twillight 2010 dec. 07. - 16:35:46 Előzmény Zsuzsanna954
(4/24)
Hogy is érezhetnének másként gyûlölettel telve, elhatárolva magukat majdnem az egész világtól, a világvégére várva, népírtásért imádkozva?
10/10
markas 2010 dec. 07. - 14:19:46 10/10 Előzmény Zsuzsanna954
(3/24)
Csak egyetérteni tudok az elõttem szólóval és gyanítom a Katolikus egyház is így van ezzel:). A szentek is emberek és éppen ezért bármelyikünk számára követhetõ példa az életük. Hisz még jézus is felkiáltott szenvedései csúcspontján, hogy Istenem, Istenem, miért hagytál el engem? és ez a mondat bekerült az Evangéliumba. Az számomra nagyon fontos, fõleg a legsötétebb idõszakokban. Bíztatás és remény - mindennél erõsebben!!
10/10
Zsuzsanna954 2010 aug. 31. - 16:48:52 10/10 Előzmény cseragimaria
(2/24)
Kedves Méry!
Magyarázatként az ismertetõbõl idézek: Minél közelebb kerülünk Istenhez, annál inkább érezzük a végtelen messzeséget -- ezt több szent életrajzában olvastam, (mint például a filmben idézett Keresztes Szent Jánoséban). Valami sötét alagúttól szenvednek és nagyon magányosak... Ismét az ismertetõbõl idéznék: Teréz anya saját magát nevezi a "Sötétség szentjének" életrajzában. Gyóntatója sem adott ki gyónási titkot. (Bár rólam mesélt volna :)) Nekem nagyon tetszett a film, lelki erõt merítettem belõle! Szeretettel: Zsuzsanna
1/10
cseragimaria 2010 aug. 30. - 07:18:14 1/10
(1/24)
Mélységesen megdöbbentem azon, hogy egy római katolikus
gyóntató kiszolgáltatja a gyónó lelki tusakodásait, titkait, neki szóló levelezését. Drága Teréz Anya, mit
szólna ehhez? Õ egyébként meggyõzõdésem, hogy nem a sötétség, hanem a Világosság - Jézus mondja : én vagyok a világ világossága..- Szentje. Szeretném hallani, hogy mit szól ehhez a filmhez a katolikus egyház!
Tisztelettel:Méry