!% 2016 jan. 11. - 17:56:38
(1757/2837)
Igaza van azoknak akik szerint nem lett jó a film.Legalább némi eredetiséget elvártunk volna.
SPOILER!!!!!!!!!!
A legnagyobb pofátlanság a vége volt.És ezt senki nem mondja nekem hogy ez jól volt így
Milyen már hogy már megint a halálcsillaggal jönnek.Jaj elnézést már halálbolygó a neve.Nagy változás.Ráadásul ugyanúgy intézik el mint az elsõt pedig ez kb. 10-szer nagyobb.Sõt ezt a hibát már a 2. halálcsillagnál is kijavították.Meg miért nem tanulnak belõle hisz már kétszer eljátszották ezt. Nem lehetett volna csak egy sima bázist felrobbantani?
Meg az hogy a kardot Kylo nem tudta magához venni csak Rey?Miért lett hirtelen akarata a kardnak?
Ez ellentmond annak amit a korábbi részekben megtudtunk az erõrõl.Ráadásul nincs egy normális történetszál amin ellehetne indulni.És a háromnegyede koppintás volt.És azt se mondja senki hogy jól volt így mert nagyon nem volt jól.10/5
SPOILER VÉGE
OFF:
El fogom olvasni azokat a könyveket amelyek Thrawn-ról szólnak és amelyek a 6. rész után kb. 5 évvel játszódnak.Sajnos még nem tudtam megszerezni õket de már volt a kezemben egy rövid ideig de már akkor amikor olvastam belõle néhány oldalt már akkor tudtam hogy sokkal jobb mint ez.
Szóval azt kell mondjam hogy azért ennél még én is többet vártam,pedig én nem ezen nõttem fel gyerekkoromban,mert pont a Baljós Árnyak bemutatójának évében születtem.
Ebben valahogy nem volt meg az az érzés mint a korábbi részekben.Én is a klasszikus trilógiát láttam.És az is igaz hogy az elõzménytrilógia színvonala nagyot esett.De legalább kiegészítette,bõvítette a klasszikus trilógiát így volt létjogosultsága.(Ennek is lenne jogosultsága ha nem egy koppintás lenne.)És a látványa szerintem nagyon szép volt és olvasta mis hogy sok munka volt vele,csak nem tudták megteremteni a CGI és valódi kézzel készített díszletek között az egyensúlyt.Túl sok volt az animáció hogy valóságosnak tûnjön a történet.Meg sokatt vesztett az értékébõl mert tudtuk mi lesz a történet vége így nem volt túl nagy az izgalom.
2/10
MattColors 2016 jan. 11. - 17:42:13 2/10
(1756/2837)
"...valójában (normál esetben) az ember kinövi a Csillagok háborúja filmeket, s csupán szórakoztató hatásukat tudja értékelni...ez a J.J. gyerek egész szórakozató filmet csinált, de nem volt reális elvárás az emlitett kettõhöz mérni..."

Valójában, normál esetben, ha a kedvenceidet, akár legyen szó Star Warsról, akár a Végtelen Történetrõl, Willowról, vagy egy Fantasztikus Labirintusról (tökmindegy), ugyanolyan lelkesedéssel tudod megnézni felnõttként, mint régen gyerekként. Persze, nyilván másképp fogod megélni 50 évesen, mint 10 évesen... Miért is lenne ez másképp? A gyerek felnõ. Férfiaknál, matchbox helyett igazi autó lesz a dili, kislányok hajkurászása helyett, pedig igazi nõt fognak maguknak, etc.
Ez mit jelent? Azt, hogy a tapasztalataid alapján változnak az igényeid és az elvárásaid, ahogy egyre idõsödsz.
Én a prequelbõl, a sithek bosszúját még mindig meg tudom nézni úgy, hogy ugyanúgy kiráz a hideg a végén, miután Anakin elfolytotta Padmét, és megküzd Obi-Wannal... És ma is tudok idézni belõle, a régibõl is, olyan mondatokat, amik száz év múlva is megállják majd a helyüket.

A mostani 10-18 éves korosztálynak, ez a film "jó szórakozás". Nem keresnek mondanivalót, életigazságokat, bölcsességeket benne, (nem is találnak) beérik annyival, mint Pistike, a súlyosan drámai:

"Sok tekintetet láttam már életemben." dumával, ami szerintem már 10 évvel ezelõtti, Freddy Prince Jr.-os, romantikus vígjátékokban elhangzottak már százszor.

Nekünk ez akkor is egy csalódás, szenvedés volt. Az meg csak hab a tortán, hogy úgy lett a marketing köré fonva, hogy minden korosztálynak, és RAJONGÓKNAK... Ami egy aljas átverés, az idõsebb korosztály, és rajongók kárára, hogy kicsalják a pénzünket. Mert egy emberre nézve, 1500 mozijegyre nem sok, de azért másfél milliárd már az, és dizniék ezzel számoltak.
(Azért azt újból kihangsúlyozom, nem minden tizenévesre gondolok, mert köztük is vannak azért sokan, akiknek ez a sz*r, nem jött be.)

Ha tisztességesek akartak volna lenni dizniék, megmondják, hogy ez a film, inkább a gyerekeknek, fiataloknak szól, és az apjuknak/anyjuknak. Tehát családoknak, akik elviszik rá a gyerekeket, megveszik nekik a heppi mílt, a Kylós csokis rizspelyhet, a Battlefront 3-at és nem utolsó sorban, akiknek ezzel a húzással a véleményüket befolyásolják, mert boldognak látják a gyereket, nekik is van nosztalgia, (igazából csak az van) és végül is ez alapján pozitív irányba billenti a mérleget, a film értékelésénél. Pedig valójában, nem látta a hibákat, mert nem akarta látni, nem arra figyelt. Együtt nevet a gyerekkel és azt nézi, milyen jól érzi magát a kölyök.
Nekik akkor jön majd egy halvány gondolatfoszlány, hogy ez a film nem jó, amikor a régit leadják a tévében, megnézik újra kilencvenhetedszerre, amikor meg ezt adják le, már csak a gyerek nézi és itt csak annyit gondolnak majd: "Ne kapcsold át szívem, most lesz a Walking Dead!" És egy mondatra nem emlékeznek majd az Ep. 7-bõl.

Vagyis dizniék, nem voltak tisztességesek, csináltak egy gyerekfilmet, de azért becsalogatták rá az érettebbeket és a rajongókat is, hogy nagyobb legyen a kasza. Ez jobban ki lett gondolva, mint a film.
2/10
MattColors 2016 jan. 11. - 17:19:08 2/10
(1755/2837)
Elolvastam, azért poénkodtam el. :)
eIemes 2016 jan. 11. - 16:40:47
(1754/2837)
egyébként ott a link, elolvashatod a teljes hírt is :)
2/10
MattColors 2016 jan. 11. - 16:33:11 2/10
(1753/2837)
Juuujjj. :DDDD Az, egy érdekes mozi lenne. Természetesen Bruce Willissel a fõszerepben. :)
eIemes 2016 jan. 11. - 16:31:09
(1752/2837)
szerintem Ryan Johnson-ra bízzák a Saul fia 2-t.
2/10
MattColors 2016 jan. 11. - 16:30:39 2/10 Előzmény jani-wan
(1751/2837)
"Kylo manages to be both powerful and powerfully weak
Ugyanez az eset. Ha valaki egyszerre erõs és "erõteljesen gyenge" (nesze neked képzavar), az egy fantasy filmben egy sz*rul megírt gonoszoldali karakter. A jó oldalra kell ilyen karaktert írni.
Ráadásul Kylo sokkal inkább elmebeteg, mint erõteljesen gyenge, így ez az egész elve egy hazugság."

Ott a pont!
2/10
MattColors 2016 jan. 11. - 16:28:44 2/10 Előzmény eIemes
(1750/2837)
"Fény az alagút végén: Nemes Jeles Lászlót kérték fel a Star Wars 8. epizódjának rendezésére."

És mikor mondta neki Rian Johnson, hogy: "Hehe, ezt buktad öreg, dizni bázzeg, nekem kell loopolnom az új részt!" ??? :DDD
2/10
MattColors 2016 jan. 11. - 16:22:58 2/10
(1749/2837)
Javítás (Mielõtt félreértelmezed):

"Nem nálunk, értelmes nézõknél, hanem az ész nélkül pontozóknál."
2/10
MattColors 2016 jan. 11. - 16:20:35 2/10 Előzmény kisvidra
(1748/2837)
Akkor elmondom, hogy a nagy pozitív többségnél, hogy néz ki a pontozás. (Nem nálunk, az értelmesebb nézõknél.)

10 - Úúúúú, kib*szott jóóóó ""lesz""! Imádom, százszor is megnézem, már a trailert is láttam!
9 - Úúúúú, nagyon király, ötvenszer is megnézem!
8 - Úúúúú, de komooooly fiiiilm!
7 - Tetszett!!!!
6 - Tetszett.
5 - Tetszett, de annyira nem, mert jó volt, csak valami hiányzott, de nem tudom mi.
4 - Egész tûrhetõ, volt történet, meg jók voltak dijalógusok benne, láttam is egyet, akkor tûnt fel, amikor x, találkozik y- nal, és ott állt mögöttük.

3 - Áááá, nem volt nagy szám, nem volt benne dijalógus. Uncsiiii.
2 - ezt a sz*rt b+ mi volt ez a sz*r??? b+!
1 - húszperc után kikapcsoltam nem értem tom hanks miért nem épített magának egy vitorlásrepülõt abból a sok fából a szigeten. és számkivetett? azt hittem hittem végre egy jó film a matekról mer az se megy és vizsgám lesz és talán. á, mindegy. szar volt,uncsi,nem reális,mert nem volt életszerû,mert lehetetlen hogy eddig ott elvolt. és különben is wilson egy labda volt. nem vette észre? nem reális.


A kép, meg azt hiszem önmagáért beszél. Még be sem mutatták a filmet...
eIemes 2016 jan. 11. - 16:04:45
(1747/2837)
"B" kategóriás filmet csinált, baromi sok pénzbõl.

Alább már leírtam, a "deus ex machina" eszközök a gyenge filmek és a gyerekmesék ismertetõjegyei.

Valamirevaló rendezõ elõkészíti a helyzetet a váratlan fordulatok elõtt, hogy érezd, de ne tudd.

(Olyan ez, mint a jó vicc: a rövid történet felépít egy drámai helyzetet, és érzed, hogy valami váratlan fordulat lesz a megoldás, de nem tudod. A kövér ember meg a kaki elég lapos poén, óvodás viccek fõszereplõje.)
2/10
MattColors 2016 jan. 11. - 16:03:35 2/10 Előzmény csincsilla72
(1746/2837)
"BB8-nak személyisége van. Én sem adtam volna el.:-)"

Szerintem, eladtad volna. :P
Hiába Rey erõlködése, egy alkatrészért, amiért valószínûleg egész nap gürizett, kockáztatta az életét, mert azért hegymászók is meredeknek gondolnák, amit a csillagromboló roncsában mûvelt, mégis kapott érte negyed adag ételt. Ezt azt hangsúlyozta, hogy többnyire így teltek a mindennapok.

Oké, ha tegyük fel, a mese kedvéért, ha találkoznék egyel, valószínûleg én sem adnám el, mert õ lenne az egyetlen ilyen a mi világunkban. (Egyébként, ha innen nézzük, R2-nak is személyisége volt.) Szóval én sem adnám el... 10 milláért... Minimum 100-at kérnék. :D Viszont a SW univerzumban élõknek, kb annyira menõ egy ilyen robot, mint nekem a jó autó. Nem több ennél. :)

Ahogy jani-wan is mondta, te még nem éheztél.

Addig jó, és kívánom Neked, hogy ez maradjon is így mindig, mert rohadt egy élet az! Nekem a 20-as éveim ezzel teltek, láttam szenvedni a szüleim, ahogy elveszítenek mindent és tehetetlen voltam. Ne értsetek félre, nem sajnáltatni akarom magam! (...) Távol áll tõlem. Ma már más a helyzet, kint élek Németországban, minden tök király. :)
Ezzel azt akartam éreztetni, hogy aki tudja, milyen egyik napról, a másikra élni, az nem gondolkodik egy percig sem, ha ilyen lehetõsége adódik. Én azonnal, gondolkodás nélkül rávágtam volna, hogy: "Nesze! Ide a kaját!" Aztán, még lenyomtam volna otthon egy örömtáncot is, csak úgy ráadásnak, nagy boldogságomban. :D
Ezért nem reális.

"Engem viszont sokkal jobban zavart, hogy érti a füttyögést, és ezen még õ maga sem lepõdik meg. Most akkor Arthu beszél idegen nyelven, hogy csak a tolmácsrobotok és a számítógépek értik?"

Számomra is hülyeség, de igazából már így is annyit leírtam abban a kommentben, ráadásul hajnalban, hogy sok volt. :D
Csak Rey hibáit, még reggelig sorolhattam volna, és ott volt a többi is. Viszont, egyrészt nem volt türelmem hozzá, másrészt pedig, ez is sok lesz szegény kiffiúnak... :))))
9/10
kisvidra 2016 jan. 11. - 15:41:12 9/10 Előzmény eIemes
(1745/2837)
...valójában (normál esetben) az ember kinövi a Csillagok háborúja filmeket, s csupán szórakoztató hatásukat tudja értékelni...ez a J.J. gyerek egész szórakozató filmet csinált, de nem volt reális elvárás az emlitett kettõhöz mérni...
eIemes 2016 jan. 11. - 14:48:02
(1744/2837)
jaj, ez nagyon gáz :-)

lefordítom magyarra:

"úgy indultam a filmbe, hogy ez a JJAbrams nevû csóka valami szart csinált, de pozitívan csalódtam, ezért 9/10-re pontozom"
9/10
kisvidra 2016 jan. 11. - 13:50:27 9/10
(1743/2837)
Nem Spielberg és nem Zemeckis rendezte, tehát a várakozások nem lehettek hatalmasak...én például pozitívan csalódtam...
eIemes 2016 jan. 11. - 13:36:36
(1742/2837)
nehéz objektíve meghatározni, mert sokan a VÁRAKOZÁSAIKHOZ mérik a filmet.
és hát ezzel a filmmel szemben igen nagy várakozásokat építettek a rajongók.
9/10
kisvidra 2016 jan. 11. - 13:30:08 9/10
(1741/2837)
...szerintem egy kicsit nem ártana valamennyire meghatározni a pontok értékét...(szubjektív)1-es: -nézhetetlen, otthagyja az ember a filmet...2-es: nézhetetlen, az ember végigszenvedi a filmet...3-as:nézhetõ, de moziban belealszik az ember...4-es: nézhetõ, de nem érte meg a jegy árát...5-ös:nem biztos, hogy a legjobb filmre ültem be aznap, de egész élvezhetõ ez is...6-os:jó-jó, de az elõzõ rész jobb Volt...7-es: jó-jó, de ez a leggyengébb folytatás...8-as:ez jó kis mozi Volt, teljesen kikapcsolt...9-es: az év legjobb filmje eddig...10-es: ki vagyok én, hol vagyok egyáltalán??...
1/10
xdm 2016 jan. 11. - 13:27:36 1/10
(1740/2837)
És sortûz !
eIemes 2016 jan. 11. - 13:23:36
(1739/2837)
hoppá, megvan kirõl mintázták annó Palpatine / Darth Sidious arcát
eIemes 2016 jan. 11. - 13:01:42
(1738/2837)
Fény az alagút végén: Nemes Jeles Lászlót kérték fel a Star Wars 8. epizódjának rendezésére.

http://hircsarda.blog.hu/2016/01/11/a_saul_fia_rendezojet_kertek_fel_a_star_wars_viii-ra