Téma: Társalgó

offtopic
meszag 2010 júl. 06. - 13:15:38
(80035/94215)
:) praktikus dolog Neked, az biztos.
offtopic
meszag 2010 júl. 06. - 13:14:08
(80034/94215)
NA jó nagyot! :) Egész eddig nyomtam az ipart. aaaaaaaaaaaaaaao
pozsizsuzsi 2010 júl. 06. - 12:31:10
(80033/94215)
Panni, szerintem a mikróban minden car, esetleg grillparti a szabadban, az jóóóóóó!!!!!!
Bográcsolás is jó, de a grillsütizés is jó, elég hozzá felállványozni a parázs fölé egy acélrácsot, kapd ki a sütõbõl és jónapot, nem kellenek ehhez százezres praktikák, és még programnak is príma. (fröccsbor legyen hozzá azért).

Persze, szerintem. :)
Panni:) 2010 júl. 06. - 12:23:31
(80032/94215)
Ezer hála és köszönet! :) Én is nézegettem a dolgokat, én is csirkés receptet találtam ami tetszett, meg egy paradicsomos halasat, majd választ hogy miféle állatot óhajt enni :) De a sütiknek nagy hasznát veszem, jónak tûnnek, ki is próbálom az egyiket!
pozsizsuzsi 2010 júl. 06. - 12:12:36
(80031/94215)
Nos, elküldtem a meghívót, de nézd meg a fiókodat, és szóljál, ha nincs ott, (akkor is, ha ott van), mert a freemail kimenõim között biza nincsen. :(
offtopic
elisabet 2010 júl. 06. - 12:03:02
(80030/94215)
Szióka!! :))
Próbáltam Neked segíteni:
----------
Burgonyás csirkemell (a mikróból) recept
Kategória:
Egytálételek

Hozzávalók:
30 dkg burgonya
7 dl húsleves(egy leveskockából is jó)
15 dkg csirkemell
1 db paprika
10 dkg brokkoli
1 ek. vágott petrezselyem
rozmaring vagy kakukkfû
só, bors

Elkészítés:
A tisztított burgonyát egy centis kockákra vágjuk.Mikrózható tálba szórjuk, ráöntjük a húslevest, megszórjuk kakukkfûvel, vagy egy ágacska rozmaringgal és 600 W-on 5 percig sütjük a mikróban, közben egyszer megkeverjük.Míg a burgonya elkészül, a csirkehúst is felkockázzuk, s ha lejár az öt perc, betesszük azt is a tálba.További 3 percre bekapcsoljuk a mikrót. Közben a brokkolit rózsáira szedjük, a paprikát felkockázzuk. Megy ez is a tálba a burgonyához és a húzhoz, és az idõkapcsolót újabb 4 percre állítjuk. Ha kész, után sózzuk borsozzuk, és megszórjuk a petrezselyemmel.Aki szereti, tejszínnel is nyakon öntheti.

Tanácsok:
Ebbõl a mennyiségbõl egy adag lesz.

------------------
és sütik:

Mikrós csokis süti

7dkg vaj
10dkg cukor
5db tojás
10dkg mandula
5dkg zsemlemorzsa
10dkg csokoládé
1evk. kakaó
Elkészítés:A vajat, a cukrot, tojássárgát habosra keverni, bele a darált mandulát, zsemlemorzsát, kakaót, csokit, majd a fehérjébõl vert habot. Jénaiba rakni, 10 percet sütni, majd 10 percet állni hagyni.


3 tojás
4 evõkanál liszt
6 evõkanál édesítõpor v. cukor
3 evõkanál víz
2 evõkanál vaj olvasztva
1 evõkanál baracklekvár
fél evõkanál kakaópor
fahéj
fél cs. sütõpor.

Egy mûanyag tálban mindent összekeverek és 6 percre maximumon a mikróba teszem. Ha lejárt az idõ még hagyni kell egy kicsit a mikróban (pár percig).

Nem hittem el hogy sikerülhet, de nagyon finom.

(Hangsúlyozom nem én találtam ki nem akarok más tollával ékeskedni)

Próbáld ki.


De ha mást szeretnél, itt nézd meg:

http://www.tutireceptek.hu/keres.php?keres=mikro

Remélem, találsz köztük Neked/Nektek valót, ami finom, gyors és szeretitek is! :))
Kellemes sütés-fõzést! :))
offtopic
elisabet 2010 júl. 06. - 11:52:05
(80029/94215)
Igen, igen szeretnék! :)) Elõre is köszi!
Hát elég gyászos hírek. :((
Jól kicseszett velünk ez a hülye idõ. A parikból tuti nagy terméshozamod lesz :)
És mennyivel másabb íze van, mint amit a boltban vesz az ember lánya!
Nálunk (egy nagyobb zsebkendõnyi "kert") a parik szépek - és mint neked, nõnek-nõnek és nõnek. Már lehagyják a karót is.
Az ubi most kezd kelni, alkalomadtán öntözzük persze. Az ablakban az általam gondozott és létrehozott futós muskátli elég szép, mindig kedveskedik újabb virágokkal :) Édesek..
Viszont az úritök - Isten a megmondhatója, hogy került a ház mellé, már úgy elterebélyesedett, hogy a ház falán fut felfelé, virágzik mint állat és vannak rajta pici kerekded tökök. Nagyon jópofák, 4-5 m-es biztos, hogy van egy-egy hajtása, a levele meg akkora, hogy akár rá is ülhetnék, simán. Szóval a tök tök jól néz ki :)
Mindig utána kell kötözni. Ilyenkor sajnálom, hogy nem tudok képet mutatni :((
Aaaapuka által csinált szõlõlugas is kezdi befutni a neki szánt lécezést, lógnak rajta a kis szõlõfürtök. Jó ott ücsörögni.
Jééé, most látom, milyen keveset írtam...aaaaaaaaaa....
(A kép persze csak "illusztráció" :))
Panni:) 2010 júl. 06. - 11:24:47
(80028/94215)
Szép jó napot mindenkinek!
Kertészkedünk kertészkedünk ahogy látom, már virtuálisan is nyomjátok? :))

Nekem most nem kertészeti, hanem fõzészeti tanács kéne. Mivel még nincs bekötve a sütõ ezért mikróra szorulok, én magam még el is vagyok vele, de mire az uram hazajön pénteken valami finommal szeretném várni.
Nincs valami olyan jóó kajareceptetek amit mikróban is el lehet készíteni és finom is? :)
pozsizsuzsi 2010 júl. 06. - 10:55:34
(80027/94215)
Mit csinálok?
Vakarom. :)

Pontozni szerintem csak akkor tudsz, ha beregelsz. Akarsz? Küldök meghívót, mert az is jó pont nekem, ha az én ajánlásomra lépsz be.

A palántáim? A paprikák, nyomorultak, azok vegetálnak, a karfiolom egy dráma, még csak ki sem tudom ültetni, a pari az megszaladt, alig lehet elmenni mellettük akkora horrorisztikus izék lettek, nem gyõzöm már hová kötözni, de a bigyók még zöldek.

A petrusomat a vakondokok mind szétkúrták-túrták, néha azért a borsólevesbe lopkodok egy-két levelentyût, de gyökér az nem hiszem, hogy lesz belõle. :D
offtopic
elisabet 2010 júl. 06. - 10:44:15
(80026/94215)
:DD Neked is, kukucs!! :)
Mit csinálsz háziasszonyok Gyöngye?? :DD
Én is pontozni akaroook.. :((
Ma mit fõzöcskézel? Nünükéék? Jól vannak?
Hogy vészelték át a palánta"gyerekek" ezt az idõt, nem is kérdeztem.
pozsizsuzsi 2010 júl. 06. - 10:37:54
(80025/94215)
Na, megnéztem a kertecskédet, én vagyok az elsõ szavazód, majd minden bejelentkezésnél megszavazlak, a halom kopasz kukac külön tetszik! :D

És mit sajnáltatod magad a két sor répával, amikor a 14. szinten nyomod, he?

:DDDDDD
pozsizsuzsi 2010 júl. 06. - 10:31:56
(80024/94215)
Hahó!
pozsizsuzsi 2010 júl. 06. - 10:31:39
(80023/94215)
Habcsi névvel vagy fenn?
Van látványkertecskéd?
Mindjárt rohanok megnézni, és jól felpontozom. :)
offtopic
elisabet 2010 júl. 06. - 10:10:09
(80022/94215)
Mindig felismerem, amikor az anyósom kopogtat az ajtónkon.
Az egerek megrohanják az egérfogót.
-----------------
- Volt a lányánál és a vejénél, szomszádasszony?
- Voltam.
- Na és, hogy fogadták?
- Nagyon kedvesen. Amikor beléptem, a vejem felkiáltott: "Na pont maga hiányzott!"
--------------------
- Csak egyet?
- Igen, mert az anyósomnak veszem, aki tegnap azt mondta: "Nápolyt látni és meghalni..."
offtopic
elisabet 2010 júl. 06. - 10:06:25
(80021/94215)
A tízemeletes ház legfelsõ emeletén egy férfi ki akar lökni egy asszonyt az ablakon. Az utcán bámészkodók közül felkiált valaki:
- Gyilkos! Ki akarja lökni a feleségét!
- Nem a feleségem, az anyósom! - kiált vissza a tízedikrõl a férfi. Mire a bámészkodó:
- Nézd, hogy kapaszkodik a rohadék!
-----------------------
Anyósa temetésérõl érkezik haza a võ, amikor hatalmas vihar támad. Dörög, villámlik és a szél egy darab zsindelyt is a fejére sodor a ház tetejérõl.
A võ felnéz, jól megszemléli a sötét, viharos égboltot és így szól:
- Na! Úgy látszik felért!
----------------------
- Mit keresel drágám? - kérdi a férj a feleséget.
- Az egyik egészségügyi könyvet.
- Melyiket?
- Aminek az a címe: hogyan éljünk százhúsz évig?
- Azt ugyan hiába keresed, mert kidobtam.
- De miért?
- Mert múltkor láttam, hogy az anyád olvasgatta.
offtopic
elisabet 2010 júl. 06. - 10:02:37
(80020/94215)
Szia Avika! :))
Háát, próbálkozom, próbálkozom. :D
Mindig szeretnélek kicsit felvidítani benneteket, remélem kicsit legalább sikerül? :)
---------------
Oroszlán: Csináljunk bulit!
Béka: IIIgen-iigen! Lesz bulíii!
Krokodil: Hozok kaját!
Béka: Yesss! Lesz buliii, lesz kajaaa!
Oroszlán: Hozok piát!
Béka: Micsoda party! Lesz kaja, piaaaa!!
Krokodil: Hozok nõket!
Béka: Yesss!! Lesz buli, kaja, pia és nõõk!!!
Oroszlán: Ezt a kis zöld bunkót meg itt hagyjuk.
Béka: És nem jön a krokodil!!!! Yessssss!!!!
--------------------
- Savanyú a szõlõ - mondta az oroszlán.
És megette a szüretelõket.
-------------------
Két vadász beszélget poharazgatás közben:
- Tudod,mikor kacsintottam utoljára az anyósomra?
- Mikor?
- Amikor célba vettem.
------------------
AvatáR Gil Maerth 2010 júl. 06. - 09:34:33
(80019/94215)
szia korai e-Liza! Látom formába lendültél :9 Helyes ! honnan ez a tengernyi vicc, :)
AvatáR Gil Maerth 2010 júl. 06. - 09:32:44
(80018/94215)
nem tudja vaki hol lehet a gépemen megnézni az IP címet.
egy ismerõslány oldalára írok, s szerinte 3 is van nekem (egy géprõl nyomulok pedig:(

vannak újdonságok mindig kedves minyó. de te hogy vagy? :(
offtopic
elisabet 2010 júl. 06. - 08:38:16
(80017/94215)
Jó reggelt Mindenkinek! :)
Jelentem: még élek... :D
Jól vagytok remélem, én ma már a helyemen vagyok. :)
---------------
Egy bérház ablakában egy arab rázza a szõnyegét.A ház alatt áll egy Skinhead felszól neki:
- Na mi van Ali nem indul?:)
-----------------
Mi a hozzátartozó?
Egy rokon értelmû szó...
----------------
Megy a kiscsiga a mezõn, és mondogatja magának
- Én olyan buta kiscsiga vagyok, kár, hogy ilyen hülye vagyok.
Biztos, hogy én ilyen hülye vagyok? Hát jól meggondolva én
nem vagyok, olyan buta kiscsiga, én egy átlagos kiscsiga
vagyok. Sõt nem is átlagos, hanem egy átlagon felüli kiscsiga
vagyok. Sõt zseniális kiscsiga vagyok. Na ezt gyorsan lekopogom.
kopp-kopp
- Ki az? Jajj, én olyan buta kiscsiga vagyok...
---------------------------
-mi az hogy leánykereskedõ? - kérdi kovácsné újságolvasás közben a férjétõl. -olyan ember,aki nõket ad el szerelmi célokra -például engem is eladna,ha a márkába kerülnék? -ne keverd össze a régiségkereskedõvel.
------------------
A páciens hálálkodva rázza az orvos kezét
- Doktor úr, köszönöm! Nem akarom pénzzel megsérteni, de megígérhetem, a végrendeletemben mindent Önre hagyok majd!
Erre az orvos
- Ó, nagyon köszönöm! Viszont kérem vissza a receptet, amit adtam. Szeretnék egy kicsit módosítani rajta...
---------------------
A kecske és a csiga találkozik a minisztérium elõtt. Ugyanahhoz az osztályvezetõhöz igyekeznek. Mire a kecske a hivatalnok ajtaja elé ér, meglepetten látja, hogy a csiga már kifelé jön az irodából, méghozzá szemmel láthatóan elégedetten. - Te már be is jutottál? - kérdezi tõle némi irigységgel a szakállas. - Hja! - mondja nevetve a csiga. - Csúszni mászni kell tudni, nem pedig makogni.
----------------------
Két csiga megy a sivatagban. Már nagyon szomjasak, alig bírnak vánszorogni. Egyszer csak találnak egy üveg vizet. Elhatározzák, hogy egyikük elmegy és hoz bontót. Eltelik egy hét, két hét, egy hónap. Az ottmaradt csiga úgy gondolja, már hiába várja társát, mert az elpusztult. Nekiáll, hogy széttörje az üveget, erre egy hang a kõ mögül
- Ha csalsz, el sem indulok!
feketevipera 2010 júl. 05. - 21:33:12
(80016/94215)
A robotgép rendkívül praktikus ajándék. Az embered kvázi önnönmagát ajándékozta meg. :))))