filoszemitabéluska 2017 febr. 06. - 19:48:26
(37/57)
Amit írtál teljesen logikus. Egy hiba van benne, hogy komolyan vetted, amiket én írok:)))
EIB 2017 febr. 06. - 14:07:54
(36/57)
Ezekben beregszászi/debreceni elõadások is vannak, amik kvázi vendégjátékok, és elég ritkán játsszák õket.
Ezért mondom, hogy nincs olyan sok elõadása neki sem.
Az tény, hogy többet játszik, mint Udvaros, de ez részben abból is ered, hogy számos korábbi elõadását magával hozott a Nemzetibe Vidnyánszky (amiben Trill Zsolt is benne volt), másrészt meg kb 20 évvel fiatalabb, és általában több bemutatót is vállal.
Ezért sincs értelme ezt összehasonlítani, csak azért írtam mindezt, hogy érzékeltessem, a Nemzetiben (nézettségi, illetve idõpont-egyeztetési problémák miatt) SENKI (egyetlen színész sem) játszik sokat.
Van, aki közepes mennyiséget játszik (mint Trill), van, aki keveset (mint Dorottya), és van, aki szinte egyáltalán nem áll színpadra...
Edmond Dantes 2017 febr. 06. - 13:38:55
(35/57)
itt off
Nocsak, milyen érdekes, hogy õt említi....
Ameddig fel nem kérnek mûvészeti titkárnak a Nemzetibe, nincs az az Isten, hogy összeszámoljam Trill Zsolt fellépéseit havi bontásban, de annyit megnéztem a színház honlapján, hogy jelenleg/idén 12 (tizenkettõ) darabban játszik és feltételezem: mindegyikben fõszerepet, mert az sem mindegy.
A másik oszlop még ezt az impozáns számot is felülmúlja: 15 darabban játszik és nem kell megnéznem: ezek is bizonyára mind fõszerepek.
Tudom, nem kilóra mérik a mûvészetet, de olykor (Marx óta tudjuk) nemcsak a mennyiség csap át minõségbe, de ez fordítva is igaz lehet: a minõség is át- pontosabban visszacsaphat...akármibe.
10/10
lylazarus 2017 febr. 06. - 00:55:48 10/10
(34/57)
A feltételezés, hogy "dugdossa" a Nemzeti, mert "púpos és csúnyán öregszik" bántó, a szépérzék-béli szubjektivitás ide vagy oda. Ráadásul butaság is. Õsszel Kaposvárott játszotta a Shakespeare királynõjét, feburárban Zentán játssza a Nyáron este fél tizenegykort, és ott vannak a nem nemzetis darabok, az Abigél a Thaliaban, vagy A szív hídjai a Belvárosiban. Mindeközben turnézik az új lemezével, és az önálló estjével. Nem hiszem, hogy dugdosná a Nemzeti :-) Igazából el kellene gondolkodnia a tisztelt színházigazgatóságnak, hogy milyen szerepeket oszt rá, ha már ott van.
EIB 2017 febr. 05. - 20:07:36 Előzmény Edmond Dantes
(33/57)
Trill Zsolt sem játszik havi 10-15 elõadásnál többet.
10/10
lylazarus 2017 febr. 04. - 01:58:41 10/10
(32/57)
Kedves Filoszemita Béla! Dorottya szerintem a legszebb színésznõnk. Ja, és világklasszis színmûvész. De ha nem ért egyet, semmi gond, hiszen a szépségben a legjobb, hogy szubjektív, de jó volna, ha a mûvésznõ munkásságára koncentrálna inkább, mint a külsejére. Minden jót.
Edmond Dantes 2017 jan. 10. - 10:54:32 Előzmény EIB
(31/57)
Van viszont néhány színész ott, bár nem néztem utána, konkrétan kettõt máris meg tudnék nevezni, akik valszeg -szinte- minden este játszanak. Hogy lehet ez? nyilván úgy h õket bõségesen (agyon)foglalkoztatja a fõigazgató. Õk a Ház oszlopai.
EIB 2017 jan. 05. - 22:18:00
(30/57)
Nem bonyolult a válasz.
A Nemzetiben a legtöbb elõadás gyengén fut, nem nagyon játsszák havi 1-2 alkalomnál többször (van olyan is, amit idõpont-egyeztetési problémák miatt játszanak kevesebbszer, mint lehetne).
Dorottya évi 2 bemutatót vállal többnyire. Na most ha ebbõl az egyik megbukik (ami a Nemzetiben nem ritka), akkor alig-alig bõvül valamivel a repertoárja (egyébként a Cyranoban jó.)
Vidnyánszky-t egy kedves embernek tartom, de örömteli lenne, ha hívna más jelentõs magyar rendezõket is (Zsótéron kívül), mert amit eddig a Nemzetiben felmutatott, az kevés. (Kétségkívül így is több persze, mint amit Kerényi vagy éppen Eperjes produkált volna, de Vidnyánszky-t nem hozzájuk mérem.)
Edmond Dantes 2014 aug. 10. - 20:57:34
(29/57)
OFF

"Mindig Pc vagy": igyexik az ember. Te nem? Sztem a s a j á t nézõpontodból te is P.C vagyol. Senki nem szokta állítani magáról h "P.inC".

"és sohasem kirekesztõ,...": csak most jöttél rá? Ha kirekesztõ lennék, veled kezdeném :o)
Edmond Dantes 2014 aug. 10. - 14:07:30
(28/57)
OFF
Nem ismerem, ti tudjátok, kire nézve hízelgõ(bb) az össze- és visszahasonlítás.
Azt viszont tudom (egyszer már tettem rá gyengéd célzást) h dec.8-áról 9-ére virradóan vkinek a nickje végén az "a" "us"-ra változott. Vki egyszer magyarázza el nekem, miért bújnak új/más nickek mögé, akik bújnak. Ez az "aki bújt, aki nem" játék? Jogfolytonosság azért marad? Új tagkönyv?
Ismételd meg a sajátodat, ha annyira teccett, nekem pl. nem annyira. Semennyire. Ismétlés: a tudás anyja. De nem Udvaros játssza a szerepet, úgyhogy itt be is zárok.
filoszemitabélus 2014 aug. 10. - 12:13:14
(27/57)
Én ezt a hülyeséget nem a Wikirõl vettem. Valami hozzám hasonló balfék is félreolvashatta és írt róla egy cikket. Ott olvastam elõször és utána megnéztem a Wikin és úgy olvastam:
"Zichy Pallavicini Edina õrgrófnõ Kereskedelmi Leányiskolá(já)ban érettségizett",hogy az a kis rag nem tûnt fel.
Így lett arisztokrata Udvaros Dorottyából.
szonya1 2014 aug. 10. - 10:50:30
(26/57)
árok én is úgy sokszor, hogy félreolvasok valamit, különösen ha keresztrejtvények nyomoronc betûit olvasom. Szerencsére ilyenkor hamar kiderül, hogy én hibáztam.
filoszemitabélus 2014 aug. 10. - 10:40:06
(25/57)
Ezt úgy érted, hogy én lennék az egyik moderátor? Vannak idõnként ilyen összeesküvés elméletek. Egy idõben valaki kitalálta, hogy én lennék csengõ Zoli is és nem lehetett meggyõzni az ellenkezõjérõl.
Ismételd meg a válaszodat és most nem fogom kimoderálni.
Edmond Dantes 2014 aug. 10. - 10:23:13
(24/57)
OFF
Megfejtés: túlságosan koncentráltál egy másik topikra a szakterületeden...oszt' lett ami lett, meg észt (osztanál), meg litván. Megnyugtatlak: én még olvastam amazt és válaszoltam is reá, az is eltûnt. Sztem te moderálta(ta)d. Az enyémet biztosan.
offtopic
filoszemitabélus 2014 aug. 09. - 23:29:50
(23/57)
Próbáltam visszakeresni, ki indította el ezt hülyeséget, de már nem találom. Valószínûleg az illetõ is félreolvasta a wiki tartalmát.
Gyerekkoromban jártam így. Olvasgattam a egy Napoleonról szóló albumot. Volt egy képaláírás:
Mária Lujza és fia Napoleon (sírjánál). Valahogy sz utolsó szó elkerülte a figyelmemet és így azt hittem Napoleon Mária Lujza fia volt.
filoszemitabélus 2014 aug. 09. - 15:36:58
(22/57)
Köszi! valahol megjelent errõl egy kacsa és a Wiki-re hivatkozott. Az a pici leányiskolá"já"ban birtokos rag elkerülte a figyelmemet. Ráadásul a késõbbi kitelepítés is megtévesztett. Most már nem fogok ebben a tudatban elpatkolni.
szonya1 2014 aug. 09. - 15:18:27
(21/57)
Olvasd el még egyszer!
"Zichy Pallavicini Edina õrgrófnõ Kereskedelmi Leányiskolájában érettségizett"
filoszemitabélus 2014 aug. 09. - 14:27:28
(20/57)
szonya1 2014 aug. 09. - 14:07:58 Előzmény filoszemitabélus
(19/57)
"édesanyja Zichy-Pallavicini õrgrófnõ volt"
Ezt a marhaságot honnan vetted? Duda Kamilla (mûvésznevén Dévay Camilla) volt az édesanyja.
filoszemitabélus 2014 aug. 07. - 14:55:50
(18/57)
Bár édesanyja Zichy-Pallavicini õrgrófnõ volt, sajnos inkább az apja vérvonalát örökölte és elég csúnyán öregszik
(púpos). Tehetségesnek biztosan tehetséges, ha egyszer ennyi szerepe volt.