minerva9 2009 máj. 25. - 14:26:51
(33/53)
az a köves dolog nagyon is elgondolkodtató..
9/10
Les 2009 márc. 21. - 15:51:30 9/10
(32/53)
Nagyon jó film volt! 9/10
10/10
Betonkeverõ Ödön 2008 nov. 03. - 11:43:35 10/10
(31/53)
Amúgy a film nekem összességégen azt sugallta, hogy a legnagyobb tanítási ereje nem az elméleteknek és a mondatoknak van, hanem a gyakorlatban átélt, tapasztalt dolgoknak, ez irányba mutat a mester "be nem avatkozási" módszere is! Nem juthatunk el egy magasabb szintre anélkül, hogy tapasztalnánk! Tapasztalni kell a bûntudatot, tapasztalni kell a szerelmet, a féltékenységet, a bosszúvágyat, a dühöt! Tapasztalni kell ahhoz, hogy megismerd! Meg kell ismerned ahhoz, hogy megértsd! És meg kell értened, ahhoz hogy uralhasd! Csak így juthatsz feljebb!

Összességében gyönyörû film, és a szépségét az a lelkisége is növeli, hogy napok múlva is újra és újra eszedbe jut 1-1 jelenete! Én mondjuk teljes nyugalmat fõleg az elsõ tavaszi jelentsor miatt nem leltem benne - bár lehet, h. ez eme filmnek nem is fõ feladata -, de ezzel együtt is:

9,5/10
10/10
Betonkeverõ Ödön 2008 nov. 03. - 11:29:53 10/10
(30/53)
Sziasztok!

SPOILER is!!!!

Nekem az állatkínzásos résszel a tett és a büntetés aránytalansága a problémám! A kisfiú - bár szörnyûségeket tesz -, de a tudatlanság viszonylagos tisztaságában cselekszik. Ezért az én felfogásom szerint semmiképp sem érdemli meg azt, h. a két halott állat emléke ily szívbemarkolóan örökre beléje égetõdjön, s eme terhet élete végéig cipelje, nem beszélve arról, h. az állatoknak sem kellett volna, h. feltétlenül kijárjon a szenvedés... Viszont ez a jelenetsor a filmmel és gondolkodásmódjával teljes mértékben összeegyeztethetõ, és kiválóan illik bele, az lett volna idegen elem, és európaias vonás a filmben, ha a mester a kisfiúra csak úgy hétköznapi módon rászól! (középút talán az lett volna, ha a mester a kisfiú tudta nélkül kiszabadítja az állatokat, de a gyermekre a követ ugyanúgy ráhelyezi, h. 1 napig tapasztalja ezt meg, és gondolkodjon el, hogy mit is élhettek át azok az élõlények, majd egy nap után a gyermek fizikailag és lelkileg is feloldozás alá került volna)
9/10
alegria 2008 okt. 26. - 23:21:28 9/10
(29/53)
Pedig sokszor viselkedik úgy az ember, mint egy gyengeelméjû:-) ha végig gondolom én hányszor csináltam azt, amit szépen kértek hogy ne csináljak...csakazértis:-)
Aztán amikor megcsináltam, rájöttem mekkora marhaság:-)

Az utolsó 3 mondatoddal pedig maximálisan egyetértek!Meg kell próbálni megóvni a másikat, de végsõ soron úgysem tudjuk...
9/10
alegria 2008 okt. 26. - 01:18:34 9/10
(28/53)
"Azt meg azért megjegyezném, hogy a mester nagyszerûen móresre tanította a gyereket, hogy az élõlényeket nem szép dolog kínozni, de azért csak hagyta, hogy egy napig szenvedjenek..."

Szerintem pont ez a lényege a filmnek...hogy mindenki csak a saját hibái, szenvedései árán tanulja meg a "leckét".Ha a mester nem hagyta volna szenvedni az állatokat egy napig, akkor azok nem pusztultak volna el, ergo a kisfiú nem jött volna rá, hogy bûnt követett el.Amikor viszont szembesült a tette következményével,meglátta a döglött halat és kígyót, sírva fakadt,és rádöbbent, hogy bûnt követett el.
Szerintem a film egész mondanivalója e körül forog..mert a mester egy csomó helyzettõl megkímélhette volna a fiút, beleavatkozhatott volna az életébe(az állatokat is megmentette volna), de nem tette,mert minden embernek végig kell járnia a saját útját.(Egyszer próbált meg beleavatkozni, amikor a lányt elvitte, de ezzel sem tudta megóvni a fiút a késõbbi tragédiától.)
Mindenki megy az életben a maga feje után, hibát hibára halmoz, és vannak a bölcs öregek, akik ezt tehetetlenül szemlélik, hiszen õk már tudják a végletet, de nem tudnak segíteni, mert õk is a saját kárukon lettek bölcsek...ez az élet körforgása, pont úgy mint az évszakok változása..a tavasz,nyár, õsz és tél után újra jön a tavasz.
Szép párhuzam, és szép film!
7szünyü 2008 szept. 30. - 19:47:28
(27/53)
Hát, nem jöhet be mindenkinek... :)
Pedig valóban szenzációs. Engem nem is annyira a történet és annak kereksége fogott meg, sokkal inkább az apróbb részletek, pl.

*SPOILER*
az "ajtók" a templomban már maguk is felértek egy buddhista tanmesével.
10/10
offtopic
Coleman 2008 szept. 30. - 18:06:55 10/10 Előzmény Facing.the.Plastic
(26/53)
Nem akarlak megsérteni, de ekkora ordas nagy marhaságot, hogy lehet leírni? Rossz volt olvasni. Nagyon beszûkült a látásmódod ez alapján és vajmi kevéssé érintett meg ez a bölcs film, amit igazán sajnálhatsz. Bizonyára tévedek, tényleg nem téged akarlak kritizálni, de ez a pár sor letaglózott (rossz értelemben).
10/10
Coleman 2008 szept. 30. - 17:56:52 10/10
(25/53)
Iszonyatosan sok filmet láttam már, meg is csömörlöttem talán, de itt és most nem találom a szavakat. Hihetetlen jó, hogy ilyen filmeket még készítenek emberek. Mekkora érték ez a film, nem tudom eléggé hangsúlyozni. Itt tényleg lenne helye a nagy szavaknek, de nem illene, nincs is szükség rá. Többet adott ez a film, mint ezer másik. Megtapasztalhattunk valamit az örök körforgásból és az élet egész spektrumából, ez pedig nem kevés, sõt, több, mint, amit valaha gondoltam, hogy egy film adhat.
egycsipetbors 2008 aug. 26. - 20:50:43
(24/53)
Nagyon jó film!!!
8/10
SandroVM 2008 febr. 19. - 16:30:27 8/10
(23/53)
Meghódított engem az m1 & m2 és a dél-koreai film is. Nem igaz milyen gyönyörû és élvezetes filmeket csinálnak. Ez szimbolúmokban gazdag, érdekes, lebilincselõ mûalkotás. Rendkívül jó.
efes 2008 febr. 06. - 15:45:40
(22/53)
igen, a mestréstanítványaszerzeteses-lemennekegyszigetreésottmeditálnak klisében én is kiegyezem..:)))))
efes 2008 febr. 06. - 14:44:25
(21/53)
a kiszámítható cselekény nem klisé. az élet, ha filmnek fogjuk fel, szintén kiszámítható a cselekménye. kibukkan, ovi, isi, meló, nyugi, halál. ezért az élet is klisé???
efes 2008 febr. 06. - 14:41:48
(20/53)
ha egyszer a duel olyan...

van horroklisé, westernklisé, krimiklisé, stb, ezek közül egyik se, vagy pl a krimi klisé itt éppenhogy kifordítva jelenik meg. tehát antiklisés, ha más klisés.
kevinspéci 2008 febr. 05. - 12:08:13
(19/53)
Nah, egy ilyen film helyreteszi az ember lelkivilágát. Az efféle keleti filmektõl engem mindig mexáll az univerzum nyugalma.

Biza, nagyon jó filmeket tudnak csinálni a mandulaszemû törpicsekek. Íme egy példa.
efes 2008 febr. 04. - 21:47:17
(18/53)
klisés?!!!! sorold már, lécci, azokat a kliséket... fejemre húzom a monitort, ha egyet mondasz. ez a klisézés mármár olyan, mint a békategóriázás, boldog-boldogtalan használja, közben fingja sincs róla, mi is az tulajdonképpen.
10/10
mrt 2008 febr. 02. - 20:41:43 10/10
(17/53)
Nagyon szép film. Az évszakok megjelenítése, mind az emberben mind pedig a természetben lenyûgözõ.
10/10
acerzak 2008 febr. 02. - 18:39:47 10/10
(16/53)
Megérte megnézni, hangulata van, gyönyörû képek, városi embereknek felüdülés.
neutroman 2008 febr. 02. - 13:18:49
(15/53)
már több mind 2 éve megjelent dvd-n
pismo 2008 febr. 02. - 12:31:25 Előzmény verdeleth
(14/53)
Köszönöm szépen az összes információt.
A Szigetet ezek után feltétlenül szeretném megnézni.
Tisztelettel: Ágoston Katalin