lszl139 2011 aug. 12. - 22:58:52 Előzmény lenccs
(75/95)
Nekem azért megvan a gyûjteményemben.
1/10
Rahar 2011 júl. 07. - 17:06:27 1/10
(74/95)
Régebben láttam már ezt a filmet, de csak részben emlékeztem rá, ami jelent valamit, mert én szinte az összes megtekintett filmre emlékszek. Ezen ok miatt újból megnéztem. Itt mindenki annyira oda van a filmért, 9 pont az átlag. Sajnos nekem másodszori megtekintés sem segített, egyáltalán nem tetszik. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, a cselekményvezetés emberek hétköznapi kapcsolatait mutatja be, melyek egyáltalán nem ragadtak meg. Az egész film problémás emberekrõl szól, akik mentek volna inkább pszichológushoz, valószínûleg tudtak volna rajtuk segíteni, de az olcsóbb utat választották :) Nekem ez a film semmit nem adott, se tanulság, se mondanivaló, se érdekes történet, se humor. Nem szórakoztam jól a megtekintése közben, ezért nálam 10 pontból 1 pont. Kérem, ha valakinek ez a kedvenc filmje ne orroljon meg ezért rám.
offtopic
sofi 72 2011 jan. 08. - 10:38:24 Előzmény lenccs
(73/95)
Hát, ez jó!! Ez tetszik!!:))

Akkor azt hiszem elmondhatod magadról, hogy az egyik legszebb "missziót" teljesíted életed során....:)))És úgy gondolom, hogy nem egy "embert próbáló" feladatról van szó, hiszen a film tökéletes, könnyedén, minden lelkiismeretfurdalás nélkül ajánlható!!:)
Sõt, egy csomó hálás embert tudhatsz magadénak, miután megismerték!!:)))))))))

Akkor további sok sikert a "MISSZIÓDHOZ"!!:D
10/10
lenccs 2011 jan. 07. - 22:39:16 10/10
(72/95)
A "hírverés" dolgot én sem értettem/értem. De én 10-12 éve megteszek mindent, hogy a nekem kedves emberek megismerkedjenek e mûremekkel. Ez a misszióim egyike;-)
sofi 72 2011 jan. 07. - 09:19:28
(71/95)
Hát akkor üdv a "Szeress, ha tudsz" filmszeretõk klubjában...:))))

Szerintem aki látta, mindenkinek tetszett. Ritka gyönygyszem a mostani túlnyomórészt leegyszerûsített, szájbarágós filmiparban.

Valóban nagyot üt!!! És fog is!! Egy jól sikerült kis alkotás, aminek úgy tudom nem sok hírverés jutott!!?? (lehet, hogy rosszul tudom..??)
10/10
lenccs 2011 jan. 06. - 23:20:39 10/10 Előzmény sofi 72
(70/95)
A legteljesebben egyetértek, az ebben a filmben felvonuló,összes színészrõl alkotott véleményeddel!
Ez a film még mindig zseniális! Nagyot üt ézelmileg (minden egyes szála a filmnek!
sofi 72 2010 szept. 30. - 01:58:07
(69/95)
Miért is jó az, ha az ember betegen otthon lebzsel, ahelyett, hogy részt venne a dolgos hétköznapokban??? Hát ez, vagyis az, hogy olyan dolgokat is csinálhat, amire amúgy nincs ideje, lehetõsége. Jelen esetben ezt a jó kis filmet nyugalomban végignézni úgy, hogy közben nem gondol arra: TE JÓ ÉG, holnap hogy fogok tudni felkelni....?? Ehhez a filmhez nyugalom kell, és csend, mint a jó filmekhez általában. Teljes kikapcsolás, hogy rá lehessen koncentrálni. Nem azért, mert nehéz, hanem azért, mert gyönyörû. Egy gyenge harmat kapcsán ugrott be a napokban, és ma éjjel "elõkapartam", miután a család az igazak álmát aludta.
Mondhatom, újra és újra megnézve sem okoz soha csalódást.
Bárkinek ajánlható, bár nem teszem, csak próbálok pár mondatot összerakni róla.

Szóval....ez a finomság az emberi kapcsolatok bemutatásának az egyik kis mestermûve. Igen! Szerintem tökéletes az elejétõl a végéig.
Igazából nem is a "romantikus" jelzõ a legjobb rá, hanem csak annyi, hogy érzelmekkel teli, vagy mégis?? Ezt döntse el más.

Nem csak a szerelem, hanem szinte minden érzelem felvonul benne, úgy, mint kétségek, félelmek, szomorúság, féltékenység, bizonytalanság, fájdalom, öröm, hûség, megbocsájtás..stb. Annyira finoman, jól elõadva, hogy teljesen eltudunk merülni benne. Nekem legalábbis mindig sikerül.:)))
Minden szereplõ tökéletes, bár van 1-2 aki abszolut nem tartozik a kedvenceim közé. Itt mégis azzá válnak, mert részt vesznek benne. És jól!!!!
A film nézése közben megkapunk szinte mindent, amit mi is átélünk nap, mint nap, amikor azt hisszük, csak velünk történik meg, és egy ilyen mû segítségével pedig szembesülünk vele, hogy ezzel valószínûleg más is így van és ez talán egy kis megnyugtatással szolgál. Fene tudja.....:)))
Az elején egy kis összevisszaságból indul, majd szép egységgé olvad össze, és a vége nem a legördülõ könnyes kategóriába tartozik, csak abba, amikor a pillánkon marad a csepp, és már a mosoly is megjelenik mellette!!

A szereposztás parádés..
Gena Rowlands, még idõsen is gyönyörû, és nem mellesleg õrült jól játszik. Minden kis arcrándulás, biccentés a helyén van.
Sean Connery egy ISTEN. Imádom!!! Ahogy idõsebb, annál vonzóbb, színészi teljesítményérõl pedig nem érdemes szót ejteni...tökéletes. Én nem is láttam hasonló kaliberû filmben még!! Jó, hogy Õ is itt van:)))))
Angelina Jolie, szerintem ebben a szerepben volt egyedül hiteles. Rá szabták, pedig amúgy gyengének tartom.
Dennis Quaid az egyik fõ "zavaró" tényezõ az elején...:) Aki már látta tudja miért, aki meg nem, majd megtudja...:)))
És ami nekem meglepõ volt, hogy "x" aktás "barátnõmet" ebben a filmben végig tudom nézni. Mintha neki írták volna a szerepet!!!!

Csúcspont még a zene, ami a kellõ hangulatot végig biztosítja és teszi ezt úgy, hogy néha szinte nem is hallható....de aztán rájövünk, hogy mégis ott van!!!:)))

Még biztos eszembe jutna róla egy-két-három dolog, sõt lehet több is, de részemrõl most ennyi.
Számomra örök "darab".:))
10/10
sziszi89 2010 márc. 13. - 14:44:53 10/10
(68/95)
Imádom! Egyik kedvenc filmem! Nem csak Angelina miatt, de persze azért nekem Õ húzóerõ benne!
8/10
NADALFAN 2010 febr. 16. - 18:56:56 8/10 Előzmény blue_violet
(67/95)
hasonló véleményen vagyok:))egész jó film ....
9/10
Gabomester 2010 febr. 03. - 16:42:51 9/10 Előzmény blue_violet
(66/95)
jó film,9/10
blue_violet 2010 febr. 01. - 22:08:17
(65/95)
nekem nagyon tetszett. :)
Bár az elején majdnem feladtam, mert annyira elszigeteltek voltak a történések,káosznak tûnt az egész. De végén minden értelmet nyert.

SPOILER
Mekkora volt már a végén, amikor Keenan megdicsérte a "dinnye és fantáziátlan" Hught, hogy milyen nagy gógyija és képzelõereje lehet, ha ilyen videójátékokat csinál. :D
8/10
1asokközül 2009 jún. 26. - 15:00:26 8/10 Előzmény liame24
(64/95)
Köszi azért...:)
10/10
lenccs 2009 ápr. 16. - 20:20:37 10/10 Előzmény doosz
(63/95)
Édesek vagytok! valsuzeg csak a hangulata fogható a loveactually-hez, mert ez már majd' 10 éves film, így inkább úgy helyes, ha azt mondjátok, hogy a "loveactually" emklékeztet erre:-)
8/10
Rommi 2009 ápr. 13. - 12:57:16 8/10 Előzmény doosz
(62/95)
Engem is éppen a Love Actually-re emlékeztetett! Csak szerintem az sokkal jobb (elnézést kérek a ranjongóktól). Nekem az nem tetszett ebben a filmben, hogy a végén kiderült, a szereplõk mind rokonok. Angelináról meg Gillianról péládul elég nehéz elképzelni, hogy testvérek, akármilyen jó színésznõk is.
A Love Actuallynél negatívabb, kissé nyomasztó hangulatú film.
9/10
doosz 2009 ápr. 12. - 00:21:17 9/10
(61/95)
én tegnap láttam elõször, de nekem is nagyon tetszett. nekem a Meredith-Trent páros volt a legszimpatikusabb :)
Egy kicsit az Love actually (Igazából szerelem)-re emlékeztetett...azt is nagyon szeretem, de azért ez egész más
10/10
liame24 2009 ápr. 11. - 21:12:12 10/10 Előzmény 1asokközül
(60/95)
Megint megnéztem, nem tudtam megállni! :)
Tényleg jó a zenei anyaga (is). Én is kinyomoztam, ha elõbb jövök, beírom neked :) Fent van egy az amazonon a soundtrack tracklistája. De két cd is van ám!
8/10
1asokközül 2009 ápr. 11. - 08:39:58 8/10
(59/95)
Most hogy ideírtam egybõl megtaláltam persze...:) Bran Van 3000 - Drinkin In LA ha esetleg mást is érdekelne...
8/10
1asokközül 2009 ápr. 11. - 08:34:36 8/10
(58/95)
Tudja valaki, hogy mi annak a számnak a címe ami az elején megy? Már régóta keresem, de nem jut eszembe mi az...:S
9/10
Trombi 2009 ápr. 10. - 23:14:07 9/10
(57/95)
Többedszerre láttam, de nem tudom megunni:))))))) Szuper benne, h meghatóak a sztorik, de nemhogy nem csöpögõsek, hanem kifejezetten valódiak:)))))) DVDn is meg kéne nézni végre, h angolul is halljam, mert remek szinkron ellenére mégiscsak közelebb hozná nekem a filmet.
Manczy 2009 ápr. 10. - 22:24:56
(56/95)
Nagyon jó film, felvettem a kedvenceim közé. Rettentõen életszerû, jók a színészek, a sztori nem különben! Nekem Sir Connery isszonyatosan édes volt, hát még amiket mondott! :) de persze az Angelina páros is nagyon ütõs volt. Min. 3szor meg lesz még nézve :)