Téma: Tenet

Apulaci 2021 febr. 09. - 18:00:39
(171/231)
Fiammal ma néztük meg. Úgy, hogy én ezt megelőzően nosztalgikusan lepörgettem a Vissza a jövőbe 1-2-tőt. Bizony, Nolannál kapkodtam a fejem. Megnézem 1x még legalább. A film zenéje azért sokat segített a rendezőnek...
10/10
agoston1234 2021 febr. 08. - 12:39:27 10/10 Előzmény pista1980
(170/231)
szerintem neked nem kellet volna megszólalnod ez a film nagyon jóra sikeredett és a filmnek az a lényege hogy a titkok amik nem derületk ki azokat neked kell meg fejteni.
SaliBea 2021 febr. 04. - 21:48:41
(169/231)
Olyan érzésem volt az első egy óra elteltével, mint amikor felébredek egy álomból és próbálom összerakni az értelmét, próbálok összefüggéseket keresni, de ahogy gondolkodom rajta, egyre jobban bele zavarodok. Az Eredet még követhető volt, de ezt kicsit túlgondolta a rendező. :-) Nagyjából értem az agymenését, de ezt egy sorozatban lehetne úgy megvalósítani, hogy kényelmesen megértse a néző. Kb. annyira volt érthető, mintha a Tween Peaks-et sűrítették volna be 2.5 órába :-D
3/10
karesz76 2021 jan. 21. - 16:40:11 3/10
(168/231)
A film nem lenne rossz (ha jó lenne), ha lenne neki értelme, de igazából semmire nem ad választ, nem tudjuk meg, hogy mi ez az inverz világ, kinek és miért jó.
Ráadásul tele van további hülyeségekkel, szereplők szinte a semmiből felbukkannak (pl: indiai nő), és részévé válnak a történetnek, ráadásul mindenki pontosan tudja, hogy mi is történik éppen, és hogy hogy működik ez az egész. Olyan mintha a híradóban minden nap erről beszélnének, épp csak főhősünk nem nézte az adást. Azt is hülyeségnek tartom, hogy az "inverz" levegő káros. Mi az hogy inverz levegő? O2 helyett ez 2O vagy mi ??? Ha a levegő szerkezete megváltozik, akkor a víz, homok, ember, stb.. miért nem?
Az autós üldözésnél csak addig kellett a maszk amig meg nem álltak, utána hírtelen már vissza invertálódtak a hapik. :))
Az is érdekes, hogy az invertált ember az invertált autóból át tud szállni egy nem invertált járműbe (azért érdekes mert a két test az időben ellentétesen mozog, elég érdekesen lehetne igy kormányozni, váltani stb..)
Az is teljesen hihető, hogy több tonnányi aranyat 3-4 ember felügyel, és ellenőrzés nélkül bárki felmehet arra a repülőgépre.
A végén nem lett volna egyszerű fejbe lőni a katonát, aki a bombát le akarta engedni? Vagy a csatába épp csak pisztolyt felejtettek el vinni? És persze akkor kell telefonon megbeszélni a dolgokat amikor 1-2 perc múlva robban a bomba. És persze aki elhelyezi a bombát az is a robbanás elött 5 percel kezd el vele szarakodni. Totál logikus!
A végén: "ha ezt a fémkockát valaki látta annak meg kell halnia" hűű mert miért is???
és persze a világunk pusztulását okozó tárgyat szedjük szét 3 részre és rejtsük el valahol, mert igy biztonságos.
Persze teljesen logikus! Én egy úthenger alá raktam volna, az szerintem biztonságosabb.
Bár ha valaki ezeket a jövőből küldi a jelenünkbe, akkor azt mi is akadályozza meg abban, hogy holnap újabb ilyen kütyüt küldjön vissza az időbe? És akkor már miért nem egyből egy bombával együtt küldi vissza? Minek kell ehhez egy másik embert beszerveznie?

A képi világ az jó, és ha csak ezt nézem a filmből akkor jó film, de logikailag nagyon ne áll össze az egész, és nem azért mert hülye vagyok, hanem azért mert tele van hibákkal.
Már maga a cél és annak ez a béna nyakatekert megvalósításának is semmi értelme.
Kezdjük ott hogy hogy lehetne élni egy inverz világban ahol az idő fordítva halad?
Anyukába beteszik a gyereket? És a végén eljutunk Benjamin Button különös életébe?
9/10
smithh 2021 jan. 21. - 07:22:45 9/10
(167/231)
Logikusabb, mint mondják róla, a fizikai alapelv sántít nagyon. de nem egy átláthatatlan film.
2/10
Tiberio 2021 jan. 21. - 01:38:17 2/10 Előzmény Bullózus pemfigoid
(166/231)
:) Tarr Béla hét órás filmje legalább a kritikusoknak tetszett (filmfesztiválokra készült, nem mozinézőknek). Nolan "belekulminálásáról" ezt sem lehet elmondani.
9/10
Richard Kovács 2021 jan. 17. - 16:37:20 9/10
(165/231)
5.6 ez vicc. Azért mert valaki nem érti, még nem rossz film. Én sem értettem egy csomó mindent, mert elsőre zseninek kell lenni ahhoz, hogy felfogd, de éppen ettől jó, elgondolkodtató, bár tudom, hogy manapság a gondolkodás nem divat.
1/10
graw2 2021 jan. 11. - 20:55:52 1/10
(164/231)
Nagyon kevés filmet szoktam abbahagyni miután elkezdem nézni, de ez a film azok közé tartozik...
9/10
mgbl 2021 jan. 11. - 20:42:02 9/10
(163/231)
Szerintem ez egy Nolanhez méltó igazi őrültködés, nem meglepő, hogy jönnek rá a picsogások. :) Nyilván itt is felvetődnek az idővel manipuláló történetek dilemmái, meg biztosan egy csomó minden más is, de minek ilyesmiken fennakadni? A relativitás elmélete is őrültségnek tűnik, és tulajdonképpen rémisztő, hogy ennek ellenére, a hétköznapi érzékelésünk ellenére abban van az igazság. Ez viszont csak egy film, benne egy agyament felvetés egy lehetséges valóságra, aminek a következményeit megpróbálhatjuk így-úgy elképzelni a játék kedvéért. Persze az egész meg van spékelve jó adag akcióval, de a lényeg ez előbb említett hátborzongató, rémisztő idegenség, hogy a világ talán nem "logikus", nem olyan, amilyennek megismertük, hanem olyan, amilyen, és még érhetnek bennünket komoly meglepetések. (A kvantummechanika tájékán is olvashatók elég őrült dolgok.) A film lényegét, illetve a cselekményt elsőre is fel lehet fogni, de a dolog jellege miatt nem árt egynél többször megnézni. A zűrzavar hamar elindul, és már az elején lehetnek jelek, utalások, amiket elsőre nem veszel észre. Volt olyan jelenet, ami nekem fölöslegesnek tűnt, de ennyi belefér. A színészek értékelgetése...? Minek. Én megnézem harmadszor is, de nem a részletek tisztázásáért, hanem azért a bizonyos hátborzongásért.
1/10
wmtv 2021 jan. 09. - 16:20:34 1/10
(162/231)
ez a film teljes káosz, full logikátlan összevissza csapkodó zagyvalék.
9/10
danek87 2020 dec. 30. - 20:46:57 9/10 Előzmény csincsilla72
(161/231)
Megértem , hát ez van,mindenkinek más az ízlése :))
3/10
pista1980 2020 dec. 30. - 17:41:27 3/10
(160/231)
Borzasztó gyenge, több jelentnél szinte hangosan felröhögtem (mintha valami kezdő rendezte annyira gagyi volt). A sztori kifejtése szinte nulla, a szereplők is nagyon gyengék, mind a főhős, mind a "gonosz".
Mondjuk akció van benne, de ez sem menti meg a filmet.
Erős jóindulattal 3-as.
2/10
csincsilla72 2020 dec. 30. - 17:09:12 2/10 Előzmény Tiberio
(159/231)
Engem igazából az zavar, hogy ezek szerint a rendezőnek nem volt fontos, hogy a filmje elsőre is "átjöjjön". Furcsának találom, hogy ha van valakinek egy olyan alkotása, amit a szívéhez különösen közel érez és mindenképpen meg akarja mutatni, akkor miért nem törekszik arra, hogy az könnyebben befogadható legyen. Itt rengeteg az akció és nagyon kevés a magyarázat. Azt pedig egyszerűen nevetségesnek találom, hogy amikor a szemem előtt áll fejre a fizika, és én megkérdezem, hogy "de akkor mégis hogy?", akkor annyi a válasz, hogy ne legyenek már hülye kérdéseim.
Ja, meg a forgatókönyvíró édesanyja :-)
2/10
csincsilla72 2020 dec. 30. - 17:03:48 2/10 Előzmény danek87
(158/231)
Persze, nekem is vannak olyan filmek, amelyeket simán megnézek többször, és a többedik alkalomra áll össze a mondanivaló, pontosabban az első alkalom után sem érzem zavarosnak, de minden egyes megnézés hozzáad a filmélményhez. Csakhogy azokat a filmeket kellően érdekesnek találtam ahhoz, hogy többször is megnézzem. A Tenet számomra nem ez a kategória.
De legyen ez az én gondom :-)
3/10
allofs 2020 dec. 29. - 22:06:29 3/10
(157/231)
Rögtön látszik ki rendezte, nem tetszik .
2/10
offtopic
Tiberio 2020 dec. 29. - 10:03:57 2/10 Előzmény csincsilla72
(156/231)
Egyetértek és általában: nem feltétlenül benned van a hiba, ha mindenki más "szembejön az autópályán". Egyrészt néhányan nem szembejönnek, másrészt a tömeg ítéletére nem kell adni.

Ez a film a rendező magánügye és mint ilyen: érdektelen, nincs mit megfejteni rajta.
9/10
danek87 2020 dec. 29. - 07:29:46 9/10 Előzmény csincsilla72
(155/231)
Nem azt mondtam hogy igazabb lesz a véleményük de többszázezer szavazat nekem mérvadóbb mint párszáz, ráadásul ez pont az a film amit minimum 3x kell megnézni hogy minden a helyére kerüljön.Elfogadok én bármilyen lehúzó véleményt de sokan panaszkodnak hogy érthetetlen katyvasz, meg csak látványorgia ,nos nem árt IMDB-s vélemények között is olvasgatni, mivel ott többeknek "összeállt a kép" segíthet a film "miértjeire" választ kapni.
2/10
csincsilla72 2020 dec. 28. - 22:50:11 2/10 Előzmény danek87
(154/231)
Ezek a filmek jellemzően inkább azt a korosztályt vonzzák, akik Harper Lee-ről nem is hallottak még, nemhogy elolvasták volna bármelyik művét. Vagy bármilyen komolyabb szépirodalmi alkotást. Vagy bármilyen könyvet...
Ez a korosztály olyan tartalmakat fogyaszt, mint a Tenet. Zavaros? Csak kapkodja a fejét két órán keresztül, de tökmindegy, mert kúúrvajólnézki? Az, de nem számít, legfeljebb megnézi még tizenötször és filmes fórumokon lógva megfejti, miről is szól valójában. Nincs ezzel semmi gond. Én elfogadom, hogy van, akinek ez a 'szenny film' jön be, a másik fogadja el, hogy nekem meg más. Azért, mert az IMDB-n többen vannak, mint a porton, még nem lesz "igazabb" a véleményük.
Ennyi.
Azért vagyunk itt, hogy megosszuk egymással a filmes élményeinket. És mindenki véleményének megvan a létjogosultsága.
9/10
danek87 2020 dec. 28. - 08:04:30 9/10 Előzmény Szalkai Kontár Péterke
(153/231)
Ha valóban annyira szar lenne mint ahogy itt páran lehúzzák szerintem a kutya se foglalkozna vele,pláne nem állna jól IMDB-n és a filmes fórumok zömén.A port.hu ilyen szempontból sosem volt mérvadó, elég megnézni mekkora szenny filmek vannak itt túlpontozva.Nekem 10/9
10/10
Szalkai Kontár Péterke 2020 dec. 28. - 06:24:03 10/10
(152/231)
Délelőtt Ne bántsátok a kakukkfiókát, Gregory Peck-kel, délután meg ez. :D Fel kellett hozzá ébredni.
Lehet ilyenek lesznek a jövő filmjei: nem szórakozol büdös néző! Húzd ki az ujjad az orrodból oszt figyeljé...! :D :D :D
Az azért érdekes, hogy egy ilyen film többet kap IMDB-n, mint porton. Fordítva szokott lenni.