6/10
beo71 2017 dec. 04. - 13:33:24 6/10
(31/111)
Szokás mondani, hogy, : legalább látványos volt a film. Itt még a látvány is sok volt. Nem gondoltam volna, hogy egyszer ezt mondom : a kevesebb, több lett volna. Történet szinte nincs is, de a legnagyobb baj : Dane DeHaan annyira értékelhetetlen, a sok pénzt, ötletet piszkosul elrontja a srác. Miatta van egy nagy B-filmes érzés, egy idõsebb, karizmatikusabb színésszel jóval több lehetett volna ez az egész. A színpompa miatt, így is dobok egy hatost. 6/10.
3/10
pihes 2017 dec. 02. - 15:26:47 3/10
(30/111)
Rögtön az elején, mikor a gyerek kezébe volt a gyík, és gyöngyöket lövelt ki magából, egy kérdés foglalkoztatott... Mi a franckarika ez?
Végigszenvedtem, lassan lett vége.

3/10

2/10
szookedorina 2017 dec. 02. - 13:15:21 2/10 Előzmény kareshu@citromail.hu
(29/111)
a 10 dimenzióba ha betekintünk, akkor tökéletesen, kizárásos alapon a "tini" szereplõk illeszthetõek a történetbe.
2/10
szookedorina 2017 dec. 02. - 12:49:31 2/10 Előzmény jean sol partre
(28/111)
Valóban optimális, legkézenfekvõbb magyarázat a pénz. Az, hogy ki és mit ért alatta 100adlagosnak, jelentéktelennek tûnik az alkotók részérõl.
2/10
szookedorina 2017 dec. 02. - 10:07:22 2/10
(27/111)
Ez valami mesefilm, amit a nagyon fiatalok 100%-ig biztos, hogy értenek, vagy nem. De nem ez a lényeg. A lényeg a globalizáció. A Globalizáción a nyugati civilizáció kezdeményezésére történõ világszintû egységesedési, univerzalizálódási folyamatokat, és azok következményeit értjük az élet számos területén. A globalizáció kulcsa az integráció, valós és virtuális hálózatokkal összekapcsolja a világ összes országának gazdaságát, társadalmát és kultúráját.
Nézhetetlen, élvezhetetlen egy film.
4/10
Atis88 2017 dec. 01. - 19:58:02 4/10
(26/111)
Nem csodálkozok rajta, hogy elbukott ez a film. Kicsit avatar koppintás, de még attól is giccsesebb, nem vált elõnyére, hogy átvett látvány elemeket belõle. A történet vontatott és sok az üresjárat benne, gyakran leülepszik a cselekmény. A címadó fõszereplõ karaktere egy rakás kaki. Annyira hiteltelen az én szememben, hogy csak na. Egy ilyen kis takonymarciból nem nézem ki, hogy többszörösen kitüntettet csúcs James Bond. Ráadásul a jelleme is annyiban kimerül, hogy folyton meg akarja hágni a fõhõsnõnket. Semmi eredet történet amibõl kiderülne, hogy mitõl is olyan nagy szám õ. A másik fõszereplõ sem jobb semmivel. Mind a karakterek, mind a színészek jellegtelenek egysíkúak és unalmasak. Színészi teljesítményt sem igazán lehet megfigyelni.

Összegezve egyszer végig szenvedhetõ, de többször nem vagyok rá kíváncsi és csak remélni tudom, hogy nem lesz folytatása...
4/10.
6/10
mimzy 2017 nov. 11. - 19:17:43 6/10
(25/111)
A fõszereplõk nem voltak meggyõzõék + túlzásba vitték a látványt. A történet faék egyszerûségû volt. 6* Én csak egy kicsit ismerem a valerian rajzfilmsorozatot, azt hittem idõutazás lesz benne.
Peppo 2017 nov. 06. - 00:01:27
(24/111)
Nem vártam csodát, így nem is csalódtam. A sztori sajnos eléggé sablonos, meglepetés nem nagyon akad benne. Cserébe egész jól halad, kivéve a közepe táján azt a bizonyos részt, amelyre semmi más magyarázat nincs, csak az idõhúzás. Azért nagy kár. A látvány elsõ osztályú, és többször is beugrik róla az Ötödik Elem. Helyenként a filmzene is jó, bár nagyrészt átlagos. A karakterek nem fogtak meg nagyon, és a fõszereplõk sem a legjobb színészek, akiket valaha láttam, de azért annyira vészesek sem voltak.

Kb. hat pontot adnék rá a tízbõl. Egyszer érdemes megnézni, már csak a látvány miatt is.
feherpeter77@gmail.com 2017 szept. 23. - 21:22:41
(23/111)
Kb negyed óra alatt eljutottam arra a szintre, hogy a fal felé fordultam. Az az ötlettelen avatar koppintás teljesen kicsapta a biztosítékot nálam. Mirõl szólhat, mit akar közölni velem, nem tudom, és õszinte leszek nem is érdekel. Lehet, hogy van olyan nézõ akinek ez tetszik, nekik jó szórakozást hozzá, én 3 pontot adok neki, mert Besson nem félt elkölteni rá 200 millió eurót (kb a negyede is sok lett volna érte de õ tudja, ex a befektetõi)
2/10
tesz-vesz 2017 aug. 15. - 18:15:36 2/10
(22/111)
rihanna is minek kellett bele? nagyon gáz, mûmájer az egész, ott nézi ahogy táncikál a negro, miközben elvileg fel akarják falni a hisztis barátnõjét
2/10
tesz-vesz 2017 aug. 15. - 18:14:26 2/10
(21/111)
a srác elég debil, de a csajjal az elsõ 40 percig nincs semmi baj, utána kezd k irritáló lenni, ez az állandó durci minden szirszaron felnõtt korban már rohadt taszító, undorító, ahogy a film vége is, ez az egész végkifejlett egy rakás sz*r, ezzel a húdenagynak szánt \"csavarral\". 3-as nálam 10-es skálán.
inkább 20x az Ötödik elem, mint ez mégegyszer
4/10
BeardAndOrder 2017 aug. 10. - 09:04:28 4/10
(20/111)
Igazi, \"nesze paraszt, vakulj\" szerencsétlenség... A szereplõk, a sztori, a cselekmény mind kritikán aluli. Egyedül a látvány, két zenei betét és Rihanna jelenete, ami ért bármit is, de mondani se kell, hogy ez egy két(!) órás fimben édes kevés.
8/10
csiguszmano 2017 aug. 07. - 15:29:58 8/10
(19/111)
Jobb, mint a Star Wars utóbbi részek, kicsit 5. elem, kicsit Star Wars, kicsit Szárnyas fejvadász és még ki tudja mibõl van összegyúrva. Jót szórakoztam, bár kicsit hosszabb, mint kellen. És egy cikk kapcsán kiderült, hogy Lucas ebbõl a képregény sztoriból merített. Sok a hasonlóság, bár nem szembetûnõ...
4/10
Pepszi33 2017 júl. 31. - 11:34:55 4/10
(18/111)
Szerintem borzalmas lett. Optimistan mentem a moziba, hatha csak sok a szorszalhasogato. Hat nem.... A ketfoszereplo nem is tudom, hogy kerult ide, en egy kutyaeledel reklamba nem tennem be oket. A film sem ugy porog ahogy kene, nincs is hangulata. A zene semmilyen, a poenok nagyon eroltetettek. Tobben is puffogtak a mozibol kijovett, teljesen ertheto modon. 2017ben keves a latvany!
jean sol partre 2017 júl. 31. - 01:58:07
(17/111)
Nem lett olyan rossz, mint a sok kritika állítja szvsz, de tényleg igaz, hogy az Ötödik elem jobb mint ez a film, CGI ide vagy oda.
Igazából az alapanyag sem egy kimagasló, sokkal jobb sci-fi képregények voltak Franciaországban is, mint a Valérian, ez leginkább ilyen európai Marvel (=középszerû, semmitmondó szar) akart lenni. Ha ez nagyon bejött Luc Besson-nak és filmre akarta vinni, akkor gratula; max a színészválasztással van gáz, mint már sokan mondták.
Ami szomorú, az az hogy ez a film is a nagy közönség primitívebb igényeit igyexik kiszolgálni a producerek utasítása szerint, de hát pénz beszél.
Az Enki Bilal féle szintén képregénybõl átvitt Halhatatlanok ennek a tizedébõl készült (persze majd tíz évvel ezelõtt), de az valami igazán jó lett, igaz marketing híján, meg különlegességébõl adódóan is nem lett túl ismert, így nagyot bukott is.
Jó volt ez az élmény, de aki igazán különleges sci-fi élményt akar az nézze meg a Halhatatlanokat(AdVitem)!
9/10
mf14hd 2017 júl. 29. - 21:52:58 9/10
(16/111)
Hát a film eléggé felemás lett, egyrészt a látvány elsõrangú, bármelyik amerikai blockbusterrel felveszi a versenyt, másrészt sajnos nagyon messze elmarad Az ötödik elem színvonalától, aminek fõképp a gyenge forgatókönyv az oka, de közrejátszik a rémes szereplõválasztás és a gyenge filmzene is. Sajnos a gyenge fizikumú, faarcú Dane DeHaan elképesztõen rossz választás volt Valerian szerepére, aki ugye egy jóképû nõcsábász akcióhõs lenne... Cara Delevingne azért jobb egy fokkal, mert az angol topmodell legalább nem mutat rosszul a vásznon, így biodíszletnek jó, bár végre megtanulhatna színészkedni és borzalmas szemöldökétõl is megszabadulhatna. Nagyon hiányzik Az ötödik elem fergteges humora és Eric Serra ikonikus filmzenéje, de egy olyan karakteres fõgonosz is, mint amilyen Gary Oldman volt annó, Cilve Owen ugyanis alig kap pár percet, és nagyon gyenge lábakon áll a karaktere. A látvány ellenben elsõ rangú, a CGI pazar, látszik rajta az az iszonyatos pénz, amit beleöltek, útóbbi évek termése közül csak Az ébredõ erõ volt hozzá mérhetõ, de néha azért egy-két poén is betalál. Összességében nem rossz kikapcsolódás, Besson rajongói élvezni fogják a sok visszakacsintást, de egy rendes forgatókönyvel, jobb szereplõkkel és filmzenélvel könnyen ikonikus elõdje nyomába érhetett volna és az év filmje válhatott volna belõle. 10/7
10/10
Szabybéby 2017 júl. 25. - 08:41:51 10/10
(15/111)
Sziasztok! Mindenki nézze meg aki kicsit is gyerek lelkû :) Vicces, látványos , szórakoztató , minden percben más történik szóval nem unalmas :) Én imádtam egyik kedvenc filmem lett . Valahol olvastam ,hogy hasonlítják az Avatar címû filmhez,,, szerintem csepp rész sincs benne amiben azt láttam volna , ha már hasonlítani kell akkor mondanám a Star Warst.
end33 2017 júl. 24. - 17:33:10
(14/111)
Nagy \"lopkovica\" mese, de azért \"besson\"-osan elõadva. A látvány a \"menny\"-planétáról fantasztikusan szép..., ennyi grafikus harmóniát még soha nem láttam filmen. - Egyszer mindenképpen látni kell.

Egyébként meg ügyesen összerendezett, Hollywood-ban már létezõ sablonok és 3D-s objektek-modellek tömkelege, alig módosítva és újrarenderelve, - szinte minden valamit felmutatni tudó sci-fi-bõl. - Persze elsõsorban \"StarWars\"-ból, \"Avatar\"-ból, még talán az új \"Dredd bíró\", és más robotos sci-fi-kbõl. A fõszereplõ sráccal és a lánnyal nincs különösebb problémám, - de \"kasztingjuk\" során, nem az idõsebb, \"edzett\" mozinézõk voltak a célcsoport, a \"belõtt\", 12 éves átlagéletkorra meg valószínûleg még jó is.

A filmnek humora, - esetleg, könyörgöm(!), - csak pár jó poén, - totálisan hiányzik. - Besson korábbi filmjeiben ennyire humortalan dramaturgiára nem is emlékszem.

(A filmnek mondanivalója, kétségtelenül nagyon ott van, de ebben az országban mostanság nem biztos, hogy mindenki nagyon szeretné az \"átjövetelét.\" - Meg egyébként is, leginkább szimbolikusan \"állásfoglalós\", nem annyira \"mellbeverõsen\", persze, a csillagháborúval \"mellesleg\" okozott \"környezeti károk\" szájbarágósan, de azért jó kontrasztosan köszönnek vissza.)
7/10
jozsi86 2017 júl. 24. - 09:10:19 7/10
(13/111)
Szórakoztató és látványos film, nem több és nem kevesebb. A sztori egyszerû, a karakterek nem túl kidolgozottak. Vannak komolytalan részek. De egyáltalán nem lett rossz.
kareshu@citromail.hu 2017 júl. 22. - 23:27:12
(12/111)
Azt a csodakék planétát meg a szépségesre animált lakóit érdemes megnézni. A többirõl egységes a sajtókritika: nem tudsz egy karakteres gonoszt, vagy egy klassz poént felidézni. A két fõszereplõ tényleg inkább egy tinifilmbe való. Súlytalan a szerelmes háttérszál; meg uncsi a végsõ hosszan megmagyarázós rész. De mindezek ellenére 3D-ben egyszer kötelezõ film. Aztán ha igazán jó változatát akarod látni, porold le a jó öreg Ötödik elem DVD-t.