2/10
jani-wan 2016 febr. 26. - 22:21:48 2/10
(2317/2837)
"Olyan lelkesedéssel és szeretettel írsz a prequel trilogy-ról, hogy látszik, neked az a kedvenced."
Nem igazán. Sokkal inkább az látszik hogy értelmesen gondolkozik.

"Mindketten tudnánk hozni még 40 embert (akik nem regisztráltak ide) akik szeretik Kylo-t és akik nem."
Még mindig nem errõl beszél senki, rajtad kívül.

Uncsi, hogy egy sith-tõl vagy ren-tõl mindig csak bexarni kelljen. Nem kell mindig egysíkúnak lenni.
Ja például ez is milyen jó jelenet lett volna a nyolcadik utas a halálban, mert nem kell egysíkúnak lenni ugyebár.
https://www.youtube.com/watch?v=aVZUVeMtYXc
2/10
jani-wan 2016 febr. 26. - 22:13:14 2/10
(2316/2837)
Spunk Ransom 2016 febr. 26. - 21:22:14
(2315/2837)
Kb. 100%, hogy ez Tóth Gyula. :P Azért mekkora már, hogy nem egy sennki hetvenedik rohamosztagos, hanem Adam's stunt double.
Spunk Ransom 2016 febr. 26. - 21:19:12
(2314/2837)
Ellenkezõleg. :)
1/10
offtopic
cellasto 2016 febr. 26. - 21:12:07 1/10
(2313/2837)
de,nagyon az
nem unod még?
Spunk Ransom 2016 febr. 26. - 21:11:42
(2312/2837)
Picit lentebb kell tekerni a videoért.
Spunk Ransom 2016 febr. 26. - 21:09:55
(2311/2837)
Hát..nem hiszem, hogy van bárki aki ezt nem tartja kbszottul coolnak!!

http://fortheloveofkyloren.tumblr.com/post/140006714285/i-saw-star-wars-again-tonight-im-not-sure-how
Spunk Ransom 2016 febr. 26. - 20:19:17
(2310/2837)
Olyan lelkesedéssel és szeretettel írsz a prequel trilogy-ról, hogy látszik, neked az a kedvenced. :) A mi nem baj egyáltalán. Mindenkinek megvannak a kedvencei a SW-ból(filmek, szereplõk). Nekem pl. az eredeti trilógia és a VII. rész a kedvencem. Én is el tudom regélni szépen, hogy nekem Kylo miért jön be és miért nem jön be Grievous. Meggyõzni nem tudjuk egymást, mivel mindkettõnk máshoz kötõdik. Maul, Dooku, Ventress, Savage,Vader (Grievoust direkt nem sorolom közéjük, mert õ egy vicc) érdekes karakterek és "klassz" gonoszok, senki nem vitatta. Mindketten tudnánk hozni még 40 embert (akik nem regisztráltak ide) akik szeretik Kylo-t és akik nem. Most még emozzátok, meg síró-pityogónak tituláljátok. Jól van.. nem baj, hogy érzelmeket hozott ki belõletek is. Uncsi, hogy egy sith-tõl vagy ren-tõl mindig csak bexarni kelljen. Nem kell mindig egysíkúnak lenni. Továbbra is kíváncsian várom hogyan alakul Kylo sorsa és jövõje. Szeretem, hogy gyenge, hogy erõs, hogy belül tépelõdik, szeretem még a hisztijét is, szeretem mikor határozott, szeretem amikor nem, ha súlyosan sebesülten nem elengánsan kardozik, szeretem, hogy vannak érzelmei, nem egy gép, szeretem, hogy hatalmas benne az erõ és olyan dolgokat tud, amit egyik gonosz sem elõtte eddig, szeretem a kinézetét, maszkkal vagy anélkül.. és még sorolhatnám.
1/10
Csigatilov polgártárs 2016 febr. 26. - 13:57:55 1/10
(2309/2837)
Nem ez a lényeg. A Star Wars 1-6, Anakin Skywalker élettörténete. Vader nagyon hatásos volt régen, de ne feledjük, hogy amikor még csak a 4-6 volt meg, már akkor is volt egy fõnöke, aki a Jediben egész egyszerûen csapdába csalta a lázadó flottát és az ifjú jedit úgy megszórta villámokkal, hogy ha nincs Vader, akkor szegény Luke ropogósra sül. Szóval Vader is tartott valakitõl, akit mesterének tekintett, de mester és tanítvány között mégis ott volt a tisztelet. A birodalomban láthattuk amikor egy szieszta után a sisak felkerül Vader fejére, tudtuk, hogy ember és csak találgattuk, hogy vajon mitõl lehetnek a szörnyû sérülések.
Az elõzmény részek nagyon szépen vitték el a gyermek Anakint a félig géppé válásig, lelki gyötrõdéseken, folyamatos korlátozások közepette, édesanyja elvesztésén át eljutottunk egy olyan átformálódáshoz, ahonnan nem volt visszaút, döntött, átállt, gyerekeket ölt, senkit nem kímélve teljesítette mestere utasításait. - na így lesz valaki negatív, kõkemény Sith nagyúr, ez tényleges karakter változás és 6 film cselekménye, 1 ember élettörténete egy fantasztikus tág, sokszínû galaxisban.
Most jön a lényeg: az ep1-3 megjelenése elõtt mindenki izgatott volt, hogy vajon mi lesz Vader nélkül, illetve hogyan lesz megoldva a végsõ átalakulás?
Szerintem zseniálisan oldotta meg Lucas, ugyanis kaptunk Jediket, sötétségbe burkolózó cselszövést kiváló Sith karakterekkel, gyakorlatilag úgy vitt el a 3 film Dath Vaderig, hogy láthattuk a sötét oldal igazi erejét, a Star Wars világ az maradt aminek elképzeltük a 4-5-6 alatt csak egy kicsit kitágult, és szerintem egyáltalán nem volt hiányérzet, hogy éppen nincs még Darth Vader.
Volt Darth Maul - azonnal beszartunk amikor elõször megjelent kivetítve a Mester mögött. Félelmetes volt, még akkor háttértörténet nélkül is, nagyon keményen harcolt, a két mondat amit mondott, ha kimarad akkor is éreztük, hogy egy kõkemény, nagyon veszélyes Sith harcos. Pazar technikával és kétágú fénykarddal(ami engem anno lenyûgözött)
Dooku gróf - igazi úr, magabiztos, irányító, kegyetlen törtetõ, mégis benne is ott volt a tisztelet, elegáns megjelenés és a sötét erõk használata jellemzi (én személy szerint az egyetlen hibáját az elõzményfilmeknek itt látom: a villámszórást meghagytam volna csak Palpinak. Így, hogy Dooku is lövöldözte a 220-at, a Jediben már nem akkora joker, valaki frissen nézi fiatalon :) )
Voltak még karakterek akiket a Klónok animációsból ismerhettünk meg: Asajj Ventress - fantasztikusan jó karakter szerintem!
Savage Opress - na ha tõle nem fosott be valaki akkor senkitõl!
illetve ott volt még Grievous, aki huzamosabban szintén a Klónok sorozatban akciózik, viszont elõbb az SW3-ban láttuk, szerintem jó volt, érdekes volt.

Tehát: picit lentebb írtam, hogy Kylo "lövésmegállítása" ígéretes volt. Tényleg az volt. Sajnos csak ennyi, semmi több. Lehet jönni és Anakinozni, de valójában egy srác aki vívódgat, hisztizget, közben keménykedik, nem tudja hová akar állni... - akkor mi is tulajdonképpen?? - szintén egy remake, egy olcsó másolat aminek az "eredetijét" már kiélveztük 6 rész alatt. Nem kell még egy. Nem kell ezt megismételni, lemásolni és pont ezért volt zseniális Lucas Starwars-a, hogy Vader nélkül is Star Wars volt. Jedikkel. Sithekkel. Erõvel. Lényekkel, világokkal.

Ez az Alibaba badass csávó kicsit késõbbrõl indul mint Anakin. Kicsit sutábban, de közben már kemény is. És közben egy Anakin másolat. - nincs ez így jól. Elhiteti, hogy kurvakemény, aztán pityereg. Egy Sith nem ilyen. Lehet, hogy ezek a Ren-ek ilyenek, de ez így gáz.

Nem az a lényeg, hogy Vader az isten a Kylo meg szar. A baj az, hogy a Kylo ötlettelen, másolat, de rossz másolatnak, felesleges másolat.
Maul, Dooku, Grievous, Ventress, Savage - ezekhez hasonlítva is semmilyen. Vader történet meg már volt! Nem a családon belüli szappanoperából kellett volna kihozni egy sötét lovagot. Ez így bóvli már.
1/10
offtopic
cellasto 2016 febr. 25. - 20:47:05 1/10
(2308/2837)
te itten sértegeted az emo-kat
ebbõl még baj is lehet :D
Spunk Ransom 2016 febr. 25. - 20:42:02
(2307/2837)
Okés..megadom magam! Bocsánatot kérek mindenkitõl. Vader a legfélelmetesebb! :D
2/10
jani-wan 2016 febr. 25. - 20:25:42 2/10
(2306/2837)
Hagyjuk már ezt az állandó Anakinozást. Anakin nem volt a sötét oldalon, így miért lett volna félelmetes? Amikor meg átállt nem volt benne SEMMI Kylo-s! Nem jópofizott senkivel, kegyetlenül kinyírt mindenkit, és senki sem nézte szánalmas bohócnak, ellentétben Kylo Emo-val.

Jó, fogadjál!
Vesztettél! Fizess! :)
eIemes 2016 febr. 25. - 20:21:30
(2305/2837)
tudod, Verebes István röhögött, de nem érezte sértésnek, amikor Darth Vaderhez hasonlította egy kollégája.

nade, ha valakit Kylo Ren-hez hasonlítanak, az szerintem válóok lesz.
1/10
cellasto 2016 febr. 25. - 19:00:44 1/10
(2304/2837)
szerintem senki nem akarja,hogy vaderes legyen
vagyis múlt idõben:senki nem akarta volna

csak semmi félelmetes nincs benne,ráadásul tartása is nulla
Spunk Ransom 2016 febr. 25. - 18:55:40
(2303/2837)
Erre csak azt tudom mondani, hogy annyi idõs korában, mint Kylo Vader(Anakin) sem volt félelmetes. Mindig ezt rójátok fel Kylonak, hogy õt nem teljes rohadékként láttuk elõször, hanem az oda vezetõ úton.
Ezért nem is érdemes Vaderral hasonlítgatni.
Lefogadom, ha nagyon Vaderes lett volna, akkor meg az lenne a bajotok. :) "JarJar tökéletesen lemásolta Vadert, mi ebben a buli? Nem tudott valami mást csinálni a szerencsétlen?" látom is, hogy ilyen szövegek mennének.
Persze, hogy Vader félelmetesebb volt a IV-V-VI-ban, én is azon nõttem fel. A jó öreg tüdõbetegen. Vader forever, de én az unokáját is felettébb érdekesnek találom. :P
2/10
jani-wan 2016 febr. 25. - 17:52:54 2/10 Előzmény Spunk Ransom
(2302/2837)
Nem a ruha teszi Vadert. Az biztos hogy az a páncél a köpennyel nagyon ütõsre sikerült, nem véletlen hogy JarJar Abrams ezt is próbálta másolni. De a lényeges különbség az az hogy Vader már a megjelenésével félelmet keltett mindenkiben, ami átjött a vásznon, míg mikor Kylo megjelenik, akkor vele jópofizik a lázadó, lekezeli a tábornok, elmebetegnek nézik a katonái, és elveszi tõle a kardot egy lány.
Tehát a lényeges különbség nem abban van ki mikor veszi le a sisakját, hanem hogy ki hogyan viselkedik, és kivel hogyan viselkednek. Na Vader ezért félelmetes gonosz, míg Kylo meg egy szerencsétlen szánalmas senkiházi.
És nem kis részben ettõl is sz*r a 7.
1/10
offtopic
cellasto 2016 febr. 25. - 16:52:47 1/10 Előzmény Spunk Ransom
(2301/2837)
felõlem csinálhat :)

több dizni sztárwársz produkciót úgy sem nézek meg :)
1/10
Csigatilov polgártárs 2016 febr. 25. - 16:45:07 1/10 Előzmény cellasto
(2300/2837)
Vader anno tényleg kemény volt, igazából valóban az elejétõl körbevette valami misztikum.
Kylo javára egy dolgot lehet írni ami tényleg olyan volt, hogy az adott pillanatban még el is hittem, hogy ez egy iszonyú ádáz Sith lord lesz aki mindenkinél keményebb, ez pedig a lövés megállítása volt. Vitathatatlan, hogy ha a filmnek volt pozitívuma az ebben a jelenetben le is írható. Sajnos ezt azonnal el is kezdi leépíteni ami ez után jön, ...már ezerszer kiveséztük is a topikban. Szóval volt 1 jó húzás, aztán kuka és onnantól érdektelen az egész. Nem félelmetes a tékozló fiú, nem is Sith, nem is sebezhetetlen, nem is kemény, nem elegáns, nincs tartása, a további jellemfejlõdése azt érdekli aki a nyolcast várja. Engem nem.
eIemes 2016 febr. 25. - 16:05:15 Előzmény Spunk Ransom
(2299/2837)
Darth Vader mindene félelmetes volt. A testartása, a kimért mozgása, a fejtartása stb.

Egyébként nem az SW6 végén láttuk elõször sisak nélkül, hanem az SW5 elején

https://youtu.be/kpQsk9cGpIA
Spunk Ransom 2016 febr. 25. - 15:04:06
(2298/2837)
.