liliteve 2012 szept. 16. - 19:35:11
(1790/2630)
Csak a spoiler elõtti utolsó mondatoddal nem értek egyet. Sztem azzal, hogy visszament Adnanhoz, pont azt tette, amit a társadalom elvárhat egy ilyen helyzetben. Persze mi tudjuk, h Behlül bosszantàsa volt a fõ célja. De igen, õ valóban két volna felvállalni a kapcsolatot. Hülye férfiak, mindig miattuk szivunk...
Illiona 2012 szept. 16. - 18:37:31
(1789/2630)
Már korábban is kifejtettem Bihterrel kapcsolatban a véleményemet, és most hogy halad elõre a történet, és sok párbeszédet csak most értek meg, a véleményem róla azért nem változott sokat. Bihter most élte át az igazi szenvedélyt, az igazi szerelmet Behlül oldalán, olyan mélységben amely létezésérõl korábban nem is tudott.
Bár itt nem fejtették ki, de az is biztos hogy különlegeset.az érzékiség terén nagyon megtapasztalhatott valami egészen Ezt minden nõ csak egyvalakivel élheti át életében (szerintem legalábbis).
Bihter könnyen feladna mindent, hisz nem õt nem köti a hála. A gyerekeket készen kapta, csak Adnan egy férj számára, akitõl elválhat, gyereke nincs. Akár el is költözhetne a születendõ gyerekével.
De Adnan soha nem hagyná békén, az ujságirók sem, még 20 év múlva is rajta csámcsognának. De külföldön talán elbújhatna.
De minek? nem akar Behlül nélkül élni. Nem akar gyereket nevelni, reggel felkelni, élni az életét, és este lefeküdni.
Azután, amit Behlüllel megtapasztalt, az élet mindennapjai már üresnek és hiábavalónak tûnnek a számára.
És ebbõl a szempontból szerintem mellékes is, hogy most akkor mennyire az anyja lánya. Van egy kialakult szituáció, hogy szereti Behlült, és nem akar tervezni nélküle. Az hogy hogyan és miképp élhetne nélküle, arra egyetlen gondolatot sem fecsérel. én megértem õt. pont ahhoz kell a legnagyobb lélek, hogy ne alkudjon meg, és ne simuljon bele a társadalmi elvárásba, a megszokott viselkedésmintákba.

Spoiler
Már párhuzamot vontam korábban Bihter és Anna Karenina között. Nagyon hasonló a kialakult életszituáció, amibe a két fõszereplõ szerelmes nõ került. Ha az a kialakult helyzet, hogy csak a szerelmével akar élni, akkor másik variáció nincs sajnos. Az Anna Kareninában sem volt Annának más lehetõsége. Természetesen nem értek egyet az öngyilkossággal, de ezt a két nõt megértem, hogy miért választotta ezt az utat.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 16. - 18:20:06 7/10
(1788/2630)
Igazad van Cetin otthonával kapcsolatban, nekem is túl rideg, túl férfias, és túl lila. De majd Firdi átalakíttatja!! :))
""SPOLER""-ra: igen, a török nyelvûn én is elõrekukkantottam egy kicsit és tényleg feltûnõ volt ez az anyai kézcsók. Szerintem már az is nagy dolog volt Bihter részérõl -bár tény, hogy nagyon zaklatott idegállapotban - de képes volt az anyjától KÉRNI, sõt könyörögni, teljesen lemeztelenítve a lelkét. Láttuk, hogy eddig szinte mindig ironikusan, gúnyosan, fölényesen, megvetõ stílusban társalgott vele.
liliteve 2012 szept. 16. - 17:50:46
(1787/2630)
Változatlanul azt gondolom, h Bichter számára az lett volna jó megoldás, ha q babàval együtt lelècel és az lehetett volna egy olyan befejezés, ami nem irreális. Mert a történtek fényében az már elég amatõr és sztem nem is a sorozathos méltó befejezés lenne, ha Bichter és Behlül összejönnènek (bár az én kis lànyregènyes lelkem is ezt szeretné), miközben olyan sok embernek okoznának a saját boldogságukkal fájdalmat.
Sztem tehát Bichternek el kellett volna mennie, és Behlulnek meg kellene mondania Nihalnak, h nem szereti, a francia nõnek meg Adnannak azt, h szereti, h ok legalább összejojjenek, mégsem lehetne teljesen negatív vége a sorozatnak.

De ennek a sorozatnak a hangulata, a zenéje is már és legfõképp a címe sugallja, h jó vége nem lehet.
liliteve 2012 szept. 16. - 17:34:09 Előzmény kiskukac63
(1786/2630)
Köszi az infót! Akkoriban én meg nem néztem a sorozatot. Szóval annak a babànak tuti Adnan volt az apja. És nyilván nek szerette illetve nem szerette annyira, h szüljön neki egy gyereket. Szomorú ennek a nõnek a története, de egyben elmondható róla az is, h a lsaját csapdàjàba esett bele.
9/10
lilei 2012 szept. 16. - 13:40:18 9/10
(1785/2630)
Lánykori nevén jelentkezett be...szerintem ezzel is azt akarta bizonyítani maga elõtt is, hogy Behlülé a gyerek.
Ha Adnané lett volna, akkor a férjes nevét használná...épp annyira ismerõs szerintem az õ lánykori neve is a köztudatban, tehát nem az álcázáshoz kellett...szerintem...de lehet, hogy tévedek:-)
Én úgy gondolom, hogy ezt most jobban megszenvedi, mint mikor az elsõ gyereket elvetette...de akkoriban Firdi nyomása ellenére nem tartotta meg...csak dacból azt a gyereket. Mivel még akkor nagyon utálta az anyját és annak pénzmániáját...ahogy azt tanácsolta, hogy alapozza meg a jövõjét...és a gyerek vagyonát az Adnan pénztárcájából, hiszen Adnan vagyona így csak háromfelé megy: õ és a két gyerek között lesz felosztva. De ekkor Bichter, ahogy a házaságkötése is dacból ment az anyja miatt...a gyereket is dacból elvetette...megmutatva, hogy neki nem a pénz számít.
Most pedig amiatt, hogy azt látja, hogy együtt úgysem tudják Behlüllel felnevelni...ezért inkább nem akarja hazugságban nevelni Adnan oldalán a más gyermekét.
10/10
csikosi 2012 szept. 16. - 13:14:10 10/10 Előzmény lilei
(1784/2630)
Szerintem igazából nem tudta ez a bihter, hogy kié a gyerek, azért
elvetette titokban a babáját,(másnéven jelentkezett be a klinikára is)
Ezzel viszont nem ért el semmit, szenved a szerelméért.
Ez már nem normális.
Tényleg anyja lánya, mivel ez a szemét fridi ugyanazt csinálta
az Õ szeretett apjával.
Megcsalta, ugyanúgy ahogy ez a liba tette!
Megérdemli a sorsát!
9/10
lilei 2012 szept. 16. - 11:49:48 9/10
(1783/2630)
Amúgy Cetim háza elég nyomasztó,nem?...már másik helyeken is megfigyeltem, hogy olyan sötét, feketék a falak...sõt, még Bécsben a szállodai szobájának a drapériája is fekete volt...ez véletlen lenne?


SPOILER...habár nem "egetrengetõ":-)

A következõ részben, folytatva itt még a jelenetet, sajnos elkapkodták a filmesek azt a részt,a ahogy (miután Firdi megigéri a lányának, hogy segít)...Bichter megcsókolja az anyja kezét...majd figyeljétek meg...éppen, hogy elkapható lesz ez a kis jelenet amikor mennek ki a szobából. Szerintem ezt kicsit jobban is megmutathatták volna, mert itt kezdõdik el az anya és lány kapcsolata...legbelül...mármint, hogy két egyforma sorsú nõ összetalálkozása...szerintem.
10/10
Adanvariel 2012 szept. 16. - 08:10:08 10/10 Előzmény liliom31
(1782/2630)
9/10
lilei 2012 szept. 15. - 21:37:49 9/10 Előzmény liliteve
(1781/2630)
Szerintem nagyon is megviselte õt, hogy el kellett vetetnie a babáját...végül is az biztos, hogy nagy lökést adott a döntésben az, hogy megtudta, hogy Behlül Nihallal együtt töltötte az éjszakát...és még az is, hogy a borospincében szinte erõszakkal lökte el Behlül...ezek a dolgok hozzájárultak ahhoz, hogy teljesen a végét érezze a kapcsolatuknak. A fájdalmán akkor este is amikor az anyjához könyörög segítségért az kerekedik felül, hogy el kell viselnie azt, hogy látnia kell, hogy hogyan lesz másé az akinek a gyerekét elvetette. Szerintem megszenvedi rendesen , hogy nincs baba...de lehet még most erõsebb benne az a dolog, hogy a Behlül babáját kellett elvetetnie.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 15. - 13:46:34 7/10 Előzmény liliteve
(1780/2630)
Régi történet, még a sorozat legelején volt. A ciki az volt benne, hogy Bihter egyedül döntötte el, amin Adnan természetesen berágott. A helyzetük egyébként akkor sem volt idilli, bár Behlül, ha jól emlékszem, még nem igazán volt képben! Feszültségek-intrikák voltak, különösen Nihal nem akarta elfogadni a "mostohaanyját", bárhogy is igyekezett Bihter, a cselédek és Firdeus is folyton kavartak és akkortájt Denise és Bihter is jócskán küzdött még egymássaL. Kb.ennyi! (egyébként nem tudni, azokban az idõkben hogy álltak a fogamzásgátlókkal?!)
liliteve 2012 szept. 14. - 22:35:49
(1779/2630)
Ha az ember szerelmes vagy azt hiszi, h az, persze hogy nem látja vagy inkàbb nem akarja látni reálisan körülötte a világot. Ha szerelmes vagy és sejted, h nincs minden rendben, sok esetben homokba dühödt inkàbb a fejed. És különben meg Nihal 18 éves ha jól tudom. Azaz nuku élettapasztalat, kb Behlül az elsõ szerelme is?
7/10
kiskukac63 2012 szept. 14. - 22:23:48 7/10
(1778/2630)
Nme tudom, miért nem került bele, hogy az 1779-re szántam?!
liliteve 2012 szept. 14. - 22:21:31
(1777/2630)
Àcsi, már volt egy abortusza? Mesélnèl ròla? Elõre is köszi!

Okfejtéseddel egyet is értek meg nem is.. jó megoldás lehetett volna, ha elmegy és új életet kezd. Egzisztencia? Ugyanmàr, nem csak gazdag nök vállalnak egyedül gyereket. Viszont tény, h lelkileg gyenge nõ Bichter.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 14. - 22:21:00 7/10
(1776/2630)
Lényegében tetszenek a gondolataid. Mindannyian tudjuk, hogy "szeretni" és "szeretni akarni" valakit mekkora különbség! Vagy van egy pici szikra, ami lángra lobbanhat, ha akarjuk és tápláljuk. De ha nincs, abból sosem lesz tûz! Én nem szeretnék soha "mûlángnál" melegedni!
""SPOILER"
És ezért szánom Nihalt, mert az ezernyi jelbõl (még segítséggel sem) látta ezt meg, s így keményen megfizeti a tandíjat az ÉLET nevû iskolában!
liliteve 2012 szept. 14. - 22:12:22
(1775/2630)
Egyet érték, valóban sokat számít a színészi játék...
liliteve 2012 szept. 14. - 22:08:48
(1774/2630)
Igen, nekem is az tetszik a sorozatban, h a szereplõk általában sokkal emberibbek mint mondjuk egy mxikóiban. Azokban a kavaràsok meg erõltetett nèzèsek mennek ezerrel. De itt nem minden fekete vagy fehér. És lássuk be, az élet is ilyen. Csakhát az ember azért ül lètvzni,h kikapcsolódjon kicsit, és nem azért, h "sirjon". Sajnos Bichternek tényleg nem lett volna szabad visszamennie. Mégis mit gondolt?!

És számomra meglepõ, h a filmben van abortusz. Nem úgy tûnik, mintha megviselnè Bichtert. Ezt hiányolom, hiszen ez egy nagyon komoly döntés volt a részérõl. Ne sugaljuk már azt, h tedd meg te is nyugodtan, mert ez semmiség és holnap ugyanúgy kel fel a nap...csak azzal volt elfoglalva, h rossz látnia Behlült és Nihalt, de hogy alig pár órája mit tett...
7/10
kiskukac63 2012 szept. 14. - 22:06:19 7/10
(1773/2630)
Én -bár egyébként megrögzött abortusz-ellenes vagyok - most mégis teljesen meg tudom érteni Bihter döntését, különösen, összehasonlítva az elõzõ terhességmegszakításával! Egyrészt nem lehet biztos benne, hogy végül kitõl is van a gyermek!? Másrészt, egy ideje Õ már a szíve mélyén tudja, hogy ebbõl a kapcsolatból nem jöhet ki gyõztesen, de ettõl függetlenül minden érzéke tiltakozik ellene és megpróbál mindenáron küzdeni érte. Milyen lelki állapotban viselné ki ezt a terhességet, ha megtartja? Ezzel csak ártana a magzatának! Tudja és érzi, hogy Adnan kételyei nem múltak el teljesen, folyton összeszólalkoznak, Õ maga sem lenne soha boldog,ha meg is maradna valahogy jelenlegi házasságában, milyen érzelmi közegben nõne fel ez a gyermek? Válás esetén még egzisztenciális problémái is vsz. lennének. És természetesen, jelentõsen segítette ezt a döntését az a hír, hogy Behlül testileg közel került Nihalhoz. Ezek közül sajnos egy ok is épp elég nagy ahhoz, hogy ne vállalja fel ezt a babát!
liliom31 2012 szept. 14. - 21:51:33
(1772/2630)
Számomra kicsit furcsa, hogy mennyire másképp értékeljük a szereplõket így, hogy kívülrõl látjuk õket, és befolyásol minket a színészi játék stb. Bihtert és Behlült sok esetben meg tudjuk érteni (Nem felmenteni) de néha kíméletlenül bíráljuk a személyzetet, vagy épp Nihalt, Firdeuszt.

Bihtert én is sajnáltam. Az õ sorsa már elkerülhetetlen. Behlül próbál visszakapaszkodni, megmenteni magát Nihal által. "Nagyon szeress kérlek, könyörgöm neked" Én mostanra nem úgy látom, hogy Behlülnek ez egy kényszer kapcsolat. Mára a mentõ öve lett Nihal szerelme és tényleg szeretni akarja. Bihter ezzel szemben már elveszítette a kontrollt a saját élete felett. Nagyon elszomorító. :-(

Én Nihalt egy kis gyöngyszemnek látom, sajnálom, hogy ez a szép szerelem amit hisz a kis lelkében össze fog törni. Én õt továbbra is kedvelem. Szerintem az õ könnyei õszinték voltak Cemile elvesztése miatt. Behlül még mindig sok szavával, tettével Bihert akarja bántani. Meg akarja mutatni neki, hogy már nem szereti. Ami persze nem igaz. Nem tud ettõl a vonzalomtól szabadulni. Nyilván azért akarta, hogy Bihter messze kerüljön tõle. Nem sikerült neki.

A mai részt még nem láttam, de tudom, hogy a végén Bihter könyörög az anyjának, hogy segítsen neki mert különben meghal. Hová jutatta magát szegény. Már többször megnéztem ezt a jelenetet, mert nagyon hatásos és ahogy Firdeusz óvon a lánya fölé emeli a kezét. Nagyon emberi, festõi volt.
liliteve 2012 szept. 14. - 21:43:19
(1771/2630)
Aki volt már reménytelenül szerelmes, az tudja milyen napközben lèzengeni, èjszaka nem aludni, utálni látni azokat akik boldogok...amikor csak azt vàrod, h teljen egyik nap a másik után, reménykedvevabban, h majd egyezer jobb lesz.