Téma: Sírba viszel

8/10
Ferenc Nith 2022 jan. 22. - 12:26:32 8/10
(11/11)
Aranyos film, bár kicsit egyszerű, nem túl intenzív, egyszer használatos. helyenként megható. Jean Reno jó benne, mondjuk önmagát adja benne valószínűleg.
Cirifischio 2022 jan. 21. - 22:35:40
(10/11)
Isteni! Amerikaiak igen ritkán szoktak Európában játszódó filmeket készíteni, pláne úgy hogy semmi olyasmi nincs benne hogy "az amerikai újságíró ihletért átvonul Toszkánába" stb..., hanem a karakterek is mind olaszok. Ehhez egy külön fűszer hogy Jean Reno pedig ugye minden idők egyik legpompásabb francia színésze. Szuper alapötlet (bámulatos hogy őslények, űrlények, legkacifántosabb A.I. és időutazós ötletek helyett is tudnak még kitalálni valami eredetit, ami jólesően földhözragadt. Édes film, humoros, emberi (öncélú kefélés és öldöklés nélkül, jé hát így is lehet szórakoztatni...).
10/10
Péterrrrrr 2017 szept. 16. - 14:50:05 10/10
(9/11)
Nagyon jó film. Vicces és megható. Szeretem a Jean Reno filmeket, és egyáltalán nem csalódtam most sem. :-)
auriga9999 2014 márc. 18. - 21:03:07 Előzmény MoziRozi
(8/11)
Figyejj Ceca! Az hogy van az, hogy a csávó felment valami dombra, asztán meg meg valamilyen hegyrõl jüött le. Valami zsongõr artista mûvész bûvész izé volt, vagy a domb mögött ment a hegyre a kiserdõn át?
Killbox 2013 ápr. 14. - 10:45:31 Előzmény greghouse
(7/11)
Gondolom a karakterekre gondolsz,hogy mindenki olasz,mert a fõszereplõ színészek egyik sem az.
Azért beszélnek angolul,mert amerikai film,s azért olasz akcentussal,mert Olaszországban játszódik.Nemcsak az akcentus, a hanglejtés a gesztikulálás is része egy nyelvnek,s ezzel próbálták visszaadni azt,hogy ez egy olasz történet.Szerintem.
Amúgy jó kis film,Jean Reno jó színész,sallangmentes a játéka,mint mindig.
greghouse 2012 ápr. 29. - 23:32:33
(6/11)
Azt mondja már meg nekem valaki, aki angol nyelven látta, mint én, hogy egy történet, ami Olaszországban játszódik és mindenki olasz, de angolul beszélnek, miért is kell olasz akcentussal beszélni az angolt? Mintha az Ember tragédiájában váltakozva egyiptomi, göröt, cseh, francia, angol, stb. akcentusokkal beszélnének - magyarul.
Egyébként, kedves, szép, de nem egy nagy durranás, Reno ide vagy oda.
ceia 2012 ápr. 29. - 03:52:14 Előzmény MoziRozi
(5/11)
Nahát, ma este ismétlik! Igaz, elég késõn, (23:50) de nekem nem probléma. Most már nem hagyom ki :)
10/10
MoziRozi 2012 ápr. 28. - 20:08:32 10/10
(4/11)
Sikerült elcsípni:) nagyon szerethetõ film, szívesen megnézem majd újra, ha lesz rá alkalmam, bár így elsõre azért sok meglepetést tartogatott:) nagyon szép a táj is, a kis falucska is. Van itt igaz szerelem, féltékenység, kifigurázás, bajtársiasság, komikum, dráma... ajánlom azoknak, akiknek tetszenek azok a filmek, amik nem az akció miatt feledhetetlenek, hanem a kisközösségek, az emberség miatt:) talán a Sírhely kilátással, vagy a Férfi, aki dombra ment fel és hegyrõl jött le, esetleg a Csokoládé hangulatát idézi....
ceia 2012 ápr. 28. - 18:32:32
(3/11)
Ahogy az már lenni szokott.. ha elõre megnézem lesz-e valami jó a csatornákon, nem lesz semmi - ha meg nem nézem meg elõre, csak valamikor (késõ) délután, kiderül, hogy nem is egy jó mûsorról késtem le. Ezért jó, ha a filmeket megismétlik. Talán majd legközelebb!
10/10
ilovedogs 2011 ápr. 22. - 08:21:05 10/10
(2/11)
Huuuuuuuuu ennek most nagyon örülök:))Ezer éve kutatok a film után...sajna rég láttam és se a szereplõkre se a címre nem emlékeztem csak a történetre:)Érdemes megnézni!
Borella 2011 ápr. 22. - 01:35:41
(1/11)
Csak holnap vetítik, de már elõre megnézve a képeket, ragyogóak :-). Ahogy J. Reno felolvas a haldokló papnak, csak hogy meg ne haljon, már azon nevetnem kell.