nituli 2012 aug. 26. - 13:47:22 Előzmény lilei
(1510/2630)
Bosszantó, hogy a pénteki részt nem láttam. :( Mindig mondom a férjemnek, hogy ez nem a olyan megszokott "dél-amerikai" sorozat, hogy az ember kihagy pár részt, és nem marad le semmirõl...ennél, ha nem látok EGY részt, akkor már kapkodom a fejem, hogy mi van?? :) Na, pont ezért szeretem, meg hogy tényleg izgalmas! És mert a karakterek olyan szépen kidolgozottak és emberiek.
Szóval, ha valaki megszánna, leírná, hogy végülis mi történt a pénteki részben? Adnan végülis rájött B&B kapcsolatára? Mit mondott, amikor hazaért? Nihal hogy reagált?
bloodofthedragon 2012 aug. 26. - 13:05:08
(1509/2630)
Azt hiszem választ kaptam, az elsõ variáció lehet igaz.

"A bénulás tulajdonképpen a lélek igen mély kettészakadását jelzi. A bénulás felszínre hozza azt, amit Ön nagyon nem akart megmutatni, vagy bevallani akár saját magának, akár környezetének. Arcunkkal bármit kifejezhetünk, de ugyanakkor el is tudjuk általa fedni valós érzelmeinket. Az arcidegbénulás azonban arra kényszerít, hogy szembesüljünk azzal, hogy többé már nem tudjuk az addigi álarcunkat hordani, és most minden egyes tükörben azt látjuk, hogy valami felszínre kívánkozik, amit eddig elrejteni igyekeztünk." http://csaladhalo.hu
9/10
lilei 2012 aug. 26. - 12:07:35 9/10
(1508/2630)
Ez tényleg Besír:-)
Szegény fiú...pedig Cemile is milyen jól illene hozzá. Vele is ugyanannyit játszott, bohóckodott...de eltaszítja magától...pedig amikor a kórházban elõször bement hozzá...nagyon megörült neki...sztem az õszínte volt... dehát..mindenki a kis szerelmes szíve után menne....de neki sem Nihal volt megírva:-(
9/10
ehajno 2012 aug. 26. - 09:39:39 9/10
(1507/2630)
Olvastam egy verset és közben Besír jutott eszembe...

"Érdekes az emberi szív és lélek, a szív szeret a lélek ragaszkodik, még akkor is ha tudja, aki a mindene,
talán soha nem lesz az övé és inkább vállalja a szenvedést!
De ha a test azt mondja, menjünk utunkra, a szív és a lélek még jobban fog szenvedni és vissza fogja húzni a testet,
folytatva a reménykedõ szenvedést!
Az az ember, aki szívbõl és lélekbõl szeret valakit,
örök szenvedésre van ítélve!
/Francoise/"
bloodofthedragon 2012 aug. 25. - 23:34:25
(1506/2630)
*spoiler*

csak nagy léptekben végigrágtam az utolsó részt, és feltûnt, hogy Firdeusnak a végén valamiféle arcidegzsábája van - ez mitõl? lesz elõtte utalás rá hogy bármiféle baja lenne, vagy ez a sokk hatására alakul ki? (avagy a színésznõnek volt ilyen problémája de ez gondolom nem valószínû) tudom közönséges kérdés csak feltûnt
9/10
lilei 2012 aug. 25. - 18:19:55 9/10
(1505/2630)
Húúú...erre nem is gondoltam, mert mi benne voltunk a történetben és tudtuk, hogy abban az idõszakban Ezel és Behlül a szokásos együtt és külön játékukat játszották, amit Ezel nehezebben élt meg. Ekkor jött Hilmi és próbálkozott Ezelnél...de szerintem õ finoman leszerelte. Vszínû, hogy ez csapdosta a férfiúi hiúságát Hilminek, hogy lepattintották:-) :eg szerintem a fiával kapcsolatban az is zavarja, hogy tudja, hogy egy jó szakember, de azt is tudja, hogy a cégnél mégis elsõ lesz mindíg is Behlül....akármennyire is õ csak annyit tesz, hogy bemegy az irodába és felteszi a lábát az asztalra:-)
Tetszett pénteken az, ahogy játszottak ezek ketten...Adnan meg...na õrajta nem tudok kimenni....valahogy a düh nem tudom, hogy kinek szól a részérõl...Bihternek?....vagy Behlülnek...ez még nem tiszta nekem, hogy õ mit sajnál jobban...az esetlegesen elveszített házasságát....vagy az, hogy csalódnia kell Behlülben....vagy az, hogy Nihal sem leshet boldog ezek után?
Ez még nem tiszta számomra...
nituli 2012 aug. 25. - 14:30:35 Előzmény lilei
(1504/2630)
Bocs, hogy beleszólok, de plusz infó, hogy Hilmi azért pécézte ki Behlült, mert annak idején Hilmi Ezelnek udvarolt (persze a szeretõjének akarta), és helyette Ezel Behlült választotta. Késõbb még volt egy kis kavarás Ezel és Hilmi között, akkor is Behlül miatt buktak le, szóval ezek után Hilmi bosszút esküdött az egész család ellen (fõleg Firdi miatt, de Adnan is behúzta a csõbe egy üzleti ügyben), és azt mondta, hogy az elsõ, akit "kicsinál" Behlül lesz.
10/10
csikosi 2012 aug. 25. - 12:12:25 10/10 Előzmény liliom31
(1503/2630)
Rendben!
moriarty 2012 aug. 24. - 21:31:12
(1502/2630)
Értem, köszönöm!
7/10
kiskukac63 2012 aug. 24. - 21:03:43 7/10
(1501/2630)
Látványos volt, ahogyan Bihter összeomlása elindul: a fejlemények hatására elõször hozza korábbi stílusát:õrjöng, tagad, támad.Ezután közömbössé és tehetetlenné válik, majd lassan az anyja által mozgatott bábbá. Biztosan szörnyû lehet neki a lelke mélyén szembesülni azzal, hogy bármennyire is megvetette, gyûlölte és elítélte az anyját, ugyanazt az erkölcstelenséget követte el, amit Firdeus.
Behlül tetteinek és viselkedésének hátterét korábban már hasonlóképppen értékeltük, most kicsit "tudományosabban" olvashattuk, érthetõ, logikus, világos.
Egy picit én megbotránkoztam azon, hogy O.K. hogy Adnannak nagy szívfájdalma, gondja van, de a gyerekeire egy picit sem gondolt, amikor elérhetetlenné tette magát?!
10/10
piros1952 2012 aug. 24. - 20:21:51 10/10
(1500/2630)
Bihter és Behlül jelleme markánsan különbözik, ezért is reagálnak másképpen. Bihtert - úgy tûnik - erkölcsileg nem érinti meg az, hogy kiderült a viszonya Behlüllel. Sejti, hogy szokásos védekezése (az, hogy hatalmas hangerõvel és vehemenciával támad, kvázi lelkiismeret-furdalást keltve, mentegetõzésre kényszerítve azt, aki akár csak gyanúval is illeti) már nem lesz használható. Így aztán 'leereszt', mint a nagyra felfújt léggömb, amibe tût szúrnak.
Behlülnek kínzóbb a leleplezõdés, mert õ azt csapta be, csalta meg, vezette félre, aki apja helyett apja volt - és ott van Nihal is, a kisöccse is. Azt, hogy mit tett velük, mit tett erkölcsi értelemben, most kezdi felfogni... ezért a rettegõ félelem. Ha eddig legyintve, könnyen átlépett kapcsolatokon, lányokon, most nem tudja ezt tenni a Családdal, amely tagjává fogadta õt, holott születése révén nem volt annak a tagja.
Fájdalmas tanulási folyamat ez. A felnõtté válás egyik lépése. Felnõttnek lenni azt (is) jelenti, hogy felelõsséget vállal az ember a szavaiért, tetteiért (és a gondolatokért, amelyekbõl ezek születnek). /Ez az én mércém a felnõttségrõl./
Könnyû mondani, hogy vállalom a felelõsséget... Ha Behlül ízelítõt kaphatott volna ezekbõl az érzésekbõl, amelyek most dúlják-nyomasztják a lelkét, akkor meggondolja jóval korábban, azt, hogy mit tesz és hogyan. Milyen fura, hogy a tilos/törvénytelen/erkölcsileg megkérdõjelezhetõ dolgot elkövetõk sohasem arra gondolnak, hogy leleplezik õket, hanem arra, hogy megússzák... hogy majd lesz valahogy... Ha Behlül a leleplezõdést, a nagybátyjával való szembenézés lehetõségét képzeli el, ha számot vet vele elõre, talán nem kezd titkos viszonyt Bihterrel... Akkor vagy megõrzi a szerelmet a szíve titkának, vagy nyíltan vállalja (még a viszony kezdete elõtt!). Ez utóbbi esetben persze Adnan nem menekült volna meg a fájdalomtól, de nem került volna méltatlan, megalázott helyzetbe, hanem viselhette volna méltósággal.

Nyilván itt nincs "ha"... ahogyan az életben sincs utólag értelme a "ha" és a "volna" esetének. Ez egy film, zárt világ, és épp azért ilyen, hogy gondolatokat meg érzelmeket ébresszen a nézõkben. Az aztán már a nézõ dolga, mennyire változtatja meg a saját életét...
liliom31 2012 aug. 24. - 20:04:24
(1499/2630)
Nem az igazi unokaöccse. Nincs közöttük vérrokoni kapcsolat. Behlül szülei Adnan üzleti partnerei voltak és meghaltak autóbalesetben amikor Behlül 7-8 éves volt. Behlül igazi nagybátya nem akarta õt magához fogadni ezért Adnan hazavitte és felnevelte a fiút.
moriarty 2012 aug. 24. - 19:38:38
(1498/2630)
Én ne néztem eddig ezt a sorozatot, kb 2 hete követem jobban.

Egy dolgot nem értek. Ha az öregnek a "csaló" srác az unokaöccse, akkor, hogy jegyezhette el az öreg lányát?!
Unokatestvérek --> vér szerinti rokonok.
liliom31 2012 aug. 24. - 19:36:34
(1497/2630)
Nekem a mai részben az volt érdekes amilyen különbözõen viselte Bihter és Behlül azt, hogy lebuktak Adnan elõtt. Bihter beletörõdöen, Behlül pedig teljes kétségbeeséssel. Nagyon jól látszott ez a különbség habár mindkettõjüket kikészítette az, hogy talán minden kiderült.
liliom31 2012 aug. 24. - 19:31:22
(1496/2630)
Dehogy értem félre, egyébként is szerintem egy kis csipkelõdés belefér ezzel nem bántasz meg. Rendelkezem annyi önkritikával, hogy még találónak is éreztem amit írtál. Kicsit túl buzgok néha tudom :-)
10/10
csikosi 2012 aug. 24. - 13:29:37 10/10 Előzmény liliom31
(1495/2630)
Semmi csipkelõdés nem volt bennem veled kapcsolatban és nem szeretném, ha félreértenél.
Én is hülyegyerekként-kíváncsiságból megnéztem az utolsó részeket, de nem írtam le.
Várom már a végét, de nagyon.
Mostmár szar van a palacsintába a történetet látva.
Drukkolok, hogy lebukjanak végre.
Szia kedvenc forumtársad!
missvicky 2012 aug. 24. - 12:07:52 Előzmény kiskukac63
(1494/2630)
Ó, Jézusom! Elég durva! Köszi!
7/10
kiskukac63 2012 aug. 24. - 10:40:44 7/10
(1493/2630)
Hilmit vsz. több dolog is mozgatja: bebizonyítani Nihatnak, hogy erkölcsileg milyen fertõzött családhoz pártolt át, másrészt az is elképzelhetõ, hogy úgy gondolja, az Adnannak a szeme felnyitásával tett "szívesség" esetleg megenyhítené a szívét Hilmi felé az üzleti élet területén.Harmadrészt meg Õ vsz. alapból ilyen: szereti az intrikákat, áskálódásokat, nemtelen eszközöket a magánéletben és az üzletben egyaránt.
7/10
kiskukac63 2012 aug. 24. - 10:34:28 7/10 Előzmény lilei
(1492/2630)
Szerintem eszébe jutott Hilminek ez is, mármint hogy bekavar Firdinek is, de neki ez így tulajdonképpen jó, mert így Cetin úr nem Auynur körül legyeskedik! Bár köztük (Cetin+Auynur) vsz. csak régi jó barátság van, amint hallottuk-láttuk a filmben, de láttuk Hilmi féltékeny képét is, amikor együtt látta õket. Nem?! :)
7/10
kiskukac63 2012 aug. 24. - 10:29:33 7/10 Előzmény lilei
(1491/2630)
Igen, amikor Peyker már Nihattal járt, Behlül még többször küldözgette neki a piros rózsacsokrokat ilyen-olyan indokkal, amikre Nihat rendre féltékenységi jelenetekkel válaszolt. Peyker nem igazán örült ennek, ezt tükrözi a jelenet.