christine97 2016 márc. 20. - 07:08:55
(133/153)
Igazi sztárparádé. :) Nekem bejött. Nagyot alakított benne Mel Gibson és Antonio Banderas is! :)
10/10
m.mihalyi 2015 aug. 18. - 07:38:39 10/10
(132/153)
Sokszor meg kellett néznem a filmet, mire elkezdett tetszeni. A hétvégén néztem meg negyedszerre. És a három rész közül most már ez tetszik a legjobban. Utána jön a 2 és az 1 sorban. :-)
Shaba 2015 jún. 14. - 16:03:44
(131/153)
Jó film-e vagy sem, mit tudom én, annyi biztos, hogy engem szórakoztatott, ideértve azt a nem is kevés áthallásos-utalásos poént, melyekkel már az elsõ rész óta visszatérõen szívatják egymást a szereplõk. Igen, öregszem, és a nosztalgia igenis számít. Nekem mindhárom rész bejött, történetben úgysem licitálhattak egymásra, hiszen az gyakorlatilag egyiknek sincs, rálicitáltak hát akciólátványban, és ezen a téren hozták az elvártat. Nem filmesztétika-szakosok vizsgaelemzéséhez ütötték ezeket össze, viszont közönségszórakoztatásra kiválóak. 8/10
10/10
codkocka 2015 jún. 12. - 09:18:16 10/10
(130/153)
Jó film.
m.kaladze 2015 máj. 13. - 01:52:37
(129/153)
Sok név szerepelt én nagyon szeretném a 4be: Steven Segal, Jackie Chan, Michael Dudikoff, Don The Dragon Wilson, Cynthia Rothrock-ot :-))) Jó is volna igazi 80nas évek B kategóriás sztárjai de igazi akciófilmek amiken felnõttünk :-)
5/10
beo71 2015 máj. 10. - 23:02:10 5/10
(128/153)
A harmadik rész kellemetlen csalódás, mert nem csak egy gyengus rész, de sajnos zárójelbe teszi az elsõ kettõ meglepõ sikerét és kult státuszát.
A semmilyen fiatalok szerepeltetése az egyik legnagyobb hiba, de eltörpül a mellett, hogy a korhatáros balhé film átmegy egy ilyen korrekt vagyok - szórakoztatni akarok B film kategóriába. Mert jó poén volt az elején, ez a B filmes feeling, hiszen a VHS korszak minden filmje B filmes hangulattal tarolt, jó is volt újra átélni azt a retro érzést. Most már csak a B film van, meg Kellan Lutz.5/10- nagy-nagy jó indulattal, az elõzõ két rész iránti tiszteletbõl, egyébként gyengébb, már szinte unalmas.
10/10
elfuego55 2015 máj. 06. - 23:23:30 10/10
(127/153)
hát gyerekek! az utóbbi idõk legjobb akciófilmje! kegyetlenül jó film, abszolút szórakoztató, kikapcsoló, elejétõl a végéig jó film :) jó kis poénokkal :D .....spoiler..... fõleg wesley kis poénjai az adócsalással és a pengére való utalással .....spoiler vége..... :D
mindenkinek ajánlom aki egy stresszes hét után egy szórakoztató élvezetes igazi klasszikus ratatatatata akciófilmre vágyik! :D
10/10
mapk 2015 márc. 09. - 21:36:15 10/10
(126/153)
A végsõ leszámolás, a Halálos fegyver 2-re utalás, csak szerepcserével. Abban diplomáciai védettségére hivatkozik a fõgonosz, ebben meg hágára, csak ugye itt Gibson a gonosz.
9/10
King Diamond 2015 márc. 09. - 20:17:26 9/10
(125/153)
Hasonlóan jó lett, mint az elõzõ két rész. Nem is vártam tõle mást, csak hogy azokhoz hasonló legyen, és ezt teljes mértékben meg is kaptam. A kibõvített, 130 perces verziót néztem, de nincs benne sok extra jelenet, igazán beletehették volna még ezt a kb. 10 percet az eredeti verzióba is. A történetrõl nem nagyon kell írni, mert itt nem azon van a hangsúly. A szereplõk most is zseniálisak, nekem szinte mindenki tetszett, igaz, néhányan most sem kaptak túl sok szerepet. Én még mindig keveslem Jet Li, Arnold Schwarzenegger és Dolph Lundgren szerepeltetését, Bruce Willis azért hiányzott, még ha helyette kaptunk is egy Harrison Fordot. Mel Gibson karaktere is nagyon jó, kemény volt, csak a végén itt is rövidnek érzem a 'végsõ leszámolást', mint ahogy Van Damme esetében is a második részben. Antonio Banderas karaktere egy idõ után nekem idegesítõ volt, nyilván direkt így volt megírva, de egyébként jól hozta a figurát. Wesley Snipes-nak örültem, és baromira tetszett a beszólása még a film elején. A fiatal szereplõk sem voltak rosszak, igaz, számomra legalábbis eléggé ismeretlenek (leszámítva Kellan Lutz-ot, tõle már láttam a Herkules legendáját).
Az akciódömping része a filmnek fantasztikus, lélegzetelállító. Engem egyáltalán nem zavart a sok lövöldözés/verekedés, ezt kell egy ilyen filmnek (meg fõleg ennek) hoznia. A zene is megfelelõen alátámasztotta a harcokat/akciókat és a magyar szinkronnal sem volt bajom, a már megszokott magyar hangokat kapták a színészek.
Remélem, hogy lesz(nek) még további része(i) is a Feláldozhatóknak, mert szívesen néznék még ettõl a csapattól egy-két jutalomjátékot.
9/10
10/10
m.mihalyi 2015 febr. 02. - 11:13:29 10/10
(124/153)
Az embereknek tényleg nem lehet olyan filmet készíteni, hogy mindenkinek tessen. Most megnéztem másodszorra is a filmet. Semmi kivetni való nincs benne. Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy elsõ alkalommal mikor láttam nem tetszett annyira, mint a második rész. De egyébként jó a történet, jók a szereplõk és nevesebbnél nevesebbek, látványos a film, tele van jobbnál jobb poénokkal. Most õszintén szólva, mi kell még?
3/10
sawyerx 2015 febr. 02. - 10:05:59 3/10
(123/153)
Ti is hagyjátok ezt a "hát te nem értetted meg a film lényegét"-maszlagot, igenis értem és felfogtam, hogy mi volt a céljuk ezzel a trilógiával, de ne mondjátok már, hogy nem lehetett volna igényesen megcsinálni. Akik nem fértek bele anno az elsõ részbe, azok mentek Machete c. filmbe, aminek ugyanez a célja, mégis ezerszer jobb és nézhetõbb lett (az 1. részrõl beszélek, a 2. már gagyi). A Feláldozhatókban egyetlen dolgot lehet értékelni, az aranyköpéseket és utalásokat, de a többi szöveg és párbeszéd annyira ótvar sz*r, hogy szánalmas, az akciókról nem is beszélve. Nem arról van szó, hogy 1 órán át csak lõdözés és halhatatlanság, hanem hogy ezt a vászonra úgy viszik fel, hogy a nézõnek élvezhetetlen és unalmas. Bár nekem ez a rész éppen a fiatal arcok miatt "tetszett" jobban, mert nekik volt stílusuk, ellenben a már ölég unalmas Li, Lundgren, Statham, a dezodoros néger és a benga kopasz teljesen jellemtelen, 3 éves szintjén álló szerepével. Stallonéról nem is beszélek...

És akkor mondanám a "te hogy hoztad volna össze" kérdésre:
- elõször is Terry Crews és Steve Austin nem akciósztárok, helyettük a fõgonosz Van Damme és Gibson jobban illett volna a csapatba.
- az urak rengeteg filmet letettek már az asztalra, ezekben megvolt a maga stílusjegyük, a sablon agyatlan beszólogatógépek helyett simán rájuk írhatták volna ezeket. Lundgren a Tökéletes katonában egy pszichopata állat volt, Statham a fapofa szállító, stb.
- EGY KIBEB*SZOTT TÖRTÉNET, ami nem annyi, hogy odarepülnek és felváltva mutogatva szarra lõnek mindenkit. Nem hiszem el, hogy 3 rész csak errõl szól.

De legalább az vigasz, hogy a célközönségnek sem tetszik.
10/10
hTic 2015 jan. 22. - 13:46:33 10/10 Előzmény Gnomik
(122/153)
Hát ez érdekes! :) Láttam moziban, most néztem meg Blu-Ray-en a DTS-es bõvített változatot, és nem értem hogy mi bajotok ezzel a filmmel. 30 felett vagyok, VHS en nõttem fel, ez lehet elfogultság, de ez a gyenge értékelés ellenére is egy nagyon jó akciófilm és pont!
Elkezdtem visszanézegetni a Feláldozhatók 2- ig, tehát az elmúlt 2 év akciófilmjeinek pontjait és kommentjeit ebbõl pedig arra jutottam, hogy szerintetek a következõ alkotások mind jobbak ennél:

A Bourne hagyaték, Elrabolva 2., 007 – Skyfall, Erõnek erejével, Thor: Sötét világ, Jack Reacher, Támadás a Fehér Ház ellen, Oblivion, Vasember 3., Red 2, Farkas, Halálos iramban 6, A holnap határa, X-Men - Az eljövendõ múlt napjai, Amerika Kapitány - A tél katonája.

Ez most komoly? :)

Mindet láttam, és nem értékelhetetlen warez minõségben, de a Bourne-ra, a Skyfall-ra, az Oblivion-ra vagy a Vas3ra szinte nem is emlékszem. A többi jó film szó se róla, de egy fikarcnyival sem jobb mint jelen szitok tárgya.

Az Expendables-ek szereplõi nem kiváló színészek, hanem utánozhatatlan karakterek. Szidás helyett pedig örülnünk kéne, hogy negyed évszázaddal fénykoruk után is képesek IGAZI klasszikusnak mondható akciófilmet készíteni, az agyatlanul kitalált, végig nem gondolt, ellentmondásokba ütközõ utópisztikus jövõképet festõ, cyber fantasy mesék között.

Úgy tûnik erre a filmre ki kellett volna írni hogy „30 év alatt csak szülõi felügyelettel ajánlott”. :)
Meklód fia 2015 jan. 19. - 11:07:00
(121/153)
ha pénzeled, akkor én megcsinálom ugyanezekkel a szereplõkkel, kevésbé sablonos akciójelenetekkel. Bár nem lesz könnyû felvennem a kapcsolatot velük, mert az öregek otthonába csak hozzátartozókat szoktak beengedni.
10/10
m.mihalyi 2015 jan. 19. - 07:11:52 10/10
(120/153)
Menjetek a túróba! Azt javaslom, hogy akinek nem tetszik, írjon jobbat. És szervezze összes a szereplõgárdát is, meg minden.
Gnomik 2015 jan. 18. - 20:57:27
(119/153)
Ez igen gyenge volt, még szerencse hogy ott volt Banderas, így volt mosoly is az arcomon:)
Keló Scofield 2015 jan. 18. - 17:09:23
(118/153)
OFF

A "Lucy" elgondolkodtató? Az, ne okosodjunk, mert pendrive-ként végezzük.:) Hatalmas baromság az a film, bocsánat.
Meklód fia 2015 jan. 17. - 19:20:58
(117/153)
a Lucy fantáziafilm, értelmes ember már kinõtt belõle. Akkor már 100X inkább ez a öregek otthonás ugribugri.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 17. - 17:41:47
(116/153)
Igen a Lucy az egyik legjobb akciófilm.
;)
6/10
Atis88 2015 jan. 17. - 16:46:54 6/10 Előzmény Keló Scofield
(115/153)
A Lucy sokkal jobb mint ez. Ott legalább van elgondolkodtató történet és nem csak darálás az egész.
Keló Scofield 2015 jan. 16. - 18:42:01
(114/153)
Egy "Lucy-hoz" képest ez felüdülés volt. Rosszabbra számítottam, de valóban, a nevek nélkül semmit sem érne, így sem sokat. Mel Gibson és W. Snipes jó benne.