Téma: Tigristej

offtopic
romologus 2008 júl. 12. - 22:14:36
(1345/1365)
Emlékszem!
Ne menjünk át inkább egy csetelõ oldalra? Ez a fórum mégis a filmrõl szól!
offtopic
romologus 2008 júl. 12. - 22:11:04
(1344/1365)
Ki is használta ezt a légy szót elõször? Kafa vagy te?
1/10
offtopic
kadred 2008 júl. 12. - 22:09:55 1/10
(1343/1365)
Bemásoltam, mert ritka aranyos mondat!
Az offtopikot én is alkalmazom. Kapcsolgatva igen érdekes a fórum. a FILMRÕL MÁR NINCS IS MONDANIVALÓNK? Ennek elenére hasznosnak találom a kommenteket a legyek kivételével. Ez alatt a rövid, gyûlölködõ beszolásokat értem!
offtopic
romologus 2008 júl. 12. - 22:06:10
(1342/1365)
Ezt üzentem a privátban valóban, kösz!

A fórum már nem is a fimrõl szól! Offtopic!
1/10
offtopic
kadred 2008 júl. 12. - 22:02:58 1/10
(1341/1365)
Mobilok beélesítve, cuccok a bõröndben! Kedves, hogy aggódsz! Még elérem a klaviaturát a hasamtól!

Igen, ennyi az egész: abba kell hagynia a fasisztázást. Nem is azok miatt, akikre irányul, hanem saját maga miatt.
1/10
offtopic
kadred 2008 júl. 12. - 21:57:13 1/10
(1340/1365)
Romológus, most ne a papusekkel törõdj! Hálóing, kórházi cucc, pólya, pelenka, stb. Férjed mobilja mindig bekapcsolva, a tiéd mindig kéznél! Ezzel foglakozz! Az elütéseid száma az enyémeket is meghaladja, de ezt a te állapotodban bûn felróni! Egyébként az Androattnak jó választ adtál. Kb én is így gondolom. Sok minden háttérinfója nincs meg neki, és úgy valóban lehet egy ilyen értelmezés. Pl. a noteszt kérd el Andoratt te is Kafától. Meg aztán DT elõzményeirõl sem ártana tudni. Bár én inkább akkor azt mondom: hidd el, nem akarunk rosszat, DT meg hadd kezdje tiszta lappal. Utóbbinak viszont van egy feltétele: haggya már abba a szélsõjobbozást. Elég baj a szélsõjobb ott, ahol van, nem kell ott keresni, ahol biztos nincs!
offtopic
romologus 2008 júl. 12. - 21:37:50
(1339/1365)
Kedves Andoratt!

Ha már két oldal lett, (aminek én személy szerint nem örülök), akkor megállapíthatom, hogy a te hozzászólásod volt arról az oldalról eddig a legjobb. Nem támadsz, érvelsz, nem hívószavakkal, hanem tényekkel, akkor is, ha azokat másként látod, mert más a nézõpontod.

Nézd csak végig a fórumot! Kik is gyûlülködnek? Bizonyára nem ismered a notesz nevû blogot. Abból is egyértelmû volt: ki is gyûlölködik? És miért lenne nekünk paranoiás hozzáállásunk? Meg mire és miért keressünk másik bankokat? Tegye ezt a Tigris és az Ámbédkár! Se Kadred, se Kafa, sem én, nem tartozunk egyikhez sem! Akkor lennénk pararnók, ha azt hinnénk, hogy tõlünk von el valamit a másik. Persze, ha azt hiszed, mi a Tigrisékkel azonosulva tudatalatt paráztunk be, akkor is tévedsz. Ugyanis a Tigris is megtalálta a maga forrásait az Ambedkartól függetlenül, nem elvonva. Tudtommal annyit soha nem fejlõdött, mint ebben a tanévben! A tanulólétszám megháromszorozódott, az ingatlan is kétszerezõdött, két buszt vettek, megjelentek Pécsett, Komlón és egy kis faluban, Berkesden, ahol már nem beásokkal foglalkoznak. Ilyen helyzetbõl mit lehetne irigykedni? Ugyanakkor örömmel tölt el, hogy Borsodban ugyanilyen sikerekrõl hallani. És ez nem képmutatás, mint egy valóban agresszív komment vádolt minket, mert nem DT, SA van, hanem az ügy, ami SA-tól és DT-tõl is jó ha szolgálja és sikerre viszi, öröm nekünk!

A probléma gyökere másutt van! Úgy szokott lenni, hogy mindenki úgy olvas egy kommentet, vagy egy cikket, interjút, hogy nem tud elszakadni elõzetes ismereteitõl. Így van ez a DT interjúkkal, de ezzel a fórummal is. Játsz el, ha van törelmed egy fordítós játékot! Takarj ki mondjuk DT interjúából egy bekezdést, és add egy DT-TTL ismerõnek úgy, hogy azt mondod, TTL írta! Attól függõen, melyikkel szimpatizál fogja értelmezni. Akár ellentétesen is, mint tenné, ha mást tudna a mondatok forrásának. Na így vagyunk talán mi is, te is. (Én valamelyest kivétel vagyok ez alól, mert a film rajongójakét kezdtem, aztán az érvek meggyõztek.) Olyan kijelentéseket kell keresni, amelyek nem adnak kontextus és olvasófüggõ értelmezést. Van ez is bõven. Amiket idéztem, nem ilyenek, azokat lehet forgatni. A fasisztázás viszont egyértelmû, minden helyzetben és összefüggésben ugyanazt jelenti. Nézd csak meg! Az egyik oldal sohasem fasisztázik, nácizik, buzizik, büdóscigányozik, semmi negatív hívószót nem használ. Fordítva viszont igen! Kezdõdött a notesszel, amit én csak késõbb láttam. Aztán a film eszközeivel keltenek antipátiákat és kezdódik az egyenlõre burkolt, de egyértelmû fasisztázás. Azért fasisztázás, mert most ez a leghatásosabb, ha komcsizás lenne divatban, az is jönne. Mindezeket a nyilt fasisztázó interjúk tetõzik be. Akkor most hol a paranoidság? Az is érdekes, hogy a nevetséges Vekerdizés, indiai svasztikázás, meg Kafa évtizedes romapolgármester-csinálása az érvük, valódi és konkét dolgot máig nem hoztak. Szélsõjobb, mert nekik nem tetszik. Mert õk még ideológiai pártokban gondolkodnak, holott média és pragmatikus szempontok határoznak egy-egy pártot. A Tigrist olyan pártoktól független iskolának látom, ahol TTL burzsuáellenes, de nem pártoskodva, SA-t nem is érdeklik a pártok, de jó dolgokat elfogad oldaltól függetlenül, egy harmadik ott dolgozó barátom meg szintén felette áll az egész pártosdinak, inkább a PHD-je érdekeli, meg a szegénység túlbiztosított leküzdése. Az Ambedkáros megnyilatkozások meg egyértelmû pártpreferenciákat tételeznek. Ez nem baj! Viszont ne projektálják mindenkire pártsablonjaikat!

Kicsit hosszú lett a bekezdés, nem is folytatom, bár még nem teljes a válaszom. A lényeg viszont benne van: aki ok nélkül fasisztáz, az gyûlölküdõ. Ne várd, hogy ebben melléálljak. Minden másban tudok ettõl függetleníteni és akár támogatom is. Ennyi a véleményem, és nem lehetek emiatt paranoid, mert nem én vagyok, akit lefasisztáztak.
offtopic
romologus 2008 júl. 12. - 21:37:35
(1338/1365)
Papusek a lényegre! Vagy ninccs is számodra lényeg?
papusek 2008 júl. 12. - 20:26:58
(1337/1365)
Igazán lenyûgözõ magasságokba szárnyalt a társadalomtudományi eszmecsere színvonala, de hadd jegyezzük már meg középosztálybeli, heterogén, de multivalens kohézióval:
burzsOázia. Nem burzsuázia, nem burzsiázia. Nem dióhélyban, nem elbúlyt. Dióhéjban, elbújt.
andoratt 2008 júl. 12. - 20:14:58
(1336/1365)
Ugy latom, teljesen folosleges ennyi energiat fektetni ilyen vitaba.
"És a valódi megoldás helyett e két kváziréteget egymásnak is feszítik ugyanazok, akik utána toleranciáról beszélnek." hogyha romologusnak minden eddigi tevekenysegebol es Derdak Tibor minden mondatabol annyi jon le, hogy Derdak Tibor rasszista es o fesziti egymasnak a retegeket, kar a szoert. Harom kulonbozo varosban irtam pedig a hozzaszolasomat, de mar banom. Tovabbi jo szorakozast.
andoratt 2008 júl. 12. - 20:00:49
(1335/1365)
Az a benyomasom, hogy itt egyszeruen egy irigysegbol gyulolkodo hiszterikus tarsasag fujtat mindenre, ami irigyseguk es gyulolkodesuk targyaval csak kapcsolatba hozhato.
Elolvastam az intejukat, a filmet is megneztem mar regen. Mindent kiforgatnak az ertelmebol, csak hogy gyulolkodesukhoz alibit talaljanak. Csak nehany pelda.

kadred
"..kisajátító alapállás... ha romák és iskola, akkor kizárólag Derdák. Minden más téves, helytelen, kirekesztõ, szélsõséges, rasszista, fasiszta, vagyis egy olyan skálán kap helyet, aminek a legenyhébb fokozata is kizárja az üggyel való viszonyt. Még a volt barát és harcostárs is valahol a végén van a buddhizmusával együtt. Ez a hozzáállás igencsak felnyomja a hõs látszólagos tekintélyét, akkor is, ha csak egy lufi."

Ha az interjukban minden mast ledorongolt volna, az nem tekintelyt teremtett volna, hanem gogos ember benyomasat. De semmit nem dorongolt le, elmeselte a szellemi fejlodese stacioit, elmeselte mikben csalodott es mikben nem, hova jutott. Biztosan azert a sajat tapasztalatairol beszelt, mert ot kerdeztek es nem mast, sehol nem mondta, hogy az o utja kizarolagos csak azt, hogy o erre jutott. Tessek adni masik interjukat es elmondani a masik utakat. Mi akadalya van ennek? Nem ertem meg azt sem, miert kellene magasztalnia a buddhista egykori baratjat aki kiforgatta az iskolajabol.

kadred
" Az ügyben érintetteknek viszont nem használ. El képesek érni, hogy csak oda összpontosuljon minden segítség, ahol a hõs van, minden más kezdeményezést legátol. Ha ezt valaki nehezményezi, rögtön támadásként értelmezik, amitõl a hõst meg kell védeni."

Nem tudom elhinni, hogy Magyarorszagon el lehetne erni, hogy "minden segitseg" csak egy helyre osszpontosuljon ahol o van. Vannak mas bankok is meg biztositok, miert nem keresik meg oket. Az a benyomasom, hogy irigykednek azert mert o tesz erte es sikerrel jar, mikozben onok nem teszik meg azt. Miert mondja "az ugyben erintetteknek nem hasznal"? Az ha a tamadast valaki tamadaskent erzekeli, realis helyzetertekelesre mutat, nem masra. Hiszen maguk folyamatosan tamadjak.

Ezek peldak az irigykedesre es a csusztatasra. A masik tipus, amikor egeszen eldobja valaki az agyat es olyan dolgokra kezd fujtatni, amik el sem hangoztak, vagy teljes ostobasagok, csak hogy legyen oka gyulolkodni.

romologus
"Antiklerikális vallást szervezett, mert rossz véleménye volt a szerzetesekrõl, semmittevõk hadának tartotta õket. A társadalmi egyenlõség és az antiklerikális egyház kombinációja nekünk is megtetszett." - Akkor a hagyományos vallások alkalmatlanok a társadalmi egyenlõség támogatására? Eleve rasszisták?"

Vallas es egyhaz kozott azert illene tudni kulonbseget tenni. Illene tudni kulonbseget tenni Derdak Tibor es az altala idezett Ambedkar gondolatai kozott is. Mekkora ostobasag, vagy milyen ostoba csusztatas azt mondani, attol hogy tetszik neki a tarsadalmi egyenloseg es az antiklerikalis egyhaz kombinacioja, hogy ezzel a hagyomanyos vallasok szerinte alkalmatlanok es rasszistak? Nagyon pontosan es arnyaltan dekazgatva mondta, ami megjelent az interjukban, mindenre valaszol benne.

kadred
"..elszólása...Arról írt a rendezõ, hogy a pártpreferencia alapján már tudja, kitõl, mi várható. Mintha a pártpreferencia konzekvens és állandó lenne. Itt is a vajsavas tojással jöttök, mintha aki veletek szembekerül, az eleve homofób, rasszista, romaellenes, antiszemita, azaz egy szóval (a ti szavatokkal) valamilyen szinten fasiszta. Ez a fórum sem ébreszt fel benneteket, ahol romák (köztetek itt kommentezõk közt van?), homoszexuális és zsidó kommentel veletek szemben. Egyszerûen nem gondolkodtok el rajta, nem veszitik tudomásul. Úgy viselkedtek velünk szemben, mintha ellentétes nézeteitek lennének."

Ez a tokeletes paranoia tunetegyuttes. Mitol lenne "elszolas" hogy valaki kovetkezteteseket von le partpreferenciabol, amikor az osszes tarsadalomkutato es kozvelemenykutatas es minden napilap es tarsadalmi temaju sajtotermek és media ezt teszi. A partok legfokeppen vilagnezeti tomorulesek, azok tomorulnek egy partba akik hasonloan latjak az egyes tarsadalmi kerdeseket, hiszen erre talaltak ki a partokat. Meg jo, hogy kepes ebbol is tajekozodni, ha nem tenne, akkor vak lenne. Azt sem mondtak hogy maguk a tojasdobalok, a komment arrol szólt inkabb, hogy minden agresszor takarozhatna a karmara valo hivatkozassal, ahogy tenigl ha jol ertem, takarozik is.

kadred
"Nem is árnyaltam a képet, pedig milyen érdekes lenne, ha találkoznátok egy romogyûlölõ homóval. vagy homofób romával, szélsõjobbos homóval, sõt romával. Én ilyen emberekkel naponta találkozom, és a velem közös dolga mentén pozitívan állok hozzá. (Azért titkon a fóbiáit oldanám, de nem azzal kezdem.) Ti egy ilyen embert egyszerûen nem létezõnek vennétek, vagy gondolkodás nélkül a náci skatulyátokba tennétek, ahogy a veletek mindenben egyetértõkkel is megtettétek. És ezzel újra a kisajátító alapállásotoknál vagyunk."

Ez megint teljesen ertelmetlen.Nem tudom, mibol gondolja, hogy ok nem talalkoznak ilyen emberekkel. Semmi alapot nem adtak a vitapartnerei, hogy ezt gondolja roluk, arra hogy miert is, de nem letezonek vennenek akarkit es naci skatulyba tennek és ezzel kisajatito alapallast vennenek fel. Tokeletes konfuzio.

romologus
"Az állami programok haszonélvezõi nálunk sose a cigánytelepi családok lesznek, hanem egy-két társadalmi réteggel magasabb helyzetû emberek." "- Valóban? Tehát az állam eleve nem is lesz képes soha semmire? És kik tartoznak azokba a haszonélvezõ rétegekbe? Csak nem az a nem is létezõ középosztály, akinek helyzetére vágyik szinte minden lecsúszott? Ezzel a középosztállyal együtt, vagy ellenében kellene a problémát megoldani?"

Eppen arrol szolt az egyik interju legnagyobb resze, hogy hogyan es miben latja az allam szerepet es miben nem. Osszegabalyodik, ahogy ezt mar elottem is megjegyeztek, a kozeposztallyal, es feltesz egy tokeletesen ostoba kerdest. Az interjuvolt elmondta, mire probalnak torekedni, milyen lehetosegeket lat es milyen akadalyokba utkoznek. Erre felhanytorgatja neki, hogy miert annak elleneben akarja csinalni, ami nincsen, és miert nem mukodik együtt azzal, ami nincsen. Az pedig hogy ha tobben megszolalnak, akik nem gyulolkodnek magukhoz hasonloan, azokat rogton legyeknek es rajzo legyeknek nevezik, magukat minositi. Ha nem serthetnem ezzel az engem megelozo hozzaszolokat, ezek utan ugy irnam ala ezt:
A Legyek Ura
offtopic
romologus 2008 júl. 12. - 19:25:55 Előzmény tenigl
(1334/1365)
Kedves László!

Válaszod kimerítõ, és tökéletes! Szinte szóról-szóra egyetértek vele! Megnyugtattál, hogy nem valami vulgármarxista felfogásból írtad az ezt megelõzõ kommentedben a burzsuázia kifejezést.

Kiegészíteném azzal, hogy a posztmodern burzsiázia elszemélytelenedett és elbúlyt. A személyes nagytõkés szerepét átveszik a korporációk, ahol a hipergazdag vezér is csak alkalmazott az igazgatótanácsban, a kollektív cégérdek pedig kegyetlenebbül nyilvánul meg, a tõkés személyes lelkiismeretmaradványát is kiiktatja.

A középosztályt is említetted, ami van is, nincs is. Nincs, mert csak egy átlagot, vagy egy idealizált sokszor nem is létezõ csoportot jelent. Együtes tõkeerejével a nagytõke leghatékonyabb ellenfele lehetne, ezért is számolja föl, ahogy írtad is. Az átlagos vagy idealizált szint általában nagyon szórt is, és a szórásán belül mobilis. Így válhat toló és húzóerõvé a lecsúszott rétegek számára. Én ezt értem integráció alatt, ami azért nem valósulhat meg, mert maga a középréteg is eltûnik.
A másik tévedés, ezt középosztályt valami homogén dolognak hinni, pl. konzervatív, keresztény, stb. Igenis, lehet heterogén, multivalens kohézióval. Ha nem a lecsúszástól kellene félnie, el is viselné a sokféleséget, sõt az stabilizálná. Jelenleg mi folyik? A középréteg felszámolása, a legalsó és egészségtelenül széles réteg kilátástalanságának növelése állami segédlettel a nagytõke érdekeinek engedelmeskedve. És a valódi megoldás helyett e két kváziréteget egymásnak is feszítik ugyanazok, akik utána toleranciáról beszélnek.

Kedves Takács Laci! Dióhélyban ennyi. Mint minden sûrítés és egyszerûsítés torzít. Azért a lényeg benne van. Ebben a felfogásban nem egy középosztály ellen kell meghatározni a törekvéseinket, hanem pont annak megteremtéséért romák, nem romák együtt! Jó munkát neked Alsószentmártonban! Az igazgatóddal is váltottam egy magánlevelezést. Úgy vélem, a legkiválóbb emberek tanítanak ott! Ha a baba majd enged, szeretnék lelátogatni!


Kedves Kadred! Megtisztelõ, hogy engem "idézgetsz", de más is írt itt okosakat, mint Tenigl Takács is. Egyébként a te gondolataidat is osztom!
offtopic
tenigl 2008 júl. 12. - 09:56:43
(1333/1365)
Kedves Romológus!

A nagyburzsoázia társadalmi osztály, mely már megerõsödése (Anglia – 16.sz-tól) Franciaország (18. sz. végétõl), Kelet-Közép-Európa 19-20 sz.) során egybefonódott a politikai hatalommal, azaz alapvetõen meghatározta a törvényhozást és az utolsó 3 évszázad történelmét. Liberális ideológiája a 19. században progresszív tendenciájúnak mondható, jelentõs szerepet játszott a feudális rend lebontásában. (Megjegyzendõ, hogy tagjai sorába a korábban hatalmon lévõ földbirtokos arisztokrácia és nemesség is nagy számban beépült.) Ugyanakkor sosem riadt vissza az embertelen kizsákmányolástól sem, egyik történelmi „hõstette” például az újkori rabszolgaság intézménye, de a francia nagyburzsoázia kiáltatta ki diktátorrá Napóleont is. Egyes országokban anyagilag támogatta a fasiszta diktatúrák hatalomra kerülését, fõként az ún. „kommunista veszély” elhárítása érdekében, mindamellett pl. német nagyvállalkozások jelentõs profitra tettek szert deportáltak dolgoztatásával. A kommunista diktatúrák eltörölték a hagyományos nagypolgári réteget, majd e diktatúrák válsága és bukása után fõként egykori technokrata apparátcsikjaikból szervezõdött újra a ma „vállakozóknak” becézett pénzemberek köre. A nagyburzsoázia „liberalizmusa” a 20. század második felére alapvetõen megváltozott. A liberálburzsoázia ma a szabadversenyes kapitalizmus legfõbb támogatója, melynek ideológiájában jelentõs tényezõ az állam szerepének (beleértve annak korlátozó és szociális funkcióját) minimalizálása. (E fórum tárgyára konkretizálva: a burzsoáliberalizmus elve alapján ma Kolompár Ibolyának ugyanolyan esélye van a társadalmi felemelkedésre, mint XY nagyvállalkozó vagy jómódú értelmiségi gyermekének.) Az állam (manapság éppen „reformoknak” becézett) szociális funkciójának visszaszorítása óriási társadalmi különbségeket generál, a szegénységet mélyszegénységbe taszítja, az ún. „középréteget” pedig leszorítja a pályáról s ezzel gyakorlatilag kizárja abból a lehetõségbõl, hogy gazdasági konkurenciát jelenthessen. Ma Magyarországon nemigen létezik közismert politikai párt, mely ne a nagyburzsoázia érdekeit képviselné. Figyelmeztetõ ismérve ennek, hogy a politikusi pálya nemritkán a meggazdagodás legbiztosabb útja, s hogy magánszemélyek, vállalkozások, de akár még nonprofit szervezetek is politikai érdekszféráktól remélhetik prosperitásukat. Ez a gazdaságpolitika politikai szélsõségeket generál, vagyis jelentõs mértékben felelõs a (valóban létezõ) „fasiszta veszély” megerõsödésében. Hát nagyjából ennyi.
1/10
offtopic
kadred 2008 júl. 12. - 09:50:17 1/10
(1332/1365)
A másik probléma veletek, hogy elõítéletesebbek vagytok, mint ahogy verbálisan az elõítélet ellen küzdötök. A fórum elsõ harmada errõl szól, mégsem értetek semmit. Itt is Romológusnak voltak a legjobb gondolatai egy Szederkényi Júliától származó elszólás alapján. Arról írt a rendezõ, hogy a pártpreferencia alapján már tudja, kitõl, mi várható. Mintha a pártpreferencia konzekvens és állandó lenne. Itt is a vajsavas tojással jöttök, mintha aki veletek szembekerül, az eleve homofób, rasszista, romaellenes, antiszemita, azaz egy szóval (a ti szavatokkal) valamilyen szinten fasiszta. Ez a fórum sem ébreszt fel benneteket, ahol romák (köztetek itt kommentezõk közt van?), homoszexuális és zsidó kommentel veletek szemben. Egyszerûen nem gondolkodtok el rajta, nem veszitik tudomásul. Úgy viselkedtek velünk szemben, mintha ellentétes nézeteitek lennének.

Nem is árnyaltam a képet, pedig milyen érdekes lenne, ha találkoznátok egy romogyûlölõ homóval. vagy homofób romával, szélsõjobbos homóval, sõt romával. Én ilyen emberekkel naponta találkozom, és a velem közös dolga mentén pozitívan állok hozzá. (Azért titkon a fóbiáit oldanám, de nem azzal kezdem.) Ti egy ilyen embert egyszerûen nem létezõnek vennétek, vagy gondolkodás nélkül a náci skatulyátokba tennétek, ahogy a veletek mindenben egyetértõkkel is megtettétek. És ezzel újra a kisajátító alapállásotoknál vagyunk.
(folytatom...)
1/10
offtopic
Freeman és Kafa 2008 júl. 11. - 22:26:55 1/10
(1331/1365)
Nicsak, tényleg légyrajzás volt! Hónapokig hallgatnak, aztán DT személyes érintettsége és a Takács kommentje elõcsalja õket. Romológus kommentje egyértelmû, a kérdesek hozzá butaságok!)
1/10
offtopic
kadred 2008 júl. 11. - 18:30:09 1/10
(1330/1365)
Térjünk a tárgyra! Itt vannak ezek a hírhedett interjúk. Nem olyan rosszak, amilyennek hiszitek, hogy mi gondoljuk. Vannak gyenge részei, sõt brutális részeik is, amint azt itt már észrevettük. Én magam a legnagyobb problémát a kisajátító alapállásban látom. Errõl is szó volt már, pont Romológus vette észre párszáz kommettel elõbb. Azt jelenti itt, hogy ha romák és iskola, akkor kizárólag Derdák. Minden más téves, helytelen, kirekesztõ, szélsõséges, rasszista, fasiszta, vagyis egy olyan skálán kap helyet, aminek a legenyhébb fokozata is kizárja az üggyel való viszonyt. Még a volt barát és harcostárs is valahol a végén van a buddhizmusával együtt. Ez a hozzáállás igencsak felnyomja a hõs látszólagos tekintélyét, akkor is, ha csak egy lufi. Az ügyben érintetteknek viszont nem használ. El képesek érni, hogy csak oda összpontosuljon minden segítség, ahol a hõs van, minden más kezdeményezést legátol. Ha ezt valaki nehezményezi, rögtön támadásként értelmezik, amitõl a hõst meg kell védeni. A védekezés pedig újabb felmagasztalásokat szül, amint ennek legszélsõségesebb példáját is láthattuk a ”vannak kivételes emberek” nyilatkozatban.
(folytatása következik…)
1/10
offtopic
kadred 2008 júl. 11. - 18:13:52 1/10
(1329/1365)
Hess Legyek! A matávos díjcsomagomnak hála, hosszan tudtam Romológussal beszélni. Abban egyeztünk meg, hogy nem válaszol minden légy kérdésére, mert azok nem kérdések. Ott vannak a válaszok abban, amit írt. Egy ritka értelmes, kulturált és mûvelt cigányasszonykát ismertem meg benne, aki kilométerekkel felette áll ennek a szintnek, amit itt a legyek megtestesítenek. Amellett, hogy ismeri a szakirodalmat, saját maga tapasztalta meg a legmélyét is annak, ami a szakmája. Pártok környékezték díszcigánynak, de volt ereje visszautasítani. Romológus, ne is kattints már ide többet, neked most egészen mással kell törõdnöd! Vigyázz a babára, és egy darabig csak õ legyen a világod közepe!
papusek 2008 júl. 11. - 16:11:46
(1328/1365)
És konkrétan mik azok a "legrosszabb romapedagógiai elvek" amik "visszacsengenek" és amikbõl te "rejtett rasszizmust" állapítasz meg? Hogy akinél nincs asztal otthon, annak nem írásos házifeladatot adunk, vagy micsodák?
offtopic
papusek 2008 júl. 11. - 16:08:18
(1327/1365)
Érdekes társadalomképed lehet neked, ahogy beleolvastam a korábbi kommentjeidbe. De a ma reggelinek is teljesen értelmetlen az utolsó bekezdése. Mondatról mondatra mindig cáfolod az elõzõ mondatodat. Most van középosztály vagy nincsen? Az egyikben létezõ fogalomként használod, a következõben kijelented hogy nem létezik, aztán azt mondod össze kéne vele fogni, aztán megint nemlétezõnek nyilvánítod, miközben a szüleid középosztályi szintre küzdötték fel magukat, olyanra tehát amilyen nincs. Aztán kiderül hogy burzsoázia sincs és kizsákmányoltak sincsenek, mert ez leegyszerûsítõ, de vannak viszont lecsúszók és lecsúszottak, régebben kiderült hogy jobb és baloldal sincs, viszont a jobb és baloldali sajtó ezt meg ezt csinál, nem bonyolult ez kicsit nagyon? Nem csoda, hogy tõmondatokat sem értesz az interjúból, ilyen zavaros fejjel.
offtopic
prosectura 2008 júl. 11. - 15:40:21
(1326/1365)
Hogy "a jószándék, ami tenigl felõl érkezik DT felé"! Ez a hét vicce! Nagyon jó, csak így tovább! Kérd már meg, áramoltassa már inkább feléd az õ nagy jószándékát!