6/10
Ildikó Nóra 2021 ápr. 12. - 20:20:46 6/10
(21/21)
A filmet egyszer meg lehet nézni, vhogy jobbra számítottam. Halle B. frizurája tetszett, jól állt neki, a karaktere azonban többször idegesítő volt. Olivier M. is gyenge volt, olyan semmilyen. A szinkron jó volt (Pikali Gerda, Dunai Tamás, László Zsolt, Szirtes Ági).
szookedorina 2018 márc. 31. - 09:29:09 Előzmény szookedorina
(20/21)
(minél nagyobb az agy, annál játékosabb az élőlény)
szookedorina 2018 márc. 31. - 09:26:21 Előzmény baz00kahu
(19/21)
HalleBerry nem érdekes. Szerintem a nő magában unalmas, viszont az állatok főleg vadon élő állatok megfigyelése annál inkább.
Tévhit, hogy az Ultrahangos riasztó visszatart minden állatot.
Agyunk "éhes": testsúlyunk két százalékát alkotja, de az oxigén és energia húsz százalékát fogyasztja el, ám egyiket sem tudja tárolni. Ezért kell ösztönök formájában tárolni a felhalmozott ismereteket, mert ezek gyorsan működésbe lépnek, és az agyban fénysebességgel terjedő információk a kész ösztönök révén azonnal cselekvést váltanak ki. Ha az úton sötétedéskor görbe botot pillantunk meg, akkor agyunk azt először kígyónak "látja", és a félelem ösztöne menekülésre sarkall bennünket, mindaddig, amíg agyunk lassúbb, "gondolkodó" része közli, hogy nincs veszély, mert ez csak egy bot. A félelem ösztöne az emberi DNS egyik részében van tárolva, 59 gén felelős érte, és működését sok más gén is befolyásolja: a félelem ösztöne tehát genetikailag kódolt. Ezért lehet a politikában, a közösségekben vagy az üzleti életben olyan erősen hatni rá.
Naugye, hogy ugye nem is olyan unalmas.
k11zoltan 2017 jún. 04. - 22:38:35
(18/21)
Régen már láttam, de nem maradt meg.
Nem nagy film.
Marcipáncica_ 2015 aug. 03. - 23:18:21
(17/21)
Nem egy erõs film, es a lezárása egyenesen tragedia... Ha belegondolok hogy aludhattam is volna.... A capas (nem mûtermi) jelenetek miatt 5/10. Egyébként egyszer nézõs, átlagos.
trükkös 2015 aug. 03. - 15:06:23 Előzmény bogotizsolt
(16/21)
igazi seggfej vagy.
Tibag05 2015 aug. 03. - 12:23:02 Előzmény Nico71
(15/21)
megjegyezéseddel (is) teljes mértékben egyetértek!
4/10
Nico71 2014 márc. 07. - 20:58:47 4/10
(14/21)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz. Egyszer nézhetõ, de uncsi film. Sem tudományos alapja nincs, sem filmmûvészi, ... olyan semmilyen. A közismert ismeretterjesztõ csatornákon izgalmasabb cápás mûsorok mennek, csak kevesebb mûvérrel. Azokban legalább érdekes és valódi információkat kapunk az állatokról, a hajósok, a tengertudósok mindennapjairól.

Még annyit megjegyeznék, én valahogy nem tudom sajnálni azon adrenalinvadászokat, akik addig mennek a hülyeség felé, míg meg nem hallnak. (ússzunk fehér cápával, simogassunk tigrist, dédelgessünk skorpiót, másszunk hegyet mínusz 40 fokban, ugorjunk le egy felhõkarcolóról...stb.)
gladiolus 2013 dec. 09. - 10:12:03 Előzmény bogotizsolt
(13/21)
Hát köszi akedvességedet, de akkor inkább az eleje felé olvasd, mert ott még elememben voltam. A vége felé eléggé egysíkú az egész, mármint témáját illetõen, azt valószínûleg unni fogod. :-)
bogotizsolt 2013 dec. 07. - 15:08:49 Előzmény gladiolus
(12/21)
Ekkora király kommentet még nem olvastam sehol. A fiammal igen jól szórakoztunk. Most rászûrök a többi irományodra , remélem azok is hasonló színvonalúak :-)))
Dius 2013 aug. 30. - 11:36:03
(11/21)
Lehet, hogy a film egy rakás sz@r, de Halle Barry haja nagggyon állat... hogy lehet ennyire szép?
A Rodriguez hapival itt jöttek össze??
4/10
gimbiikeeh 2013 jún. 05. - 15:06:31 4/10
(10/21)
Nagyon nagy csalódás. Az egész film olyan semmilyen, semmi mondanivaló nincs benne. A vége szinte végig sötét, alig lehetett valamit kivenni az egészbõl. Egyszer talán nézhetõ, ha szereted a cápákat vagy a tengeren játszódó filmeket.

4/10 Csak is Halle Berry miatt, aki próbálta menteni a menthetõt.
2/10
Kaktuszné 2013 febr. 06. - 15:57:38 2/10
(9/21)
Hát igen egyet kell értsek az elõttem szólókkal, baromi gyenge kis filmecske 2012-ben.
Igazából egyetlen kiszámíthatatlan jelenet volt az egész filmben
SPOILER***
amikor a csajszi, teljesen váratlanul a tök ellenkezõjét kezdte csinálni és mondani, annak, amit elõtte 60percen át, hö---ezen kissé meglepõdtem és nem is nagyon tudtam hová tenni, lehet, h tudathasadásos volt és elõjött a másik énje.
Mindenesetre, ha tudják, h a hajójuk ennyire rossz állapotban van, mi a francnak mennek viharos részre?
A kissrác helyében mindenképpen beperelném õket, szóbeli szerzõdés megszegéséért!
Aztán azt sem értem, h a csaj h merészkedett ismét cápák közé, hiszen a nagy tapasztalt barátját is megették, akkor hogy is gondolta, h majd a vadi új túristákat nem fogja...
A film végén amúgy is elhangzik, h mit csinált a cápa, úszott 11ezer kilómétert, h aztán visszajöjjön, a cápák kérlek szépen hülyék.
SPOILER vége***

Gyenge alkotás, fõleg az utolsó negyed órában semmit se látni, mert tök sötétben vannak a víz alatt, köszi!
2/10 (a 2pont, a cápáknak való tisztelgés, h megzabálták barmokat)
gladiolus 2012 nov. 06. - 20:00:05
(8/21)
Kicsit gyenge dolognak tartom, hogy az ilyen kommersz és kiszámítható történetekben mindig hülye a negatív szereplõ, és mindig csak azok faragnak rá, akik nem fõszereplõk.
A cápa sem intelligens annyira, hogy kiválogatja a fõszereplõt és még véletlenül sem harap rá, mert õ a fõszereplõ. Sok hasonló filmben beraknak egy négert, vagy egy nem túl szimpi ürgét a film elejére, és általában azt nyeletik le a ragadozókkal(lásd pl. az Õslények kalandorai sorozatban is úgy kezdõdött minden egyes epizód, hogy egy társadalmi szempontból lényegtelen feka vagy tüte ürgét pillanatok alatt elintéztek) A fõszereplõt csak nézegetik, szagolgatják, közel mennek hozzá, órákig gondolkodnak, hogy vajon beleharapjanak e, röhejes.Hát ez is csak egy ilyen filmecske, semmi érdekes nincs benne, csak a cápák látványa. Szóval elég "sötét" ez az egész hullám.
3/10.
1/10
Milton89 2012 aug. 19. - 16:00:40 1/10
(7/21)
gyenge..rakás f*s
3/10
zs9302 2012 aug. 15. - 12:59:46 3/10
(6/21)
Állítólag nem is mind saját felvétel, hanem a BBC-tõl vették meg.
Akárhogy is, kicsit hosszúra sikeredett a dráma, amelyben feszültség sincs, de a dráma részt sem erõsítették. Ja, hogy ez thriller? Attól még mert piros festéket öntenek a vízbe, nem lesz az. Gyenge, talán egyszer meg lehet nézni.
4/10
feketekave 2012 aug. 15. - 12:00:34 4/10
(5/21)
eltúlzott, manír karakterek jellemzik a film egészét, de ennek ellenére a két fõhõs jól alakítja a számukra szokatlan szerepet. maga a történet inkább felháborítóan ódivatú, mint megrázóan kiszámíthatatlan:) mindezek ellenére a vízalatti felvételek csodásak, még ha folyamatosan látszik is, hogy a víztükörrõl reflektorral be van világítva a tér. Elõször azt hittem, a hold sugarait akarják így megjeleníteni, de inkább hasonlít egy felettük körözõ helikopter lámpájára - és valószínûleg az is. ez így mûteremszagúra sikeredett.
4/10
alien1976 2012 aug. 15. - 05:35:06 4/10
(4/21)
Egyszer nézhetõs filmecske.
Egyszerû, csavaroktól mentes, lehetne írni, hogy sablonos filmecske.
A váratlan fordulatokat nem kell benne várni, és a vége totál kiszámítható.
A film eleje, olyan erõltetett szagú volt. A nagy vidámság nekem nem tûnt természetesnek.
S ahogy kezdett a történet csordogálni kiépített medrébe, a színészek is lassan belejöttek.
A képeket néhol sikerült csodálatosan megörökíteni, s ez plusz pontocska.
A zenérõl inkább nem írok semmit.
sztewe 2012 aug. 14. - 17:17:30 Előzmény Segítõ Béka
(3/21)
De lehet azért megéri megnézni hogy jót kárörvendjen az ember a beképzelt burzsujokon és tõzsdecápákon

"Höhö én milliomos vagyok, az én seggemet ügyvédek hada védi, mit árthat egy cápa höhö"

Sokra mész a pénzeddel toszhatod, a cápát nem lehet megkenni, vagy beperelni mert megkóstolt, attól hogy valaki nagy cápának tartja magát mert sok emberrel cseszett ki a vízben õ egy nagy fehérrel szemben csak rágcsa.
2/10
baz00kahu 2012 máj. 04. - 14:06:36 2/10
(2/21)
HalleBeri miatt én azért a 2/10-et rányomtam, de szigorúan NEMTÖBBET.
Kihagyható film