9/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 nov. 17. - 01:14:16 9/10
(331/391)
Bocs a fogalmazásért...
Nem semmi hely ez a Silent Hill;... Christabella egy rosszul kiejtett szóért pirít meg; máshol egy valamilyen lény meg könnyen letépheti valamely végtagomat, mint a mi világunkban a háborúban egy valaki által elhelyezett kisebb repeszes akna... - akár mi visz Silent Hillbe, vonat, a Star Treck film Enterprise ûrhajója, vagy a nem tudom milyen "Taxi"... Ott egyszer rontson el valamit az ember és megnézheti magát.
9/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 nov. 17. - 00:34:38 9/10
(330/391)
Csak ha szabad még ezt ide írnom, nekem van egy csúnya betegségem. Ez pedig (én számítógépen nézem,...újra, meg újra) fejtörõs egy filmmû, sok kemény dolgot mondanak benne... és persze történik is (én így fogalmaznék)...
Spoiler - ... Vagyis én agyalhatok rajta, hogy kinek adjak mikor adjak igazat. És hogy Christabella tényleg olyan gonosz-e, vagy hogy is mondjam... vagy csak amikor elõször láttam, volt nekem (elejétõl fogva) ellenszenves a tevékenysége...
9/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 nov. 13. - 07:54:06 9/10 Előzmény sinell
(329/391)
Sõt, kiemelem, hogy ha kijön egy igen komoly dramaturgiájú nagy vagy csak közepes költségvetésû film, de komoly és mondjuk nekem elég ütõs... Spoiler - egy példa: X-MEN kezdetek: Farkas (magyar címén), - az a film az adamantium-beültetéssel,...akkor fõleg az atlantista világban vannak nagyon sokan azon, hogy abból játék is legyen, úgyszólván kötelezõ... Lett is egy komoly grafikájú elég nehéz játék; na de (Spoiler tovább -) míg a filmben amikor arra kerül a sor, Logan úgy harcol, ahogy esetleg a Predatorban Mac vagy Billy, persze általában õ mondjuk egyedül, viszont ha kell, kemény. Ehhez képest a játék majdnem csak a hentelésrõl szól... Végén Loganból csinálnak Predatort, vagy Tomas Hewitt-ot. (Term. itt is lehet ellenvélemény)
9/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 nov. 13. - 07:24:29 9/10
(328/391)
Vigyázat, itt is van Spoiler
Gondban vagyok. - A film technikailag perfekt, legalábbis szerintem; a színészi játék is magas szntÛ, nehéz egy ilyen filmet összehozni, - de ezúttal sikerült...
A problémám mégis komoly valamennyire, éppen az, hogy Rose és a rendõrnõ szimpatikus, de Sharon, akit már a film elején régóta nem véletlenül kísért/gyötör borzalmas álom,- kimondott alva járó, az ott annak egy spéci fajtája (alva, kimegy a házból és ahogy én láttam és mondták, mindig érdekes utat tesz meg, szóval nem ütközik azonnal akadályba, egyes Alzheimeresek tényleg hasonlóak)... - folytatva Christabella az elejétõl (amikor megjelenik) fogva nem szimpatikus. Továbbá a vallásos radikalizmust én alapból igen csak nem szeretem, én talán ateista vagyok, ezen még gondolkoznék... De amilyen szavakat Christabella a film végénél használ... Na ha én viszont amolyan "Post-Humaner krieger" akarok lenni, ott elsõ számú szabály a pártatlanság, semlegesség, mindig szabályosan cselekedni... és én is a helyszínen lennék de mondjuk nagy hatalommal (csak a fémek, vagy bármilyen szerkezetû anyag uralása), akkor hogyan avatkozzak közbe. De így is kinek szurkoljak (a filmben); mivel az események elég váratlanok, mikor, kinek, melyik lépését tartsam helyesnek, mert történik itt sok minden. - Spoiler - Az X-MEN First Class végén láttam, miket tett Magneto, a rakéták visszairányítása elõtt ilyet is mond: "ott van az igazi ellenség",... valamint valamivel késõbb: "az emberek ma színt vallottak"; õ már elõtte Argentínában "ivott deutsches Bier-t" és ott is tett (azt nem mondom, hogy ok nélkül, az oka, az éppen megvolt megvolt)... Volt bõven és lesz az életben, amikor nekem kell súlyos döntések sorát meghoznom. Vajon készen állok-e minden döntés helyes meghozására, még ha bármi történik is, mert én minddel összességében vallok színt. És egy kicsit az X-MEN 3-ból - kicsit módosítva - én készen állok-e, hogy megtegyem, amit nekem kell megtennem, ha eljön az ideje.
9/10
offtopic
imrenyibalazs 2011 nov. 13. - 06:13:04 9/10 Előzmény Cicanyuszi
(327/391)
Errõl, ha szabad mégis ehhez is írnom, a film tényleg lehet/igaz, volt benne félelemkeltés, menekülés, továbbá az is lehet, hogy sok rész egyeseknek gusztustalan, de akkor például (a kamera jól vette, hogy) a menekülõ, pisztollyal lõni próbáló, vagy akármit csináló hõsök is érdekesen/fintorogva, vagy legalábbis eléggé ahhoz illõen néztek.
Spoiler - Volt benne emberien mozgó, de látszólag mindenféle lény, még az a Kaptár 4-féle (a Kaptár 4 készült term. késõbb, és csak 3D-ben, nagy monitoron komoly...) nagydarab, erõs acélcsákós/sapkás, annak a törzse emberi fazonú, tehát az a szörny lehetne egy kicsit úgy mutás. Vigyázat, még Spoiler - Ott vontak azért eléggé erõs nem kitin-páncélos bogár szerû lények, de azok aztán érdekesen tûntek el, egyáltalán nem mint egy a hátán vergõdõ bogár (Még Spoiler -) míg sok filmben fõleg a narrátortól halljuk, hogy "itt semmi sem az, aminek látszik" (pl. Vad vágyak (1); addíg Silent Hill, az az úgynevezett halott város; Sharonnak is, de Rose-nak ika van oda menni, (Sharon kapcsán késõbb mindjárt írok), (Spoiler tovább - )... és a szegény rendõrnõ is utána megy tisztességesen végezve kötelezettségét (Rose késõbb vele marad) és amint a "Halott város"-ba bekerülnek (az egyébként természetesen nem telepaták) , mi a TV-ben/monitoron azt látjuk mindi külsõ nézetbõl, a tényleg többek között undorkeltõ, meghökkentõ Új-Event-Horizon-világban, amit a fõhõsök is; de ez játszódhatna 2006-ban is már; vagy késõbb, nincs szigorúan idõhöz kötve. És természetesen Silent Hill azért nem Event Horizon, de mondjuk Descent (The Descent - A barlang) sem; én elgondolkozva ("csak") néhány úgymond játékszabályt látok hasonlónak.
Spoiler riadó - Itt a szellem-ember Chrisabella rémuralmát kell lecsapni és a mindenféle szellemszerû, démoni lényeket meg egyéb csapdát kerülgetni. - A játékkal még nem játszottam, de a mindenféle lények démonok így átmenetiek a homo-sapiens és a kövek, sav, mutáns, meg egyéb közt. - Mondjuk fele ennyi idõs (14 év) fejjel azon tûnõdnék, lehet-e ilyesmi élõ, de hát mi is "Az atom gyermekei vagyunk", - akárki is mondta ezt; - mert U- és D-kvark és elektron( a legkönnyebb lepton) a fõ alkotónk. - Ezek és a négy alapvetõ kölcsönhatás határoz meg minket (érzéseinket, gondolatainkat...).
borkasztik 2011 nov. 12. - 10:25:14
(326/391)
Szerintem egész jó kis izgalmas film volt. Néhol meghökkentõ és undorító is :)Mondjuk több olyan savszorós izét is eltudtam volna képzelni xD
Engem végig leszögezett. /Sajnáltam a lányt, mikor égették és elégtétellel néztem végig a városlakók kivégzését :D Én is valami hasonlót képzeltem el a büntetésükre, megérdemelték :D /
Én játszottam a játékokkal is és a hangulat szerintem megvolt. Jó azért nem 100%-san, de el kell vonatkoztatni tõle. Szerintem nem volt ez olyan rossz , mint ahogyan egyesek beállítják.
Logikátlan és mondanivaló nélküli egyesek szerint? Akkor szerintem rossz filmet néztek de nem ezt, vagy nem figyeltek oda, mert nem tudnak elrugaszkodni a játéktól.

Nem korszak alkotó, de én megtudtam lepõdni és tudtam izgulni. Kell ennél több egy horror filmtõl?
Murder3 2011 nov. 12. - 04:59:54
(325/391)
Annyira nem vészes, sztem én se szeretem a horrort, de ennek nagy reményekkel ültem neki és nem csaldótam.
Játék adaptáció csak azért ültem neki, de én így nézve nem csalódtam bátran ajánlom mindenkinek sztem nagyon nem parás és nem undorító se annyira
Murder3 2011 nov. 12. - 04:57:46 Előzmény sinell
(324/391)
Na most azt azért valljuk be, h ez a legjobb játékadaptáció szerintem ha a játékadaptációkat nézzük, mert ez tudta legalább nagyjából megközelítõleg hozni amit a játék név használata miatt elvár tõle a nézõ.

De pl a Resident Evil-nek köze nincs a játékhoz, hangulatilag fõképp nem..bár a sorozat a 4 óta már és mostanra már túlélõ horror-ból átalakult mérsékelt túlélõ akciójátékká, az új része pedig lényegébe zombi hent, de a korai részei igenis egy parás túlélõ horror volt.
Na most a Resident Evil film meg kb annyiba eggyezik h t-vírusról meg zombikról szól meg raccon city-be de ennyi a végén lévõ szörny amit a játékból mintáztak, de tényleg a film megcsúfolása a játéknak.


Különben japán játékok nagyon erõsek történeti szempontból, gyak a legtöbbõl a kész story alapján lehetne egy nagyon jó történetû fimet csinálni, sõt gyak ha az átvezetõket nézed végig benne azok is kiadnak egy kész filmet...
valerio 2011 nov. 12. - 03:14:49
(323/391)
Órási volt!!! 10/10!!!
Cicanyuszi 2011 nov. 12. - 01:56:30
(322/391)
Elöljáróban annyit, hogy ez egy negatív, szubjektív kritika. Nem szándékozom idegesíteni senkit, ezért, ha tetszett a film, de nem akarsz róla rosszat olvasni, ne nézd meg, mit írok róla.

Sajnos, láttam ezt a filmet. Nem nézek soha horrort, de ezt véletlenül sikerült. Mert ez egy horrorfilm.
Az egész történet nagyon jól hozza az undorkeltést, a félelmet, a menekülést.
Csak a nagyon torz lelkületû embereknek ajánlom, mások viszont kíméljék meg magukat.
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 11. - 20:00:55 Előzmény _Freddy_
(321/391)
Jaja, már várom, jónak ígérkezik.
sinell 2011 nov. 01. - 09:55:28
(320/391)
Sziasztok!


Finoman szólva is, megkésve néztem meg ezt a filmet - tegnap.

SPOILER
Mivel hatással volt rám, utána néztem, és elolvastam a kommenteket is. Egyrészt nekem sikerült megérteni, mi történt, és azt is, hogy az anya és Sharon a másik világban maradtak, vagy legalábbis félig abban, mert Silent Hillbõl kijutottak. De az már a film alatt kiderült, hogy két különbözõ világban vannak a az anya és mondjuk a férj, amikor ugyanazon a helyen keresik, de nem látják egymást, csak érzik, hogy ott a másik (parfüm illatot érez a pali). Úgyhogy aki nem ért semmit, az szerintem szimplán nem figyelt. Abban nem voltam biztos, hogy miért maradtak a másik világban, talán az anya szövetsége Alessa-val, de talán a folytatás lehetõsége miatt. Ezt most sem tudnám megmondani.
És itt jön az a tény, hogy ez egy játék- adaptáció, legalábbis a történet. Én életemben nem játszottam video játékkal, azt sem tudom, hogy a Silent Hill-t így nevezik -e? Na jó, Supermario-val anno.. De az biztos, hogy a film hangi és képi világa hátborzongató, talán annak nem, aki nem képes átadni magát egy vizuális vagy hangélménynek. De aki erre nem képes, annak minden thriller vagy horror vicces gyagyi.
Szóval ha azt veszem alapul, hogy ez egy játék adaptáció, akkor esélytelen, hogy minenkinek tetszen, de az is esélytelen, hogy nagy hûséget várjunk el tõle a dramaturgiában, hiszen egy játék sokféleképpen alakulhat, és alapvetõen más a cselekmény folyása. Ha jól tudom, ennek is van vagy öt része, meg nyolcféle lehetõsége a befejezésre, és ebbõl azért egész jó történet szövést sikerült kikerekíteni. Egy vászon egyszerûen nem alkalmas arra, hogy egy játékot megjelenítsen rajta. A Resident Evilen is az látszik, hogy nagyon megpróbálták.. A játékrajongóknak ezért tetszik, én meg ezért szégyelltem magam az alkotók helyett is. Talán épp ezért még egy kicsit letisztultabbá tettem volna a sztorit, akkor jobban befogadják a nézõk, de így sokkal felkavaróbb volt számomra.
Nekem tetszett, hogy nem minden emberi karakter/döntés csak fekete vagy fehér, és hogy mindenki a saját szemszögébõl nézve egy személyes utat jár be, ami igaz és tiszta út. Ez tipikusan távolkeleti jellemábrázolás, a mi nyugati, szélsõségektõl fulladozó felfogásunkban meglepõ lehet. Tán ezért tûnik sokaknak katyvasznak. Pedig csak nem egyértelmûen jó, vagy rossz akár Alessa, akár az anyja, akár Sharon vagy Rose, vagy a rendõr.
Vagy a film.
10/10
davidamarushakur 2011 okt. 15. - 23:39:39 10/10
(319/391)
Nagyon bejövõs kis film!
7/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 13. - 13:05:34 7/10
(318/391)
2012 február 13-án lesz a Silent Hill:Revelation hazai premier
10/10
LadyHeather 2011 szept. 13. - 00:47:20 10/10
(317/391)
Miért kell azzal riogatni és leírni a filmet, hogy játék-elõzmény nélkül érthetetlen...? A film ellen beszéltek...
Soha hozzá nem értem számítógépes játékhoz, de elsõ nekifutásra felfogtam a filmet, még anno a mozivászon elõtt. Nem volt valami megterhelõ agymunka... Hogy minden kis darab a helyére kerüljön, kellett egy második nézés is, de ezzel csak a szívemhez nõtt Silent Hill.

Én tudtam rajta félni; ha ettõl nem, akkor mitõl lehet? Nem egyszerûen csak rám ijeszteni tudott, hanem egész idõ alatt készenlétben tartani.
Azon a rendkívül alaptalan kritikán én nagyon kiakadtam, hogy nincs mondanivalója :O Hetekig gondolkodtatott minket a film, érdekes módon nálunk kialakultak a nyomán mély tartalmú beszélgetések, mély dolgokról.

Azoknak üzenem, akik a játék-dumával rontják a film esélyeit: ha jót akartok, ne hangoztassátok, mert csak támadási felület ellenetek és a film ellen is. A film kívül álló szemmel önálló alkotásként abszolút megállja a helyét (szóval önmagában is meg lehet érteni).
Egyébként én láttam, hogy milyen típusú emberek írták le a filmet, fõképp mert nem tudták követni, mivel körbemutogattam ismerõsök és rokonok között. Az értetlenkedõk magukat írják le vele - de legalább ne hangoztatnák :/

Akinek nem tetszett, az igazán megtehetné, hogy méltóságteljesebben fogalmaz, vagy alátámasztja valami elfogadhatóval a kemény szavakat.
Az éjjel végigolvastam az összes hozzászólást, és mindkét tábor le tudott volna beszélni a filmrõl - a rajongók a játék-követelményükkel, az ócsárolók meg azzal, hogy SENKI ne nézze, mert ÕK nem értették, ezért az tuti nekem is f..s és sz..r lenne (bocs) - hál' isten engem már nem tudott senki befolyásolni a döntésben, de az végig irritált, hogy ha most mérlegelném a hsz-ek felett, hogy kell-e nekem ez a film, akkor biztos, hogy soha nem nézem meg.
Pedig nekem sokat adott anno, konkrétan árnyalt az érzelmi világomon (ez szerintem nem kis erély egy filmnek :)), örülök, hogy megadtam neki az esélyt. ;)
8/10
Viktor6665 2011 szept. 02. - 17:59:14 8/10
(316/391)
Én ezt nem értem, valaki magyarázza már el a következõ nõszemélyek kapcsolatát:
Rose, Rose örökbefogadott lánya, Dahlia, a gonosz kislány, akit megégettek
7/10
PivarnyikKrisz 2011 júl. 30. - 17:17:57 7/10 Előzmény fields
(315/391)
Köszönöm szépen,hogy ezt megírtad! Most felfogtam a filmet és azok a darabkák is a helyükre kerültek,amiket nem értettem. Feltéve,hogyha a te elméleted helyes a film sztorijával kapcsolatban.
Nah, hol is kezdjem? Játszottam a játékkal(tetszett). Csomó haverom látta a filmet,azt mondták nagyon jó. Ezzel abszolút nem értek egyet. Pedig nagy elvárásokkal ültem le megnézni. Egyrészt régóta vadásztam a neten a filmre, de mire megtaláltam, megszûnt a linkje... na mindegy... Hát megvettem a Media Markt-ban. Megbántam!!! Nem kellett volna pénzt áldozni erre. Ez a film a tipikusan egyszer nézhetõs kategória felsõszintje. Mert azért ötlet az van benne, ami jó, de ez esetben az ötletek túlzott halmozása bomlasztja meg a film logikáját. Ahogy a port.hu kritikája is mondja, a látvány elég jó, ezt aláírom. De a sztori túlbonyolított és meglehetõsen hosszú.
SPOILER
A hívõk fõnöknõje kegyetlenül idegesített. Egyenesen frusztrált.
SPOILER vége
Egyszer végig lehet nézni, de többször nem ajánlatos.
10/7.
6/10
Rahar 2011 júl. 05. - 23:54:50 6/10
(314/391)
Én úgy néztem meg a filmet, hogy nem tudtam, hogy horrorfilm. Ezért igencsak kellemetlenül érintettek bizonyos jelenetek a film elején, ezek a torz, idomtalan gonosz kisugárzású lények nagyon nem hiányoztak, mintha a film alkotói a köztes lét félelmetes részébõl közvetlenül merítettek volna ihletet. A film alaptörténete és a cselekményvezetése már nem ennyire realista, ezen a téren sokkal gyengébb, az elõttem írók közül többen is jelezték már a logikai hibákat, kár érte. A képi megvalósítás, a szereplõk játéka és a szinkron nagyon jó. Nekem a történet gyengesége miatt 10 pontból 6 pontot ér.
agarik 2011 máj. 31. - 21:15:12 Előzmény fields
(313/391)
A film plakátszövege elmondja miért vacak ez a film:
"Rejtélyek megoldás nélkül, Titkok magyarázat nélkül"

Üres katyvasz az egész egy primitív alapsztorin.
fields 2011 máj. 31. - 17:49:22
(312/391)
Számomra az egész a gyerekek védtelenségérõl szól, a Gyerek-Anya kapcsolatról, az undorító fanatizmusról, fájdalomról, szenvedésrõl és, h mindennek milyen hatalma van.
Nagyon jó film.