Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 14:53:36
(2177/2837)
Najó, ez 1. :D És elég erõltetette, mivel ott azok a fény nyalábok (amivel kiírtották a bolygókat) kénytelenek fényleni. Nem valami öncélú, béna lens flare, mint a sztártrekkben volt töménytelen mennyiségben. .és ha még nagyon kukacoskodni akarunk, akkor itt van még egy. Szóval, alig van a SW7-ben.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 febr. 18. - 14:48:10 1/10
(2176/2837)
Aport közben kiléptetett így a hsz-linkelés nem sikerült. Kérlek olvasd el egyel lejjebb, neked szól.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 febr. 18. - 14:45:56 1/10
(2175/2837)
Csak azért hogy lássuk SEMMIT NEM MONDTÁL EDDIG, a 2274-es hsz-ed, amire úgy hivatkoztál hogy ott leírtad milyen alapon tetszik neked a Swii:

- elõször lehazugozol mindenkit akinek jó alapos indoklással nem tetszett, plusz semmibe veszed az elõzõ 6 filmet és két animált sorozatot. Drakulálok.
- "Nem szerencsételenül szánalmas a kardozás." - miért is nem? Hibáztatod az 1-3-at mert koreografált fightot nyomnak pördülõrúgással és spárgával, holott nagyjából azok az egyetlen vitán felül életképes pillanatai a prequeleknek. Miattuk emlékszünk az amúgy valójában semmit nem csináló Darth Maulra stb. A 4-6-ban meg Vader hiába volt lassú, egy 50 éves embertõl az sem volt rossz. Sõt, stílusos volt hogy csapott kettõ, de abban KARIZMA volt.
De nem dolgom mentegetni az 1-6 kardozásait, annál inkább rámutatni hogy semmilyen módon nem védted meg a Swiit. Hibáztattál másokathogy "de hát azok is rosszak", oszt annyi. Az viszont nem érv, hanem hazugság.
- mitõl is nem reboot/remake attól hogy más nevekkel forgatták le UGYANAZT? Attól hogy más a nevük, és a korábbi nevek is szerepelnek még nem zárjaki hogy remake/reboot.
- szidalmazod kicsit Anakin karakterét DE ezzelsemmit nem mondasz a Swiirõl.
- "77-ben az elsõ filmben sem rágták senki szájába, hogy mi hogy van, honnan jött, miért úgy van. Jóval késõbb, az elõzmény trilógiában mesélték el, hogy mibõl eredtek a dolgok, de nem akkor." - ez egyszerûen hülyeség. Kerülöd a kérdést.
- "de a 7-esben is nagyon sok jó volt" - ARRA VÁRUNK hogy elmeséld szerinted mi volt jó a Swiiben. Mert szerintünk nagyjából semmi (kivéve Reyt amíg nem Erõsködött - pun intended).

És ezzel véget ér a posztod, és 50 hsz óta téped azagyunkat NEM MONDVA SEMMIT. Nincs véleményed. Nem akarsz halálpálcát eladni. Mész és elgondolkozol az életeden.
2/10
jani-wan 2016 febr. 18. - 14:25:59 2/10
(2174/2837)
Én sem emlékszem rá.
2/10
offtopic
jani-wan 2016 febr. 18. - 14:24:29 2/10
(2173/2837)
"nem az a cél, hogy mi itt fight-oljunk"
Én nem fight-olok, hanem azt várom hogy végre valaki mondja el értelmesen miért nem hiba az ami sokak szerint hiba.

"Azt kérted, azt írjam le, miért teszik az ami másnak, nem. Leírtam azt is."
Pont ez az hogy nem az írtad le. Mellébeszéltél te is, például "majd a 8. részben megtudjuk", vagy akár szándékosan akár nem tudatosan kikerülted azokat a konkrét elemeket amik fel lettek hozva érvként, vagy egyszerûen ésszerûtlen, ezáltal elfogadhatatlan magyarázatot adtál, stb...

"Bármit írok, gyakorlatilag neked semmi sem jó."
"Van sapk, nincs sapka esete"
Nem, nem BÁRMIT! Te is ugyanazt ismételgeted amit a többiek már leírtak. Semmi újat nem mondtál!
Nem, nem az az eset, csak ezt magyarázod be magadnak!
Na és az ilyen az amire azt írom hogy HAZUGSÁG!
Mivel az hogy neked nincs jó válaszod, vagy hogy másoknak sem volt eddig, az NEM JELENTI feltétlenül hogy nekem semmi sem jó! És mivel már ezáltal sem felel meg az állítás nem annak a feltételnek hogy IGAZ, akkor az állítás HAMIS. Ezt mifelénk úgy hívják HAZUGSÁG.
Nem beszélve arról hogy bizonyítható az ellenkezõje, hogy igenis volt rá példa hogy elfogadtam a megfelelõen alátámasztott érvelést. Lásd pl nemrég X-akták fórum, ahol kiderült hogy én tévedtem. ÉN képes voltam elismerni, hogy rossz állásponton voltam. TE nem vagy képes, és inkább ilyesmikkel ámítod önmagad, ami tipikusan a tagadás esete. Hazudsz magadnak, ami mondjuk teljesen normális emberi dolog, de ez egyben hazugság rólam és ha leírod az ráadásul sértõ.

"Itt nincs gyõzelem,"
Nem is volt cél. Amit reméltem az egy meggyõzõ érvelés. Én Star Wars rajongó vagyok és szerettem volna jobb színben látni a filmet, mivel mit rajongónak ez lenne a jobb. De úgy tûnik hiába minden.

"A rajongás lehet veszélyes is és erre megint csak George Lucas univerzuma világít rá: az elvakult, feltétel nélküli imádat, a másik oldal ellenvéleményeinek támadásként való felfogása ellenségeskedésbe csaphat át, mert úgy érezzük, mintha arcul csaptak volna minket."
Volt itt ilyen aki túlimádta ezt a filmet és elmérgesedett, mert nem volt képes értelmesen válaszolni. Na õt kizárták. Majd visszajött de megint törölték.

"Tehát, én nem akarok és nem is fogok ellenségeskedni. Maradjunk annyiban, hogy neked nem jött be, nekem meg nagyon."
Senki sem akar ellenségeskedni, (minden tisztelet hiánya a kivételnek).
Semmi gond nincs azzal hogy neked bejön a film. Nem is errõl beszélünk.
A film értékelése viszont objektív kell, hogy legyen, hogy elfogadható legyen a vélemény. Sajnos ez a te esetedben is teljesen hiányzik, mint eddig mindenkinél.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 febr. 18. - 14:20:54 1/10
(2172/2837)
Neeeeem???
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 14:06:19
(2171/2837)
Akkor biztos nem láttad az Ébredõ erõt, mert abban aztán nem volt lens flare.
6/10
Ljerk 2016 febr. 18. - 14:02:38 6/10
(2170/2837)
Az utolsó részekkel ott is voltak problémák (annál is a siker miatt kezdtek bele a folytatásba). Úgy látszik ez a kicsit meseszerû jó filmek sorsa - emlékhelyekké válnak a topicok.

"én vagyok az apád" szintû jelenet a sorozatból.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 febr. 18. - 14:00:44 1/10
(2169/2837)
Ugyanaz a rendezõ. Ugyanaz a hiba. Így NEM OFF.
eIemes 2016 febr. 18. - 13:55:07
(2168/2837)
"Az eredeti trilógia pl. hemzsegett a hibáktól (fimes és logikai)."

És meglepõ módon ezek nem nagyon szokták zavarni a nézõket.

A dramaturgiai, mûvészeti hibák viszont igen.

Amit írtam (hogy annak a csatának a maz katana kocsmája körül) semmi szerepe nincsen, csak most jutott eszembe, amikor végiggondoltam a film cselekményének kulcselemeit. Nézés közben nem tûnt fel. A halálcsillagos történettel is csak két gondom volt: az egyik, hogy olyan flegmán találták meg a gyenge pontját, és hogy fognak odajutni, hogy az kiábrándító, meg hogy az egész sokkal nagyobb jelentõségû dolog, semhogy így a film végén kerüljön elõ, nézd, itt egy halálcsillag, nem baj azokat fel szoktuk robbantani.
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 13:44:37
(2167/2837)
A Star Wars itt on topic (elkerülhetetlen,hogy nem csak a 7-rõl van szó), viszont a Star Trek forgatási kép már nagyon is off. De ha azt mondod, hogy J.J. miatt nem off topic a képed, akkor az mi SW csevegésünk semmiképpen sem az.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 febr. 18. - 13:34:41 1/10
(2166/2837)
Kit érdekel a bolygó NEVE? Az Ewokok neve is csak egy évvel késõbb a spinoffban került elõ. De ha névtelenek maradnak az se érdekli a wukit se.

Amúgy ez is olyan otpic mint a Silla Királyság Ékköve? Chatelni jár ide a jónép?
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 13:08:24
(2165/2837)
Ja.. Az eredeti trilógia pl. hemzsegett a hibáktól (fimes és logikai). Ezekkel külön oldalak foglalkoznak, pontokba szedve, szerintem sokan ismerik. Tudom, már leírtam, hogy Lucas sem közölt mindent elõre, nem rágta a szánkba és nem írt kiegészítõ kézikönyvet a New Hope elé, mégsem f.kázta senki akkoriban és utána sem. Az ember ki tudták várni a dolgokat régen, nem úgy, mint most. Csak érdekességképpen pl: "És ha már Tatuin: a bolygó neve egyszer sem hangzik el a filmben, és a nyitószövegben sem szerepel. Úgyhogy a nézõknek az 1980-as A birodalom visszavág-ig kellett várniuk, hogy megtudják a bolygó nevét."
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 12:47:43
(2164/2837)
Dehogy! :)) Ezt senki nem vehette észre a jelenetben, ezt csak így, ha kinagyítod, megállítod. A 8-ban viszont nyilván nem 2 mp fog látszódni.
eIemes 2016 febr. 18. - 11:44:11
(2163/2837)
komoly, ezt egy kéttized másodperces villanásból kellett volna észrevennem...?
eIemes 2016 febr. 18. - 11:41:45
(2162/2837)
"Hogy érted, hogy semmihez nem kapcsolódott?"

A cselekmény szempontjából semmi jelentõsége, látványos, de csak a playstation miatt rakták bele.

"Maz-nál az Ellenállás, amikor a víz fölött megérkezik és segít Hanéknak, az miért nem kapcsolódik semmihez?"

Buborék, nem kapcsolódik semmihez se elõtte, se utána.
Maz ezer éve futtatja a kocsmát békésen, ellenálló és birodalmi kémek egyaránt (na ez egy jó poén volt).
Majd a két kém üzenete nyomán nagy erõkkel megérkezik a birodalom és az ellenállás. A GOLYÓROBOTÉRT.

A többiek: a folyton szökésben levõ csempész, az éveken át a Jakkun rohadó Millennium Falcon, a jakkuról jött lomizó csaj, meg a dezertált rohamosztagos mindaddig nem volt az ellenállás számára fontos. Tehát nemigen értük jöttek. csak a golyórobotért, vagyishát az abba bezárt információért (bár errõl, hogy a robotba van zárva, eddig csak a birodalom tudott, az ellenállás nem).

Szóval a golyórobot megszerzéséért meglehetõsen nagy csapaotokkal megérkezik a birodalom és az ellenállás, látványos csatajelenet bontakozik ki, playstation-re való.

"a Starkiller Base csatajelenete, az miért nem kapcsolódott semmihez"

A történetben nincs szerepe, ez is csak egy buborék. Bármi mással lehetett volna helyettesíteni, csak helyszín kellett apa és fia találkozásához. Jöhetett volna Kylo Ren egyenesen Maz Katana kocsmájához, a rohamosztagosokkal együtt, és ott is megölhette volna Han Solót.
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 10:30:35
(2161/2837)
Hogy érted, hogy semmihez nem kapcsolódott? Maz-nál az Ellenállás, amikor a víz fölött megérkezik és segít Hanéknak, az miért nem kapcsolódik semmihez? A végén a Starkiller Base csatajelenete, az miért nem kapcsolódott semmihez? Hát ahhoz kapcsolódott, hogy ki akarták lõni az oszcillátort, magyarán elpusztítani a SKB-t. Ha csatajelenetnek nevezzük a Finn és Poe szökése utáni lövöldözést, az is valamihez kapcsolódik.
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 10:26:14
(2160/2837)
Még visszatérve a Ren lovagos jelenetre. Ha jobban megnézzük, akkor a bal kezében ott egy fénykard. Lehetséges, hogy a First Order mégis megtalálja Luke-ot és Kylo-hoz kerül a fénykardja? Én amondó vagyok, hogy akik elégedetlenek voltak a 7-el (dramaturgia és egyebek), azoknak a 8 sokkal jobban be fog jönni.
eIemes 2016 febr. 18. - 10:22:27
(2159/2837)
"A 7-ben megválaszolatlan kérdésekre választ fogunk kapni."

Ennek nagyon örülök. Csak azokat a kérdéseket sokszor fel sem tették.

"elég, hogy Kylo Ren származásáról fellebbentette a fátylat a trilógia elsõ filmje."

Sõt, igazából szinte semmi másról nem is szólt :-)
- Rey ölébe pottyan Luke fénykardja (idõközben lerohandt róla Luke jobb kézfeje)
- Kylo Ren valójában Han és Leia fia
- aki aztán hamar meg is öli Han Solót
Elég harmatos.

Ezen felül csak néhány, semmihez nem kapcsolódó csatajelenetet kaptunk.
Spunk Ransom 2016 febr. 18. - 10:18:47
(2158/2837)
Valamelyik trailerben is benne volt. ..és persze, attól függ, hányszor láttad eddig. :) Egyébként ez olyan kis elmetapadásos dolog, majd a 8-ban, aki nem is jegyezte meg, azonnal beugrik neki, hogy jé.. igen, ez volt az a 7-ben.