célját?
A gonosztól való félelem készteti az embert a legnagyobb gonoszság elkövetésére. Nem vagyok hívõ ember, de hiszem, hogy nem ítélkezhet egy ember sem a másik élete felett.
AKG87 2013 jan. 05. - 12:04:53
(359/391)
Köszi, hogy megosztottad.

SPOILER!
Épp azon elmélkedtem ,hogy a párhuzamos univerzum, vagy másik dimenzió(k) helytállóbb, hiszen tulajdonképp nem volt rá ok, hogy meghaljanak. Az autónak semmi baja jószerivel, vér sehol, a motor is csak felborult. Illetve a nyomozók is mondják, amikor a férj megérkezik, hogy nyugodjon meg, nem tûnik komolynak, de eltûntek.
Akkor hogyan kerültek oda? Mi váltotta ki, hogy õk odakerültek, de a többi ember nem?
AKG87 2013 jan. 04. - 22:32:09
(358/391)
Mindenki a játékot emlegeti, holott sohasem játszottam vele, mégis megértettem a filmet. Ez a film önmagában is megáll. Persze vannak még homályos foltok, de legalább van min agyalni. Nekem ez a film jelenti az igazi horrort, az igazi zsigeri borzongást, ami úgy telepedik rád a film közben, mintha csak egy sötét pokróccal terítenének be.
Nem sötét sarkokból elõugráló hörgõ zombik kellenek, hanem nyomasztó hangulat.

SPOILER!
A vége nem tiszta. Miért tudták elhagyni a várost? Vagy egyszerûen arról lenne szó, hogy az átok addig nem engedte, hogy átlépjenek a túlvilágba, ezért Silent Hill-ben rekedt mindenki aki ott lelte halálát?
A démon megszállta a kislányt? Ugyanis az öldöklés végen a szemét mutatták utoljára, a következõ képen pedig már kifele mentek a templomból. A szõke csajba is belebújt, hiszen így jutott be a templomba a bolondok közé.
1/10
bjani10 2012 dec. 13. - 20:07:50 1/10
(357/391)
Egy sokadik kategóriás mozicsatornán elmegy. Tele van közhelyekkel, rövid a bevezetés, a hangok borzalmasak. Egy kalap SZ.R!
kofak 2012 dec. 01. - 00:11:04
(356/391)
Eléggé csalódás volt, a "hírneve" alapján többet vártam. Csak pár napja vettem rá magam a megnézésére, azt is csak a véletlenül kezembe akadó DVD-je miatt.

A szinkronnal egyetértek, borzalmasan idegesítõek a hangok sajnos. Fõleg a fõszereplõ anyukáé, de engem a többiek is irritáltak. Szerintem ezek a visító/nyávogó hangok abszolút nem illettek ebbe a sötét, komor világba.

Sajnos emiatt nem is élveztem a filmet túlságosan, de összességében nem volt rossz. Bár nem nézném meg még egyszer.
3/10
mehdi 2012 nov. 22. - 15:58:24 3/10 Előzmény Quarker
(355/391)
Na ezzel rohadt egyet értek, az a szinkronhang baromira unszimpatikussá teszi akármelyik szereplõt, hogy már a játéka is idegesítõ lesz, áá mostanába, ha megtudom, hogy szinkronizál inkább eredeti nyelven nézem meg / pl A Faun labirintusa /
9/10
MeeÉn 2012 nov. 08. - 17:18:17 9/10
(354/391)
Én már régebben is elkezdtem nézni, de akkor valamiért nem jutottam a végére, talán mert féltem.. fogalmam sincs.
Megnéztem másodszorra nagyon bejött:)
SPOILER
- amikor le megy a lifttel és ott vannak az ápolónõk.. na azon én össze szartam magam :))
SPOILER vége
összeségében egy jo kis film volt.
9/10
3/10
yelyah 2012 nov. 05. - 17:19:06 3/10
(353/391)
Amint látom nagyon sokan dicséritek, bár legtöbben a játék miatt. Én nem tudom milyen a játék, csak megtaláltam a filmet itthon, gondoltam megnézem ha már ugyis unatkozom.. hát elvitt szépen 2 órát az életembõl.. annyira lehetetlen dolgok voltak benne ,néhol már nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek. fogtam a fejem rendesen. Sõt még a végét sem értettem hogy miért volt az ami. Tudom, egyszer volt egy ilyen rész, de akkor sem értem hogy a végén miért kellett igy lennie..
10/10
technokrata 2012 okt. 09. - 16:56:44 10/10
(352/391)
Szerintem ez a film tökéletes. Akinek nem tetszik, az nem ért a horrorhoz! Ennyi.