daliamesa 2007 szept. 04. - 20:02:15
(24/164)
valószinû velem van a baj...
mindenki agyon dicséri..
igen kidman nagyon jó volt, bár szerintem keveset szerepelt, tc magához képest jó volt,a rendezés csúcs, a film eleje lekötött érdekes volt meg minden...
aztán egy idõ után kezdett vontatottá válni és unalmassá
vannak benne felesleges és értelmetlen kitérõk melyek szerepét nem igazán értem...
igen biztos bennem van a hiba
vagy nem volt meg a kellõ lelkiállapotom :S
másnak jó szórakozást hozzá
*Bátorszív* 2007 aug. 31. - 17:26:30 Előzmény pötty
(23/164)
:))
pötty 2007 aug. 28. - 00:24:14 Előzmény *Bátorszív*
(22/164)
Ez persze elképzelhetõ, sõt! :)
*Bátorszív* 2007 aug. 26. - 03:26:31 Előzmény pötty
(21/164)
Ez igaz, de éppen ezért érdekes, és kissé elgondolkodtató, hogy miért éppen a forgatás után nem sokkal váltak el egymástól...((?)) ... Talán lelkileg túlzottan megviselte mindkettõjüket az a folyamatos intenzív feszültség, ami egy ilyen rendkívül drámai, és infernális mélységekbe húzó, kényszerítõ film elkészítésé közben létre jöhet, egy a témát pszichésen, és fizikailag is teljességgel átélõ színészben...(?)
...Ez persze, csak hypotézis a részemrõl...; :)
pötty 2007 aug. 21. - 21:23:36 Előzmény *Bátorszív*
(20/164)
:)ez igaz, de eddig a filmig abszolút normális, és jó volt a házasságuk, nem? tehát amikor forgatták, akkor még semmi probléma nem volt:)
*Bátorszív* 2007 aug. 11. - 11:40:03
(19/164)
Így igaz... (Kubrick minden bizonnyal éppen ezért választotta Cruise-t a szerepre.) Bár érdekes, és kissé meglepõ, hogy ez a 'stabil, és sokat tapasztalt házasságban' élõ pár, a forgatás után nem sokkal búcsút - is- intettek egymásnak... ...; (!?)
pötty 2007 aug. 10. - 23:01:23 Előzmény *Bátorszív*
(18/164)
Tom Cruise önmagáan talán tényleg nem lett volna tökéletes választás, de ahhoz hogy a filmben szereplõ házaspárt így tudják eljátszani, valószínûleg szükség volt egy olyan stabil és sokat tapasztalt házasságban (mint amilyen az övék volt akkoriban) élõ színészpárra.
*Bátorszív* 2007 jún. 22. - 05:15:20
(17/164)
- - Kubrick egyik legjobb filmje...! ( Ha ugyan nem a legjobb...(!))... ( No igen, persze; van még egy filmtörténeti mûremeke...; de az a sci-fi mûfaj csúcsa;... azt ne keverjük most ide(!) )
Talán Cruise szerepeltetése volt a rendezõ részérõl az egyetlen melléfogás... Egy nagyobb kaliberû színész hitelesebb alakítást nyújthatott volna...; Bár meg kell jegyeznem, hogy - partnere- Kidman, (minden tekintetben) kitûnõen megállta a helyét, egy koránt sem könnyû szerepben.;
A film, viszont mindent egybevetve, kiváló, és felejthetetlen.;

- -
ratibo - -
Neszfor 2007 jún. 18. - 13:38:25 Előzmény verdeleth
(16/164)
A film tényleg jó és az is igaz, hogy a régi filmjei jobbak a Mesternek, de szerintem nincs gond a szereposztással. Kubrick azért nem hagyta, hogy Tom elsumákolja a szerepét és ez szép teljesítmény. Engem inkább Kidman irritált egy kicsit, de egyébként jól játszott.
verdeleth 2007 ápr. 09. - 00:31:37
(15/164)
Szerintem nagyon jó film, bár a talán nem annyira mint Kubrick többi filmje, de bõven élvezhetõ, sõt.Viszont a szereposztás nem tetszett fõleg Tom Cruise miatt.Kidman ok volt
Zolkó 2007 márc. 26. - 19:39:36
(14/164)
Ez egy igen jó film. A kevés filmek egyike, amiben TC tényleg hozzá is tesz valamit a filmhez, nemcsak darabra van ott. Kidman itt is nagyon jó, és nagyon látszik, hogy Kubrick mûve. Lehet, hogy Õ tudta kihozni TC-bõl a legjobbat, amit másnak (pl. Spielbergnek) sose sikerül:)) Egyébként Maia egyetértek a gondolataiddal.
Meg kell nézni.
zszoltan 2007 márc. 26. - 19:25:09
(13/164)
Rádumáltál. Aztán majd ha megnéztem, megköszönöm az ajánlást. Vagy ha nem tetszett, akkor meg majd megdicsérlek, hogy nagyon érdekfeszítõen tudsz írni még a lapos dolgokról is. Ezzel a hozzászólással nem veszíthetsz...
Maia 2007 márc. 26. - 18:55:38
(12/164)
En is lattam, meg regebben, sot meg moziban, nagyon regen. Amikor a filmet neztem, fogalmam nem volt ki az a Kubrik es milyen filmeket rendezett, azota bepotoltam a hianyossagaimat, legalabbis igyekeztem.
Nagyon szeretem ezt a filmet! Rendkivuli modon ad betekintesz egy olyan hazassagba, amely larszolag tolkeletes es megkerdojelezhetetlen. Egy kicsit ugy erzem, minel idosebb leszek, annal jobban ertem es atertelmezem a filmet. Vajon mikor es mivel kezdunk el hibazni a parkapcsolatban...vagy hazassagban? Mi szamit mebcsalasnak igazan, hagyan oljuk ki egymasbol a vagyat es nem teszunk semmit ennek erdekeben...es ha egyszer felreleptunk, akkor miert erezzuk azt, hogy elindult alattunk a fold es hibat hibara halmozunk... es amikor erre rajovunk, akkor mindent elkovetnenk, hogy meg nem tortenne tennenk... de akkor mar keso... Vajon mennyire vagyunk vakok amikor egymasra nezunk...amikor nem latjuk a masik vilagat... szuntelen ezek a kerdesek jellenek meg elottem, amikor erre a filmre gondolok...
Ha valaki nem latta akkor szivbol ajanlom!
morzsa 2007 márc. 26. - 18:07:56
(11/164)
velem lehet a baj.
mert nem tetszett. a legkevésbé sem.
pedig imádom Kubrickot, fenomenális rendezõ, de a Lolita kismilliószor jobb, szebb, és minden egyéb. és imádom Nicole Kidmant is, de ez a film egyszerûen nem.
(Tom Cruise meg nem dobott se ezen a filmen, se semelyik másikon..pont.)
Redfield 2007 márc. 17. - 03:44:19 Előzmény Newcastle United
(10/164)
Kubrick ezen darabjához is hozzá kell tudni ülni, de ha képesek vagyunk érdeklõdést mutatni a komoly mûvek iránt is, akkor ezt kizárt, hogy ne tudjuk értékelni. A zene elválaszthatatlan elemévé lesz a képieknek, a gondolatokat halljuk, az érintéseket érezzük, a feszültséget pedig átvesszük. És mindezt egy újabb (talán nem túlzok) tökéletes, Kubrick filmben, mely ezúttal a vágy mélységeibe kalauzolja el a nézõt. A balga nézõt, aki azt hitte: boldog és elégedett a kapcsolatával / házasságával, de rá kell ébrednie, hogy minden az, aminek látszik. Kötelezõ darab!
7/10
Newcastle United 2007 jan. 03. - 19:38:57 7/10
(9/164)
Tényleg, igazad van! Három-négy éve kölcsönöztem ki VHS-en, csodálkoztam is, hogy nem szinkronos, igaz nagyon kellemes meglepetés volt.
Patrick Bateman 2007 jan. 03. - 17:54:29
(8/164)
Bár eddig csak egyszer láttam, s végig lekötött a film, mégsem nevezem remekmûnek. Hogy miért? Pontosan azért, amiért mondjuk a Kill Bill-t sem tartom annak. Akadnak nagy jelenetek, jól megírt szövegrészek, a színészvezetés is korrekt, ám az a Kubrickra annyira jellemzõ eredetieskedõ mûvészieskedés idegesít engem. Lehet persze azzal takarózni, hogy ez nem eredetieskedés, hanem eredetiesség, illetve nem mûvészieskedés, hanem mûvésziség, s ha ez így van, akkor azt mondom, hogy én speciel képtelen vagyok "megfelelõképpen" értékelni Kubrick rendezõi látásmódját, stílusát. Egyáltalán nem rossz film, de nagy a távolság köztem és e film között.
Zorba1 2007 jan. 03. - 14:51:59
(7/164)
Biztos, hogy korrekt az a "magyarul beszélõ" megjelölés? Jobban kedvelem a szinkront, de úgy tudom ezt a filmet szándékosan nem engedte Kubrick más nyelvekre szinkronizálni, így a mozik, sõt még a TV-k is feliratosan adták (ez utóbbi különösen ritka manapság). Kerestem DVD boltokban, hogy esetleg van-e szinkronos új verzió, de nem találtam, pontosabban csak olyat, amelyiken az angol hang mellett spanyol hangsáv is van, ebbõl következõen talán csinálhatnának magyart is, de szerintem nem létezik belõle szinkronos kiadvány, vagy igen?

Más, rég láttam a filmet, nekem is tetszett, bár erõsen Blowup utóíze volt (ami viszont a port.hu szerint feliratos, noha tavasszal láttam az M1-en vagy M2-n vagy Dunán szinkronnal), ez persze nem baj.
7/10
Newcastle United 2007 jan. 02. - 12:22:43 7/10
(6/164)
Nekem is nagyon tetszett a film, még Tom Cruise is jó volt benne.
Zotyipotyi 2007 jan. 01. - 16:34:42
(5/164)
Amúgy fura hogy Nicole Kidman és Tom Cruise ezután a film után ment szét. Bár én ennek csak örülök, mert igazán ezután kezdett Nicole karrierje felfelé ívelni!