10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2014 márc. 17. - 22:47:44 10/10
(495/915)
Ja jó, sorry, akkor nem szóltam! :D
Na, drukkoljunk Beth-nek...
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 17. - 22:44:11 10/10
(494/915)
Igen, õ volt a TD-ben is, 2 részben szerepelt ott.
De különben teljesen igazad van a többit illetõen is. Nem is vitatkozom, csak túl brutális volt a helyzet megoldása.
Ja és Beth-et én is remélem, hogy nem fog meghalni. A sorozatjunkie-t meg naponta többször is látogatom, olvasom is a véleményeket.
10/10
mushi 2014 márc. 17. - 22:38:20 10/10
(493/915)
nem vitatkozás céljából, de szerintem a pilot nagyon sok esetben nem olyan ütõs, mint maga a sorozat, mármint a további részei. kell egy-két rész, hogy normálisan kibontakozhasson a cselekmény, meg ahogy egyre jobban megismerjük a szereplõket, az elõéletüket, úgy jön egyre közelebb az egész, úgy lesz szerethetõbb, úgy élhetjük bele magunkat. egy rész után még nem is választ senki kedvenc szereplõt, aki szimpatikus a gondolkodásmódja meg a tettei miatt, akiért aztán a késõbbiekben izgulhat. ez is a része annak, hogy egy sorozatot megkedvelik-e. adj még esélyt az egésznek, szerintem nem fogod megbánni :)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2014 márc. 17. - 22:32:48 10/10
(492/915)
Off
Ajánlom Neked ezt az oldalt: http://www.sorozatjunkie.hu/2014/03/17/walking-dead-4x14-they-are-dead-now/
Itt lehet agyalni, és több "partner" is van! ;))
10/10
Marcipáncica_ 2014 márc. 17. - 22:31:22 10/10
(491/915)
Spoiler

A döglött nyulaknál, patkányoknál, zombietetésnél nem gyanakodtál? Nekem több volt mint gyanús... (No meg olvasgatok más fórumokat is, ahol azért összerakták a puzzle-kat az emberek, és a kiscsajt már egy évada Pszichogirl-nek hívták :D) Nem vagyok pszichológus, de szerintem hogyha gyerekként ennyire félremegy valaki, és ez az állapot huzamos ideje fennáll, akkor azt nem lehet csak úgy pikk-pakk átnevelni. Lekötözve meg egy ekkora gyereket már nem lehet hurcolni, úgy hogy közben védekezni kell, meg menekülni...stb.
No, mindegy. A hatást elérte a rész, ki volt ez találva már jó ideje. Lehetett sejteni hogy ütni fog, de erre azért nem számítottam. Remélem Beth-nek jobban alakul a története...
Off: ezt a kiscsajt lehetett látni a True Detective-ben is? Mintha rémlene...
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 17. - 22:30:01 10/10
(490/915)
SPOILER

Úgy értem a zombik etetése a patkányokkal.

Amúgy nem feltétlen kellett elzavarni vagy megölni a kislányt, elég lett volna ha tanulnak hibáikból és nem hagyják egyedül Judith-al, meg úgy senki mással sem, aztán idõközben megpróbálták volna jó útra téríteni, de erre megint sok idõ ment volna el, így a legegyszerûbb megoldást választották. Meg ott az a másik dolog is amit írtam. Mindenesetre jó kis rész volt, csak hát a megoldás nem tetszett, de ez van. Rég kötött le a figyelmem ennyire egy sorozat rész. Ez a rész még szerintem sokáig lesz beszéd téma. :D
Ja, és a rész végét hétszer néztem vissza, mert nem láttam Judith-ot, de leesett, hogy Ty hátán van, viszont lehetett látni, hogy a kis ponyva alatt nincs senki, csak babaalak van formázva belõle. Míg a rész elején Carol hátán azért látni, hogy ki van tömve a cucc.
Keló Scofield 2014 márc. 17. - 22:16:57
(489/915)
Az effektek jók, ezzel nincs baj.
Egy részbõl is sajna lehet következtetni, de ne legyen igazam, az elsõ évadot végignézem, 6 rész ha jól tudom.
Általában a "Pilot" mindig üt, itt nem volt meg, persze ez csak saját vélemény.
10/10
_Freddy_ 2014 márc. 17. - 22:01:39 10/10
(488/915)
SPOILER

Igazad van, de érzek itt amolyan kényszerkiírást is, mert a kislány több sorozatban szerepel most, aztán bele kellett tenniük egy részbe ezt. De lényeg, még így 22 éves srác létemre is nagyon durvának tartottam ezt a megoldást. De rég nem éreztem ilyet egy WD rész megnézése után. A 4x08-tól is csak jellemfejlõdés volt, de bután voltak akkor is megírva a részek, ez jól volt megírva, meg kellõképp felfokozták a drámai hangulatot nem is egyszer, jobban lekötött ez a rész mint a 4x08 ami a legjobb volt eddig a sorozat történetében. Ilyen elgondolkodtatást még nem adott a WD, meg ilyen érzéseket. Kegyetlenül durva volt és fordulatos, én sajnálom, hogy a kislányra kenték a készítõk a patkányetetõs részt, meg hogy neki ilyen rossz jellemet adtak. Ez a véleményem, én ilyen helyzetben biztos nem azt választottam volna, hogy fejbelövöm a kislányt akit szeretek. Amúgy is azelött, hogy majdnem megfolytotta Judith-ot az egyik részben, észre se lehetett venni elötte, hogy bármi baja van neki. Én szerintem meg lehetett volna változtatni akkor is, de persze minden úgy történik ahogy a készítõk azt akarják. Így nagyobb volt a dráma, de akkor sem tetszett a megoldás, viszont mégegyszer mondom, nagyon kényszer dolgot érzek ebben a befejezésben. :)
10/10
Marcipáncica_ 2014 márc. 17. - 21:52:32 10/10
(487/915)
Kérdés miért volt számodra gyenge. A Walking dead - ahogy pont az elõbb írtam - nem feltétlen csak a zombihentelésrõl szól. Sõt. Legtöbbször nem. Inkább dráma. Egy ilyen világban, ilyen körülmények között random összeverõdött emberek túlélésérõl szól. Ennyi. Sztem nézz meg 2-3 részt, hogyha nem jön be akkor késõbb sem fog.
10/10
Marcipáncica_ 2014 márc. 17. - 21:50:51 10/10
(486/915)
SPOILER

Kegyetlen volt, de a túlélésük miatt meg kellett lépnie. Ne feledd hogy ott volt még velük a kisbaba, aki védekezésre képtelen, magatehetetlen. Egy ilyen helyzetben egyszerûen nem megoldható az, hogy egy pillanatra se maradjon vele kettesben. Bármit mûvel a babával az (IS!) már innentõl az õ hibája. Te kockáztatnál? 3 ember túlélését egy rizikós szituban? Persze ez nehezen eldönthetõ egy fotelból nézve, nem vagyunk ott abban a helyzetben, de úgy gondolom hogy két lehetõsége volt: elkergeti, vagy megöli. Az eredménye mindkettõnek ugyanaz...

A sorozat eddigi legmegrázóbb része volt.
A TWD sosem a zombi-irtásról szólt. Inkább dráma, és abból is a kõkemény fajta.
Keló Scofield 2014 márc. 17. - 21:18:07
(485/915)
Én még csak délután láttam az 1. évad elsõ részét, vagyis a "Pilot".
Ha már ez ilyen gyenge, várható jó folytatás?
Mert ezt a zombis sztorit már jó párszor eljátszották.
fec76 2014 márc. 17. - 21:10:03
(484/915)
SPOILER!

Ennél nyomasztóbb része még nem volt ennek a sorozatnak. Nincsenek rá szavak...
10/10
LCsajszi 2014 márc. 17. - 19:14:27 10/10
(483/915)
SPOILER
Én teljesen egyet értek veled és szerintem nagyon sokan gondolják ugyanezt, hogy ez a jelenet igen megrázó volt. Elszörnyülködtem az egészen.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 17. - 18:13:05 10/10
(482/915)
SPOILER

Tudom, hogy sokan nem így gondolják, de azért az egy kicsit durva volt, hogy a "beteg" kislányt Carol fejbelõtte. Ez nekem túl sok volt. Meg sem próbálták észheztéríteni, vagy megkötözni és elmagyarázni/felfogatni vele mit tett. Csak simán megveszélte Ty és Carol, hogy jó akkor én most megölöm a kislányt akit szeretek és a saját lányomként tekintek rá. Azért ezt máshogy kellett volna megoldani. Én arra számítottam különben, hogy Carol hal majd meg. De hát voltak meglepetések.
10/10
LCsajszi 2014 márc. 17. - 17:49:02 10/10
(481/915)
Szerintem ez a sorozat azért nagyon sikeres, mert kiszámíthatatlan, mint például most a 4. évad 14. része. Minden megvan benne: horror, dráma, akció. Szerintem ez minden idõk legnagyobb zombi sorozata. Már belenéztem 2 másik zombis sorozatba, ami borzalmasan rossz, nem is bírtam nézni, primitív, gyenge. Számomra azért is rendkívüli ez a sorozat, mert nagyon élethû. Bocsánat elõre, most nem szeretnék filmet kritizálni, ráadásul imádom is például a Kaptárt, de lássuk be, hogy az ott történt csihi-puhi egy nagy mese, de kell az akció a nézõnek, látványra és izgalomra az a film jó. De számomra mégis a Walking Dead viszi el a pálmát az élethû ábrázolásával, ahol bármi megtörténhet és sosem tudod elõre megjósolni :).
A férfiak közül nekem Daryl, a nõk közül pedig Michonne a kedvencem. Azért, mert õk azok mind közül, akik teljesen egyedül is képesek túlélni, meg õk a legnormálisabbak és a legtisztábban látók.

SPOILER
Ez a 4. évad 14. rész nagyon durva volt. Minden elismerésem, a két kislány nagyon jól játszotta a szerepét. Köpnyi-nyelni nem tudtam a döbbenettõl, hogy Lizzie annyira bekattant, hogy gyilkos hajlamai lettek. Meg is könnyeztem a végén, annyira hatott rám az, hogy szegény Mica ártatlanul meghalt, Lizziet pedig el kellett tenni láb alól. Nem semmi sorozat, a rendezõ nem kegyelmez. Valóban szörnyû, hogy a gyermekek sem élik mindig túl, de sajnos a valóság is ilyen, nem tündérmese, ahol a gyerekek mindig megmenekülnek. Megszoktuk, hogy a csemeték a legtöbb horrorfilmben túlélik, de pont ez a sorozat attól jó, hogy itt nagy fordulatok történnek. Nagyon bemutatja az emberi természetet. Kikényszeríti belõlünk, hogy könnyre fakadjunk 1-2 jelenetnél.
Nekem van egy tippem Beth-el kapcsolatban. Szerintem aki ott lakott elrabolta, mikor látta, hogy a háza nyüzsög a járkálókkal. Olyan érzésem van, hogy egy beteg fickó lehet, aki azért vitte el magával a lányt, hogy magáévá tegye, mert az az elmebeteg gondolata van, hogy veszélyben az emberiség és szaporodni kell. A másik elméletem ugyanez, de nem egy, hanem több fickó vitte el, akik fel vannak fegyvrekezve és közben más nõket is kényszerrel visznek el magukkal. A 3. gondolatom, hogy nem beteg/betegek a fickó/fickók, csak azonnal ki akarta/akarták menteni a lányt és elvitte/elvitték magával/magukkal, hogy biztonságban legyen.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 17. - 14:38:15 10/10
(480/915)
ez a 4. évad 14. rész azért rendesen odavágott...
9/10
kazama90 2014 márc. 16. - 12:43:28 9/10 Előzmény Marcipáncica_
(479/915)
én az 1.évadot+a 2.felét láttam eddig ,de nagyon bejön. a karakterek,a zombik ábrázolása + a sztori nagyon jó.Darabont profi rendezõ jól összehozta a sorozatot.10/9.
10/10
Marcipáncica_ 2014 márc. 13. - 09:07:13 10/10
(478/915)
SPOILER

Igen, pont errõl az egyedül maradásról szólt a legutóbbi rész nyitójelenete (Bob). Beth-el kapcsolatban mondjuk szerintem elég hülyén oldották meg ezt az elrablósdit. Kicsit nyakatekert volt az odaterelt zombikkal... no de hát kellett valami akció is a részbe... :/
filoszemitabélus 2014 márc. 12. - 22:46:39
(477/915)
Spoiler

Igazad lehet. nyilván odacsalta a zombikat, hogy kiugrassza Darilt és a lányt a házból. Majd kiderül. lehet, hogy még a forgatókönyvíró sem tudja pontosan.
Abban az "új világban" talán a legnagyobb csapás elveszíteni a társakat és egyedül maradni.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2014 márc. 12. - 22:01:13 10/10
(476/915)
Igen, ez az a banda. De a csajt szerintem nem õk vitték el. Én arra a valakire tippelek aki a ravatalozós házban élhetett. Tippre azt gondolom, hogy a személyében kapunk valami elborult elméjû pszichopatát...