handi99 2012 júl. 09. - 18:32:51
(830/2630)
SPOILER:

Nem volt. Ez majd csak a végén lesz.
10/10
HarisnyásPippy 2012 júl. 09. - 18:16:30 10/10
(829/2630)
Na Fridi helyreteszi a dolgokat, félti a vagyont. Bahlül meg egy gyáva kukac, nem is tudom Bihter mit akar még tõle.
Tutyila 2012 júl. 09. - 17:42:49 Előzmény Adanvariel
(828/2630)
***SPOILER***

Kérem csak az válaszoljon(nézze meg) aki már tudja mi a vége!!!

ez a rész volt már?

http://www.youtube.com/watch?v=-FAXN5G1gjY

***SPOILER***

köszi
10/10
Adanvariel 2012 júl. 08. - 21:10:27 10/10
(827/2630)
***SPOILER***
Uh, érdekesen hangzik, amit írsz, hogy Behlül szerint Bihter csak önmagát szereti..hmm...Lehet, azért mondja Behlül, hogy saját magát mossa? Tudat alatt vagy ilyesmi. Mivel leakarja zárni vagy ilyesmi és Nihal-lal foglalkozni talán?! Erre tudok gondolni így elsõre. No majd meglátjuk :)
Igen, ez tök érdekes basszus, hogy ebbõl a mostani szituból- ahol most tart a sorozat- hogy jutnak el odaáig, hogy Nihal-t fogja megkérni?! Arra tippelek, hogy valahogy bevallja neki Nihal a dolgot, õ meg megsajnálja és azt gondolja, hogy így lezárhatná Bihterrel?! Kivi vok!!! :)))
***SPOILER VÉGE***
liliom31 2012 júl. 08. - 20:19:10
(826/2630)
***SPOILER*** Akkor nem fecsegek neked tovább a történésekrõl, mert én az egészet megnéztem. Alapvetõen egyet értek azzal amit írtál, de majd ha már jönnek azok a bizonyos általad említett részek kiváncsi leszek a véleményedre meg persze a többiekére, hogy alakulnak e a vélemények. Különösen azzal kapcsolatban, hogy Behlül miért tagadja végig, hogy Bihter õt szereti. a vége felé mindig azt mondja neki, hogy Bihter nem szereti õt, mert õ csak önmagát szereti. Valóban így gondolja, vagy csak önmagának akar ezzel hazudni? ***SPOILER VÉGE***
10/10
Adanvariel 2012 júl. 08. - 16:05:01 10/10
(825/2630)
***SPOILER***
Hát igen, nehéz összefoglalni véleményt. Amúgy én idáig én úgy látom, hogy Behlül szerelmes volt Bihter-be, Nihal-t emberileg szerette és meg akart felelni a családi elvárásoknak, mivel neki nem volt senkije, Adnan-ékon kívül. Hálás is volt nekik és szerette is õket. Borzasztóan õrlõdött, a szerelmet se akarta elveszíteni, nem is tudta igazából, de inkább a lelkiismerete miatt döntött mégis Nihal és a család mellett. Az az õ drámája szerintem, hogy egyik megoldás se tette volna boldoggá, mivel ha lelép Bihter-rel, egy életre lelkiismeret furdalása lett volna a család miatt. Viszont ha elveszi Nihal-t, nem tudja megadni neki mindazt, amit elvárt volna tõle. Mivel szerintem komolyan, emberileg szerette õt nagyon. Ez Behlül.
Bihter szerintem tényleg szerelmes volt Behlül-be. Ha nem tették volna át modern környezetbe a sztorit, még érthetõbb lett volna a Bihter oldaláról. Mivel akkor tényleg nem hagyhatta valaki csak úgy el a férjét. Most simán megtehetné. Ezért furi h mi a fenének van még ott. Borzasztó lehetett neki végignézni ezt a Nihal-os "szerelmet" lánykérést stb..bár ez még hátravan...erre nagyon kivi leszek amúgy, direkt nem néztem meg youtube-on. Maradjon még vmi meglepi is. Szóval röviden ez a véleményem - idáig. :)))

Örülök,hogy sikerült megnézned ;)))
liliom31 2012 júl. 08. - 12:23:39 Előzmény Adanvariel
(824/2630)
***SPOILER*** Igen én is észrevettem, hogy mindig ezt mondja "Behlül kacar" törökül, és magyarul ezt úgy fordítják, hogy lelép. Én egyébként azt a fordítást olvastam, hogy "Behlül run away" és igaz, hogy a lelép szarkasztikus csak valahogy nekem túlzásnak tûnt abban a drámai jelenetben.
A véleményem annyira összetett, hogy nehéz lenne itt leírni. Szerintem Behlül Bihtert és Nihalt is szerette csak másként. Mindent elveszített azért mert gyáva volt és se Bihter sem pedig Nihal szerelmének nem tudta teljesen átadni magát. Ahogy õ mondta, mindenki megölt és mindenkit megcsalt akit valaha szeretett, gyáva volt a saját érzéseit követni, gyáva volt igazán szeretni, és ez az õ legnagyobb vétke magával szemben és azokkal szemben akik õt szerették. Nekem Behlül kicsit olyan, mint a Veszedelmes viszonyokban Valmont. Hosszasan tudnék még írni a többi szereplõrõl is de majd még úgyis szóba kerülnek ahogy pörög a film. Mert azért mindig találok benne új gondolatokat így, hogy magyarul is nézem.
Márai Füves könyvében ír nagyon okosan a szeretetrõl, szerelemrõl és másik kedvencem Hamvas Béla. Nekem az õ könyvei sokat segítettek, hogy másképp lássak.***SPOILER VÉGE***

Köszönöm így próbáltam, akkor valószínûleg csak épp frissítették. :-)
10/10
Adanvariel 2012 júl. 08. - 07:31:45 10/10
(823/2630)
***SPOILER****
Én azért fordítottam "Behlül lelép-nek", mert valahogy úgy írták angolul h "Behlul, leaving" (elmegy,indul) és a magyar szinkron megfelelõje lehet ez a sokat használt " Behlül lelép" is. Legalábbis szerintem. Emiatt a mondat miatt lehet ez a rengeteg utalás is egyébként. Majd figyeld meg..Bülent is mindig mondja neki, szinte a védjegye Behlülnek, sose értettem mostanáig...Elõtte pedig mondja a sírnál, hogy "én öltem meg mindenkit, egy gyilkos vagyok..gyáva, nem tudtam fogni a kezed és megtenni" stb.stb...és az, hogy a legvégén mondja ezt, valahogy annyira szarkasztikusnak tûnik saját magával szemben, így még szomorúbb ez az egész jelenet szerintem. Neked amúgy mi a véleményed a végérõl? :)
***SPOILER VÉGE***

A dailymotion.com egy ugyanolyan videomegosztó oldal, mint a youtube. Elvileg mûködnie kellene, várj pár másodpercet míg elindul. A keresõbe beírod, hogy Tiltott szerelem és kidobja az összes eddigi részt. Ha a youtube-on tudsz videókat nézni, elvileg mûködnie kell dailymotion-on is. Remélem tudtam segíteni :)))
liliom31 2012 júl. 07. - 23:53:49
(822/2630)
***SPOILER*** Érdekes, hogy én nem úgy fordítottam ezt az utolsó mondatot magamban, hogy "Behlül lelép" inkább elfut, elmegy. Nem tudom, hogy a "kacar" pontosan mit jelent, de én inkább így fordítottam, valahogy jobban illett a jelenethez. Érdekes egyébként, ahogy olvastam a külföldi kommenteket. Egy-egy hozzászóló teljesen másképp értelmezte az érzelmi szálakat a filmben. Kiváncsi leszek majd az itteni véleményekre, mert pl az enyém igencsak eltérõ a Youtubon olvasottaktól. ***SPOIlER VÉGE***

Szeretném tõled megkérdezni, hogy leírtad, hol lehet megnézni a filmet ha épp lemaradnék róla. Én nem ismertem eddig ezt az oldalt megnéztem de nem tudtam elindítani egyik részt sem. Segítenél, hogyan kell? Köszi elõre is :-)
10/10
Adanvariel 2012 júl. 07. - 19:36:59 10/10
(821/2630)
Én nagyon sajnálom,hogy megnéztem, imádom, aminek ennyire megdöbbentõ vége van. Valószínûleg a hatása alatt lettem volna egy idõre. Jó nagy birka vagyok, de ezt már eljátszottam magammal párszor. Persze megértem ha sokatoknál nem gáz, de én attól, ha nem tudnám a végét, ugyanúgy figyelnék mindenre, szóval ez nálam nem szempont. Csak hülye voltam, kíváncsi. Túl érdekes a sztori. :D Úgy érzem érezhetõbb lett volna a tettük súlya, ha akkor látom elõször. Meg az is, hogy Bihter mit érzett és mennyire...

***SPOILER***
Behlül utolsó mondata is nagyot ütött volna, bár így is fog szerintem azért...
"Behlül lelép..."
***SPOILER VÉGE***
liliom31 2012 júl. 07. - 18:47:34
(820/2630)
Szívesen, de nem mindig én írom le elõttem pl ha jól emlékszem lilei írta le. Lényeg az, hogy ha kéritek valaki leírja :-)

Amúgy szerintem sokan láttuk a film végét, ahogy én is és hála Allahnak az utolsó rész fent van angol felirattal így az egészet értettem is. Én nem bántam meg, hogy láttam, mert így teljesen másképp látom az elõzményeket és nekem így sokkal érdekesebb nézni, mivel nem arra koncentrálok, hogy jujj mi lesz ebbõl vagy abbõl a helyzetbõl, hanem elemezgetem a szereplõket, élvezem a zenét, tudok figyelni az apró rezdülésekre.
10/10
Adanvariel 2012 júl. 07. - 18:21:22 10/10
(819/2630)
Uh, csúnya dolog volt lelõni a végét elõre.. :S Én magamtól voltam akkora birka hogy belelestem, mert õszintén szólva, nem számítottam arra, hogy ez ekkora csattanója lesz..Igazából csak a filmzenére akartam rákeresni, de aztán rájöttem, hogy a youtube ebbõl a szempontból egy "aski memnu" kánaán..:D
Amúgy ha rossz a vétel nálad, megtudod nézni HD minõségben a neten, mindig másnap már fent van az elõzõ napi rész Dailymotion-on! jah és magyarul :)
9/10
ehajno 2012 júl. 07. - 16:46:16 9/10 Előzmény liliom31
(818/2630)
Neked külön köszönet, hogy mindig leírod az aznapi részt, ugyanis annyira rossz nálam a vétel, hogy csak következtetni tudok néha, hogy mit is mondtak. Azt megfigyeltem, hogyha fúj a szél, akkor másodpercekre kikapcsol az adás. Na mit gondoltok, hogy egy szélcsendes napon mikor támad fel a szél? 17:15 perckor! :)
9/10
ehajno 2012 júl. 07. - 16:42:56 9/10
(817/2630)
Örülök, hogy betetted!

Különben azt hiszem, hogy valamennyien, akik a fórumot olvassuk bekaptuk, és bizony megláttuk a film végét is, mert valaki még régen beszúrta a hivatkozást és nem írta oda, hogy spoiler (lsd. a fórum elejénél valahol). Mindettõl függetlenül a filmet lehet úgy nézni, hogy nem jut eszembe, mert leköt a napi történés.
10/10
Adanvariel 2012 júl. 07. - 15:20:32 10/10 Előzmény handi99
(816/2630)
Oh,szuper, megtaláltam!!!! Köszönöm szépen!!!! :)))



"Õ fent van a hegy tetején, a kristálypalotában. Amikor felnézek a magasba, mindig õt látom. Bárhogy szeretném, nem érem el. A nap elvakítja a szememet és nem látom. Csak szeretnék a közelében lenni, tudom lehetetlen, tudom, hogy nem lehet az enyém. Néha arra gondolok, hogy elmegyek,de képtelen vagyok rá. Az nem lehet, hogy nem része az életemnek. Még ha nem is valósulhat meg, úgy érzem elég, ha mellettem van. De nem elég. Nem elég."

:(
10/10
Adanvariel 2012 júl. 07. - 15:04:29 10/10
(815/2630)
Köszi szépen:)) Örülök, hogy idetaláltam, mivel nagyon tetszik ez a sorozat, jó megosztani a gondolatokat. Úgyhogy fogok írni..sajnos,már tudom mi a vége, de így is érdekes továbbra is.
7/10
kiskukac63 2012 júl. 07. - 14:28:28 7/10
(814/2630)
Lehet, hogy más nem így látja, de én Bihter ominózus "nagyon fáj" kifejezésénél egy picit Adnanra is gondoltam, szerintem látszott Bihteren,valahányszor belefogott volna, hogy elmondja az igazságot,hogy nem könnyû neki,és hogy szormorú, bántja amit tett a férjével.(az üvegházi együttlét után is õszintén sírt, vsz. itt magát is siratta és a tettét is!) Én sem gondolom Bihtert egy velejéig romlott, könnyû nõcskének, szegény folyamatosan vívódik a férje jósága és a saját szerelme, szenvedélye között. És egy ilyen áldatlan helyzetben nagyon nehéz okosan dönteni, mások megbántása nélkül szinte lehetetlen, különösen úgy, hogy a környezete pedig egyáltalán nem könnyíti azt meg, sõt!
handi99 2012 júl. 07. - 12:57:29
(813/2630)
"Ezért olyan logikátlan az is, hogy Bihter miért nem hagyja el Adnant akkor is ha Behlül nem megy vele."
Ezt én sem értem. Már kétszer jelentette ki Behlül elõtt, hogy õ mindenképpen elhagyja Adnant, akár vele tart Behlül, akár nem; aztán mindig visszamegy a férjéhez. Tanult, értelmes nõ. Miért nem megy el egyedül?
liliom31 2012 júl. 07. - 11:57:15
(812/2630)
Igen teljesen igaz a múlt században íródott és ráadásul igaz történet az alapja. Már korábban írtunk is errõl itt a fórumban, meg arról is, hogy pont ezért szerintem sok dolgot nem sikerült átültetniük a forgatókönyvíróknak a mai idõkre. Pl szerintem Nihal sem lehetne ennyire naív a mai idõkben, mert ha el is zárják tõle a világot, mivel néz tévét olvas újságot és ott az internet egy kicsivel felvilágosultabbnak kellene lennie. Ezért olyan logikátlan az is, hogy Bihter miért nem hagyja el Adnant akkor is ha Behlül nem megy vele. A múlt században érthetõ volt, mivel egy nõ kiszolgáltatottabb volt egy férfinak anyagilag, de itt Bihter el tudna menni dolgozni ha elhagyná Adnant egy idõ után szerintem Behlül kullogna utána, ha meg nem akkor legalább kiderülne, hogy nem is szerette igazán.

Azért Ady Lédáját nem kellett félteni. Idõsebb is volt Adynál meg tapasztaltabb is. Bihter azért szerintem törékenyebb nõ ennél.:-)

Nagyon tetszenek a hozzászólásaid, remélem rendszeresen fogsz írni ezután :-)
10/10
Adanvariel 2012 júl. 07. - 11:24:43 10/10
(811/2630)
Köszönöm szépen a válaszokat! Megkeresem ezt a részt, ki akarom írni...
Egyébként azért lehet furcsa, ahogy viselkednek a szereplõk, mert a történet alapjául szolgáló könyv valamikor a múlt század elején íródott. Tehát az 1900-as évek elején. El tudom képzelni, hogy tényleg semmibe vették a szolganépet. Ha mondjuk Ady Endre szerelmére,Lédára gondolok, akirõl sokat olvastam és állítólag kiállhatatlan nõszemély volt és leordította a szolgálók fejét (Egyébként Ady sajnálta õket, össze is jött pár szobalánnyal..a kis huncut :) :)
Nagyon érdekesek az emberi kapcsolatok ebben a sorozatban,ezért is szeretem nézni. Érdekesek a motivációk is.
Adnan például nem is értem, hogy gondolta, hogy egy fiatal, 25 éves, gyönyörû lány megmarad mellette, elég lesz neki csak az, h van pénze (erre nyilván nem is gondolt, de hát..)..a másik az, hogy szerintem Bihter-nek apa-komplexusa van, és inkább azt kereste benne..mivel akkoriban halt meg az apja is....egy kis logikával leeshetett volna már Adnan-nak..Amúgy pedig a Bihter, miután rájött az érzéseire, nem tökölt, le is akart lépni, a Behlül félt felvállalni. Hozzá teszem, nagyon csúnya dolog volt leszedni a férjecske számlájáról egy hatalmas összeget és így lelépni...meg is tette volna, ha a Behlül nem gondolja meg magát..mondjuk ez is egy érdekes dolog volt a Bihter-tõl. Valaki itt írta, hogy jogosan nem érdekli Bihter-t hogy mi van Ezel-el, ebben egyetértek. Annyi ilyen lány van amúgy,mint Ezel,amit mûvel, teljesen életszerû...
A Nihal-t pedig elõre sajnálom, mert hiú ábrándokat kerget. Egyébként nekem sok minden leesett volna, ha ott élnék közöttük..néha olyan vakok az emberek!