Téma: Taxisofõr

Sz. Péter 2023 ápr. 02. - 15:39:56 Előzmény Epribolyszki
(283/303)
Vagy akár érdemes lenne eredeti hanggal nézni.
10/10
DUNAWÖLD 2023 ápr. 02. - 02:05:21 10/10 Előzmény Yala elnök
(282/303)
Nem élvezhető neked a pedofil stricik, a nagyvárosi pokol bemutatása? Még jó, debil.
10/10
DUNAWÖLD 2023 ápr. 02. - 01:49:24 10/10
(281/303)
Aszongya a port, hogy:
*Egy elidegenedett, sérült, magányos férfi téveszmék irányította bosszúhadjáratba kezd a manhattani éjszakában*.
Téveszmék?
Melyek is azok?
Vagy inkább ő az egyetlen, aki felfogja, àtérzi, mennyire a legalja a környezete?

10/10
DUNAWÖLD 2023 ápr. 02. - 01:45:25 10/10 Előzmény trikolor
(280/303)
Azt kell figyelembe venni, hogy 50 éves a film?
És szerinted New York ma milyen?
A maiak azert nem ertekelik, mert üres agyúak, felületesek. A nem pornón nevelkedett, nem műkörmöt-szempillát nevelő, rendes családi háttérrel rendelkező fiatalokat ugyanúgy kiakasztja ez az emberiség szégyene, a fertő.
10/10
Epribolyszki 2023 ápr. 02. - 00:32:26 10/10 Előzmény AWI
(279/303)
Nekem igy van meg
10/10
AWI 2022 nov. 20. - 18:24:02 10/10
(278/303)
A Rátóti Z. szinkronnal is leadhatnák egyszer.
5/10
Omegabi86 2022 jún. 04. - 20:55:57 5/10
(277/303)
.
8/10
trikolor 2022 jan. 06. - 06:47:45 8/10
(276/303)
A fiatalabb generációk lehet nem értik, hogyan emelkedhetett a kult filmek közé.
Ez a maga idejében valóban nagy port kavart. A 70-es években New York egy nagy trágyadombhoz hasonlított.
Gettók, naponta 5-6 gyilkosság, rengeteg rablás, ráadásul pénzügyi csőd szélén volt a város.
A turisták is messze elkerülték.
A Taxisofőr tökéletesen bemutatja ezeket az állapotokat. Ma már nem lehetne így nevén nevezni a gyereket, mert sokan megsértődnének és politikusoktól a stricikig mindenki rohanna az ombudszmanóhoz.
A filmnek az őszintesége, brutalitása és egyszerűsége, ami mindenképpen kiemelendő.
Amikor értékel az ember, akkor semmiképpen sem szabad ezeket körülményeket figyelmen kívül hagyni.
Persze, ma már drónokkal kameráznak, számítógépet használnak és rap szólna filmzeneként a nagyzenekar helyett.
Ha figyelembe vesszük, hogy ez egy fél évszázados film, akkor jár neki a jó pont.
4/10
meehrlin 2021 aug. 18. - 03:25:31 4/10
(275/303)
Gondolatébresztő, de nem jó film.
5/10
doricki23 2021 máj. 24. - 14:41:43 5/10
(274/303)
Szeretem Scorsese filmjeit, de ez nagyon vontatott volt, maga a sztori sem nagy durranás.
1/10
M Ingrid 2021 ápr. 05. - 00:12:22 1/10
(273/303)
A világ legtúlértékeltebb filmjei között a helye. Elképesztő, hogy a reklám, a propaganda mire képes.
10/10
orbitus 2021 febr. 13. - 00:17:36 10/10
(272/303)
Ez nem kalandfilm. Ez sokkal értékesebb! A filmből csak egy szálat, üzenetréteget emelnék ki. Olvasgatva a kommenteket, úgy tűnik nem mindenki veszi észre a valódi, mély, természetes erkölcs és a képmutató divatmajmok által hordozott nihil feszültségét a filmben. Ez benne a legvaskosabb mondanivaló. Erkölcsünk annyira feslett még mindig, hogy elfogadott az örömlányok mindennapos használata. Persze ez általában így működött történelmünkben. Éppen az a zseniális a filmben, hogy ezzel a "divattal" (életvezetéssel, egzisztenciával) szembe mer helyezkedni. Mert igen a prostitúció gyakorlata olyan magatartásformákat népszerűsít, tesz legálissá, amelyek rombolják azt az értékrendet, aminek segítségével szorgalmas, fegyelmezett, kreatív-, vagy monoton munkában kitartó embereket lehet nevelni. (Nem is írok ilyen szitokszavakat: önfeláldozó, veszteségeket elviselő, toleráns, szavahihető, kötelesség- tisztelettudó...) Ezek a tulajdonságok ruházzák fel teremtő erővel az embereket, társadalmakat. A testükből élőknek is kell innováció a sikerhez, de ezt egy szakma elsajátításával nem lehet összemérni. Sajnos, a 70-es évekhez képest nem javult a helyzet, és ez nem csak a Taxisofőrt zavarja... ezért 10/10
10/10
Mozirajongó63637373848848 2021 jan. 26. - 18:50:54 10/10
(271/303)
Nekem nagyon tetszett a Taxisofőr, Travis Bickle egy nagyon szerethető karakter szerintem, valamint kiváló a film zenéje is. Ha nekem meg kellene neveznem az 5 kedvenc filmemet, biztos, hogy közöttük lenne ez is.
1/10
Yala elnök 2021 jan. 19. - 22:51:43 1/10 Előzmény Pendrago
(270/303)
Igen, én értettem azt a hátrapillantó-megigazítós jelenetet: semmi jelentése nincs.
1/10
Yala elnök 2021 jan. 19. - 22:49:03 1/10
(269/303)
Antifilm. Ha pedig 1976 New Yorkját kell ismerni a megértéséhez (lásd Drizari előző hozzászólását, aki hisz azoknak, akik szerint ez egy jó film - én magamnak hiszek), akkor különösen értéktelen. Egy élvezhető film általános élettapasztalat mellett is élvezhető.
Mondjuk ennek a filmnek nincs nagy cselekménye, nincsenek nagy párbeszédei (szakszóval dialógusai).
10/10
Drizari 2020 szept. 23. - 08:06:54 10/10
(268/303)
Kult film. Amerikaiaknak. Európaiak nem értik. Magyarok főleg nem értik 1976 New Yorkját. Nálunk ebben az évben jelentették meg a mindenkire kiterjedő Tb törvényt és az új KRESZ-t. A film tele van mindenféle olyasmikkel, amiket csak az amerikaiak értettek. Pl. te tudtad, hogy azt a tarajos frizurát az amerikai elit egység tagjai akkor viselték, ha gyilkos ütközetre indultak? Nekünk hinni kell azoknak, akik értették a filmet, akik meglátták De Niro zseniális alakítását.
10/10
Pendrago 2020 aug. 16. - 22:33:59
(267/303)
Nem volt rossz film, csak el kell engedni a várakozásaid a lehetséges kimenetelekről. Valakinek aznap meg kellett halnia. Ha az elnökjelölt nem, akkor a stricik. Vietnámot én kevéssé éreztem rajta, de ez lehet az én hiányosságom a vietnámos filmek terén. Azt értette valaki, hogy mi az a dámai-zenei disszonancia a végén, ahogy megigazítja a hátrapillantót? Mi lehetett, jelképezhetett valamit?
1/10
Billl Carson 2020 ápr. 23. - 22:15:18 1/10
(266/303)
Az a tény, hogy egy ilyen amatőr hulladék a világ valaha volt 100 legjobb filmjébe rendszeresen bekerül, nem sok reményre ad okot.
5/10
sexykex 2020 ápr. 20. - 00:35:18 5/10
(265/303)
Emlékeimben mindössze annyi maradt, hogy ez nem a legjobb film, noha többnyire szeretem Martin Scorsese munkáit. Kicsit feleslegesnek éreztem végignézni De Niro vergődését, mielőtt rászánná magát a nagy tettre. Egy olyan szűk keresztmetszetű idiótát nyomat, aki legalább annyira rontja New York látképét, mint akikre haragszik.
10/10
IDS 2019 nov. 03. - 11:01:12 10/10
(264/303)
Remekmű ami arra tesz kísérletet, hogy az emberi lét, a nagyvárosi elidegenedés, a nihilizmus témáját járja körbe. Mérget veszek rá, hogy a forgatókönyvíró sok Dosztojevszkij-t olvasott, erre a filmre valószínűleg nagy hatással volt a "Feljegyzések az egérlyukból". Egy nagyon komplex, összetett film, minden újranézésnél újabb réteg hámlik le róla.

Itt van egy részletes elemzés a filmről, ami legalább annyira érdekes, mint a film.

https://www.youtube.com/watch?v=8se9Zxy1Njo