6/10
Csodálatos Pukkandúr 2020 okt. 30. - 23:17:03 6/10
(21/21)
Jópofa film, bár ha soha nem készült volna el, nem lenne szegényebb az emberiség. Kicsit olyan se füle-se farka a történet, nincs eleje, se vége, de a 70-es éveket idéző sci-fi díszletek és zenék viszont teremtenek valamiféle elvarázsolt hangulatot, ezek nélkül gyaníthatóan nézhetetlen lenne, 6/10.
7/10
szepipiktor 2018 okt. 08. - 22:51:31 7/10 Előzmény alien1976
(20/21)
Szerintem kétszer nézhető kategória, én ezeket a filmeket először úgy nézem meg, hogy semmit sem tudok róluk és ha bejön, újranézem és már a részleteket is ki lehet figyelni. Sok benne az elgondolkodtató, már dübörög benne a gender, de itt úgy ábrázolták, hogy a jövőben sem tudunk mit kezdeni az előítéleteinkkel. Ott a klasszikus hisztis, szarkeverő szőke, a a légüres térben élő kislány...
Szóval szerintem másodszorra lesz az igazi.
7/10
szepipiktor 2018 okt. 08. - 22:48:32 7/10
(19/21)
Este megnéztem erdei magányomban és nagyon tetszett! Valóban bárhol játszódhatna, hiszen emberi drámák, konfliktusok ábrázolása.
Liv meg most is nagyon szép.
2/10
stupek2 2018 júl. 28. - 13:24:40 2/10
(18/21)
A magyar BUNKER című film jut eszembe. Bezárva néhány ember, mindenkinek más az érdeke. Ennyi!
6/10
alien1976 2018 jún. 28. - 05:52:32 6/10
(17/21)
Furcsán volt érdekes ez a film, de mégis bejött. Nem fog bekerülni a többszőr nézhető alkotások tárházába, de egyszer megérte megnézni. Az biztos, hogy a helyszín nem sokat jelent a film történetének folyamában. Ez a sztori történhetne egy kis faluban, egy panelházban, haverok között , egy közös lakásban is. A történetbe szinte belecseppenünk. Nincs eleje, csak belekerülünk, családi drámába, magányos kisgyermek életébe, a parancsnok magánéletébe, s ebbe a folyamatba szállunk be. Néha nem értem, hogy pontosan mit is akar mondani a film, de érdekesen mégis lekötötött.
Egy biztos, ha valaki egy akciódús filmet akar nézni, akkor ezt hagyja ki.
2/10
Owl 2018 febr. 20. - 23:35:01 2/10
(16/21)
Ez nem sci-fi, az ûrállomás egyszerû díszlet csupán, a cselekményben nincs szerepe. Valami szatirikus történet a Szomszédok gördülékenységével elõadva, szóval ez nem egy olyan dolog, aminek kezdete és vége van, inkább csak úgy zajlanak az események.
elemes 2017 febr. 17. - 19:37:01
(15/21)
Hát ez elképesztõ volt, ez a film :) Amikor nem a fakezû Tarantínó rendezi hollywood kifigurázását.
Meredten ültem, néztem ki a fejembõl, mit tudnak még kitalálni, és minden perc hozott meghökkenést.
SPOILER talán
Amiko a keptén kivágott egy részletet a Daniel-lel folytatott beszélgetés felvételébõl ... hát az ....
Kakukk76 2017 febr. 05. - 19:48:17
(14/21)
Reagálás az elõzõ hozzászólásra. Tényleg elég fura film volt, de nekem tetszett. Egyetértek, hogy egy kicsit kétséges, hogy mit is akar a film, hogy pattant ki az alkotók fejébõl és kitõl szereztek rá pénzt, és hogyan gyõzték meg a befektetõket. :) De szépen megcsinálták a díszletet is, a színészek is jók. Nekem bejött.

---spoiler---
Az említett jelenet kulcsa (szerintem) az 1970-es Zabriskie Point címû Antonioni filmben keresendõ ;)

http://videa.hu/videok/film-animacio/zabriskie-point-teljes-film-vZAAWRE11RSWBrHg
5/10
Jettero Heller 2016 febr. 02. - 23:21:17 5/10
(13/21)
Leginkább egy paródiának nevezhetném a filmet (a színészet paródiájának), ha Liv nem játszaná a szerepét. A többi annyira nem tudja mit csináljon, hogy az csak paródia célzatú lehet, vagy mégsem?
Szenved mindenki a filmben. Vajon mit akarnak vele kifejezni? A végén volt egy jelenet, ami megpróbált mondanivalót adni az egészhez. Jó is lett volna, ha nem ez az egyetlen, amit jelenetnek nevezhetek. Minden mást csak mellé csaptak, hogy kitöltsék az idõt.
-- spoiler ---
és az aszteroidának még szerepe sincs! Elmegy és hûha! Nézhetjük a széthulló ruha és ágynemût! Micsoda mondanivaló! A szereplõk se tudják, hogy mit kellene evvel tenniük...
Gipsz__Jakab 2015 febr. 22. - 00:00:29 Előzmény kroll
(12/21)
Béta Holdbázis az is jó.
kroll 2015 febr. 20. - 21:21:14
(11/21)
A film külsõségekben leginkább a Star-Wars elõtti 70-évek sci-fi filmjeinek a világát idézi. Olyan filmekét, mint a Logan Futása, a Hármas számú ûrbázis, a Buck Rogers és a 25 század, és az Alfa Holdbázis. A filmben szereplõ Misty karaktere finom utalás Farrah Fawcett-re, aki a Hármas számú ûrbázisban és a Logan Futásában is szerepelt.
offtopic
pppppppppppppp 2015 febr. 19. - 08:39:22 Előzmény a bal mellsõ lábam
(10/21)
Nem hinném, hogy egyezne a véleményem bármelyik film imádóinak véleményével. Ugyanis azt a kettõt egyáltalán nem szeretem. Csak a vámpíros még felnõtt fejjel is elfogadható(tolerálható), míg az a gépszörnyes dolog... hát elég gyerekes.
9/10
a bal mellsõ lábam 2015 febr. 18. - 22:56:46 9/10 Előzmény pppppppppppppp
(9/21)
Hihetetlenül!
:-D
Hát, való igaz, a két film törzsközönségének véleménye valószínûleg a Tiéddel egyezik.
Más kérdés, hogy a fele szerint a korszakos mestermû Alkonyatot nem szabad a borzadály Transformershez hasonlítani, a másik fele szerint meg fordítva. Mindenesetre ne írd meg a preferenciádat, mert felezõdik a kommented népszerûsége!
Hehe.
Gipsz__Jakab 2015 febr. 17. - 10:43:05
(8/21)
Hát ez kb olyan, mint a metrõ golden máyar marsbéli krónikáká 1,2,3 része.
pppppppppppppp 2015 febr. 17. - 05:57:19
(7/21)
Na ez egy hihetetlenül ostoba megnyilvánulás volt részedrõl. Azt a két filmet együtt emlegetni... egyébként annyira nem nagy film ez sem. Ezt úgy vettem észre, azok imádják, akik... A Brian életébõl idéznék:
"- Ti mind egyéniségek vagytok!
- ... én nem."
(Bocs, ha pontatlan, évekkel ezelõtt láttam)
Nem rossz, de könnyen felejthetõ.
9/10
a bal mellsõ lábam 2015 febr. 16. - 22:51:22 9/10
(6/21)
Remek film, fene gondolta volna. Most elõször mûködött az, hogy a kommentek alapján - a pontszám ellenére - választottam filmet, hát ez nagyon bejött.
Hova lettek a szokásos lepontozó Transformers/Alkonyat imádó tanulók?
10/10
rudibea 2015 jan. 16. - 10:14:29 10/10
(5/21)
Nagyon jó film nekem nagyon tetszett! Jókat nevettem rajta :)
10/10
Norbi108 2015 jan. 13. - 02:20:20 10/10
(4/21)
Kétkedve kezdtem el a filmet, látva a port-os, meg az imdb-s értékeléseket. Hát ekkorát még sohasem csalódtam pozitívan egy filmben!

Iszonyú szórakoztató volt az egész film, a díszlet, a retro hangulat fenomenális, a humor is teljesen ott van, többször felnevettem, ami nálam nagyon rikta még vígjátéknál is.
A szövegek, az emberi jellemek karikatúrái nagyon eltaláltak, - és mindezt úgy oldják meg, hogy nem lesz ripacskodás az egész, nem lesz "sok".

Egyetlen egy dologra azonban szükség van a filmhez: intelligenciára!
És ezt IQ és EQ-ra egyaránt értem. Az EQ-hoz meg ugy nem árt egy kis élettapasztalat sem, szóval lehet, hogy a fiataloknak nem jön be annyira ez a film - meg is értem, nincs ezzel gond.

Egyébként hatalmas a film, ha valakinek átjön! Persze 10-est csak azért adtam rá, mert a jelenlegi pontszáma (4,6) nevetségesen kevés, de úgy látszik ezt a filmet nemzetközi szinten sem értik igazán (imdb 4,9).
Egyébként 8/10.
7/10
abigaillafay 2015 jan. 10. - 22:14:43 7/10
(3/21)
Senkit ne tévesszen meg az alacsony szavazat... :) Ez egy egészen jó mûvészfilm. Ajánlom!
7/10
heartangel 2015 jan. 04. - 05:13:07 7/10 Előzmény lacke
(2/21)
A film arról szól, hogy hasonlóan egy aszteroidához az ember élete egy pályán kering, amit önerõbõl nem képes elhagyni. Valaminek történnie kell, hogy szembenézzünk a valósággal és meglépjük az elsõ lépést a változás felé.

Viccesek voltak a 70-80-as évekbeli tárgyak a filmben. És egy percre feltûnik az Ûrodüsszeia eltûnt asztronautája is :) Az író biztos nem rokonszenvez a pszichológusokkal, mert a robot dokin keresztül igencsak lejáratta õket.