9/10
-greghouse- 2013 febr. 18. - 01:15:58 9/10
(82/102)
Én már korábban egyszer láttam, és én is meglepõdtem, hogy mennyire érthetõ, megkomponált precíz film. Az ember elsõre azt gondolja, majd feliratok tömege nélkül nem lehet érteni. Dehogynem. Kiválós színészek kiváló rendezés, kiváló operatõri munka. A színészek mimikája, mozdulatai, nyilván nem a kezdeti filmek pontos másai, de nem is lógnak ki a sorból. Tökéletesen kifejezik a hangulatot, a világot, a történetet.
..Abban egyetértek, hogy a fõhõsnõ arca minden smink és frizura ellenére a mai kor ideáljához közelebb van, mint az akkorihoz. Szerintem ez nem ront semmit. Egyébként minden történelmi filmben megfigyelhetõ, hogy a sminkeken mindig átütnek a mai kor ideáljának a vonásai. (Kedvenc példám, bár majd' minden film ilyen, az általam nem különösebben kedvelt és túl-Oscarozott Trója, ahol mindig mindenki frissen borotvált és a harcosok gondosan epilálják mellkasukat és hónaljukat tíz évig...ott azért nem érdekel, mert az egész film nem tetszik.) Itt viszont azért nem érdekes, mert az egész film tökéletes egység.. nem baj, hogy szép a csaj mai szemmel is.
...Ki is mondta, hogy (kb.) "a mûvész, mikor lefest egy vízesést, nem az a célja, hogy a vízesést mutassa meg. hanem az, hogy aki majd nézi a képet, azt érezze, amit õ érzett, amikor látta a vízesést."
..És ne felejtsük, hogy e film eredeti címe az Artist (Mûvész).
olahmiki1959 2013 febr. 18. - 00:18:25
(81/102)
Nagyon tetszett a film.

Az elején kicsit megijedtem, hogy hogyan lehet megoldani valódi hangok nélkül egy hosszú játékfilmet, nem válik-e unalmassá, de aztán egyre jobban belefeledkeztem a történetbe, megfogott a karakterek kedvesen teátrális, de az akkori idõkre pontosan jellemzõ játéka, a fõszereplõ hihetetlen jól elkapott arca, a sármos mosollyal, a kis bajusszal, amely olyan volt, mint Rudolph Valentino, Doglas Fairbanks, vagy éppen Errol Flynn arca, a díszlet, a fõszereplõ nõ bájos egyénisége, a ruha, a kalap, és fõleg:
A zene!
A zene, amely tökéletesen együtt lélegzett a történésekkel, mindent kifejezett, az összes érzelmet, vidámságot, tragédiát, sejtelmes hangulatot, nem véletlen, hogy a zeneszerzõ Oscart kapott a munkájáért.
A kutya pedig egyenesen fantasztikus volt!
Tudom, hogy gyereket, kutyát hatásvadász céllal szoktak beletenni a filmekbe, mert az már fél siker, mégis, hiába tudtam az eszemmel, hogy ez csak egy filmes fogás, kifejezetten szívmelengetõ volt látni a kutyus hihetetlenül okos megnyilvánulásait, megható, szerethetõ kis kópéságait, néha egészen elérzékenyültem a láttán, mert persze eszembe jutott közben a saját kis kutyánk is, amely persze már régóta nem él, de mindig a legjobb emlékekkel gondolunk rá.

Hatalmas ötlet, és nagy bátorság volt a filmesektõl egy ilyen filmet csinálni, de abszolút bejött, mindennel együtt nagy élmény volt, nagyon tetszett.
A végén a táncos jelenet pedig elképesztõ volt, le a kalappal, hogy a két fõszereplõ ilyen jól megtanulta a lépéseket és a koreográfiát, és a jelenet egyben azt is jelezte, hogy a némafilmek korának leáldoztával kezdõdött az amerikai filmgyártás azon korszaka, amely a pazar kiállítású és lélegzetelállító táncos jelenetekben bõvelkedõ musical-ek egész sorával ajándékozta meg a filmtörténetet, Fred Astaire, Ginger Rogers, Eleanor Powell, késõbb Gene Kelly és mások zseniális, a mai napig utolérhetetlen tánctudású fõszereplésével.
Szerintem ez a film méltó emléket állított a némafilm korszak hõseinek, bálványozott sztárjainak, megható emberi sorsokkal, felemelkedésekkel és bukásokkal, egy korszak hanyatlásával, és egy új korszak kezdetével.

Az M1 újabb jó pontot szerzett azzal, hogy leadta ezt a kitûnõ filmet.
Mr. Taifel 2013 febr. 17. - 23:08:15
(80/102)
felénél értem haza, nem volt hang. Elkapcsoltam.
Towner 2013 febr. 17. - 22:19:57
(79/102)
Pont ugyanez tûnt fel nekem is, nevezetesen a fõszereplõ hölgy inkább a mi korunk arca. Ettõl függetlenül nagyon tetszett..
Vinyó 2013 febr. 17. - 22:11:10
(78/102)
HUU...engem nagyon megfogott, egy ideig a hatása alatt leszek!! Tartottam tõle, hogy unalmas lesz, és kapcsolgatni fogok alatta, de nem!! Lekötött az elejétõl a végéig! Respect!
9/10
doktormacko 2013 febr. 17. - 21:56:16 9/10
(77/102)
9 / 10 Ez egy jó film . ennyi. És nincs túl értékelve.
CsizmásPandúr 2013 febr. 17. - 21:47:56
(76/102)
Örülök, hogy az m1 ekkora fejlõdéseket ér el, hogy ilyen filmeket ad vasárnap!

A film pedig unalmas, túlértékelt, nem is értem mit esznek rajta. Fényévekre van ez a pl. Chaplin filmektõl ..
southwind 2013 febr. 17. - 20:49:48
(75/102)
az Ének az esõben c film más ruhában
9/10
Sonic8 2013 febr. 17. - 18:52:37 9/10
(74/102)
Nekem is.Valahogy fejlõdést érzek a magyar televízióknál...
Gladiátor,Millió dolláros bébi,Bombák földjén,Király beszéde,A Tégla, Oscar lázban égnek :D
Ami viszont a legszebb, hogy mindezeket reklám nélkül adják le ,ami egy kis HBO körítést éreztet.

A filmmel kapcsolatban pedig most nekirugaszkodom és megnézem! Én totál ki voltam borulva ,amikor 1 éve ültem hajnali 3 fele a tv elõtt és néztem a díjátadót és meghallottam, hogy ez nyerte meg.Mondom: "mi van?????" 1 hónapig nem tértem magamhoz, hogy lehet a 21. században egy ilyennek nyernie.Na majd most meglátjuk.Kíváncsian várom! :)
Ochoa 2013 febr. 17. - 18:42:58
(73/102)
Hihetetlen hogy miket leadnak M1-en. Minden elismerésem.
ködszúrkáló 2013 febr. 17. - 14:30:48
(72/102)
Az M1,az M2 és Duna kezd bele erõsíteni.A némafilmes és a Faun labirintusa egy nap!! az nem semmi...Nekem öreg film örültnek,ajándék ez a film.Aki gyerekkorában még ott tolongott az Alfánál a Korzikai testvérek jegyeiért,vagy a sor végén álldogált a Filmmúzeumnál az imádni fogja ezt az igazi mozi mesét.
septimus 2012 dec. 16. - 19:50:52
(71/102)
"Öhömmel!".
Nem hittem volna, hogy leszinkronizálják azt a pár mondatot a film végén, de a dvd-n megtették. Képzelem, mekkora gázsit kaphatott Dujardin magyar hangja. :) Nehéz beazonosítani, hogy ki lehet, de nekem bizisten úgy tûnt, mintha Görög László vagy Kálid Artúr hangját hallottam volna.
A felirattáblák a film közben természetesen magyarítva lettek, sõt, a film elején a stáblista is.
blowup 2012 dec. 11. - 21:07:27
(70/102)
Nem tévedtél, még születésed elõtt álltak át az "éghetetlen" filmre, a némafilmes korszakban rengeteg baleset történt a filmanyag helytelen tárolása során bekövetkezõ öngyulladás miatt.

http://fotomult.c3.hu/negativok/nitrat-film/index.html
user11 2012 dec. 11. - 19:47:09 Előzmény teberekefe
(69/102)
Igazad van, egyiket sem láttam(elpirul). Csak arra gondoltam, veszélyes könnyen gyulladó anyagból filmet készíteni. Taknyos gyerekkoromban a diafilmjeimre fel volt írva: Éghetetlen film. Ebbõl indultam ki. Lehet, hogy tévedtem.
teberekefe 2012 dec. 11. - 09:47:55 Előzmény user11
(68/102)
"És biztos, hogy a filmek nem égnek így, mint ahogy a gyújtogatásnál mutatják."

Ezek szerint nem láttad még a Szabotázs, Cinema Paradiso és a Becstelen Brigantyk címû filmeket :)
10/10
beo71 2012 dec. 05. - 10:50:30 10/10
(67/102)
Már azért megérdemli az Oscart, hogy ilyen eszébe jutott valakinek 2011-ben : némafilmet csinálni....és bejött.
Aki azon okoskodik, hogy csak jobb némafilmet látott ennél, az nem is volt nyitott e felé a kedves visszaemlékezés felé és még egyszer rákérdeznék : ki gondolt erre pár éve, ja senki, végül is gép elõtt gonoszkodni, az nagyon kreatív.
Fantasztikus felfedezés, hogy képekkel, zenével, mimikával mennyi érzést ki lehet fejezni és mennyivel igazabbnak tûnik, mint egy mai picsogás.Tökéletes fõszereplõk, kedves, régimódi történet, amit csak szeretni lehet.10/10.
Bérénice Bejo után ezek a mai "csak meg ne szólaljon celeb sztárocskák"gyurmafigurának tetszenek...bizony sokszor össze is gyúrnám õket.Oké, egy mondat a nõi olvasóknak is : a férfi fõszereplõ Dujardin(a lá francia Clooney)is sármos, nekik is van mit nézni.
10/10
sanderb 2012 okt. 20. - 19:43:41 10/10
(66/102)
Én ezt a filmet tisztelgésnek értelmezem a hajdani elõdök elõtt, illetve egyfajta kísérletnek, ami arra kíváncsi, hogy a mai kor embere mennyire tudja befogadni a némafilmet, mennyire tudja lekötni a figyelmét egy olyan mû, ami teljesen idegen a médiavilág jelenétõl, ami át meg átszövi a korunk társadalmának minden rétegét, korosztályát. Talán nagyon sokan most, e film megtekintése alkalmával láttak elõször némafilmet. Nem vagyok itt, a fórumon doyen, de még emlékszem, hogy gyerekkoromban, szombat délelõttökön a tv adott Chaplin- és Lloyd-börleszkeket, természetesen némafilmek voltak és tényleg másak, mint az A némafilmes. Kár is õket összehasonlítani, mert nem vezet sehová.
***IGENCSAK SPOILER***
Egyébként a film története nagyon is valós, ugyanis a hangosfilm valóban korszakváltás volt, és a némafilmek sztárjai közül csak nagyon keveseknek adatott meg, hogy ebben is és abban is maradandót tudtak alkotni. Már akkoriban is csak úgy volt, hogy a fiatalabb generációk könnyebben váltottak, alkalmazkodtak a technika újításaihoz, míg az idõsebbek megszenvedték azt. ***SP VÉGE***
Mindent egybevetve számomra nagyszerû ez a film, a zenéje meg egyenesen remekmû! Ha másért nem is, de a bátorságáért megérdemli a díjesõt. 10/10
user11 2012 okt. 12. - 22:48:55
(65/102)
Nehogy már bedõljetek egy szimpla formai blöffnek, hogy néma meg fekete-fehér. Ezen kívül semmi érdekes nincs. Láttatok ti normális némafilmet? Ez nem az, ez egy mai film lebutítva. Egy ilyen semmi sztorit a klasszikus némafilmek 20 percben mesélték volna el, és az lett volna oké. Plussz ott a beszéd helyett volt ezer más eszközük, nem csak a túlzó arcjáték, hanem az expresszív fényképezés, a pergõ jelenetek és vágások, természeti képek, montázs, stb. Ebbõl itt semmi. Unalmas beállítások( kevés kivétellel), tötymörgõ jelenetek. És ami a legfájóbb: tök kiszámítható történet, még a következõ jelenetre is mertem volna fogadni néha. És ez a férfialak borzalmas, semmi súlya nem volt a történetének. Amikor megtörtént a hangosfilmre átváltás, tényleg dõlt néhány egzisztencia, de nem így, hanem akinek nem volt alkalmas a hangja(vékony hangú férfiak, akcentusok), ment a süllyesztõbe.De ez itt meg se próbálja. Sajnáljuk?
Végignéztem, oké, de ennyi ,erõsen túlértékelt.
És biztos, hogy a filmek nem égnek így, mint ahogy a gyújtogatásnál mutatják.
8/10
pepeninho 2012 ápr. 21. - 06:52:04 8/10
(64/102)
Jó film, a szereplõk remekül közvetítik az érzelmeiket szavak nélkül. Fõleg a fõszereplõ és Goodman(Aki elég sokat fogyott) játszott remekül. A zene is jó volt...... nekem mégsem volt egyben a film. Lehet, hogy ehhez még nem vagyok elég érzelmes, vagy intelektuális vagy mûértõ vagy nem tudom. Bevallom és néhol nagyon untam. Imádom a drámát, imádom az érzelmes filmeket. Már tudom, talán a hangok hiánya miatt nekem ingerszegény volt. Elrontott ez a rohadt 21. század. ;)

8 pont de bááran ajánlom mindenkinek!!!
10/10
taylor88 2012 ápr. 11. - 20:03:36 10/10 Előzmény Utó Pista
(63/102)
Szerintem is. A 10 pont egyértelmûen jár neki.