Téma: Spirál

10/10
zodiac1967 2021 máj. 16. - 11:15:43 10/10
(3/23)
Végre egy értékes és értelmes magyar film! 10/10
tesz-vesz 2021 febr. 15. - 22:25:19 Előzmény Klein úr
(2/23)
"A film után a rendezőt a mitivációjáról kérdezték és valami olyat mondot, hogy ő is járt horgászni és nem fogott semmit. Engem nem győzött meg, hogy lett volna bármiféle mondanivalója."

:D úgy érzem jogosan
5/10
Klein úr 2020 okt. 14. - 22:55:40 5/10
(1/23)
A három magyar film közül (Post mortem és Hét kicsi véletlen volt a másik kettő) amit a varsói filmfesztiválon láttam egyértelműen és nagyon magasan ez volt a legjobb. (Volt egy negyedik is de azt nem volt lehetőségem megnézni.) Nem sok minden történt benne, de mégsem volt unalmas. Végig fenntartotta azt az érzést, hogy valami ki fog bontakozni a végére. A párbeszédek sem hangzottak idegenül, a szinészek is jók voltak. Nem volt az a szokásos érzésem, hogy csak a magyar filmekben és sehol máshol nem létező világot látok.
A gond a filmmel a sztori. Ahogy emlitettem nem sok minden történt és az a kevés sem volt kibontva. A főhős kissé szokatlan problémamegoldására semmi választ nem kapunk. Nem tudjuk miért tette azt amit tett. Semmit újjat nem tudtunk meg a párkapcsolatokról, a krimihez meg semmi köze. A film vége is olyan semmilyen. Csak úgy vége lett. A film után a rendezőt a mitivációjáról kérdezték és valami olyat mondot, hogy ő is járt horgászni és nem fogott semmit. Engem nem győzött meg, hogy lett volna bármiféle mondanivalója.
Ennek ellenére érdemes megnézni és a rendezőnek is érdemes lenne valami valós mondanivaló után nézni.