liliom31 2012 aug. 16. - 19:06:25
(1430/2630)
Szerintem ezt nem rendességbõl mondta, ez kemény önkritika volt. Mostanában részekben a színészi játék nagyon jól mutatja, hogy pl amikor Behlült dícsérik pl Besír esetében amikor segített neki. Mély szégyen tükrözõdik az arcán. Hiszen nagyon jól tudja õ, hogy vétkezett. Nem olyan ember aki példa lehet mások számára. Csak kimondta amit érez. Néha megszakad a szívem szegény Bülentért. Õ annyira szereti Bihtert is és Behlült meg végképp. Mi lesz ha mindent megtud egy világ fog benne összeomlani. :-(
liliom31 2012 aug. 16. - 19:00:22
(1429/2630)
Igen talán nekem errõl is szól ez a film. Egy erkölcsi példázat, bonyolult szövevényes történetbe bújtatva. Szerintem azért Bihter súlyosabb eset. Testi vágynál azért többet érez, abba talán nem roppanna így bele. Szerintem lehet ez egyfajta szerelem de az biztos, hogy nem egészséges. Az, hogy valaki a létét ennyire egy másik emberhez köti, fõleg úgy, hogy az a másik egyértelmûen nem vállalja õt az arra enged következtetni, hogy az illetõ önértékelésével komoly gondok vannak. Szerintem is azért féltékeny Nihalra, mert tudja, hogy Nihal egy valós kapcsolatot adhat Behlülnek azt amit õ nem nyújthat neki.
Õ este az éj leple alatt Behlült kielégíti. Nihal nappal rózsákat kap Behlültõl, szórakozik a barátaival, együtt vannak, kitûzik az esküvõ napját. Behlül pedig a másik fele. Adnan felkarolta apja helyett apja volt, amikor senkinek nem kellett. Õ becsapta ezt az embert és most becsapja Nihalt is. Sokat beszélünk arról, hogy vajon õ gyáva, jellemtelen, sérült. De az biztos legnagyobb ellentmondás talán az õ döntéseiben mutatkozik.
antsa10 2012 aug. 16. - 18:36:42
(1428/2630)
Milyen "rendes" volt Behlültõl, hogy azt mondta Bülentnek, ne legyen olyan, mint Õ. Mondjuk nem irigylem azért, hogy egyszerre két nõnek kell megfelelnie (bár ezt a helyzetet magának kavarta!!). A B+B páros egyre merészebb!! Nem gondoltam volna, hogy így "elengedik" magukat. Kiváncsi vagyok Adnan erre a hírre hogyan fog reagálni!
10/10
piros1952 2012 aug. 16. - 08:38:30 10/10
(1427/2630)
A testi vágy még nem szerelem. A szerelem 'megemeli' az embert, Bihternél ennek nyoma sincs. Féktelen birtoklási vágy, egy unatkozó, kõgazdag (Adnan jóvoltából!) nõcske rögeszmévé kövesedett szeszélye... S persze a teste nem egy öregembert kíván - de ezt tudnia kellett, mikor igent mondott Adnannak. Az anyja 'legyõzése', a pazar életmód - ezekért cserébe adta el magát/a testét.
Adnan régi vágású, finom (igazi) úriember. Bõkezû és nagylelkû, elnézõ és megértõ. Mivel erkölcsi lény (Firdeusz és Bihter nem azok), és magából indul ki, fel sem tételezi, hogy megcsalják. (Öreg, gazdag férfiak/nõk csapdája). Ha Bihter hozzá méltó lenne, akkor már régen (mikor 'beleszeretett' Behlülbe, de még testi kapcsolatuk nem volt) elmondja neki, hogy valaki mást szeret szerelemmel, váljanak el az útjaik. Ezt nem kell(ett volna) Behlül magatartásához kötnie, hiszen erkölcs és becsület nem úgy mûködik, hogy ha a másik, akkor én is... De ha már akkor nem tette, megtehette volna késõbb is, amikor Behlül szeretõje lett. Bihter valójában nem akar elveszíteni semmit, ami az életében jó: sem Adnan pénzét, sem az általa nyújtott kényelmet, sem Behlül tomboló, ifjú testét. Az elõbbin (pénz, gazdagság) hajlandó osztozni, mert kifogyhatatlannak tûnik (hja, megírni könnyû, megcsinálni nehéz :)), az utóbbin (Behlül) viszont nem hajlandó osztozni. Miért is? (Hiszen neki van testi kontaktusa Adnannal.) Talán ki nem mondva attól fél, hogy a tapasztalatlan, ártatlan Nihal szerelme, csókja lángra lobbantja a Nihalban még szunnyadó nõ mellett Behlül vágyait is?
A tiltott gyümölcs, a cinkosság, a titkos, közös vétek - ez köti össze ezt a két embert.
Ha Behlül nem lenne Bihter közelében, elõbb-utóbb elfelejtené.
9/10
ehajno 2012 aug. 16. - 08:12:07 9/10 Előzmény liliom31
(1426/2630)
:) Köszi. Meg tudnám nézni, csak hallani nem hallom, mert rossz a gépem, nem tudom megcsinálni, hogy hangot varázsoljak belõle. Úgy meg nem olyan élvezetes, mintha tudom, hogy mit is mondanak. :(

A könyvet még nem olvastam, de a filmet láttam. Egy kis faluban éltem, és volt, hogy egy lánnyal ketten voltunk a teremben, senkit sem érdekelt már akkor sem egy színvonalasabb film, de egy westernnél meg tele volt a mozi, még oldalt is álltak.
Munka közben tudnánk beszélgetni, de elég egyoldalú a társalgás - õk beszélnek. Azon is kiakadtak, amikor mondtam, hogy a volt kolléganõmmel képesek vagyunk egy könyvet, egy filmet kielemezni annyira, hogy akár két órát is beszélünk egyfolytában - ezért fizettük elõ az ingyenes hívást. Õk erre azt hitték, hogy egy marha jó viccet mondok. Szánalmasak, igénytelenek tényleg. :(
9/10
lilei 2012 aug. 16. - 07:39:01 9/10
(1425/2630)
Szerintem meg van ilyen, hogy ennyire nem tudnak uralkodni magukon.Fõleg úgy, ahogy itt valaki leírta, hogy már kóreset kezd lenni Bichter viselkedése...Behlül ebbõl meg annyit tapasztal csak, hogy az imádott, áhított nõ nagyon kívánja õt, nagyon féltékeny rá. Ez még hiúságlegyezgetésnek is jó, nemhogy egy kamatyra!:-D
Nihaltól meg még most kirázza a hideg...szerintem neki olyan vele, mintha a testvérével akarna csókolózni...talán bûnnek érezné azt is...mindenesetre ahogy letörölte a száját Nihal csókja után...na és ezt sem vette észre az a lány???...meg hogy várjunk még...meg ilyenek...ugyan már!
Nihal annak idején azzal a fiúval szakított aki rögtön rámenõs volt vele még sieléskor...és most meg nem jut el a kis agyáig, hogy valami itt nem úgy megy ahogy kellene?
zandra 2012 aug. 15. - 23:50:57
(1424/2630)
A Behlül-Nihal jelenetek meg annyira szánalmasak voltak, csóri Nihal...
zandra 2012 aug. 15. - 23:39:42
(1423/2630)
Pfujj, pfujj, pfujj! Ezelõtt is utáltam a "szerelmespárt" de a mai részben minden eddigi gusztustalanságukat überelték. Romantikus felfogású vagyok, de számomra hihetetlen, hogy két felnõtt ember ennyire ne tudjon uralkodni magán :O

"SPOILER"
Gonosz vagyok, de nekem katarzisom lesz a befejezõ epizód után :D
7/10
kiskukac63 2012 aug. 15. - 21:12:29 7/10
(1422/2630)
A képen kicsit vékonyabbnak tûnik, mint most a filmben, így még jobb pasi!
7/10
kiskukac63 2012 aug. 15. - 21:09:43 7/10
(1421/2630)
Nemhiába szolgálja évek óta Firdit Kátya, többminden átragadt rá a stílusából!
Nihalnak most is észre kellett volna vennie, hogy Behlül valójában csak fizikailag van vele, minden lerítt az arcáról! (Bár vsz. a rózsaszín szemüveg nem engedi a tisztánlátást!:)
Bihter viselkedése sajnos, most indult igazán el a "psychiátriai eset" felé: hangulatingadozások, bipolaritás= (feldobódottság+depresszió váltakozása), kényszeres állapotok (hazudozás,leskelõdés, zaj-keltés) stb. és ez már mindenképpen kóros!
Jópofa volt viszont a Behlül-Bülent jelenet!
liliom31 2012 aug. 15. - 21:01:00
(1420/2630)
Persze szívesen leírjuk, de a www.sorozatbarat.hu-n fennt van már a 116. rész is ott nem tudod megnézni?

Igen elég szomorú amit írsz azokról az emberekrõl. Én szeretem a filmeket, de a könyvek jelentõségét semmi nem pótolja. Ne éljünk meg olyan világot ahol nincsenek könyvek. Nem tudom olvastad Ray Bradburrytõl a Fahrenheit 451-et?
és még büszkék is rá, hogy nem olvastak 40 éve semmit? Lehet, hogy nekik van pénzük, de nektek meg más értékeitek vannak, bár az igaz, hogy azokat nem lehet megenni:-(
handi99 2012 aug. 15. - 21:00:02
(1419/2630)
Szerintetek a Zerrin név mennyire lehet gyakori a törökönél? A fõcímben szereplõ 12 nõ közül háromnak is ez a keresztneve.
handi99 2012 aug. 15. - 20:56:14
(1418/2630)
A többek között vagyok én is. :)
A születési dátum láttán én is meglepõdtem. Idõsebbnek gondoltam.
liliom31 2012 aug. 15. - 20:52:10
(1417/2630)
Szerintem többünknek bejött. Köszi, bár kiakadtam, hogy õ is fiatalabb nálam, azt hittem idõsebb. Ezekben a Török filmekben minden férfit idõsebbnek gondolok, Kivancot is. Azt hittem elõször õ is 30 körüli :-D
offtopic
handi99 2012 aug. 15. - 20:40:41
(1416/2630)
Már nem tudom, hogy ki említette, hogy bejön neki Sait.
Itt egy kis infó Uğur Tekinrõl:
http://www.sinematurk.com/kisi/11516-ugur-tekin/
offtopic
handi99 2012 aug. 15. - 20:17:06
(1415/2630)
Itt csak az volt a lényeg, hogy ismertesse a csatorna a történetet a nézõivel (az upfront során bemutatott trailerekbõl még nem biztos, hogy sorozat is lesz. Ez csak egy elõzetes terv.)

Az örök kérdés, hogy mi a jobb, az eredeti, vagy a feldolgozás. Ha egy filmbõl/sorozatból mindkét változatot láttam, akkor nálam általában az eredeti nyer, de én nem találom értelmetlennek elkészíteni az újabb verziót. Attól, hogy ennek nem én vagyok a célközönsége még nem biztos, hogy az rossz.
A Tiltott szerelem alaptörténete jó és szerintem mûködhet a latin világba való átültetése, csak a megvalósítás a kérdés. A forgatókönyvvel nem kell nagyon bajlódni, de megfelelõ színészeket már nehezebb lesz találni.

"Akkor már az eredetit lehetne több országba kivinni, mert tényleg nagyon színvonalas sorozat, ez jóval alatta fog teljesíteni."
Kérdés, hogy más országok nézõi mennyire kívánnak megismerkedni egy teljesen más kultúrával.
A Telemundo több dél-amerikai országban el fogja juttatni a sorozatot, ez biztos. Az, hogy Európába mennyire lesznek rá vevõk az más kérdés.

"Bihter annyira szép és annyira neki való ez a szerep. Ugyanígy Behlül,"
Bihter szerepét szerintem is Beren Saatra szabták. Nagyon jó választás volt. Ami viszont Kivancot illeti én simán lecserélném Jencarlos-ra. Nekem õ jobban bejön.
antsa10 2012 aug. 15. - 20:13:38
(1414/2630)
Nagyon tetszett ahogy Bihter leugatta az anyját!
Nem semmi a B+B páros. Régebben egymásra sem mertek nézni a házban, most meg... :-)
Hát igen! Ha Bihter ki van elégítve olyan, mint egy kezesbárány! :-)
9/10
ehajno 2012 aug. 15. - 19:38:55 9/10
(1413/2630)
Kedves Lányok! Ha megtennétek, hogy a héten játszódó részeket leírnátok nekem, nagyon megköszönném. Vendégségben leszek, ahol képtelenség egy filmet is megnézni. Képzeljétek, hogy olyanokhoz kell mennem (dolgozom), akiknél se könyves szekrény, se polc nincs. Röhögve mondják, hogy az elmúlt 40 évben nem olvastak el egyetlen egy könyvet sem! :( Gondolhatjátok, hogy milyen "kellemes" társaság lehet. De hát a pénz az nagy úr, el kell viselnem, hogy legyen mit ennünk. :(
9/10
ehajno 2012 aug. 15. - 19:32:49 9/10
(1412/2630)
:) A dínom-dánom helyett inkább "etye-petyé"-t írnék. :)
Nagyon tetszett ma Bihter. Érezni lehetett, hogy tényleg iszonyúan szenved szegény. És ugye milyen más tud lenni egy nõ, ha kedves és nem parancsolgató! Még az arca is megszépült, ahogy felébresztette és finoman ráparancsolt Behlülre, hogy jöjjön reggelizni. Tetszett nagyon ez a pici kis jelenete.

Ha már egy másik rendezésrõl beszéltek, nekem bejönne egy alapvetõen új, mégpedig az eredeti, a regény szerinti korhû, kosztümös filmre vitel.
liliom31 2012 aug. 15. - 18:52:51
(1411/2630)
Én láttam a tetovált lányt, de csak a Svédet az nagyon jó. Nekem sajnos elõítéleteim vannak és úgy látom, hogy Amerikában lenyúlnak minden jó filmet ami sikeres volt Europában vagy Ázsiában azt újraforgatják, sajnos nem mindig sikerül valami jól. Bár egy film van a Tégla ami eredetileg ha jól tudom Korreai film, de az Amerikai változat is jó.