tramonto 2016 jún. 23. - 20:45:51
(347/447)
-Sorozatok online. Magyarország legnagyobb online sorozata. SorozatBarát - itt szinte valamennyi tv-n futó sorozatot magyar szinkronnal, ha még a tv csatornán nem futott végig, legfeljebb felíratozva,elejétõl végéig bármikor megnézheted, nem vagy idõhöz kötve. Ez pl. 1 évad 9 résszel itt megtalálható. Érdemes, egy olcsó használt számítógépet (mindegy, asztali vagy laptop) rácsatlakoztatni a tv-re (nagyon egyszerû és filléres), és interneten a rendelkerzésemre álló tv képernyõ szerint bármelyik filmet, sorozatot megnézhetem. Lehet z lehet nem igazán publikus.
tetelka 2016 jún. 23. - 17:25:15
(346/447)
Egy pár napig itt vissza tudod nézni.
Én sem tudom minden alkalommal, itt mindig meg tudtam nézni.

http://www.mediaklikk.hu/video/szerelemben-haboruban-5-resz/

Ha bemásolod a címet, ird át az 5-t annak a résznek a számára, amelyiket szeretnéd megnézni.
omjazmin 2016 jún. 23. - 15:36:35
(345/447)
Sajnálatos, hogy nincs ismétlése a részeknek, mert nem minden alkalommal tudom megnézni
10/10
syuzi 2016 jún. 22. - 14:02:41 10/10
(344/447)
Nagyon jó kis sorozat nekem nagyon tetszik kiváncsi leszek rá hogy hogy alakul Sura és Seyit kapcsolata
A hétfõi rész nagyon szomorú volt sajnáltam hogy meghalt Tatja és Seyit szüleit is sajnáltam remélem hogy Petro elõbb -utobb lebukik majd

Petro apját is sajnáltam hogy öngyilkos lett

Várom már a következõ részt:)
3/10
napraforgó 2016 jún. 21. - 14:02:50 3/10
(343/447)
A fórumon korábban már föltették az igazi Sura és Seyit történetét, itt olvasható oroszul és angolul:
https://www.youtube.com/watch?v=G1UYdPLjzW8
Rózsa Piros 2016 jún. 21. - 13:41:53
(342/447)
A véleményünk és az izlésünk jócskán külömbözik ugyan,Kedves Napraforgó,de örülök,hogy "összetalálkoztunk".Te nem vagy kíváncsi a sorozat alapjául szolgáló regényre,én viszont nagyon-nagyon el szeretném olvasni.(Ha valaha lefordítják magyarra).A könyvekben mindig több információ van a szereplõkrõl,azok jellemérõl,a körülményekrõl stb.Nem feltétlenül megérteni akarom a tetteiket,inkább csak végigkísérni õket életük egy szakaszán.Minden ember élete egy regény ugyebár.Úgy gondolom,hogy az írónõ hallhatta a nagyapja történetét a nagyanyjától,érdekesnek találta,és elkezdett keresni-kutatni a múltban.Szerintem eléggé szép eredményre jutott.Azt tudod,hogy megtalálta Sura unokáit,tehát az unokatestvéreit Amerikában?
3/10
napraforgó 2016 jún. 21. - 08:42:36 3/10
(341/447)
Igen, más nép, más kultúra. És valóban, a török nép egy része orosz fennhatóság alá tartozott akkoriban, mint ahogy száz másféle nép is. De nehéz megértenem, hogy miként hajthatták igába a fejüket engedelmesen, amikor mi magyarok idõrõl-idõe szabadságharcokat folytattunk az aktuális elnyomók ellen.
Nem olvastam a regényt - ez után pláne nem fogom, de sehogy nem tudom kitalálni, mitõl olyan nagy szerelem a Seyit-Sura páros szerelme? Egyikük sem egy nagy szám. Persze, millió ilyen ember van, hasonló szerelmekkel, de hát róluk nem is készülnek filmek, sorozatok.
Mit akarnak kifejezni? a különbözõ népek közötti egyenlõséget? Vagy a különbözõ osztályok közötti egyenlõséget? Vagy a szerelem mindenhatóságát, a haza, nemzet, család, hit felettiségét? Sehogy nem tudom eldönteni.
Valahogy nekem olyan sehová sem vezetõ ez a történet.
Persze ettõl még mindenki úgy szereti, ahogy akarja. De nekem sajna nem elég Kivanc Tatlitug szép kék szeme... Ebben a sorozatban még az is sokkal haloványabb....
Rózsa Piros 2016 jún. 21. - 08:20:56
(340/447)
Igen,a történet 1917-nél tart,és igen,a cári családot 1918-ban ölték meg.Ám 1917-ben hurcolták el õket,és akkor kezdték el öldösni és üldözni az arisztokratákat is.
Tudom,hogy a sorozat megbukott Törökországban,és nem aratott osztatlan sikert más országokban sem.Ettõl azonban még kedvelhetem,nem?
Erre mondják azt,hogy "izlések és pofonok".
S hogy miért nézem? Egyrészt,mert tetszik Kivanc Tatlitug,másrészt,mert más nép,más kultúra,más felfogás,más szokások-minden annyira más,s ez engem érdekel.Pl Petro piszkoskodásai,amik soha nem derülnek ki Seith elõtt.Azokról csak az írónõ:Nermin Bezmen (Kurt Seith unokája) szerez tudomást valamikor a 60-as években,amikor találkozott személyesen az akkor még élõ,90-es éveiben járó bárónõvel(aki a sorozatban szintén nem egy angyal).Vagy a nagyon zavaros politikai helyzet hogyan hat egy (valóban létezett)nagy szerelemre.Persze kérdezhetjük,hogy mit szeretett rajta (egyik a másikon),de hát tudjuk,hogy a szerelem vak.
3/10
napraforgó 2016 jún. 21. - 06:38:34 3/10
(339/447)
Nem nagyon tudom követni, hogy most éppen hol tart a történet. Arra tippelek, hogy valahol 1917 õszén, esetleg 1918 év elején, tél végén, tavasz elõtt. A cárt és családját csak 1918 nyarán, július 16-ról 17-re virradóra végezték ki. A "lázadók" nagyon nem homogén tömeg lehettek, itt ugyan szó sem esik a bolsevikokról, a mensevikekrõl, meg semmiféle más irányzatról. Petro kétkulacsos játékot ûz, a maga pecsenyéjét sütögeti - látni a táska pénzbõl, hogy mindenkit elárul.
Valahogy nem érdekelnek a cári tisztek, meg a hûségük a cárhoz, de éppúgy nem tudok azonosulni a "lázadókkal" sem. Zavaros idõk, zavaros helyzet. Nem tudott megrázni Mirzsa Emirov, meg a felesége halála sem, nem voltak túl szimpatikusak eddig sem. Tatja - valószínûleg õ csak kitalált szereplõ - értelmetlen halála szomorúbb, de ilyesmi mindenféle harc és háború nélkül is megtörténhetett.
Nekem az egész helyzet egy nagy káosz, nincs egyetlen szereplõ sem, akivel valamilyen formában azonosulni tudnék. Sem a cárhû török nemesi tisztek, sem az orosz arisztokrata lány, sem a vidéki nemesek, akik a birtokaikat, vagyonukat próbálják megõrizni, sem a lázadó forradalmárok. Ha az ember "kívülrõl" néz egy történetet, ami regény és nem dokumentarista leírás, akkor az eléggé érdektelen, unalmas.
Biztos van, akinek tetszik a sorozat, örülnék, ha megvilágítanák, miért is?
Rózsa Piros 2016 jún. 20. - 21:57:27
(338/447)
Egyébként Seith apja is a cár katonája volt valaha(errõl szó volt a sorozat elején),személyesen ismerte a cárt, nyilván innen a lojalitása. Ami pedig Seith leszerelését illeti a hadseregbõl: hát bizony nem szerelt le,hanem amikorra felépült a sebesülésébõl,kitört a forradalom (folyton a "lázadókról"beszélnek),ami elsöpörte a cárt és az arisztokráciát.Látható volt a sorozatban,ahogyan felgyújtják a kastélyokat és felkoncolják a tulajdonosaikat,ezért menekülniük kellett.Ezt pedig nem tehették cári-hadseregi egyenruhában,csak civilben.
Rózsa Piros 2016 jún. 20. - 21:45:01
(337/447)
Hogy mit keresett a cári hadseregben Kurt Seith ? Mert a Krim félsziget akkor éppen Oroszországhoz tartozott,tehát a cár birodalmának része volt.A cár birodalmában pedig sokféle náció élt.Így a Krimben a "krími tatárok",akik törökök voltak.S mivel a cár birodalmában éltek,ezért katonaként a cár hadseregében harcoltak.Dédnagyapám hajdanvolt meséi szerint igen-igen vitéz harcosok voltak.Lehet,hogy a történet egy kicsit vontatott meg szirupos,de engem kifejezetten érdekel,hogy miképpen sikerül megmenekülni egy orosz arisztokrata-lánynak,és egy török nemes-fiúnak abban az idõben,amikor Oroszországban megölték a cári családot,és kiírtották az orosz arisztokrácia 95 %-át.
Csatlakozom viszont ahhoz a véleményetekhez,miszerint a Seithet játszó színész szinkronja irtó pocsék.
3/10
napraforgó 2016 jún. 18. - 06:10:06 3/10
(336/447)
Igen, ez mentalitás kérdése. Én se szívesen hagyok félbe semmit sem. Bár az utóbbi években már megtettem egy-két mexikói telenovellával. Manapság már bele se kezdek egybe se. Mióta nyugdíjas vagyok, jobban ráérek TV-t nézni, de vagy nincs semmi érdekes, vagy olyan sorozat-dömping van, hogy nem gyõzök válogatni.
Gondolom, a sorozatokkal kevesebb gondja van a mûsorszerkesztõknek. De sajnos vagy tucatnyi kriminológiai, meg kórházsorozattal szórják tele a mûsort, máskor meg tucatjával jönnek a romantikus történetek. Valahogy nincsenek helyén az arányok.
papzo 2016 jún. 18. - 05:59:01
(335/447)
Bocsánat, ha megbántottalak, nem volt szándékos. De tényleg annyi nézhetõ film vagy sorozat van, minek egy unalmasra, nem tetszõre pazarolni drága idõt?
Apukám volt olyan anno, hogy végig szenvedett mindent, amibe belenézett, hogy hátha a végére valami jó lesz belõle. Az esetek 99 százalékában nem lett. Magam azt tapasztalom, ha egy sorozat 1-2 része vagy egy film elsõ 5-10 perce nem fog meg azt kár erõltetni. Tovább kapcsolok.
8/10
gabus53 2016 jún. 17. - 13:20:44 8/10
(334/447)
Sziasztok!

Ezen az oldalon megnézhetitek vágatlanul és feliratosan: https://www.facebook.com/KurtSeyitveSura.hu/timeline

Szép napot mindenkinek!
3/10
napraforgó 2016 jún. 17. - 12:18:42 3/10
(333/447)
Mert azt hittem, hogy jobb lesz. Mindennek szoktam adni egy kis esélyt. Még eléggé a történet elején járunk, talán jobb, érdekesebb lesz késõbb.
És mert szabad valamit nem szeretni is. És ide sem csak rajongani lehet jönni. Az túl unalmas lenne.
papzo 2016 jún. 17. - 11:15:50
(332/447)
De ha uncsi és érdektelen minek nézed?
Kár idõt pazarolni egy olyan sorozatra, ami nem tetszik.
Vannak jobb elfoglaltságok is ennél.
3/10
napraforgó 2016 jún. 17. - 06:18:48 3/10
(331/447)
Nekem a szinkronnal semmi bajom. Sõt a vágásokat se kifogásolom. Igaz, nem ismerem a teljes filmet, de gyanítom, hogy a vágások csak a javára voltak. Ami megmaradt az is rém unalmas, érdektelen.
Kevéssé tudom megérteni, hogy mit is keres egy török familia a népét elnyomó orosz cár szolgálatában?
Arról sem hallottam, hogy Eminov fõhadnagy a sebesülése után leszerelt volna. De most itt kóborol civilben, a Krimbe tartván, a török családjához tartva, a barátjával, meg a nõikkel.
Azt sem értem, hogy egy, a török hagyományokhoz olyannyira ragaszkodó férfi, mint Seyit apja, vajon miért annyira hûséges a cárhoz? Hát nem volt valahol egy török elszakadási mozgalom az 1900-as évek elején? Elvégre most 1917-et írunk.
Azt is látjuk, hogy Petro a lázadóknak kémkedik, õket támogatja. De azért nem úgy néz ki, mint egy vérbeli bolsevik, vagyis õ is csak a saját pecsenyéjét sütögeti.
malvinkicska 2016 jún. 15. - 15:01:09
(330/447)
Azért nem nézem én sem mert annyira semmi a szinkron, ezt miért kellet elrontani ennyire, a másik nagyon meg van vágva, ez is egy borzalom. A Fb-on fent van lefordítva azt hiszem érdemes utána nézni, ott néztem én is igaz nem most.
ponca 2016 jún. 15. - 12:59:14
(329/447)
Belenéztünk, de annyira pocsék és idegesítõ a szinkron, hogy a 2. résznél abba is hagytuk.
Majd inkább megszerezzük feliratozva, eredeti hanggal.

Ha egy színésznek, mint Kivanc Tatlitug több sorozatát is megveszik (Igazgyöngy, Tûz és víz, Tiltott szerelem, Szerelemben háborúban) miért nem ugyanaz a szinkronhangja???? Az Igazgyöngyben Bozsó Péter zseniális volt, azóta egyik rosszabb, mint a másik!
3/10
napraforgó 2016 jún. 15. - 09:26:51 3/10
(328/447)
Ha valaki válaszolna neked, kérem, hogy privát üzenetben tegye. A világon semmi értelme megnézni egy olyan sorozatot, aminek már elõre tudjuk a végét.