1/10
Sleeper 2021 júl. 17. - 20:59:47 1/10
(19/59)
Tejoisten gyerele, mi volt ez a sz@r...
1/10
aethel 2021 júl. 15. - 17:17:24 1/10
(18/59)
Ez valami rettenetesen buta és gáz film. Az első 10 percben még rendesen izgultam hogy na, csak nem? Csak nem végre láthatunk egy igazán jó kis modern scifit? .. ah.. hát nem. A végére már akkorákat zuhant a szinvonal hogy nevetni se igen tudtunk rajta. Pocsék film.
7/10
Anna Dé 2021 júl. 13. - 17:16:08 7/10
(17/59)
Gyerekfejjel valószínű élveztem volna. Sőt lehet kétszer is berángattam volna anyut-aput a moziba. Mar csak a popcorn miatt is. :)
Nem volt ez olyan rossz.. Nem tudom miert, de en mindig úgy vagyok ezekkel a szörnyszülöttekkel hogy a végére megsajnálom őket. Bar egyet se tartanék házőrzőként a kertemben, az is biztos. :D
Yvonne Strahovski gyönyörű nő. Mar csak miatta is érdemes megnézni a filmet. 7 pont. Egy kis limonádéval elment. :)
2/10
Cron 2021 júl. 12. - 01:00:42 2/10
(16/59)
fájdalmasan bugyuta. talán a Csatahajó volt utoljára, aminek ilyen ostoba "története" volt. már amennyire ez történetnek nevezhető. a látvány nagyon jó, sokat költöttek rá, a színészek is hozzák az átlagot, sci-fibe amúgy sem szokás a Globe legjobb színészeit leszerződtetni. érthetetlen, hogy nem találtak hozzá valakit, aki írt volna egy összefüggő, értelmes történetet. 1000 dollárért már biztosan jobbat vehettek volna (akár egy stock scriptet), mint a jelenlegi.
5/10
yaka 2021 júl. 10. - 17:56:07 5/10
(15/59)
Gagyi, de látványos. Színészileg is van benne értékelhető alakítás, méghozzá Yvonne Strahovskié, ő tényleg jó, már a Szolgálólány meséjében is az volt. 5/10.
2/10
magicvoice 2021 júl. 10. - 09:24:03 2/10
(14/59)
Minden képzeletemet alulmúlta, ezért csodálkozom a viszonylag magas átlagú értékelésen. Ez egy buta film, a forgatókönyv kihagyta azokat a lehetőséget, amit adna a téma, helyette felszínes párbeszédeket és amatőr, értelmetlen hadászati megoldásokat kapunk, az egész döcögős és esetleges, gyakorlatilag egy akkora baromság, amit kár volt megcsinálni, és kár megnézni. A komputer grafika se üti meg a mai szintet, összességében olyan érzésem volt, mintha a 200 millió dolláros költségvetés nem került volna bele, vagy nagyon rosszul költötték el. Ha van felesleges két órátok, inkább vegyétek elő a Holnap határát, ami szintén nem tökéletes, de ehhez képest egy remekmű.
Sz. Péter 2021 júl. 06. - 17:35:41 Előzmény HARCOS TIBI
(13/59)
Most komolyan, ti hogyan néztek meg egy filmet?

SPOILER

Elmondták, hogy nem a tüskék hajója volt. Azok csak rakományként voltak ott.
Eggyel lejjebb:
Senki nem mondta, hogy a +40-es civil jobb mint egy katona.
Eleve kevés volt a bevethető katonák száma és szándékosan olyanokat (idősebbeket) küldtek akik az érkezéskor már halottak voltak.
8/10
HARCOS TIBI 2021 júl. 06. - 10:48:41 8/10 Előzmény Bigpapa
(12/59)
Tegyük fel, hogy a tüskék bolygóján többféle értelmes lény él. Vannak emberszerű lények (humanoidok), akik okosak, jó szerelők, a tüskék pedig jó harcosok, ezért küldték őket.
AvatáR Gil Maerth 2021 júl. 06. - 07:32:55
(11/59)
Nos, ijesztő.
Maga a film klisé-hegy és logikai bukfenc (+40-es civil mivel jobb mint egy katona?) de mégis hagy egy szilánkot, egy figyelmeztetést a nézőben. Ugyanis remekül hozta be a mai témákat: klímaváltozás, ismeretlen jelek drasztikus növekedése, eltitkolt anomáliák, stb.
5/10
Mr. Anderson 2021 júl. 05. - 22:58:53 5/10
(10/59)
A holnap határa + Alien vs. Predator. Egyszer meg lehet nézni, de nem egy maradandó élmény.
5/10
DrAnthony 2021 júl. 05. - 20:06:09 5/10
(9/59)
Figyelem: helyenként SPOILER veszély!
Lehetett volna egy szuperjó film, de sajnos nem az.
Az ötlet nagyon jó lett volna, nem is annyira elcsépelt, a vizuális megvalósítások helyenként valóban nagyon ott vannak - és mégsem ér az egész 4-5 pontnál többet.
Hiába, no, lehet, hogy Jeff Bezos jó ütletember, de a filmekhez ezek szerint nem ért. Ez egy másik műfaj.
Mi a bajom a filmmel (SPOILEREK!)?
Eltelik 30 év, de még mindig csak 5,56-os géppisztolyok (nem ez a legjobb terminus technikus, de ez közérthetőbb) a legjobb fegyverek, aminek a 30-as tárjából vagy 100-at lőnek tárazás nélkül?! Ezeréves vicikvacak ZS kategóriás akciófilmekben a VHS korszakban ez elment, na de manapság?
Semmi komolyabb fegyver, semmi komolyabb tűzerő 30 év alatt, szóval így valóban nehéz lesz háborút nyerni...
Aztán: amikor a film játszódik (2050 körül) 10 milliárd ember fog várhatóan élni a Földön. Ezt az embermenyiséget (MINDEN HADERŐSTÜL) 3 év alatt tulajdonképpen 500.000 ember kivételével kiirtja a gaz földönkívüliek hada. Ezt fogja kisegíteni a hetente (naponta?) a jelenből küldött, képesítés és kiképzés nélküli 1000 ember??? Nanemár...
A csúnya földönkívüliek nem tudnak repülni. Nagyot ugranak, alacsonyan szálló helikopterre rá tudnak ugrani, de ennyi, a levegőből igencsak sebezhetőek. Egy idegen felborít egy Hummert - no de egy 70 tonnás tankot? (mondjuk ez sosem derült ki, de kétlem). Szóval ezek nem szuperlények, a legerősebb fegyverük a csápokból kilőtt tüske, ami a páncél nélküli emberre veszélyesek, de már egy fal is megállítja. Erősebbek egy embernél, gyorsabbak, de kb. ennyi, egy átalakított ALIEN :) De szerintem Ridley Scott Alienjei ezeket megennék reggelire :D Ezeket nem sikerült a mai (és nem a 2050-es!) haderővel, légierővel, páncélosokkal lerendezni??? Na hagyjuk már...
Aztán: az emberiség maradéka egy vízen lévő telepen húzza meg magát (plusz némi szárazföldi terület is az övék). Az idegenek birtokolják tehát a Föl 99%-át, mégis csak akkor intéznek totális és elháríthatatlan támadást az emberek utolsó menedéke ellen, amikor megvan az "ellenszer" ellenük... aha... addig a környéken olvasgattak, stb.
Az elfogandó nőstény idegen (királynő?) faék egyszerű "barlangjában" órákig tudnak vele viaskodni, hogy elfogják, a Földet uraló lények tömegei csak akkor jelennek meg, amikor már elkapták a nagyasszonyt.
Aztán a felesleges, a történethez semmit hozzá nem tevő lelkizések... Olyan alap dolgokon vetyengenek (és állandóan: ezt most nem mondom el, stb., de később persze mégis, és kiderül, hogy amit annyira titkolt, az nem is annyira nagy vaszisztdasz).
Szóval ezernyi logikátlan, átgondolatlan baromság. Adott egy ötlet, és azt mintha egy tízéves adoptálta volna forgatókönyvvé, idegesítő dolgok tucatjaival, ami a ritka akciójelenetek élményét nagyban rontja.
Sajnos csalódás.



3/10
clark29 2021 júl. 05. - 17:01:52 3/10
(8/59)
Sajnos az itteni értékelés miatt megnéztem. Rettenetesen bugyuta, gyenge film. Egy jó sci-fi helyett egy időutazásos-szörnyes melodrámát kaptam. Érthetetlen számomra, hogy ekkora költségvetésű filmeknél miért nem telik egy normális íróra, aki képes összerakni egy épkézláb forgatókönyvet. Ez a néző tiszteletének hiánya.....
Sz. Péter 2021 júl. 05. - 16:59:23 Előzmény Bigpapa
(7/59)
"1 bites zabagépek, hogy tudtak űrhajót lépírteni"

Biztos láttad a film utolsó 30 percét is? ;)

(egyébként az M134 Minigun nem a Vulcan, az az M61)
1/10
hűha 2021 júl. 05. - 14:49:19 1/10
(6/59)
Ultra gagyi. Pláne katonai szemmel nézve. Valószínűleg nem volt pénz szakértőre. Borzasztó!!!
9/10
RigbyTheMad 2021 júl. 05. - 10:47:29 9/10
(5/59)
Végre egy olyan film, amiben nincsen káromkodás és szexizmus ( ez miatt látom nem is tetszik sokaknak). Az ilyen filmeket kellene erőltetni, mert az alja dolgok nélkül is sikeres lett és így szívesebben nézik meg az emberek persze azok akik normálisak. Chris Pratt A galaxis őrzői 1- ben egy ripacs volt azóta semmi probléma nincsen vele. Remélem ebbe az irányba megy el a filmes ipar, mert sajnos a kisebb országok és a buta emberek Amerikát majmolják, és ha jó irányba megy ez is akkor talán a befásult agyú emberek megváltoznak.
8/10
Bigpapa 2021 júl. 05. - 10:41:07 8/10
(4/59)
Nekem tetszett a film, azt leszámítva ...

SPOILER

Hogy ezek az ocsmány, 1 bites zabagépek, hogy tudtak űrhajót lépírteni???? Elképzeled egy csillagvillással a kezében az egyiket, ahogy épp csavarozza fel az oldalfalat és meséli a másik tüskének, hogy előző este betintázott kicsit és most másnapos? :D :D

SPOILER vége

Meg azt, hogy 30 év múlva ugyan olyan szar fegyvereink lesznek,mint most? Sehol egy 50mm-es kézi képfegyver, vagy egy Vulcan M134-A2 Gatling ami a Terminator 2-ben volt és Arnie kaszálta a rendőrautókat? Inkább ezt néztem volna meg moziban,mint a Halálos iramban 9-et.

2/10
m3246 2021 júl. 04. - 23:55:43 2/10
(3/59)
Én nem értem... Elvernek egy rakat lóvét de senkinek nem tűnik fel, hogy nincs forgatókönyv... Nehéz felfogni a próbavetítéseken hogy nem tépték le az arcukat a tesztalanyok a rengeteg blődségtől... Utálom a bugyuta filmeket... Annyira elhülyültem tőle hogy 2 csillagot adtam rá 1 helyett
7/10
DeathFolk 2021 júl. 03. - 04:40:26 7/10
(2/59)
Nem lett olyan rohadt jó mint vártam, de így is bőven nézhető, korrekt alkotás, és a szörnyek rohadt jól néznek ki, nagyon rég nem láttam ilyen jól kitalált szörnyeket, ráadásul világosba is látni őket nem csak sötétbe mint a legtöbb filmbe... és plusz pont hogy a filmben nincsen egyetlen 1 erőltetett szivárványos karakter se...
6/10
pihes 2021 júl. 02. - 15:12:22 6/10
(1/59)
Még megtalálni benne családi szálat is, keverték rendesen. Szörnyebb szörnyet keveset találni.
Összességében nem rossz, már aki szereti az ilyet!

6/10