Sz Peter 2015 dec. 20. - 19:52:49
(737/2837)
Itt lényeges még a fegyver elrettentõ hatása is.
(pszichológiai hadviselés)
9/10
zsotya010 2015 dec. 20. - 19:47:50 9/10
(736/2837)
SPOILER

Elég h*lye egy elképzelés egyébként, hogy sorban leszívogatják a napok energiáit, ebbõl a szempontból a Halálcsillag lézernyalábját többre tartom, viszont kifelé nézve meg azt tartom nagyobb hülyeségnek, hogy egy lézernyaláb a behatást követõen azonnal szétrobbantja úgy a bolygót, hogy semmi nem marad belõle. A napenergiás megoldásnál, hihetõbb, hogy felperzselték a rendszereket és úgy pusztultak el a hõ hatására. Mindkettõ b*romság, nem is kellett volna ilyen fegyver egyikbe se. Minek elpusztítani a komplett bolygókat? Elég lett volna, ha körülveszik a fél Birodalmi csillagrombolóflottával és szétlövik a felszínt. Utána esetleg meg leküldik a tisztogatókat.
Sz Peter 2015 dec. 20. - 19:13:08
(735/2837)
Ez már csak logisztika kérdése.

SPOILER

Illetve lett volna, ha megéri a technika.
1/10
xdm 2015 dec. 20. - 19:01:26 1/10
(734/2837)
Még ha csak ez lenne a legnagyobb baj a filmmel :D
4/10
csincsilla72 2015 dec. 20. - 18:44:42 4/10
(733/2837)
És eltolják odáig a bolygót? Vagy átköltöztetik az egész hóbelevancot?
5/10
magicvoice 2015 dec. 20. - 18:42:35 5/10
(732/2837)
Látom a 12-es karikát, de szerintetek hány éves kisgyerekkel lehet megnézni?
Sz Peter 2015 dec. 20. - 18:42:18
(731/2837)
Utána keresnek egy másik napot. ;)
4/10
csincsilla72 2015 dec. 20. - 18:14:59 4/10
(730/2837)
Nekem egy dolgot magyarázzon meg valaki: hogy mûködik ez a halálcsillag? Ha jól értettem, akkor ez egy bolygóba van beleépítve, a sugárnyalábhoz viszont le kell szívnia a hozzátartozó nap energiáját. Ha a nap "lemerül", akkor viszont annyi. Ezek szerint ezzel a cuccal addig lehet vagánykodni, amíg a megfegyelmezendõ/elpusztítandó rendszer látótávolságban van, illetve fussa még a nap energiájából? És utána?
9/10
tik1 2015 dec. 20. - 18:14:23 9/10
(729/2837)
Ja igen es végre visszajöttek a régi hangeffektek , fénykard, tie Vadász, lövések
Es persze a zene:)
10/10
wappers 2015 dec. 20. - 17:19:03 10/10
(728/2837)
Igazából Te sem látsz jól mindent. Véleményem szerint az, hogy Kylo engedett a sötét oldal csábításának, a könnyû utat (ahogy te fogalmaztál) választotta. Mint az elõzõ részekben megtudhattuk, a sötét oldal ismérve a harag, düh, gyûlölet, félelem, agresszió és szenvedély, ami mind belsõ gyengeségre vezet, ezeknek pedig a sötét oldalon lehet teret adni. Kijött egy rész, és te megállapítottad, hogy Kylo kevésbé erõs, és majmolja Vadert. Anakin az elsõben, Luke pedig a negyedik részben jelent meg, melyikük volt jedi pályafutásuk kezdetleges szakaszán profi harcos? A film alcíme? Az ébredõ erõ. Ez nem feltétlen a csajra vonatkozik.. Nekem sokkal jobban tetszik, hogy végre emberibb az ellenség. Lehet te sem értetted a filmet.

Egyébként véleményem szerint Abrams nem mert nagyon eltávolodni Lucas filmjétõl és látásmódjától, ennek az lett az eredménye hogy nagyjából megkaptuk a 4. részt, az 1-2-3 (második trilógia) hibáinak nagy részét kidolgozva. Ez még csak az elsõ rész volt, akinek nem tetszett hátha majd a következõ kárpótolja.

10/7
eminance 2015 dec. 20. - 16:20:59
(727/2837)
Szintén vegyes érzésekrõl tudok beszámolni.
A történet szerintem gyenge lett,és valóban az Egy új reményre hajaz.
A szereplõkkel is bajom van,Finn totál kapufa,ha már mindenképp be kellett nyomni egy színes bõrût,legalább egy értelmes ábrázatút választhattak volna.Valahogy a szövege sem jön be,a béna "poénjaival".Kylo dettó,egyszerûen komolytalanná teszi a karaktert Driver,max úgy lenne jó,ha egyáltalán nem venné le a sisakját.
BB8 szintén erõltetettnek hat,R2 koppintás.
Rey viszont telitalálat,nagyon jó a karakter.

SPOILER!
Azt az én gyomrom sem veszi be,h a fiatal korában Luke által képzett,majd késõbb Snoke tanítványaként gondolom szintén sokat tanult Kylo-t lealázza egy totál amatõr,aki épp csak megtudta,h létezik az erõ,fénykardot meg akkor fog másodszor a kezében.
Ez hatalmas baki sztem.Ja és még a végképp fogalmatlan Finn is tartotta magát Kylo-val szemben egy darabig,nekem az sem tetszett.Egy potenciális fõgonosztól ez édes kevés.
Nagyon elrontották Kylo karakterét.
Egyébként Rey vívó stílusa valahogy nekem Darth Sidioust idézte,bírnám ha az õ leszármazottja lenne. :D

Mindent összevetve nálam egy 10/6-ot ér ez az alkotás.

Az én szubjektív SW rangsoromban ez BÁ szint.:
A Sithek bosszúja
A Birodalom visszavág
A Jedi visszatér
Egy új remény
Baljós árnyak
Az ébredõ erõ
A klónok támadása
5/10
B4lukapit4ny 2015 dec. 20. - 15:36:38 5/10
(726/2837)
Aki már látta annak ajánlanám az alábbi összefoglalót:
https://www.youtube.com/watch?v=WWbbzZa0vJ4 Teljesen egyetértek.
offtopic
kimbin01 2015 dec. 20. - 14:54:39
(725/2837)
Egy kicsit lapos, egy kicsit nosztalgikus, de a mienk. Többet, jobbat vártam.
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 20. - 14:23:12 1/10
(724/2837)
Ez után a 7 értékelését és bevételét "40 év múlva" a 8. rész fogja meghatározni. Ha az is csak újrázik, akkor a 9-et már csak az új generáció fogja nézni, pedig sokkal több pénz van a dolgoban ha képesek újítani. Akkor a most csalódott régi-triológia-kedvelõk mind vissza fognak menni ismét a moziba és a boltokba.

http://indavideo.hu/video/Star_Wars_-_Az_ebredo_Ero_-_DUMA_video_avagy_Chewie_hazatertunk
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 20. - 14:11:50 1/10
(723/2837)
Nem mindegy. Ez egy multimilliós profitot hozó termék.

Ha "mindegy" lenne, akkor erre is ugyanúgy fizetnél:

"fdgoahdjfnarutgisdéfmgnaiper5arkõml,mnwéífpzísdé,,srnékue".
SpencerBarnes 2015 dec. 20. - 12:56:52
(722/2837)
A legnagyobb problémát ott látom, hogy anno az episode IV fel tudott mutatni valami újat,
ami akkor még nem létezett, és akik ( velem együtt ) akik anno azt a katarzist átélték, joggal
vártak volna valami ÚJAT, és nem azt, hogy "biztonsági okokból" lemásolták a 4-ik részt tokkal vonóval 90%-ban,
természetesen mai technikával...nekem ez kevés. És nyilván másnak is aki megjelenést követõen látta a IV részt
Feleségem 6 évvel fiatalabb, nem látta az episode IV-t csak most ez UTÁN, és neki pl. ez tetszett jobban.

Azt meg most ne vegyük hogy az elsõ héten mennyit hozott a film, mert akkor is ennyit hozott volna ha beülve
üres vásznat kellett volna nézni 2 órán át. A kérdés az, 40 év múlva hol lesz az episode VII helye.
8/10
pqrs 2015 dec. 20. - 12:35:13 8/10
(721/2837)
Vegyes érzelmekkel jöttem ki a moziból, egyrészt mert nagyon tetszettek az új szereplõk, különösen Rey, és Poe, aki kevesebbet szerepelt, de van még két film, ahol be lehet majd ezt pótolni. A látvány elsõrangú, felüdülés volt az akkor még korszakalkotónak, ugyanakkor ma már elég bénácskának ható eredeti -és az olcsó számítógépes trükkökel operáló elõzménytrilógia után, a Star Wars univerzum megérdemelt egy technikailag ilyen profin összerakott filmet. BB-8 meg elképesztõ aranyos...
A gonoszok is rendben vannak, tetszett az, ahogy Kylo Ren magával vívódik, és azzal párhuzamosan, hogy ébredezik benne az Erõ, választania kell jó és rossz között. Stresszes, magával vívódó karakter, aki teljesítménykényszerben van. Ez jó ötlet volt.


INNENTÕL SPOILEREK!!!!


De: Reméltem, hogy nosztalgikus hangulata lesz, de nem azt, hogy ennyire. Néha a film közben azt éreztem, hogy ezt már láttam az Új remény nevezetû korszakalkotó filmben. Emiatt errõl nem lehet ugyanezt elmondani sajnos. Ami pedig a legjobban fájt: az egész univerzum Luke utáni legfontosabb karakterét megölik, ez még oké, de az már nem, hogy ezen ilyen egyszerûen túl lehet lépni. Han Solo egyenlõ a Star Wars-szel, ahhoz, hogy megöljük, jó indok kell, ami itt többé-kevésbé megvolt, de hogy Leia ezt egy vállrándítással meg egy szomorú tekintettel lereagálva elintézi, arra már nem tudok mit mondani. Most vagy sírjunk, vagy õröljünk, de azt, hogy két szék között esünk padlóra, ne csináljuk. Nem tudtam a film végén örülni, de sírni sem. A szemem száraz maradt, de nevetni sem sikerült. A két ellentétes befejezés, úgymint Han halála, illetve a Halálcsillag szerû izé elpusztítása meg Luke megtalálása kiölte egymásból az érzelmek kiváltását. Ezt sajnálom, mert amúgy tényleg profi munka.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 20. - 11:46:49 1/10
(720/2837)
jóval kisebb az arányuk,talán ezért
offtopic
KurtWagner 2015 dec. 20. - 11:46:20
(719/2837)
Érdekes, hogy a frissreges fikázók nem zavarnak....
3/10
Danka Ferenc 2015 dec. 20. - 11:46:03 3/10
(718/2837)
Örülök, hogy a sokaknak (többségnek?) tetszik.

Star Wars rajongóként csak élvezni akartam a filmet, annak hangulata miatt. Épp a hangulat ami a Star Wars könyvekben is olyan jó.
Számomra az eddigi 6 film azt adta, amit vártam. Jó érzéssel jöttem ki a moziból.

Az ébredõ erõ engem nem szórakoztatott. Se a zene, se a nem létezõ történet, se a karakterek.

Az is elgondolkodtató, hogy még kell magyarázni egy Star Wars filmet...
Szuper történetek vannak a könyvekben, nem értem miért kellett az új reményt újraforgatni. Ha ennyire nem volt ötlet, miért nem vártak vagy néztek körbe a könyvek közt?