4/10
csincsilla72 2016 jan. 06. - 00:00:46 4/10
(1517/2837)
Szeretem a prequelt, minden hibájával együtt. Mert bár a szerencsétlen színészek nem voltak instruálva és úsztunk a CGI-ben, a történetben rengeteg eredeti elem, ötlet és jó karakter szerepelt. A hülye midikloriánokkal és Jar Jarral együtt is.
Az Ep7-et látva ezek megbocsátható bûnök, így visszatekintve.
1/10
Bodellger 2016 jan. 05. - 23:53:39 1/10
(1516/2837)
SPOILERes

Errõl tényleg a vége jutott eszembe, amikor mondja a Ren a csajnak, hogy gyere és tanítalak, hogy megismerd és tud használni az erõt. Erre a lány elmereng, majd dühbõl szétkapja a gyereket, aki elvileg már jó ideje kapott/kap kiképzést. Mit neki a tanítás, annyira penge, hogy nem igaz. Ez még csak a 7. rész volt, de már nem is igazán értem hova fejlõdhet még a csaj,s mindezt úgy, hogy semmilyen felvezetése nem volt a karakternek, csak úgy in medias res tud mindent, mert vele van az erõ. Annyira fos az egész, hogy nem igaz :D De Daisyt egyébként szerettem a movieban.
2/10
offtopic
MattColors 2016 jan. 05. - 23:45:05 2/10
(1515/2837)
Én már eldöntöttem, hogy megnézem a következõt, de csak azért, mert kíváncsi vagyok Rian Johnson mit hoz ki ebbõl. Ha ez is szar lesz, akkor az összes többi is. Egy esélyt még megérdemel a SW, de ennyi.
Egyébként meg visszasírom a midikloriános idõket... Legalább az is egy újítás volt. (Engem nem zavart, sõt...)
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 05. - 23:23:29 1/10
(1514/2837)
:D
2/10
jani-wan 2016 jan. 05. - 23:13:32 2/10
(1513/2837)
"Úgy vív, ahogy egy született jedinek kell"
Akkor Luke Skywalker nem egy született Jedi. A birodalom visszavágban össze-vissza hadonászott idõnként, és a Jedi visszatérben meg össze-vissza csapkodott a végén.
De ez a csaj tényleg jó. Gyakorlatilag olyan gyorsan tanul, hogy ha még néhány percig tart a film, egyedül legyõzte volna a teljes Sötét Oldalt, Világos Oldalt, kiirtotta volna a midikloriánokat, és felszámolta volna a galaxist.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 05. - 23:08:10 2/10
(1512/2837)
Nekem nem kellett trailer, elég volt a hír hogy lesz új Star Wars, már mentem is volna jegyet venni azonnal, mielõtt elkezdték a forgatást.
Most már nem.

A nézõnek egyetlen igazi fegyvere van a sz*r ellen. Nem vesz jegyet.
Mindenki eldöntheti hogy jár jobban.
10/10
Aron Bartha 2016 jan. 05. - 23:04:05 10/10
(1511/2837)
Számomra egyértelmû, hogy a fõhõsnõ Luke lánya. Megszólítja az erõ, manpilál az emberekkel, õrökkel....
Úgy vív, ahogy egy született jedinek kell... a végén meg ahogy Luke-ra néz.... csak hogy nem mondja apa itt a kardod....
Az is teljesen egyértelmû, hogy az Elsõ Rend a rlgi Birodalom katonai potenciáljának maximum a 70%-val rendelkezik...
A gonosz vezér nem egy nagyhtalmú Sith, csak egy gyerek... A lázadók gyalogsági fölényben vannak a szérazföldi csatában megfutamítják Darth Veder unokáját.... a nagypapa forog a sírjában vele ilyen szégyen nem fordulhatott volna elõ.
5/10
-csengõzoli-- 2016 jan. 05. - 22:37:49 5/10
(1510/2837)
Én azt gondolom,hogy ha a sötét erõ újrarendezõdésérõl forgattak volna egy részt, abban rengeteg lehetõség lett volna.
Ahogy lázadókból vagy köztársaságiakból kitör a gonosz, megkörnyékezi õket a sötét erõ,egyesek árulók lesznek, teljesen új fantáziavilágokba eljutva rejtve újra felépítik a sötét erõt...
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 05. - 22:36:22 1/10
(1509/2837)
hallod,én is csak véletlen láttam
a kötéltáncot mentünk megnézni és elõtte levetítették imax 3d-ben a trailert :D

onnan már egyenes volt az út a jegyért sorbanálláshoz :))
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 05. - 22:29:22 2/10
(1508/2837)
"aztán az arcunkba tolnak megint egy olyan trailert ..."
Nem nézem meg. Akkor cseszhetik a trélerjüket.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 jan. 05. - 22:23:21 2/10
(1507/2837)
"Bármi is az igazság, kivétel nélkül MINDENNEK a filmekbõl kell kiderülnie, legalábbis ami a történet megértéséhez szüksége"
Ez így van.
1/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 05. - 22:10:48 1/10
(1506/2837)
az a gáz,hogy mind azt mondjuk(kiknek nem tetszett),hogy nem megyünk el a következõ részre..
aztán az arcunkba tolnak megint egy olyan trailert mint amit ez is kapott,aztán rohanunk jegyet venni elõvételben
mert bízunk abban,hogy majd ez kurvajó lesz..

egyébként bigpapa megírta a lényeget a végén:

én is úgy jöttem ki a moziból,hogy a baljós árnyak egy fasza SW film volt ehhez képest.
1/10
Bodellger 2016 jan. 05. - 21:53:39 1/10
(1505/2837)
Megértelek Bigpapa, hasonlóképp éreztem. Bár olyan hatalmas fan egyébként nem vok, szval nem olvastam pl könyveket, meg az animációs dolgokat sem láttam, de nagyon szeretem mind a 6 Star Wars filmet. Tényleg egyedül ez a film, ami számomra egyáltalán nem Star Warsos. Pont azért pontoztam 1-esre, már a premier elõtt, amit írtál, hogy szinte már nem igazán lehet folytatni, de mégis, az már elég erõltetett lenne. Na, most ehhez képest, akkor viszont már valami új, kreatív dologgal, még, ha tudom, hogy nehéz is, kellett volna elõrukkolni, és azzal azt hiszem megtudtak volna venni pl engem is. Ugyanakkor, ahogy többen írták is ez nem volt szempont. Éppen ezért rossz érzés kicsit, hogy ilyen bevételei vannak, és ehhez én is a nevemet adtam. A film borzalmas volt, végig feszengtem, és ezt, mint Star Wars szeretõ, nagy filmrajongó kurva szar érzés volt átélni, a francba is. A 8. részre nem megyek el moziba, az biztos.
Bigpapa 2016 jan. 05. - 21:20:56
(1504/2837)
A filmet még Bostonban láttam, a bemutató utáni harmadik napon. Szerencsére olvastam kritikákat az itthoni és a kinti nézõktõl is, így nagyjából képben voltam,mit várhatok.
A film után én csalódottan jöttem ki, de azt láttam, hogy a 90%-uk nem volt elégedett. Öcsémnek tetszett, egyszerûen nem értem,mi, mert ezt úgy qrták el, ahogy lehetett.
Most vasárnapra pár ismerõsöm vett jegyet, nekem is adtak ajándékba , így megnéztem szinkronnal is.

A film legnagyobb baja a 100%-os ötlettelenség. Semmi újat nem láttam, semmi olyat, amit az elõzõ 6 részben ne nyomtak volna már le a torkunkon. Lucas azt nyilatkozta, hogy azért adta el a jogokat, mert a sztorit már nem lehet folytatni normálisan. A Jedi visszatérrel teljesen elvarrta a szálakat. Az uralkodó, aki ugye 6 részen át kavarta a szart (az elsõ 3-at persze késõbb kaptuk) halott, meghalt Vader is, aki az ügyeit intézte. Felrobbant a halálcsillag, meghaltak rajta a munkások :) a flotta odalett, így vége a birodalomnak.
Amikor írták, hogy lesz VII. rész és visszatérnek az eredeti szereplõk, persze örültem, de tudtam, hogy a régiek csak majmok lesznek a cirkuszban, mivel a fiatal Justin Bieber féle kollekciót sorakoztatják fel, ez már nem nekünk, rajongóknak szól, hanem a tizenéves selfie generációnak, akik pont leszarják, hogy kaptak e forgatókönyvet, vagy sem, nekik a látvány számít.
Abban J.J. Abramsnek hála nem volt hiány, mert ahogy végigfut a film, végig olyan érzésem volt, hogy egy Star Trek epizódot átok. Vártam,mikor bukkan elõ Spock :D Szó se róla, amit J.J mûvelt a star trekkel, az elõtt leborulok,mert imádtam az eredetit is, kivéve az új generáció sorozatot a tv-ben, de a Pickard féle nagyfilmek is bejöttek, de látványban, rendezésben az új filmek odabasztak rendesen.
Egy ilyen rendezõ megérdemelt volna egy kicseszett eredeti forgatókönyvet, nem? Nem a IV-V rész katyvaszából összeollózott faszságot! És nem értettem néha, hogy most mi van? És azt ne mondja valaki, hogy ehhez látnom kellett volna az összes star wars rajzfilmet is,mert virtuálisan verem szájba! Ez NAGYFILM! Sorban a 7. Ahogy a birodalom elõtt sem volt rajzfilm, de tudtad, hol tart a sztori.Nem seggelek végig száz rajzfilmet azért, hogy tudjam,miért okádék ez a film. Itt csak vagyunk valahol, aztán zabáld baszki, ez van!
SPOILER


Kezdjük ott, hogy Han Solotól ellopják az Ezeréves sólymot? Mi van???? És az egy roncstelepen áll?
Na mindegy. A gonosz gyerek egy vicc. Amikor levette a maszkját, felsírtam, hogy vedd vissza, olyan lófeje van annak a csávónak :D És komolyan. Amikor Darth Vader feltûnik a Csillagok háborúja elején, meghallod a szuszogását, meglátod a maszkját, még most is befosós a jelenet. Vagy, amikor az erõvel sorra nyírja ki az embereit a Birodalomban. Látszik,mindenki be van szarva, csak Ne engem nevezzenek ki :D De ez nem volt félelmetes fõ gonosz. Nem más,mint egy durcás kiskölyök, aki Jediset játszik és ma épp a rossz oldalon áll.
Na meg, amikor Gollam megjelenik 300 méter magas kivetítésen....hol az ötlet emberek? Ezt már láttuk az V-VI. részekben, hogy az uralkodó ilyen volt. A halálcsillag újra...de most napot lõ ki.
Amikor a csillagok háborújában szétlövi az Olderant a halálcsillag, tök félelmetes volt. A felkészülés, ahogy kilõtt a sugár, ahogy szétrobbant a bolygó. Itt elrepült több helyre egy szép piros kábel, aztán szevasz bolygó.
A csaj 1x megfogja a lézerkardot és már Jedi. Oké. A feka 1x megfogja a lézerkardot és már tud kardozni. Hm.
Én tanultam évekig a kardforgatást. De ha az elsõ nap, amikor kardot fogtam a kezembe, nekimegyek egy szamurájnak, az elsõ mozdulatom után 10 felé kaszabol.
Itt a feka is és a csaj is úgy harcol egy képzett jedi ellen,mint ha ez természetes lenne.
A felkelõknek van 12 db X szárnyú gépük. Fasza. Hol a flotta?
A halálbolygó elleni támadást hol is láttam már? Ja tudom, a csillagok háborújában és a jediben. Az árokban repülést a 4. részben, a berepülést és onnan szétlõnit a 6. részben. Aki írta ezt a forgatókönyvet, az azt hitte ezt õ álmodta meg? Nem mondta senki, hogy baszd meg ,ez azon a 6 dvd-n volt, amit kölcsön adtunk?
Aztán a végkifejlet, hogy Han meghal....az egész hely, 100%-ig a Birodalom vége, csak ott senki sem hal meg.
Egy szereplõ volt az egész qrva filmben Csubakkát :D leszámítva, azt is megölték. Ford az egész szar filmet a hátán vitte.
És a végén beszartunk. Mindenki keresi Luke-ot, a végén felbukkan, megfordul és ennyi. Mondta a rendezõ: Mark. Fordulj meg és nézz úgy,mint ha kiújult volna az aranyered! Sikerült neki. Qrvára elhittem, hogy aranyere van.

Spoiler vége

Kasszasiker,mert mi faszok elmegyünk és megnézzük. Erkölcsileg bukta a film! Semmi eredetit nem adott, ma már két megtekintés után se tudok egy olyan pillanatot sem felidézni,ami tetszett volna. Soha többé nem nézem meg, és azt is megmondom,miért.
Amikor kijöttem róla, azt éreztem, hogy a Baljós árnyak egy kurva jó film volt! Azt hittem, azt nem lehet alulmúlni. Sikerült!

Látvány 10 pont
Hangulat 3 pont
sztori 1 pont

Várom a 8. részt? Gecire nem! Majd letöltöm, vagy letöltöm, ha már DVD-n fent lesz a neten.

összességében 1 pont, mert engem,mint rajongót, pofán szart a Disney!
10/10
Aron Bartha 2016 jan. 05. - 20:37:59 10/10
(1503/2837)
Nekem meggyõzõdésem, hogy Ray valójában Luke lánya.... mindenesetre bõven benne van a pakliban. Senki semmit nem tud a családjáról, az erõt mégis elsõre tudja használni, ráadásul az õrt is apj, meg Obi Van trükjével veszi rá, hogy segítsen... neki
4/10
offtopic
csincsilla72 2016 jan. 05. - 20:20:35 4/10
(1502/2837)
Ilyen nem hangzott el, egészen biztosan.
4/10
csincsilla72 2016 jan. 05. - 20:19:20 4/10
(1501/2837)
Bármi is az igazság, kivétel nélkül MINDENNEK a filmekbõl kell kiderülnie, legalábbis ami a történet megértéséhez szükséges. Nem könyvekbõl, képregényekbõl, tévésorozatokból. Azt még megértem, ha taktikai okokból ködösítenek ill. fontos információkat egyelõre nem osztanak meg a nagyérdemûvel, de az a wikipédiáról sem fog kiderülni, csak akkor, ha kijön a következõ rész. A film készítõi nem építhetnek arra, hogy én majd jól megveszem a szükséges információt a könyvesboltban.
Úgyhogy elmennek a fenébe.
1/10
Nikolett Papp 2016 jan. 05. - 18:51:13 1/10
(1500/2837)
A film anyagilag siker lett, erkölcsileg megbukott. Gyáva módon nem mert újat hozni, nem kockáztatott. Tudta, hogy sztori nélkül is el lehet adni valamit jó, szuggesztív reklámmal. Arany színû papírba csomagolta a sz.rt a Disney. Kibontottuk a csomagolást, büdös volt, rossz is volt. Akik meg elfogult rajongók, azok többször is megveszik ezt a borzalmas ízû és büdös dolgot és gyõzködik magukat, hogy nagyon is finom. De õk is érzik, hogy sz.rt esznek és még fizetnek is érte.
2/10
jani-wan 2016 jan. 05. - 18:16:10 2/10
(1499/2837)
Köszi.

"A második halálcsillag és az uralkodó pusztulása után egy évvel egy döntõ csata zajlott le a Jakku bolygó felett, ahol az Új Köztársaság legyõzte a Birodalom maradékát."

Mi van? Ez szerintem lehetetlen.
Emlékeztetõül, a Lázadók gerillaháborút folytattak. És az elsõ alkalom, hogy egy hatalmas támadó flottát állítottak össze, és mindent feltettek egy lapra az endori csata volt.
A csatában messze nem a teljes birodalmi flotta vett részt, és ez a birodalmi flotta biztos hogy kisebb veszteségeket szenvedett, mint a gyengébb hajókból álló Szövetségi Armada, amit még a Halálcsillag is tizedelt. A Birodalom elvesztett néhány csillagrombolót, egy szupercsillagrombolót, és a Halál Csillagot a csatában. A Lázadók valószínûleg elveszítették a flottájuk nagy részét.
A birodalmi szárazföldi haderõ szinte teljesen érintetlen maradt.
A birodalmi közigazgatási apparátus a Császár és Vader halálával teljesen ugyanaz maradt. Vader abban eleve nem töltött be szerepet. Tehát hiányzik egyvalaki a legtetejérõl és kb. ennyi.
Ebbõl szerintem az következik hogy a Birodalom még nagyon erõs marad, míg a Szövetség jelentõsen megerõsödik a Birodalomról leszakadó peremvilágok csatlakozásával, amit az tesz lehetõvé, hogy a Birodalomnak az erõit arra kell koncentrálnia, hogy a fontosabb központi világok, és olyan rendszerek fölött, ahol kulcsfontosságú hadi üzemek találhatóak, mindenáron megtartsák az ellenõrzést.
És néhány világ fölött más erõk is átvehetik az irányítást, például a Huttok, a Bank klán stb...
Ebbõl a helyzetbõl egyáltalán nem reális az, hogy létrejön egy, a megmaradt Birodalomnál erõsebb Köztársaság.
Inkább egy hosszú, elhúzódó háború képe jelenik meg.
Szerintem.
2/10
MattColors 2016 jan. 05. - 18:08:49 2/10
(1498/2837)
---SPOILER---

Ha már itt tartunk... A Hosnian, miért nem indította be a hajtómûveket, hogy elkerüljék a sugarat??? :DDDD Az lett volna a csavar apám! :) A Halálcsillagok után, logikus lépés lett volna felszerelkezniük nem? :D

---SPOILER VÉGE---