jani-wan 2015 okt. 08. - 15:51:40 Előzmény cellasto
(87/107)
szerintem scifi/fantasy
9/10
Semprini 2015 okt. 08. - 15:51:15 9/10 Előzmény cellasto
(86/107)
"a cgi-rõl meg annyit,hogy 83-ban még azt sem tudták mi az"

Azért ez így nem teljesen igaz. 1982-ben mutatták be a Tron avagy a számítógép lázadása címû filmet, ez volt az egyik elsõ nagyjátékfilm, mely számítógépes effektusokat, CGI-t használt jeleneteiben. Ugyancsak 82-ben, sõt még egy hónappal a Tron elõtt jött ki a Star Trek II: Khan haragja, mely már tartalmazott egy teljes egészében CGI jelenetet. De bármiyen hihetetlen, nem õk voltak az úttörõk, hiszen CGI-t elsõként az 1973-as Feltámad a vadnyugat címû filmben használtak. Tehát 83-ban ez a technika már tíz(!) éve létezett (és 77-ben, azaz a Star Wars- The New Hope idején is már 4 éve!)...
8/10
cellasto 2015 okt. 07. - 21:52:00 8/10 Előzmény Viktor6665
(84/107)
obi-want tanította yoda is szerintem
mivel az új részekben van egy jelenet,amikor több gyereket oktat egyszerre

a cgi-rõl meg annyit,hogy 83-ban még azt sem tudták mi az
így is szétcseszte lucas rendesen ezeket a felújított változatokat
szerintem hozzá sem kellett volna nyúlnia egyik régebbi részhez sem

technikailag anyira ütött ez a maga idejében,hogy aki akkor látta gyerekként/felnõttként,annak ma sem hiányzik bele a gennyes cgi

egyébként a film besorolása akció-kaland-fantasy
nem is akar sci-fi lenni szerencsére
tombenko 2015 okt. 07. - 19:23:03
(83/107)
Akkor viszont elég picike lehet ama birodalom, a szereplõk dizájnja, meg az ûrhajóké alapján legfeljebb pár hétnyire vannak egymástól a csillagok. Ez inkább a Star Trekbõl átemelt technoblabla-stílus lehet (nem szégyen a jobbtól tanulni, hehe), csak ami ott legalább ki van fejtve, az itt elsikkad. Igaz, a ST inkább scifi, a SW meg legfeljebb fi.
dharkai 2015 okt. 07. - 10:45:41
(82/107)
Valószínûleg arra gondolnak, hogy "plusz fél fénysebességnyit tud", tehát a másfélszeresét tudja a fénysebességnek.
jani-wan 2014 máj. 17. - 10:01:58
(81/107)
kieg.

a könyv azt írja hogy "she'll make ,5 factors beyond lightspeed", azaz 0,5 faktort tud a fénysebességen túl.
Na erre nem igazán tudok gombot varrni, ez bármit jelenthet.
Viszont szövegösszefüggésben ez nem arra a válasz mint a filmben, ahol egy mondat nem hangzik el, az ominózus "what a piece of junk" (micsoda ócska teknõ) után. Ez a mondat a "this thing couldn't possibly make it into hyperspace", azaz "nem létezik hogy ez az izé képes a hiperûrbe ugrani". És így már a szöveg talán jelentheti azt hogy a fénysebességen túl tud a hipertérben is haladni, és az ottani utazási sebességet jelöli valamiféle faktor formában, amirõl semmit sem tudok.
jani-wan 2014 máj. 17. - 09:30:32
(80/107)
Nos én csak angolul láttam a filmeket (Birodalom Visszavág kivételével), és nem emlékszem arra hogy hiperûrsebességet mondtak volna bármikor is. Nem lehet hogy a fordítás sikerült így?

Solo valóban mondta hogy : "she'll make ,5 past lightspeed", tehát 0,5-tel megy fénysebesség fölött, amirõl gõzöm sincs hogy mit jelent.
Õszintén szólva három dologra tudok gondolni. Az egyik hogy a hipertérben lehetséges a fénysebesség túllépése, a másik hogy Solo Luke-ot tajparasztnak nézte és kábította a hülyeséggel. A második a valószínûbb. A harmadik hogy Lucas elqurta.
7/10
Viktor6665 2014 máj. 16. - 20:46:06 7/10 Előzmény jani-wan
(79/107)
***spoiler***

Az elsõ filmben volt kétszer is, hogy a nagyhal megeszi a kisebb halat és elmenekülnek. De volt egy ahhoz hasonló szökés az aszteroida mezõben is ott is csak néztem, hogy most tényleg egy óriás féregszerûség van a világûr közepén?

Amit írsz a hiperûrsebességrõl, az logikus és elképzelhetõ. Csak akkor azt nem értem, miért használták sokszor a fénysebességet(tény), mint szinonímát a hiperûrsebességre(elmélet/fikció). Azt hiszem solo mondta egyszer az 1,5-szörös fénysebességet és az 1x-es is elhangzott valahol és többször meg hiperûrsebesség hangzott el, szóval elég nagy a kavarodás.

***spoiler***
jani-wan 2014 máj. 14. - 10:29:36
(78/107)
*** Spoiler-t tartalmaz***
Melyik másik filmben volt hogy a nagyhal megette a kisebbet? Én úgy emlékszem mintha csak az elsõben lenne ilyen.

Az hogy másodszor is egy Halálcsillag ellen mennek az miért baj? Teljesen mások a körülmények, teljesen más a harc.

A Jedik ki tudják zárni a fájdalmat, de a való életben is lehetséges hogy az ember nem érzi azonnal a túl nagy fájdalmat, a sokk miatt.

Igen azt Lucas átírta, nyilván azért hogy ezáltal váljon Skywalker-bõl Vader. Hozzátenném hogy mondjuk elég lett volna ha a Császár csak azt hazudja neki, hogy megölte, szóval szerintem hiba volt.

Lucas erre azt nyilatkozta hogy ez az õ meséje és az õ univerzumában legyen tûz is és robbanás hang is az ûrben. Nem beszélve arról hogy mennyire sz@r lenne már az egész ûrháború csöndben és robbanások nélkül. Azért ez mégiscsak egy mozi.

Ahogy nekem a filmbõl lejött, Yoda minden Jedinek a mestere volt nagyon fiatal korában.

A hiperûrsebesség nem a fényszebesség 1,5-szöröse.
A Wookipedia szerint a fénysebesség az ûrhajós szleng, de valójában a sebesség jóval nagyobb (több mint százezerszerese).
http://starwars.wikia.com/wiki/Lightspeed
és azok az utazások is inkább napokat vesznek igénybe. De azt nyilván nem filmesítik meg amikor nem történik semmi az ûrhajón.
Azonkívül pedig már nem is biztos hogy lehetetlen.
Vannak tudósok akik azt állítják, hogy Einstein relativitás elméleté van kiskapu, így elméletileg lehet a fénynél gyorsabban utazni, de ahhoz nem a valós térben kell utaznod. Ez lenne a hiperûr (hipertér) vagy a Warp tér a Star Trekben, amivel a NASA-nál már kísérleteznek.
http://index.hu/tudomany/urkutatas/2012/09/18/hiperhajtomuvon_dolgozik_a_nasa/
http://sg.hu/cikkek/97362/tesztelik-a-terhajtomu-mozgato-rugojat
7/10
Viktor6665 2014 máj. 14. - 01:34:08 7/10
(77/107)
***spoiler***

Másodjára végignézve a részeket már nem tetszett annyira, mint elsõre. Feltûnt, hogy rengeteg dolog a filmekben kétszer megtörtént: már az elsõ részben is feltûnt amikor a nagy hal megette a kishalat
Aztán ott van a szerelmi szál mindkét trilógiában, a Halál csillag elpusztítása a 4. és a 6. végén, a kézlevágások, amiket baromi furán játszottak el, volt amikor alig vett róla tudomást a színész.

A logikai hibák is feltûntek:
A 6. részben azt mondta Lea kiskorában ismerte az anyját, de a 3-ban lehetett látni, amikor születésénél meghalt.
Azt is többször említették a 4-5-6-ban, hogy Obi Van mestere Yoda, de a késõbb készült 1. részben meg Qui Gon Jinn.

A fizikai dolgokban is jó sok hülyeség van, azt még elnézem, hogy a robbanáshoz tûzt mutattak, mert anélkül nem lenne látványos(ugye az ûrben se tûz nem éghet, se hang nem terjedhet). De az miért kellett, hogy a hiperûrsebesség a fénysebesség 1,5-szöröse, amikor lehetetlen? És aztán ezzel a sebességgel egy egész galaxist, ami több ezer fényév minimum megtesznek néhány perc vagy óra alatt?
Aztán az at-at leszerelésére használt kötél, hát az is érdekes volt.
Na meg aztán a bolygók és a ûrhajók pusztulásának se szenteltek túl sok munkát, fél másodpercnyi cgi volt az egész. Amikor megláttam röhögõgörcsöt kaptam, nem értem hogy szerethettem ezt annyira régebben.

***spoiler***
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 13. - 05:55:59
(76/107)
fanmade az összes ami eddig van SW 7rõl, késõbb rájöttem
8/10
offtopic
cellasto 2014 márc. 12. - 14:18:26 8/10
(75/107)
nem unod még,hogy az összes film topicot szétoffolod a játékos baromságaiddal?
nincs elég fórum a konzolos illetve pc-s játékoknak?
8/10
cellasto 2014 febr. 15. - 17:56:41 8/10
(74/107)
ennyire buta nepseg lenne az amerikai,hogy meg ez sem kezenfekvo nekik?:D
offtopic
zottyo534 2014 febr. 15. - 15:11:20
(73/107)
Ez az!
Gondolom, már rengetegen várják, hogy Carrie Fisher a hatvanadikat meg megelõzõ évében újra magára dobja az aranybikinit.
offtopic
zottyo534 2014 febr. 03. - 19:18:21
(72/107)
A felújítottban még az analóg Anakin jelenik meg, csak a dvd kiadásra került az új valamint az ujjongó város, hogy sikerüljön hazavágni az eredeti sorozatot is.
Nem is igazán értem az okát, a Yoda is összeszottyadtan került oda, Kenobi is a jó öreg Ben volt akit Sir Alec Guinness játszott.
offtopic
Sz Peter 2013 aug. 31. - 18:45:29
(71/107)
Olvasd el a könyveket. ;)
Keló Scofield 2013 ápr. 15. - 18:53:39 Előzmény _Freddy_
(70/107)
Már megy a pletyka a VII. részrõl, mivel Vader sisakja látható a plakáton, ezért a legvérmesebb rajongók szerint klónozták a 6. epizódban meghalt Anakint.
Mindenesetre én is nehezen tudnám elképzelni a filmvilág egyik legnagyobb alakját mellõzve a Star Wars-ban.
offtopic
_Freddy_ 2013 ápr. 15. - 16:35:17
(69/107)
A VII. rész elsõ plakátja. :)
10/10
Fenrirson 2012 nov. 11. - 10:50:29 10/10
(68/107)
Ettõl függetlenül nagyon király a film.