Téma: Szulejmán

Petrapetrus 2013 febr. 03. - 11:07:19 Előzmény napraforgó
(250/3430)
Egészen pontosan 172. :)
Ahogy észrevettem, rengeteg nõnek van hatalmas lába. Ma is. Nekem 36-os, éppen ezért piszok nehéz is magamnak találni nem gyerekcipõt. (nem is nagyon szokott sikerülni) Mert ha egy üzletben akad is 1-2 kisebb méret, akkor azt rögtön elkapkodják. Szóval ezen én már megint csak fent sem akadok.
Az, hogy nagydarab lenne, szerintem több, mint túlzás. De hát nem tetszhet mindenkinek ugyanaz. Mondjuk az amúgy is mindegy nekünk, hogy látunk mi egy nõt, ha a férfiaknak az tetszik. :) (mellesleg szerintem Meryem Uzerli kicsit hasonlít Drew Barrymore karakterére, aki szintén nem egy szépség, de nem is ronda) Mindenesetre engem már csak azért sem zavar, mert számomra külön üdítõ élmény, hogy nem mindig csak a tökéletes szépségeket mutogatják. Unom már, hogy a legtöbb mûsorban a nõk tökéletesen néznek ki. Igenis, tessék megmutatni, hogy léteznek másmilyen arcó, alkatú, stb. lányok is, akikbe ugyanúgy szerelmes lehet egy férfi, aki ugyanúgy tud sikereket elérni, aki ugyanolyan ember, mint bárki más. Én értékelem a természetességet, sokkal jobban, mintha "bábukat" tennének be különbözõ szerepekre, akiknek a külseje feledteti az egyéb hiányosságokat. Hürrem olyan, amilyen, de jól játszik. Hiszen kivált emberekbõl érzelmeket a karaktere (antipátia akár). És ez már jó.
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 03. - 10:58:15 Előzmény kinga1218
(249/3430)
OFF Micsoda megállapítás, kár, hogy téves... A mexikóiak is csinálnak huszonötezer-féle filmet és sorozatot, ahogy minden más nemzet. Csak a megfelelõt kell kiválasztani. Az más kérdés, hogy mik jutnak el hozzánk és mik nem. A mexikóiaknak is vannak remek sorozataik és filmjeik mindenféle stílusban. Nem csak szappanoperáik léteznek. Csak megsúgom. :)
offtopic
Petrapetrus 2013 febr. 03. - 10:55:45 Előzmény Kenshitora
(248/3430)
OFF Ahhoz képest, hogy azt mondtad, szereted magad mûvelni... :) A Mester és Margarita Bulgakovtól mondhatni egy irodalmi alapmû, szóval már csak ezért sem válna károdra elolvasni. Persze semmi sem kötelezõ. :D
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 02. - 23:07:35
(247/3430)
OFF
Különben, nem tartok senkivel csak látom mi történik. :-))
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 02. - 23:06:24 Előzmény vénasszonyok:nyara
(246/3430)
:-))))))))))))))))))))
Crystalheart 2013 febr. 02. - 02:21:12
(245/3430)
Elfelejtettem átméretezni, de elvileg minden böngészõ meg tudja csinálni magának. :)

Én az amerikai filmeket is megkritizálom, amikor ekkora failt csinálnak. Mintha a DieHard5-nél nem csak a Szépmûvészeti lépcsõje látszana, hanem Budapest látképét mutatnák a Várral és kiírnák alá, hogy "Moszkva, Kreml". Egy egészen parányi utánajárást azért megérdemelt volna. Mindezek, és az ellenség nagyon negatív színben való feltüntetése - amivel mintha csak a Szigeti veszedelem miatt állnának bosszút a középkor szellemében -, egyszerûen arról tanúskodik, hogy a készítõk még mindig nem bírtak túlhaladni egy bizonyos szinten, nem képesek megtisztelni a másik népet még csak annyival sem, hogy felütnek egy törikönyvet. Ha ábrázolok egy középkori várat, ami mellesleg Camelottal ellentétben létezett is, akkor nem mai fotókról fogok fantáziálni, hogy vajh' mi lehetett a helyén, mielõtt felégettük, hanem korabeli karcokat, valamint mai rekonstrukciós rajzokat keresek.

Hasonló baromság volt, amikor a Honfoglalásban a besenyõk mind fekete bõrruhás fekete képû szakadt bunkók voltak (akiket amúgy egytõl-egyig cigányok játszottak), kontrasztban a színes fantasy-ruhás magyarokkal.

A hitelesség elhagyását meg lehet játszani a történettel, ha a dramaturgia úgy kívánja, lásd pl. Glatiátor, de ott sem volt ovális Colosseum, és a nyitó csatában sem voltak olajfák Pannoniában.
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 01. - 23:36:13 Előzmény Kenshitora
(244/3430)
Meggyõztél, hogy tényleg nem Neked való a "Mester és Margarita". Megjelent Horn Gyula "Cölöpök" címû könyve. Na azt tudom ajánlani. Biztos tetszeni fog. Ne válaszolj!
1/10
offtopic
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 01. - 21:31:30 1/10
(243/3430)
Mindegy.
Csak sajnos sokan politikai célból megszállják a portot.
Biztos fáj nekik hogy véletlenül nem jutottak be a parlamentbe, a pofátlanság nem ismert határokat:(
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 01. - 19:37:57
(242/3430)
OFF
Nem a 2006-os õszi eseményekre gondolok, hanem ami 2010 óta tart. Illetve, ami 1998 és 2002 között volt.
Na, de ne politizáljunk itt, mert ez a topic nem kapcsolódik a mai politikához! :-)
OFF
Crystalheart 2013 febr. 01. - 18:52:15
(241/3430)
Ó ég, hogy írhattam a "magyarországit" nagy betûvel... :D
Crystalheart 2013 febr. 01. - 18:51:08
(240/3430)
Világos, hogy arról beszélsz. Viszont akkor sem jön össze a dolog.

Itt egy kép, amit fotóztam az egyik történelmi könyvembõl, egy rekonstrukciós rajz a Várról Mátyás idejébõl. Ez volt a Magyarországi reneszánsz hatású, de összetéveszthetetlenül kelet-európai építészeti stílus; valamint mutatja az épületek elhelyezkedését is.
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 01. - 18:31:13
(239/3430)
Szerinted hány embert visznek naponta szibériai munkatáborba, koholt vádak alapján manapság Magyarországon?
Ha a 2006-os õszi eseményekre célzol, akkor van némi hasonlóság. Akkor valóban visszatértek pár napra az ötvenes évek.
De nem csak a sztálini terror kissé groteszk módon való bemutatása miatt jó a könyv.
Crystalheart 2013 febr. 01. - 18:11:15
(238/3430)
Ne viccelj már. Hogy milyen irányból ábrázol, az teljesen mindegy, mert sehogyan sem jönnek össze a tornyok, de a fõ gond, hogy abszolút elszúrja az építészeti stílust és a tájjelleget is. Mintha korabeli török kódexrajzokról vették volna az ötletet, ahol minden európai vár majdnem ugyanolyan volt. A barokk homlokzat a központi épületen meg wtf.

Igazság szerint ez a vár jobban hasonlít a korabeli Nándorfehérvárra, bár arra is csak fenntartásokkal.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ac/Fortress_Belgrade.jpg
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 01. - 17:53:02
(237/3430)
OFF
El tudom képzelni a sztálini Szovjetuniót...nem kell még csak olvasnom sem róla. Személyi-kultusz, diktatúra, stb... :-S
A mai magyarországi helyzet igencsak hasonlít rá, de ne kérdd, hogy ezt részletezzem! :-)
OFF
2/10
kinga1218 2013 febr. 01. - 17:42:07 2/10
(236/3430)
A brazil sorozatok nem hasonlíthatók össze a valóban igénytelen mexikói sorozatokkal, ugyanis a brazilok igényes, értelmes sorozatokat csinálnak. Inkább a mexikóiak csinálnak gagyi sorozatokat. A török sorozatok inkább állnak közel a brazil sorozatokhoz.
AvatáR Gil Maerth 2013 febr. 01. - 16:25:01
(235/3430)
Szulejmán ott rontotta el, hogy megölte a tehetséges fiát. (1553, Mustafa) , amit zömmel Hurrem ért el...
offtopic
vénasszonyok:nyara 2013 febr. 01. - 16:18:08
(234/3430)
Nem hinném, hogy abból a regénybõl lehet szinopszist írni, ami kifejezné a lényegét. Ne a tartalmát olvasd el, hanem a könyvet. Az a könyv egyszerre humoros, vitriolos, érzelmes, intellektuális. Jól szórakozol és mellesleg megismerheted belõle a sztálini Szovjetunió életét. Egyszerûen nem lehet letenni.
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 01. - 15:44:08
(233/3430)
OFF
Elolvastam a "Mester és Margarita" tartalmát, de már a tartalma nem tetszett.
Lepaktálni az Ördöggel egy régi szerelem miatt? Kicsinyes lehetetlen vágyak?
Tudod mi az Ördög? Szemfényvesztés mesterfokon. :-)
OFF
Crystalheart 2013 febr. 01. - 14:16:55
(232/3430)
Hahahaha, atyám, majdnem hanyatt estem, mikor megláttam azt az egy frame-es Buda várát a legutóbbi részben :DDD És minden alkalommal, amikor mutatják a szemétládának beállított (eredetileg viszont csak gyönge hatalmú) magyar királyt, akkor ezt fogják bevágni.

Lehet megnézni, mennyire hasonlít a korabeli ábrázolásokhoz.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/36/Nuremberg_chronicles_-_BVJA.png
offtopic
Kenshitora 2013 febr. 01. - 13:57:45
(231/3430)
OFF
Engem jobban érdekel
James Redfield:
A Mennyei Prófécia
A Mennyei Prófécia - gyakorlati útmutató
A Tizedik Felismerés
A Mennyei Látomás
Shambhala titka
A Tizenkettedik Felismerés

José Silva:
Agykontroll mesterfokon

Ahhoz képest, hogy szegény vagyok és nem értelmiségi családból való vagyok még nem vagyok buta. Kellemetlen a szegénység - mivel egyre kevesebb könyvet tudok már megvenni, mert más egyéb dolog jobban kell -, de nem szégyen. Meg válogatós is vagyok. Mindent azért nem olvasok el, de azért elég sok mindent. :-)
Sajnos egy tanár elszúrta a jövõmet anno, mert éppen akkor súlyos magánéletbeli gondokkal is küzdött és pszichikailag teljesen elnyomott, annyira elbátortalanított tanulás terén, hogy évtizedek kellettek mire ezen túl tettem magamat, és ez alatt "csak" szakmunkás bizonyítványaim lettek. Pár éve kaptam rá a könyvekre és nem érdekelt, hogy nincs gimnáziumi meg magasabb vizsgám. Attól még én elolvashatom pl. Dante "Isteni színjátéká"-t.
Én iskolán kívül magánszorgalomból kultúrálom magamat.
Erre szintén büszke vagyok. :-)
OFF