makailaci25 2010 aug. 28. - 10:01:53 Előzmény alibigk
(44/44)
Nekem mindegy, hogy Noé milyen szövetség tagja, a NGC-nek adok igazat.Én is jártam hittanra,gyerekfejjel sokmindent elhittem belõle De mihelyst használni kezdtem az agyamat,felfedeztem a sok ellentmondást és képtelenséget, amit a Bibliában leírtak.Ezen keresztül azóta az egész világot megkérdõjelezem és mindennek csak akkor adok hitelt, ha alaposan végiggondoltam.Ha elhiszed, hogy Jézus harmadnapra feltámadt, akkor el kell hinned azt is, hogy a mérgezett alma kiesett Hófehérke torkából és feltámadt.Szóval, mára egy mélyen vallásos hitetlen lettem, ez egy új vallásforma.
alibigk 2010 aug. 21. - 23:16:31
(43/44)
Noé az Ószövetségben van. Ami a zsidó vallás része. A National Geographic pedig folyamatosan az Újszövetségben kételkedik, ami nem része a zsidó vallásnak. Mindenki levonhatja a következtetéseket. Ennyi.
perry 2010 aug. 21. - 21:21:55
(42/44)
Már a Biblián is illik marakodni?
1/10
efzoltan 2010 aug. 21. - 21:19:19 1/10
(41/44)
Nem véletlenül volt akkora hisztéria és ajvékolás amikor Gibson elkészítette az Evangéliumon alapuló mûvét.
A nagy nyomásra persze az ominózus mondat kikerült a feliratozásból.
1/10
efzoltan 2010 aug. 21. - 21:09:04 1/10 Előzmény BS29
(40/44)
Nagyon erõlködés szagú propaganda film, ahol megpróbálják az Evangéliumban leírtakkal ellentétben Pilátusra kenni az egészet.
makailaci25 2010 aug. 21. - 20:53:24
(39/44)
Ha figyelmesen olvassátok a Bibliát,sok ellentmondást és képtelenséget fedezhettek fel benne.Ne feledjétek; azok írták, akik szerint a Föld lapos.Mit gondoltok,mennyi állat fért el Noé bárkájában?Hogyan tudott Noé minden szakképesítés és megfelelõ szerszám nélkül akkora alkotásra?...és még sok kérdést tehetnék fel.Tessék jól átgondolni és mindent megkérdõjelezni!
apca 2010 júl. 08. - 10:01:16 Előzmény kornyezet
(38/44)
Most a sok küzül melyikre gondolsz éppen?
apca 2010 júl. 08. - 10:00:07 Előzmény BS29
(37/44)
Nem kell lejáratni, elintézik azt maguk. 2000 éve gyakorolják nagy-nagy sikerrel.
BS29 2009 aug. 26. - 23:59:51 Előzmény bob
(36/44)
Az egész Újszövetség tudományosan nem is igazolható mégis meg kell cáfolni! A kereszténységet jól le kell járatni ez a lényeg. Próbálna valaki hasonló áltudományos filmet készíteni mondjuk az arab vagy zsidó vallásról...kitörne a 3. világháború. Na jó agymosást!
bob 2009 aug. 12. - 21:31:45 Előzmény planeta
(35/44)
A keresztény Biblia nemcsak a keresztényekre vonatkozik. Kapásból ott van a teljes Ószövetség (gy.k. a Biblia elsõ fele), ami ugyebár a zsidókra is, és az Izsák elõtti részek (bár az nem túl sok, Mózes elsõ könyvének elsõ 20 fejezete) még az arabokra is.
bob 2009 aug. 12. - 21:26:01 Előzmény Cicalány
(34/44)
Ellenben Jézus azt mondta: "Azért szeret engem az Atya, mert én odaadom az életemet, hogy aztán újra visszavegyem. Senki nem veheti el tõlem: én magamtól adom oda. Hatalmam van arra, hogy odaadjam, hatalmam van arra is, hogy ismét visszavegyem: ezt a küldetést kaptam az én Atyámtól" (Jn.10,17-18.)

Nem "a zsidók ölték meg", õ maga adta az életét oda.
kornyezet 2009 júl. 01. - 07:08:09 Előzmény planeta
(33/44)
Hát, ha MINDENKI BÛNÖS, akkor te is bele tartozol. Ha úgy látod a dolgokat, ahogy leírtad, akkor kár a lelkedért.
kornyezet 2009 júl. 01. - 07:03:30 Előzmény planeta
(32/44)
Minden istennek???? Jól tetted, hogy kisbetûvel írtad, mert csak egy Isten van.
offtopic
planeta 2009 ápr. 22. - 09:21:04 Előzmény kornyezet
(31/44)
Vizsgáljam meg Jézust?! Igaz, nem mondtam még eddig, de õszintén szólva nem vagyok orvos (sõt, pszichológus sem vagyok). Az esetleges bûneit megvizsgálni meg, hm... úgy gondolom, ennyi idõ után már nehéz lenne értékelhetõ tanúkat, vagy tárgyi bizonyítékokat találni. Ráadásul az ártatlanság vélelme miatt a "nem bûnösséget" nem is kell vizsgálni.
A keresztény Biblia viszont alighanem a keresztény emberekre vonatkozik. Tudod, minden istennek csak a saját híveire van befolyása...
Cicalány 2009 ápr. 16. - 10:13:53
(30/44)
Szerintem én is ugyanazt mondtam amit Te, csak Te szakszerûbben fogalmaztad meg ugyanazt a gondolatot. Én ezt írtam: "...a zsidók ölték meg Jézust még akkor is, ha nem közvetlenül ölték meg; valójában megölették."
Te pedig ezt írtad, idézlek: "Jézus elítélését a zsidó tanács mondta ki, de a római jog engedelme alapján.
andzsin 2009 ápr. 15. - 21:24:44 Előzmény Cicalány
(29/44)
Ne terjesszünk sületlenségeket. A római jog a provinciákban -így Judeában is - hagyta a szokásjogot érvényesülni, ergo bizonyos kérdésekben az aktuális "Vének Tanácsának" kellett kimondania a döntõ szót, a rómaiak pedig végrehajtották az ítéletet. Tehát Jézus elítélését a zsidó tanács mondta ki, de a római jog engedelme alapján.
kornyezet 2009 ápr. 14. - 08:36:41 Előzmény planeta
(28/44)
A Biblia szerint minden ember bûnõs. Nézd meg, vizsgáld meg Jézust. Õ nem bûnõs. Nem hiszem, hogy neked mindennapjaid Neki tetszenének.
Cicalány 2009 ápr. 13. - 12:18:23
(27/44)
A filmsorozat végén azt akarják a kutatók bebizonyítani, hogy a zsidók ártatlanok voltak Jézus kivégzésében, és csak a rómaiak a bûnösek ebben. Ez azért mégsem így van: ha a zsidók nem hurcoltatják a római katonákkal Pilátus elé Jézust, akkor Pilátus mit sem tud Jézus létezésérõl.

A mai modern kornak megfelelõen úgy mondanánk az akkori eseményeket: Jézus a zsidók üzleti érdekeit sértette meg, ezért terjesztették fel Pilátus elé kivégzésre. Így mégiscsak eljutunk arra a következtetésre, hogy a zsidók ölték meg Jézust még akkor is, ha nem közvetlenül ölték meg; valójában megölették.
ondok 2009 ápr. 11. - 01:40:30
(26/44)
És akkor itt van még a sok kis párhuzamos univerzum elmélete is,amik ha jól emlékszem felfújódnak mint a szappanbuborékok.
offtopic
7szünyü 2009 ápr. 11. - 01:36:58
(25/44)
Húr- ill. szuperhúrelmélet értelmes eredményt adó számításokat tesz lehetõvé a Nagy Bumm elõttre vonatkozóan is. Nagy kár, hogy senki nem tudja, hogy lehetne bizonyítani az elmélet(ek)et(*) - és ha jól hallottam, egyéb problémák is felmerültek idõközben.
(*) merthogy rövid idõn belül három különbözõ húrelmélet is született :)