Téma: Taxisofõr

eIemes 2016 márc. 06. - 08:31:34
(243/303)
hogy ez eddig nem jutott eszembe...

https://hu.wikipedia.org/wiki/Taxisof%C5%91r

nemsokára okosabb leszek mindannyiótoknál :)))))
éljen a wikipédia-mûveltség.
eIemes 2016 márc. 06. - 08:29:24
(242/303)
"Travis olyan, mint egy kocka insomniás gyerek, aki a Quake III-ban, De Niro karakterét választja."

A vietnami háború nem nagyon különbözött az FPS játékoktól, csak ott élõben fröccsent a hús a találatnál.
A takszisofõr elkészültekor az elsõ olyan film volt, ami rámutatott a háborús veteránokkal való küzdelem nehézségére.
mapk 2016 márc. 06. - 02:54:23
(241/303)
Lassú, nyomasztó, de jó film. 10/8
**Spoiler***
-Szerintem, amit a legvégén látunk, azt a kómában (álomban) képzeli el, és a legvégén, mikor hirtelen belenéz a visszapillantóba,(kicsit ki is rázott a hideg), akkor jön vissza a valóságba(a hidegrázásba:)), és ébredhet fel az idilliként elképzelt folytatásból.
-Vagy nem kel fel, és továbbra is kómában van, csak már tél van, nincs rajta takaró, és a felelõtlen nõvérke, rányitotta az ablakot.:D
De nem, inkább az elöbbi, mert pont olyan, mint mikor rémálmodik az ember, jön hirtelen egy olyan dolog, amit nem szeretnénk látni/megélni(nem is látunk semmit a tükörben), és hirtelen felébredünk.
-De Niro, jó ebben a szerepben. Ez biztos.:)
-Egyébként az egész történet is lehet egy nagy álomként értelmezni, ami hullámzik. Az álomfejtegetõk szerint, ha este játszódik, az alvilágba jár az ember, ha meg nappal, arra nem emlékszem, de nem az alvilágban. HA megfigyeljük nappal, jól alakulnak a dolgok pl. Cybillel a kávézóban, este a moziban, meg nemigazán.:) Nappal nem tudja megölni az elnökjelöltet, este viszont kitombolja magát, amit akar azt mind véghez viszi. A prostifosterrel is éjjel ismerkedik meg, nem sikerül közeledni hozzá, viszont reggelinél már, mindjárt reggel, jó éjt!

Meghaladta a korát, a film. Travis olyan, mint egy kocka insomniás gyerek, aki a Quake III-ban, De Niro karakterét választja. Ez a - húba'megszétlövökmindenkitanyád!, hozzámbeszélsz?-tipik. Majd megtalálja a beállításokat, a character menü alatt, és lám, új punkséró!:) A végén meg ratatatata, és kiírják neki: Congratulation!,..majd bekopog anyu, hogy irány a suli.
Na jó, csak viccelek.(meg se hallja- new level!!)
****Spolier vége****
10/10
cellasto 2015 dec. 05. - 21:51:41 10/10 Előzmény eIemes
(240/303)
ma megnézetm sok év után újra

----SPOILER----

tisztán látni,hogy meghal miután a kezével"fõbe lövi magát"
meg ugye a nyakába kap egy golyót,amibõl spriccel a vér csak tartja vissza a kezével
viszont amikor leül a kanapéra,elengedi a sebet hogy vérezzen rendesen

a másik dolog:

ilyen vérengzés után nem ülhetne vissza csak úgy a taxiba szerintem

inkább az a lehetséges,amit már más is írt:

haldoklás közben képzeli el azt a világot,amit az utolsó percekben láthatunk

-----SPOILER VÉGE----

persze ezt csak én gondolom,lehet totál nem így van :)
10/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 22. - 00:04:47 10/10
(239/303)
egyébként jó lenne,ha nem dicsérnétek agyon meg pontoznátok fel a filmet...
az elõzõ oldalon ki lettem oktatva,hogy csak azért értékeli fel mindenki,mert scorsese rendezte :D

ez nyilvàn való,nem? :)
Sonny Crockett 2015 okt. 21. - 23:25:18 Előzmény JasonStatham
(238/303)
Azt hittem,úgy írtam. :D Ha nem szólsz,észre sem veszem,hogy nincs ott az "egyik" szó.
Al Pacino kétségkívül ide vehetõ még,de én Gregory Peck-et sem felejteném el,mint minden idõk egyik legnagyobbját. :)
JasonStatham 2015 okt. 16. - 06:58:54
(237/303)
"egyik legnagyobb színésze"* Ott van még Al Pacino is, aki ugyanolyan színvonalat képvisel és a karriere végén sem vállal el sok idióta vígjátékot. Õk ketten számomra a tökéletes színészek. :)
Sonny Crockett 2015 okt. 15. - 23:35:58
(236/303)
Ó,pedig ezek a zenék hozzátartoznak a film szépségéhez. Akárhol meghallom,rögtön beugranak a jelentek,helyszínek (vagy éppenséggel a "Vote for Palantine" plakát). :)

Egyetértek,közel hibátlan film.De Niro pedig minden idõk legnagyobb színésze,ezt ebben a filmben is bizonyítja.
JasonStatham 2015 okt. 15. - 21:54:36
(235/303)
Mostanában elég sok gyenge filmet láttam, szóval elhatároztam, hogy visszamegyek az idõbe és Scorsese/DeNiro páros filmjeit megnézem. A Taxisofõrrel kezdtem ó, amit már régebben láttam egyszer, csak akkor még nem foglalkoztam a filmekkel jobban, de akkor is megmaradt, hogy egy jó film.
Most újboli nézésnél rájöttem, hogy ez nem egy jó film. Ez egy kis túlzással, de hibátlan film. Robert DeNiro nagyon fiatal volt még és engem meggyõzött az a stílusa. A történet és a mondanivaló is átjött és sikerült is jól bemutatni. Elég sok koncepció klisévé vált az évek során, ami szerintem ezt a filmet mégjobban erõsíti. Egyedül egy-két zenei aláfestés nem tetszett, de minden bizonnyal a 40 év miatt van.
10/9,5-10
proklima 2015 aug. 30. - 09:38:57 Előzmény eIemes
(234/303)
Az vitathatatlan, hogy Martin Scorsese keményen nyomja.
10/10
offtopic
cellasto 2015 aug. 10. - 10:08:26 10/10
(233/303)
---------SPOILER---------



amennyi golyót kap a végén,azt nehéz lenne túlélnie szvsz
eIemes 2015 aug. 10. - 07:41:19 Előzmény proklima
(232/303)
amerikában filmek százai készültek a vietnami háborúban felõrlõdött LELKÛ emberekrõl.

egyébként az american way of life minden alávalóságával együtt is az a társadalom képes volt felmutatni olyan rugalmasságot, pl a veteránokhoz kapcsolódó bûnügyek kezelésében, amire kevés (nulla?) példa ismeretes.
eIemes 2015 aug. 10. - 07:38:37 Előzmény cellasto
(231/303)
megnézném még egyszer majd, vajon ezt csak te látod így, vagy a rendezõ is így írta meg, és ha igen, látható-e az átmenet
10/10
thegodfather18 2015 aug. 09. - 13:47:53 10/10
(230/303)
Ez valóban kultfilm és igen erõteljes dráma. A háborúban átélt borzalmai miatt aludni nem képes ember,az éjszakában meglátja ugyanazt a borzalmat és embertelenséget amit a háborúban is átélt.Mindenki csak ígérget de senki nem tesz semmit, így õ megpróbál valamit tenni, ennek elsõ lépése a fegyvervásárlás.Próbál beilleszkedni, de nem találja a helyét, amíg meg nem ismeri Irist( akit egyébként Jodie Foster remekül játszik) a hányatatott sorsú lányt, akit megpróbál rávenni arra, hogy hagyjon fel ezzel az önpusztító élettel, de sajnos a sötét lelkû emberek meggyõzõ ereje nagyobb hatással van rá. Így Travis a végén saját kezébe veszi a dolgokat saját életével nem törõdve, és megmenti a lányt. Remekül megrendezett dráma, melyben a sötét színek dominálnak, köszönhetõen a sok éjszakai jelenetnek, melyek tükrözik a fõhõs belsõ labilis lelkivilágát. Robert DE Niro játéka zseniális, mint a már említett Jodie Foster-é is.
proklima 2015 ápr. 24. - 03:46:08
(229/303)
„Hozzám beszélsz?”
Amikor Travis a tükör elõtt "gyakorolt", s kezdett bekattanni, nekem is az Összeomlás jutott az eszembe (bele).
Mondhat bárki bármit, ez azért nem akármilyen film.
"Travisben a hatalommal és az élhetetlen élettel szembeni düh teljesedik ki – patkány a város-útvesztõben. Értelmezhetetlen, primitív megszállottság munkál benne, amit aztán tettekkel konkretizál.
Minden okos ember tudja hogy ez nem megoldás, de Travis Buckle karaktere erre azt válaszolja, hogy rendben, nem megoldás, de én azért lelövök mindenkit, jó?
Travis Buckle bekattant.
Pszichopata állat, antihõs és kultfigura.
Meg esendõ ember.
A tükörképünk."
Honnan tudod holnap, hogy ki jön szemben veled az utcán?
Talán saját magad?
A 10-es skálán 10 pont (ts:10).
10/10
breeder 2015 ápr. 23. - 20:26:24 10/10 Előzmény Bob19
(228/303)
Kedves Bob19!
Így már én is jártam, hogy valamire azt mondta a többi user, hogy mestermû, én meg egyszerûen kibírhatatlannak tartottam! Ezzel nem lehet mit kezdeni. Egy film abszolúte egyénfüggõ, hogy tetszik-e vagy sem. A majmolásos dolgokat meg én sem csípem, hogy valami a többségnek tetszik, na akkor nekem is kötelezõ úgy értékelni egy rendezést, hogy minimum nyolc pontot adok rá.

Nekem egyébként a Taxisofõr egy emlékezetes film marad! Már csak azért is, mert sajnos nagyon sok Travis-hez hasonló figura él ezen a bolygón, akik meg akarják mutatni, hogy õk is érnek valamit. Nem csak úgy (szimplán) léteznek, élnek bele a világba! Én valahol Travis motivációját ennek tudom be leginkább. Persze lehet, tévedek, de több emberrel találkoztam már az életben, akik hasonlóan éreztek, hogy nincsen rájuk szükség, és ezen változtatni kellene. Csak nem tudják hogyan. A többséget Scorsese úgy érzem ezzel tudta megszólítani, hogy itt van ez a csávó, aki bármelyikünk lehetne. És tényleg, mi van ha még sem vietnámi veterán? Hanem csak egy egyszerû átlagember, aki nagy tettre/tettekre készül? :o)

Szóval csak ennyit akartam a témához hozzászólni, ha már egyszer érvek és ellenérvekrõl esett szó, vagy hogy kinek miért tetszik ez a film, vagy, hogy ki-mit lát bele. :)
1/10
offtopic
Bob19 2015 ápr. 23. - 18:00:20 1/10 Előzmény cellasto
(227/303)
Akkor nézd meg azokat is, szerintem jók! Mondjuk a Casino nekem kevésbé jött be a majdnem állandó narráció miatt. Kezdd a Nagymenõkkel!:)
"nálam az összeomlás az egyik kedvenc"
Én csak akkor vagyok kibékülve az összeomlással, ha a film megmutatja képileg is az összeomlás okát, vagyis az elõzményeket. De ha a film elején már kattant a fõszereplõ és nem mutatja meg a normális énjét, akkor már annyira nekem nem jön be.:)
10/10
cellasto 2015 ápr. 22. - 18:38:42 10/10
(226/303)
miért ne válaszolnék?
ha nem trollkodva és kulturáltan adod elõ,akkor nincs miért sértõdgetni :P

szóval

az általad említett két filmet nem is láttam,szóval nálam eleve megdõl ez a "pontozzuk fel,mert scorsese" :P

a filmet valamikor 20 éve láttam a magyar királyi tv-n(lehet 25 éve,nem tudom)
ami nagyon megfogott,ahogy ábrázolták az éjszaka mocskát,de niro szinte skizo szerepábrázolása és jodie foster alakítása
a sztorit tényleg lehet sablonnak nevezni,viszont akkor nálam akkorát ütött,mint a mostani srácoknak egy nolan film :))

meg fogom nézni újra a napokban és akkor már fogok tudni reagálni az általad említett"hibákra"is :)

egyébként bekattanós filmben nálam az összeomlás az egyik kedvenc,de ezzel be is fejezem az offolást :D
1/10
Bob19 2015 ápr. 22. - 17:27:54 1/10
(225/303)
Nem, õ ilyet nem írt. Õ azt írta (jogosan), hogy cáfold meg, támaszd alá a te véleményedet ellenérvekkel! (Egy kulturált vita errõl szól). Mert attól, hogy mindenki azt szajkózza, hogy mestermû, meg klasszikus, és 10/10, attól még nem gyõzöl meg arról, hogy én értékelek rosszul. Az is érdekes, hogy ha a mostani filmekben van ennyi hiba (vagy inkább bosszantóan valószerûtlen cselekedet), akkor egyesek egybõl ráadják az 1 pontot az egész filmre. Jó példa erre a Csillagok között (most ez jutott az eszembe és ennek a hozzászólásait olvastam el jobban). De csak azért, mert nem szeretik a mûfajt. De akkor minek nézi meg és minek pontozza le az ilyen?:) Ennyi erõvel a klasszikus Star Wars is lehetne egy 1 pontos marhaság, de arról ugye nem lehet rosszat mondani, mert már klasszikusnak számít a régisége miatt. Szóval érdekesnek tartom egyes emberek értékelési módszerét.:) Vissza ehhez a filmhez.

Egyébként most néztem meg a Casino-t, a hétvégén meg a Nagymenõket (no nem az ugyanazon rendezõ miatt, csak most ilyen maffiás filmekre vágytam:D) és azok sokkal jobbak ennél. Szóval van egy kis különbség a Taxisofõr meg a másik kettõ között. Ha te erre 10-et adtál, akkor az említettekre mennyit? Mert azok sokkal jobbak ennél, már csak a több cselekmény miatt is.
Jó, nem egy kategória, de krimibõl (vagy bekattant veterán kategóriából:)) is van ennél sokkal jobb! Még egy Columbo epizódot is többre értékelek ennél.:)
De a bekattantról most jut eszembe a Birdman!:) Na azt sem fogom megnézni még egyszer, de még arra is megadtam a 6 pontot, pedig végig idegesített a film, és tudtam, hogy milyen témát feszeget.:) Nekem még az is élvezhetõbb volt ennél. Úgy látszik én sem szeretem a "bekattant" kategóriát, de mégsem húzom le a filmet.:P (annyira:D)

Persze lehet jönni azzal is, hogy mindenki máshogy pontoz. De amiatt, hogy így felpontozzák a filmet, csak másokat csapnak be vele. Mert tényeket sosem írnak, és azt a kevés negatív hozzászólást is elnyomják. Ha pl. tudom, hogy ebben a Taxisofõrben nem történik semmi és az a kevés cselekmény is valótlan ami van benne, akkor nem teszem be esti mozinak, hanem megnézem félszemmel a monitoromon. Szóval nálam ez az egyszer nézõs és ha nincs más akkor talán megnézem még egyszer kategóriába sorolható.
Persze ha neked tetszik, áldásom rá, de szerintem akkor is csak max. 6 pontot ér.:)
Összegezve, lehet velem van a baj, de engem bosszant ez a "mestermû" duma, meg az alaptalan "kiváló színészi munka" hozzászólás, mikor még sírva sem kellett fakadnia a fõszereplõnek, mint Rose-nak a Titanicban, de még grimaszolnia sem kellett úgy mint Jim Carrey-nek az Ace Venturában.:D
Na, jó pár filmet beleszõttem ebbe a hozzászólásomba is.:D
Nem muszáj válaszolnod rá, csak egy kis nyilvános elmélkedés akart lenni a részemrõl.:)
10/10
offtopic
cellasto 2015 ápr. 22. - 13:14:18 10/10
(224/303)
a napkban tervezem újra megnézni blu-rayen
szóval,ha valaki szerint van fél oldalnyi"hiba"egy filmben,azt kötelezõen el kell fogadni :D

nektek aztán van eszetek :) :)