Téma: U-571

10/10
gaalj 2012 okt. 14. - 09:09:22 10/10
(31/51)
Ez az elsõ film, amit látva hajlandó vagyok elhinni, hogy Matthew McConaughey valóban jó színész (ahogyan azt sokan sok helyn leírták már), és nem csak romcomokban tud szépfiúkat alakítani. Tetszett, noha valóban eléggé amerikás!:-)
8/10
peti2006 2012 júl. 16. - 11:22:24 8/10
(30/51)
Egymás után néztem meg az Utolsó eséllyel. Az valamivel jobban tetszett. De ez is remek film, ha valaki szereti az ilyen filmeket.
offtopic
Sz. Péter 2012 júl. 05. - 20:59:33
(29/51)
Ki mondta, hogy ingyen?
KÖLCSÖNbérleti-szerzõdést írtam.
ceia 2012 júl. 05. - 20:09:58
(28/51)
Pon Pon Johnny is szerepel benne mégpedig tisztként? Na ne.. :P
offtopic
mokusho 2012 júl. 05. - 18:11:00
(27/51)
Az angolok nem kaptak semmit az USA-tól ingyen, a 6o-as évek végéig fizették vissza a "segítséget", tovább volt jegyrendszer, mint nálunk. Ebben a filmben viszont elloptak egy angol sztorit. Sajnos ráadásul rosszul.
gyöngykuckó 2012 júl. 05. - 17:48:06
(26/51)
Miközben a mémet hadsereg magától hazament volna, így gondoltad? Hitlerék tán nem is voltak, a Szu.csinálta az egész vháborút.
SoloIcewind 2012 júl. 05. - 14:11:11
(25/51)
Ez ennél bonyolultabb. Európát valószínûleg minden más támogatás nélkül is letarolta volna a Vörös Hadsereg, ha csak az az egy hadszíntér létezne.
De nem így volt, ott volt Afrika, és azt se felejtsük el, hogy Japán valszeg az USA miatt nem rohant neki USSR-nak keletrõl.

Ami az Enigmát illeti:
1. Hasonló elven alapuló kódot az oroszok is alkalmaztak már a WWI során, csak ott nem volt gép, csak táblázatok, és ilyen lyukkártya-szerû valamik. Ha jól rémlik, "4-tárcsás" volt az a rendszer.
2. Enigma azért létezhetett abban a formában, mert nem voltak PC-k. Most minden tárcsa nélkül írhatok sokkal összetettebb kódolót, béta-verzióban van is egy (szórakozásból), és jóval bonyolultabb az Enigma-nál. Kulcs nélkül nem megfejthetõ. A kulcs lehet bármi, akár egy verssor is.
Azt nem vitatom, hogy akkor zseniális volt.
offtopic
Sz. Péter 2012 júl. 05. - 09:34:33
(24/51)
Azért ne tessenek elfelejteni a kölcsönbérleti-szerzõdést.
Ha az nincs, az európai fronton igencsak másképp alakul a szitu.
Az angolok és a szovjetek töménytelen mennyiségû amerikai hadianyagot kaptak (tankok, repülõgépek, teherautók stb.).
Checkers 2012 júl. 05. - 09:13:26 Előzmény Custom House for ExCeL
(23/51)
Ez szó szerint így igaz.Nehogy már õk kimaradjanak valami kis háborúskodásból.
Custom House for ExCeL 2012 jún. 08. - 01:24:33 Előzmény Rubeola82
(22/51)
Európát a szovjetek szabadították fel, az amerikaiak csak akkor támadtak, mikor a háború menete már megfordult. Tették ezt azért, hogy ne kerüljön az egész kontinens a vörösök kezébe -már a jövõre gondoltak.
Rubeola82 2012 máj. 04. - 01:52:22
(21/51)
Szerintem nincs a filmmel semmi gond,teljesen nézhetõ,még ha nem valós történeten alapszik!Fikázzátok itt az amerikai hadsereget,de ha jobban bele gondoltok,õk szabadították fel Európát a náci uralom alól és hogy nekik nem volt kötelezõ Európába jönni harcolni,vagyis igen sokat köszönhetünk az USA haderejének,mert ha õk nem jöttek volna,akkor valószínû,hogy mi nem vitáznánk ezen a fórumon!
Bubu991 2012 márc. 25. - 17:09:58
(20/51)
Ja azt kifelejtettem, hogy a kódkönyvet végül 1941-ben szerezték meg az U-110 rõl. Azonban a Németek 1942-ben új enigmát készítettek...
Bubu991 2012 márc. 25. - 17:07:04 Előzmény AuSS
(19/51)
Nos tény hogy ez egy tipikus Amerikai film azonban van valóság alapja. A szövetségesek több alakalommal is fogtak le a háború során Német tengeralattjárókat. Igaz hogy az angolok törték fel az Enigmát de amin dolgoztak az egy kezdeti 3 tárcsás eszköz volt. A háború alatt viszont a Németek egy 8 tárcsás verziót használtak. A matematikai elv ,meg volt a kódtöréshez de szükséges volt a kód könyv is anélkül ugyanis mind az enigma mind a matematikai formula használhatatlan volt. Csak egy kis eligazítás ez elõttem hozzászólóknak. Egyébként meg egész nézhetõ film volt.
AuSS 2011 aug. 20. - 02:53:11
(18/51)
tudtommal az angolok törték fel az enigmát, szóval elég nagy baromság... megint egy kis amcsi nagyozás, mint ha õk lennének azok akiknek köszönhet a világ mindent, fujj...
robinnyo 2011 máj. 06. - 10:50:20
(17/51)
Mint a haditechnika iránt érdeklõdõnek, nekem is feltûntek B.J. által említett dolgok. Mégis jót szórakoztam ezen a filmen. Már csak azért is mert ritkaság ez a téma a filmesek között. Jó volt látni egy VII-es tengót egy akciófilmben.

Gondolod a fizikusnak baromság a Star Wars,
történésznek a 300, rendõrnek a Die Hard stb.
Ha komolyan veszik igen. De szerintem nem kell ennyire komolyan venni a hollywoodi filmeket.
Az átlag közönségnek elég unalmas lenne egy hiteles tengós film. Márpedig a készítõknek a tömeg számít, nem a kicsi, valamelyest hozzáértõ réteg.
1/10
Hassel88 2011 máj. 05. - 20:14:35 1/10
(16/51)
Csatlakozom az elõttem szóló Bognár Jánoshoz! Aki egy kicsit is tud a német tengeralatjárókról és a legénységükrõl, annak ez a film egy szánalmas baromság.
10/10
Álmos97 2010 dec. 24. - 09:45:50 10/10 Előzmény Bognár János
(15/51)
nekem tetszett
és nem azt néztem hogy milyen tökösek az amcsi tengerészek!
1/10
offtopic
Bognár János 2010 júl. 13. - 13:00:08 1/10
(14/51)
F*stalicska szemét. Még katona koromban írattam meg, mert a A TENGERALATTJÁRÓ-t akkoriban nem tudtam megszerezni, és már nagyon tengeralattjáró hiányom volt (a könyvet milliószor olvastam). Gondoltam addig jó lesz ez is. Hát nem. Ez egy hamis, történelem és tényferdítõ hulladék, "hõs" amcsi tengerészekkel akik megszerzik az Enigmát, holott nekik semmi közük nem volt hozzá. Egy tök idegen U-hajót harcba vezetnek(!) mindössze hatan-nyolcan, úgy hogy az egyetlen németül tudó fordítgatja le a kezelõszervek feliratait! De õk olyan ügyesek és talpraesettek, hogy 2 perc alatt megtanulják azt amit normális esetben a vérszomjas, könyörtelen, gyilkos (láthattuk a bevezetõben)náci tengerészeknek 6 hónapjába telik, úgy hogy õk közben 44-en vannak. Kilõnek egy tengeralattjárót, egy rombolót, meg megszerzik az Enigmát (amit valójában az angolok szereztek meg). Ezzel a filmmel Amerika megerõsítette azt a tényt, hogy nem tudnak normális, reális, jó háborús filmet csinálni, csak ilyen nyáltól csöpögõ, hazug, propaganda sz*rokat.
Történelem p 2009 jún. 07. - 16:37:16
(13/51)
Nekem nagyon tetszett a film és apám megvette nekem kazettában és DVD-én is!
10/10
Sonny Burnett 2009 máj. 12. - 03:47:55 10/10 Előzmény A vadnyugat lánya
(12/51)
Teljesen egyetértek. Ez egy nagyon jó film. Rég láttam ilyen izgalmas filmet. A Das Boot-hoz képest szerintem izgalmasabb volt, ott inkább az volt az izgalmas, amikor lenyomták egyre mélyebbre a tengeralattjárót a vízibombákkal. Az U-571-ben pedig sokkal váratlanabb akciók/fordulatok voltak. Ráadásul számomra elég nagy negatívum volt, hogy a kapitány (meg még egy rakás ember) a kikötõben halt meg a film végén.

Ami viszont itt volt negatívum az a nagymértékû eltérés a realitástól. Igen, valóban jobbak voltak a német tengeralattjárók más országok hajóitól. Fõleg a XXI-es, bár az csak a háború végén jelent meg. Szóval a vízibombák jóval hatékonyabbak voltak mint a filmben. Ha egy hajóhoz ennyire közel robbant egy-egy már az véglel víz alá küldte a hajót, a filmben viszont eszméletlen sokat kapott, közelrõl, olyan mélyen, hogy a nyomásnak már szét kellett volna vinnie a hajót, ami ha jól ismertem fel egy VII-B volt (talán egy VII-C/41-es osztályú hajó még bírta volna, mert annak erõsebb falai voltak kb. 250 méterig merülhetett, de nem hosszú távon). Arról nem beszélve, hogy a felettébb csekély kárt igazából volt, hogy két-három ember elhárította pár perc alatt. Õket elõléptetném matrózból varázslóvá. Aztán ez a "vaktában kilövünk pár torpedót és mázlink van, eltaláljuk" dolog érdekes volt, amíg az ellenséges tengeralattjáró hibátlanul mûködött, addig az U-571-nek az akkumulátorai lemerülõben voltak és már akkor lestrapált volt a Tommyk által, de szerencsénkre jobban manõverezett, mint német barátaink ép hajója. A torpedók meglepõen jól mûködtek, pedig a valóságban rengeteg német torpedó nem robbant fel vagy nem is érte el a célt (Churchill ennek köszönhette életét). A romboló orrára leadott lövéshez is nagy mázli kellett, a hajó orra nagyon nem merõleges a vízszintesen közelítõ torpedóra vagyis csökken az esélye annak, hogy felrobban egyáltalán és nem terelõdik a hajó mellé a "csomag".

Na mindegy elég hosszúra sikerült a mondandóm, szóval a lényeg, hogy akciófilmnek tökéletes 10-es. Ezt a kis realisztikával foglalkozó bekezdést meg nézzétek el, mert úgysincs és nem is lesz olyan film, ami valósághûen adja vissza a valóságot, csak ha már megírtam akkor nem törlöm ki. :)