Téma: Tükrök 2.

5/10
Ildikó Nóra 2023 febr. 13. - 21:30:20 5/10
(29/29)
A filmet egyszer meg lehet nézni, de nagyon messze van az első résztől (azt ajánlom, Paula P., Kiefer S.), szerencsére nem hosszú (kb. 1 óra 22 perc), nem izgalmas, nem félelmetes. Tiszta B kategóriás film, néha nagyon primitív (pl. a párbeszédek, a díszlet). A filmzene, a szinkron tetszett, sokkal jobb filmet is lehetett volna készíteni a történetből.
4/10
Nettus1980 2020 jún. 26. - 17:23:43 4/10
(28/29)
Jobbat vártam!
4/10
sorozatneked.hu 2019 jún. 03. - 00:33:27 4/10
(27/29)
4/10

Sajnos elég gyenge és köze sincs az első részhez. Csak a rókabőr miatt csinálták meg és rögtön videóra. Ha ezektől el tudunk tekinteni, akkor kapunk egy nézhető B kategóriás krimit. A fürdős jelenet miatt megéri a négy pontot. :)
7/10
jozsi86 2014 márc. 03. - 10:19:17 7/10
(26/29)
Nekem tetszett a film. Kicsit jobban tetszett, mint az elsõ rész.
1/10
m3246 2013 nov. 30. - 23:57:24 1/10
(25/29)
Szégyen és gyalázat! Miért van erre szükség?? Ha van egy tökéletes elsõ rész miért kell csinálni ilyen 20-ad kategóriás hányigert??? Végtelenül gagyi történet (tulajdonképpen nincs is történet), irtó cikki szereplõk és szörnyû dialógusok... Azokat akik ilyen filmeket csinálnak máglyára küldeném és arról forgatnék egy dokumentumfilmet! Sima 1/10 nézhetetlen
CTU 2013 jún. 16. - 12:04:03
(24/29)
Az elsõ rész jó volt, ez már csak nézhetõ.
Ötletes.

Horrornak horror, de nincs meg benne az a plusz, ami ez elsõben.

A horror mûfajt nem minden esetben kell újítani, de a tükrök megpróbálta.

Ahogy ez is annak néz ki:
Ötletesnek tûnik,
http://www.youtube.com/watch?v=ViCuxlqtUxE
6/10
jonny0762 2012 dec. 19. - 22:23:22 6/10 Előzmény szinhazimado
(23/29)
nagyon nagy csalódás ez a film, gagyi b thriller.az elsö részt meg sem közelíti 10/6.nagy jóindulattal.
szinhazimado 2012 jún. 17. - 16:52:26
(22/29)
Jó film. Ajánlom másoknak is!
offtopic
imrenyibalazs 2011 dec. 04. - 04:44:35 Előzmény Bornbela
(21/29)
Spoiler -
A vége bizonyos szempontból kiszámítható,... - de sok véres húsdarálós, bosszúállós film nem olyan, mintha ennek a lebutítása lenne?
offtopic
imrenyibalazs 2011 dec. 04. - 04:29:37
(20/29)
Vigyázat! Spoiler lesz.
Megnéztem a végét is. Nos, én látnék benne logikát, már csak a színészek választása (pl. Emmanuelle Vaugiér), miatt is. Mintha így ez a 2010-es film valamiféle reprezentációja lenne annak, hogy a horrorfilmekben, ha igazságszolgáltatás van, az durva vérbosszú. Több horrorfilm "egyensúlyilag" elbillen;... Spoiler - különösen, ha szexuális erõszak is van benne, mert egyszerû, néha majdnem primitív a forgatókönyve, a storyja;... - De viszont van a végén valami vérbosszú, vagy hasonló, amit a film igazságszolgáltatásnak/-ként állít be... és ez az "igazságszolgáltatás" túl van forszírozva... - igyekszik bemutatni mindenfajta eszközzel és módon a legvéresebb, legbrutálisabb "igazságszolgáltatást", vérbosszút - hogy az ember a képernyõ elõtt ülve csak néz, aztán töri a fejét, hogy mi volt ez a film.
Spoiler még - A Tükrök 2.-ben Keller Landreaux halála - megfigyeltem, ahogy mutatják - , de a többi vétkes elpusztítása is arról szól, úgy van azoknak értelme, ha ez a film viszont arról szól, hogy sok másik film meg így vagy úgy, de eléggé a vétek véres büntetésére biztat, - és persze a vétkeseket, hibásakat is sokszor elég furán, idiótának és gusztustalannak, vagy még mindenfélének mutatja.
offtopic
imrenyibalazs 2011 dec. 04. - 03:17:27
(19/29)
Bocs, mert még mindig nem néztem végig...
Kicsit tényleg erõltetett, de vannak benne igazságok is és olyan újdonságok, amik nem annyira lerágott csontok, amik azért bizony nincsenek benne minden horrorban ill. akármilyen filmben.
Néhány jelenetnél azt hittem, hogy az egész film csak "förtelmes" trancsírról fog szólni, de azért van benne más is;... némi kellemes meglepetés...
offtopic
imrenyibalazs 2011 dec. 04. - 02:38:14
(18/29)
Most még annyi, hogy az pl. A tüske c. film predatoros jellegû alapötlete szerintem sokkal jobb. Aki azt látta, annak van komoly élet-íze, még ha nem szó szerint kell is érteni...
A Tükrök 2. és a hasonló "szellemjárásos", meg naturalisztikusan trancsíros filmek nekem egy kicsit horrorra akadt filmek; félelmek kivetülését éppen tükrözik, de aztán átmennek minden félébe...
offtopic
imrenyibalazs 2011 dec. 04. - 02:22:06
(17/29)
Igaz, én ezt a filmet még csak félig láttam...
Nem merném azt mondani, hogy ez a legjobb psicho-horro-féle;...
De aki szereti a durván mutatott jeleneteket, vagyis amikor a filmkészítõk nem pl. az érzés, a fájdalom megfoghatatlanságára, annak ábrázolására hajtanak, hanem próbálják úgy mutatni, hogy az elborzasztó legyen, esetleg egy kicsit gusztustalan, de ezt nem tudom, persze film-logikára új (Spoiler - élõ, szinte mutáns tükrök stb.), annak tetszhet az ilyen film.
Engem logikára eddig az Event Horizon-féle filmekre emlékeztet, persze a jelenünkben játszódna...
Késõbb még írhatok...
Gyõzedelmes Kismackó 2011 nov. 02. - 11:13:53
(16/29)
Jesszus ezt a szart folytatták is? Az elsõ is egy rakás semmi volt, egyedül a vége tetszett, hogy megszívta a csávó. Szeretem Kiefer Sutherland-et nagyon, de hát nem volt egy mûalkotás a film valljuk be.
4/10
johnyf1 2011 szept. 20. - 17:32:08 4/10
(15/29)
Az elõzõ részhez képest szánalmas és gyenge erõltetett, csak az alapokban hasonlít hozzá, semmi köze a két filmnek egymáshoz. Nem is értem miért írják itt sokan hogy a második részbõl lehet megtudni még sok mindent az elsõ történetérõl, a történtek okairól..
4\10
8/10
_Freddy_ 2011 szept. 04. - 15:03:54 8/10
(14/29)
a hozzászólások száma alapján úgy látom ezt kevesebben látták mint az elsõt, érdemes megnézni, mert megtudjuk a lényeget belõle, és sztem sokkal jobb mint az elsõ és félelmetesebb is, durvább jelenetek vannak benne mint az elsõben, tetszik a története
Dj.Salm0n 2011 ápr. 27. - 19:10:19
(13/29)
Hát az elsõ film se lett a kedvencem de azért tetszett a sztori meg hogy kiszámíthatalan volt (vagy legalábbis én így emlékszem). Elgondolkoztam hogy vajon hogy a francban csinálnak ehez értelmes folytatást mert hallotam hogy lesz, gondoltam majdcsak lesz vmi. Hát lett: Kiszámítható, Unalmas, Értelmetlen(ezt úgy értem hogy sok köze nincs az 1-hez)
Az elsõ rész vége úgyzáródik hogy még nincs vége de sajnos igenis ott a vége merthogy eza film nem érdelmi meg hogy méltó folytatása legyen. 3/10
2/10
Bornbela 2011 márc. 05. - 20:00:03 2/10
(12/29)
Ma néztem meg és hát mit mondjak... Az elsõ résznek nagy rajongója vagyok, az egyik kedvenc filmem, Kiefer Sutherland ráadásul az egyik kedvenc színészem.
Kis mellékszál:
Vajon a 24-et miért nem teszi egyik kiherélt kereskedelmi csatorna sem a mûsorára?!? - Ja, hogy azon esetleg gondolkodni kéne a mai agymosott fiataloknak, meg valószínûleg nem is tudnák felfogni az összefüggéseket, meg biztos "nívósabb" színészi játékhoz szoktak hozzá - lásd az Anyátok közt és a Szarban-Húgyban (remélem kiderült, melyik két remek magyar sorozatra gondolok)utcáról összeszedett (tisztelet a kivételnek, persze) ripacsait...
Mellészál vége...
Szóval tény, hogy volt a Tükrök 2-ben pár elég véres jelenet, ami valamennyire megidézte talán az elsõ rész hátborzongató hangulatát, de véleményem szerint bûn rossz lett a "folytatás",

***SPOILER***
a film vége abszolút kiszámítható és véleményem szerint még gagyi is
***SPOILER VÉGE***

nem ajánlom senkinek (2/10), de az elsõ részt viszont annál inkább!(Nálam az 10/10, de ez szubjektív, a lenti hozzászólásokból is kiderül, hogy nem mindenkinek tetszett - sajna, de hát ízlések és pofonok ugye...:-)
7/10
kadar1995 2011 jan. 02. - 13:42:03 7/10
(11/29)
SPOILER

Én azt nem értem ,hogy a csaj elvileg gyilkosait akarta megölni, de faszi apját akkor miért akarta megölni. Meg Kiefer Sutherland hiányzott, fõleg hogy 24 rajongó vagyok.
deathmon 2010 dec. 22. - 16:48:18
(10/29)
Szerintem nem volt olyan rossz a film!!És az elsõ része sem!!