sioux 2021 jan. 08. - 19:31:57 Előzmény martus6
(7/7)
Teréz anya a szenvedés megszállottja volt, és hiába álltak neki és rendjének rendelkezésére dollármilliók (a rengeteg adománynak jó részét senki sem tudja hova lett, mert nem fordította a misszióira), ápoltjainak nem juttatott megfelelő orvosi kezelést (a gyógyíthatóak sem voltak gyógyítva), és még csak fájdalomcsillapítást sem (a szenvedésben vergődőket ágyhoz lekötöztette..). A haldoklókat erőltetve térítette, téríttette meg, ez volt számára a lényeg. Zavart személyiség volt, a mítosza hamis mítosz, nem érdemelte meg a szentté avatást. Kétes diktátorokkal ápolt jó viszonyt. Ez nem obskurus elmélet, emögött tanúk, a missziókon dolgozó önkéntesek tapasztalatai és komoly kutatások állnak. Ezt ő mondta, és számomra ez is borzalmas: "There is something beautiful in seeing the poor accept their lot, to suffer it like Christ’s Passion. The world gains much from their suffering." Nem, a szenvedés nem szép, ne gyönyörködjön benne, és ne élje meg Krisztus sorsában osztozásként. És bűn, hogy nem tette meg, amit megtehetett volna a szenvedés csökkentésért, ha már összegyűjtött szenvedőket, betegeket. Ő maga viszont az USA legjobb orvosi kezeléseit kapta. Érdeme a lelki közösség megteremtése, a törődés néhány alapvető mozzanatának biztosítása a szenvedőknek, de ez nem homályosítja el a szenvedéseket, amiket okozott.
hjn14 2016 szept. 04. - 22:01:03
(6/7)
Köszönöma Duna Televíziónak, hogy ma levetíti ezt a filmet. A korán kelõ középiskolásokra gondolva nagyon jó lenne, ha valamikor - egy számukra is végignézhetõ idõpontban - újra leadnák. Köszönet.
10/10
martus6 2009 nov. 22. - 20:05:02 10/10
(5/7)
Nekem kifejezetten tetszett ez a film és hitelesnek tûnt.
kgyuri0 2009 nov. 20. - 02:42:58
(4/7)
Én egyszer láttam egy Teréz anyás filmet Geraldine Chaplinnel,hát sztem az jobb volt. Hitelesebb.
napraforgó 2009 nov. 19. - 14:30:11
(3/7)
Zefirellinél Máriát, Jézus anyját játszotta és nem Mária Magdolnát.
detox 2009 nov. 19. - 13:46:37
(2/7)
igen jó nõ volt régen. lehet terézanya is az volt... :)
offtopic
umma 2009 nov. 19. - 13:00:19
(1/7)
Nem láttam a filmet, csak érdekes, hogy ez a színésznõ volt Zeffirelli Júliája és Mária Magdolnája, majd az Ivanhoe Rebeccája.