Téma: Trója

leopard26 2008 jan. 12. - 13:59:06
(142/482)
többet kefélnek benne,mint kardoznak!Meg ezek a homokos jelenetek,mint a nagy sanyiban
10/10
marella 2008 jan. 12. - 12:30:28 10/10
(141/482)
már mért lenne az???
leopard26 2008 jan. 12. - 11:38:23
(140/482)
Ez egy ilyen nagyon dugós-kardozós-homokozós film?
kyara2 2008 jan. 11. - 14:44:49
(139/482)
Sztem Hektór magyarhangja Király Attila!
Ha nem akkor kinek volt a magyarhangja K. Attila?
Ony 2008 jan. 06. - 19:38:54
(138/482)
Abszolult közömbös számomra a Pitt-manus, viszont a filmmel annál több bajom van. Alig van köze az eredeti történethez, rengeteg benne a kitaláció és a kihagyott jelenet (pl: Agamemnón lányának a föláldozása).

Egyébként miért érdekes, hogy milyen magas vagy? Talán azt gondolod, hogy te is hiteles Akhileusz lennél?

Egyébként meg nem vagyok a drága barátod!



Amint észre vetted, szinte az összes történelmi film eltér valamiben.. lehet az több dolog lehet az kevesebb.. mint egy másik fórumban valaki írta , hogy ha én kiváncsi vagyok az eredetire meg hogy mi hol mikor hogy történt pontosan, akkor utána kutatok ( de nekem nem kell, hidd el, mert tudom mirõl szól :)) nem pedig egy filmben nézem meg. Nekem tetszett, az ok amiért megnéztem persze a kíváncsiság volt, hogy vajon ez milyen lehet.

Amugy "Talán azt gondolod, hogy te is hiteles Akhileusz lennél?" nicsak ki beszél.. azt hiszed te tudod? :)

"Egyébként meg nem vagyok a drága barátod!" - Ez egy kulturált megszólítás volt... ha zavar , akkor ne haragudj hogy lelkivilágodba törtem.:)
veragirl 2008 jan. 06. - 01:28:15
(137/482)
Ejjha fiúk!(gondolom én)jól elvagytok!:D
Ony 2008 jan. 04. - 15:49:45
(136/482)
az a másik fele. Meg az elején a filmnek persze hogy alacsonyabbnak néz ki Boagrius mellett :D:D
gemini22 2008 jan. 04. - 15:47:08
(135/482)
Az is hozzátartozik, hogy B. Pitt valójában kb. 180-185 cm magas. :DD
Ony 2008 jan. 04. - 14:16:24
(134/482)
szerintem csak egy kedves megnevezés volt Brad Piit felé.. :/ . nekem az a vélményem, hogy ugy volt jó ahogy volt. mint ahogy elmondták, és tudható, régen nem voltak alapból sem colos égi meszelõk az emberek. Néz csak Dávid és góliát példáját is. Hiába volt kisseb mint Góliát, még is õ gyõzött. Nem kell magasnak lenni a nagy tettekhez. Én sem vagyok az :) Valahogy úgy érzem , drága barátunknak sem a filmmel van baja hanem Braddel.
10/10
marella 2008 jan. 03. - 14:08:30 10/10
(133/482)
Achilleus magában az eposzban se volt magas,csak a hírneve emelte ki a porból:)
Ony 2007 dec. 31. - 17:03:22
(132/482)
a Parisos az nagyon igaz :D igazából emiatt nem kedveltem, és még most sem. egyedül akkor mondtam hogy rendben, mikor õ mondta egyedül a filmben hogy égessék el a fa lovat. de alapjába véve valóban gyáva ember. Achilleuszt is csak Apollón képében tudta megölni.

A másik hogy nem a filmbõl tanul az ember. Nekem például sokkal színesebbé tette az ismereteimet Trójárol a film, és jobban összevfogta a történetet, mintha csak az ember tudja hogy ez meg az volt. Mert lehet hogy megtanulod külön a történeteket, de nem látod egybe az egészet.Én egyáltalán nem tudta volna ugy összekapcsolni a sztorit hogy még Odüsszeusz is benne van :D.Így érdemes megnézni is.DE ezt azt hiszem már sokan tudják :D és csak ajánlani tudom továbbra is!
BLuca 2007 dec. 30. - 23:07:11
(131/482)
Na igen, mondjuk en konnyen beszelek az elvonatkoztatasrol, mert elobb lattam a filmet mint hogy olvastam volna az eposzt. Dehat nehogy mar egy hollywoodi filmbol akarjunk tanulni!:D En is azert olvastam el a konyvet mert erdekelt mibol is szuletett a film, merthogy nekunk nem volt kotelezo olvasmany. Azert nem tudom, peldaul Menelaosz es Parisz parviadala melyik feldolgozasban tunik igazabbnak. Az eposz szerint ugyanis Aphrodite kiragadja Pariszt a harcterrol, mikor megsebesul, es az ágyához csalja Helenet, aztan egy jot kefelnek. Szerintem sokkal valoszinubb hogy egy besz*ri kis p*csfej volt:D
Ony 2007 dec. 30. - 23:02:39
(130/482)
oké oké, ez is igaz. De azért nem árt a pontos információ, példaképp ha valaki csak a filmet nézi meg és csak ezt jegyzi meg, ne éppen kitalált dolgokat jegyezzen meg.
Ony 2007 dec. 30. - 22:59:50 Előzmény BLuca
(129/482)
igazakat szólsz mondhatom :D Achilleusz a görög világ példa alakja. a tökéletes férfi, mind fizikailag, mind érzelmileg. amugy a páncélos kérdés jogos, de ahogy fenn már elhangzott, védte õket apróbb sebektõl.DE Achilleusznak nem nagyon lett volna rá szüksége...:)
BLuca 2007 dec. 30. - 22:57:47 Előzmény norton15
(128/482)
Oke, oke ez csak egy gyakorlatias kerdes volt, tudom mire valo egy pancel, csak meglatasom szerint itt nem sok hasznat vettek:D
Amugy azoknak akik kifogasoltak, hogy nem szo szerint az Iliasz kerult mozivaszonra: Szerintem a filmkeszitok a Trojat nem adaptacionak szantak. Teny, hogy nem sok koze van a homeroszi eposzhoz, de azert alapvetoen arra epul. De miert is kene a konyv filmre valo atultetesenek lennie? Ha annak szantak volna, akkor Iliasz lenne a cime es nem Troja. Ez a film egy onallo muveszeti alkotas, melyet az eposztol elvonatkoztatva kell megitelni szerintem, bar ha nekem van ebben igazam, akkor elegge elhibazott lepes volt irokent Homeroszt megnevezni a film elejen. Na de mindegy, szoval nekem az a velemenyem, hogy a rendezo, forgatokonyviro egy realis tortenetet probalt elmeselni, mindenfele istenek nelkul, hisz ha jol belegondolunk, a homeroszi eposzt csak nagyon nehezen lehet szo szerint ertelmezni. Velemenyem szerint a film sokkal kozelebb allhat a valosaghoz, mint az eposz, de erre mar ugye soha nem fogunk fenyt deriteni:D
Ony 2007 dec. 30. - 22:56:25 Előzmény Skaff
(127/482)
valóban jó film. jómagam is a rajongója vagyok :D
10/10
Skaff 2007 dec. 28. - 21:24:39 10/10
(126/482)
A páncél azért kell hogy a vágásokat és karcokat védje ki mint pl abban a jelentben amikor harcolt hektor és akhilleusz a kapu elõtt és a közepén mielõtt elesett hektor megvágta volna akhilleusz melkasát ha nincsen rajta a páncél nézzétek vissza nyugodtan ha nem emlékszetek rá,nekem a kedvenc filmeme szerintem nincs ennél jobb film,ha megnézitek én irtam ehez a filmhez i az elsõ kommentárt!Szoval ha bármi gond kérdés vagy probléma van nyugodtan mondjátok szivesen válaszolok rá!Üdv
10/10
marella 2007 dec. 20. - 09:54:44 10/10
(125/482)
BLuca!tartsunk össze!!!:):):)
norton15 2007 dec. 20. - 06:44:29
(124/482)
Talán nem épp azért kell a páncél, hogy ne élõ céltáblák legyenek?:P
BLuca 2007 dec. 19. - 23:45:00
(123/482)
Szerintem egyaltalan nem rossz film a Troja. Teny, hogy nagyon nem fedi a homeroszi eposz tortenetét, de mint film szerintem izgalmas, es igazabol en nem vagyok oda Bradert, de ehhez a szerephez igenis ilyen test kell. Miert, ti kis girnyo vkinek kepzelitek Akhilleuszt? Egy majdhogynem legyozhetetlen harcos velemenyem szerint csak ilyen lehet. Igen, az is teny hogy Hollywood-szagu, de nekem nagyon is tetszett. Az meg, hogy kihagyták az isteneket, nem is baj, attol lett volna csak igazan gagyi szar.
Bevallom en csak egyet nem ertek az egesz filmben. Mi a sz*rnak az a pancel, ha nyilvesszo, darda, kard, minden atmegy rajta? Igy csak akadalyozta oket, vagy nem?