ondok 2009 ápr. 11. - 01:25:48
(24/44)
Szerintem az õsrobbanás felel meg a kezdeti szingularitásnak ,a nagy Bumm,ahol senki sem tudja ,hogy milyen fizikai törvények voltak .Pláne ,hogy elötte mi volt .Kedveseim ,nehogy azt higgyétek ,hogy a tudományos világképhez kevesebb misztikum kell mint a vallásoshoz.Egy a különbség ,hogy a tudomány széttárja egy bizonyos pont után a kezét ,a vallás meg magyarázatot ad a miértre.Filozófia az egész.
ondok 2009 ápr. 11. - 01:20:47
(23/44)
Emlékeim szerint a szingularitás az akkor van ,amikor egy függvényben szakadás van,azaz nincs hozzárendelve egyértelmûen egy érték a független változóhoz ,hanem bármi ,azaz határozatlan is lehet.
Heathcliff 2009 ápr. 11. - 01:12:18
(22/44)
Megnéztem, mi a szingularitás, nem lettem tõle értelmesebb, de amit írtál, azért nagyon tetszik. :)
offtopic
pozsizsuzsi 2009 ápr. 11. - 00:59:31
(21/44)
Hát, mostanság úgy tudni, hogy a nagy titokzatos szingularitás még csak energiával sem rendelkezett. A végén oda lyukadunk ki, hogy kezdetben volt az Ige.
Heathcliff 2009 ápr. 11. - 00:09:41
(20/44)
:) Ez nagyon jó. :) Valóban, az örökös gyarapodás, fejlõdés, mocorgás, tevés, kommunikálás stb, ami gyakorlatilag az élet, mi másból származna, mint magából az Életbõl :) Hát igen, szerintem is, tulajdonképpen, valahogy pont Isten az, aki végül is folyton bonyolódik, gyarapszik, alakul és fejlõdik (mondjuk pont általunk is), még ha ez netán totális ökörség is a részemrõl. :) Persze Õ nem szenvedett a mi hiányunktól. Mert mindaz a bonyolódás és gyarapodás akkor is megvolt benne, amikor mi még nem voltunk. Mármint, ha igaz az, hogy energia nem vész el, csak átalakul, akkor az is igaz, hogy energia nem keletkezik, csak átalakul. Most éppen mibennünk van, de hát ez mindig megvolt.
A hiányérzet a mulandóság, a korlátoltság miatt van. De ha Neki nincsenek korlátai, akkor hiányérzete sem lehet. De hogy akkor kikkel osztotta meg a magányát :) arról fogalmam sincs.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 ápr. 10. - 23:30:58
(19/44)
Hát, ha jobban belegondolsz, ezt a gyarlóságunkat volt kitõl örökölni.
Ki is szenvedett eredetileg az örökös hiányérzete miatt annyira, hogy betöltötte végül is az ûrt, játszóteret teremtve magának?
Heathcliff 2009 ápr. 10. - 23:15:18 Előzmény planeta
(18/44)
Hát ezt kicsit mélyebben elmagyarázni tényleg hosszú volna. A lényeg talán az, hogy míg Isten korlátlan, mi, teremtmények korlátoltak vagyunk, és szenvedünk a korlátoltságunk, és az ebbõl fakadó örökös hiányérzeteink miatt. És állandóan igyekszünk betölteni a hiányokat, meghaladni a korlátainkat; egészen addig, amíg élünk. Ha valaki feladja ezt a törekvését, meghal. A folyamatos növekedés, terjeszkedés, valamilyen szinten való gyarapodás, betöltõdés az élet egyik legalapvetõbb feltétele. Csak éppen nem válogatunk abban, a korlát, amin átlépnénk, éppen legális vagy illegális-e. Nekünk mindegy. Isten viszont válogat: ezt lehet, azt nem lehet. Õ határokat szab. Mi pedig fütyülünk ezekre. A bûnt, amit bûnnek lehet nevezni, mindig, de mindig egy dolog elõzi meg: a hiányérzet miatti fájdalom. Ami kínt okoz, amit nem vagyunk képesek sem türtõzteni, sem legálisan betölteni. Tehát illegálisan lépjük át. (Ilyen pl. a káromkodás: pontosan ez elõzi meg: a fájdalom a korlátoltság és hiány miatt). Teljesen mindegy, konkrétan mi és mennyi a korlát, az ember azt sosem viseli el, és egy idõ után, elõbb vagy utóbb biztosan megszegi. Az édenben még egy nevetségesen könnyû korlát is teljesíthetetlenül nehéznek bizonyult. Bizonyára csak azért volt megtiltva ez az egyetlen egy fa, hogy ezzel legyen bebizonyítva: az ember számára még a legkönnyebb korlát sem tartható. Ez van; persze nem minden ember lép át minden korlátot, de minden ember átlépi, ez tény.
tombenko 2009 ápr. 10. - 21:06:25
(17/44)
Na jó, de csak mert te is szereted a b-kategóriás horrorfilmeket. :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 10. - 20:21:34
(16/44)
És Noénak mennyibe fájt volna, ha leüti azt két hülye szúnyogot? :)
pozsizsuzsi 2009 ápr. 10. - 17:41:13
(15/44)
Még csak nem is hallottam róla.... :(
Kéne? Vagy inkább nem?
offtopic
AvatáR Gil Maerth 2009 ápr. 10. - 17:09:47
(14/44)
zsuzsi, te egy kultikus alak vagy :))))))))
kritikus-idol :)
miért hagynánk ki bármibõl? :)
Nem láttad a "Paradicsom kemping" címû borzadályt?
én kábé már a 8.percnél arrébb kapcsoltam.
AvatáR Gil Maerth 2009 ápr. 10. - 17:05:46
(13/44)
megdöbbentõ volt a "Ki ölte meg Jézust" rész, de a Mária Magdolnás IS.
Kicsit más szemmel nézek a kereszténységre azóta...
leopard26 2009 ápr. 10. - 12:34:20
(12/44)
Mária és József állnak a jászol elött Betlehemben.Azon gondolkoznak,h milyen nevet adjanak a kisfiúnak.Mária:-Szerintem hívjuk Ödönnek,az nagyon szép név!Mire József:-Jézus! Mária:-Hát tulajdonképpen ez se rossz név!
planeta 2009 ápr. 10. - 12:28:24
(11/44)
Nos, akkor csak szépen sorban: 1. nem vagyok bûnös (tudniillik nem követtem el semmit, amit a törvények tiltanak) 2. nem vagyok bûnös, tehát nem fogok bevallani semmit 3. az én nem létezõ bûneimért nem halt meg soha senki 4. nincs megváltóm (se nagy M-el, se kis m-el).
És 5.: miért is lenne mindenki bûnös?
(Azt még mindig nem tudom, hogy honnan tért meg Mária Magdolna... )


tombenko, ha már úgyis szólsz az öregnek az özönvíz meg a vulkánok miatt, lerendezhetnéd azt is, hogy a mostani 20-25 fokos hõmérséklet maradjon kb. jövõ ilyenkorig legalább... :)
pozsizsuzsi 2009 ápr. 10. - 11:40:41
(10/44)
Engem haggyá ki léccives...
tombenko 2009 ápr. 10. - 11:23:00
(9/44)
Á, majd fogok itten tökölni! Cuzammen az összes embert! :) Hé, öreg fószer, egy özönvíz rendel! :) Desszertnek némi vulkánkitörést is, minél több területen! :)
kornyezet 2009 ápr. 10. - 07:38:59 Előzmény planeta
(8/44)
Ha beismered, hogy bûnõs vagy (mert úgy-e mindenki az) és Jézushoz méssz és bevallod õket, és Megváltódnak mondod, mivelhogy meghalt a te bûneidért is, ha elfogadod, akkor megtértél a bûntõl. Érted?
7szünyü 2009 ápr. 10. - 00:57:52 Előzmény tombenko
(7/44)
A svédeket, a wales-ieket meg a szaracénokat! ;-)))
tombenko 2009 ápr. 10. - 00:08:37
(6/44)
Az apja, hiszen állítólag az dönt minden felõl. Vayg tévedek? :)
Komoly probléma: Kit utáljunk ma, a zsidókat, vagy az olaszokat? :)
planeta 2009 ápr. 09. - 19:19:30
(5/44)
Mit jelent az, hogy "megtért"? Hogy k*rva volt? Akkor a többi "megtért" is mind k*rva volt elõtte? (A férfiak is, természetesen?)